Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Łamią się na formie.. Pomocy!

  1. #1
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    1

    Angry Łamią się na formie.. Pomocy!

    Cześć dziewczyny. Forum znalazłam dzisiaj jak szukałam odpowiedzi na swój problem. Jednak nie znalazłam konkretnie wątku w którym byłaby podobna sytuacja do mojej. Przepraszam Was bardzo jeśli jednak jest, jeszcze poruszanie się tutaj sprawia mi problem Mam chociaż nadzieję, że założyłam wątek w dobrym dziale.

    Kocham robić pazurki. Mogę nawet powiedzieć, że to moje hobby i większość czasu spędzam przy swoim stoliku pazurkowym Jestem po szkole kosmetycznej ale niestety wszystkiego czego się nauczyłam było tylko moją zasługą, bo szkoła paznokcie olała zupełnie
    Mam taki problem: Niedawno zainteresowałam się formami i postanowiłam spróbować. Na tipsie paznokcie wychodzą mi idealnie i nie ma potem z nimi żadnych problemów. Na formie robi mi się pazurki równie przyjemnie, wyglądają dobrze, żadnych problemów. Jednak po dniu czy dwóch po prostu się łamią.. Nie wszystkie, najczęściej jeden lub max 3 pazurki. Nie mam pojęcia co robię źle. Jest mi wstyd jak robię koleżance paznokcie, ona zachwycona, ja zadowolona a za dwa dni wiadomość, że paznokieć złamany Przy tipsie nie było takich problemów.

    Może powiem co po kolei robię (pomijając dezynfekcję i takie rzeczy jak osobny pilnik dla każdej koleżanki) :

    Opiłowuję paznokieć, nakładam zmiękczacz na skórki i odsuwam je drewnianym patyczkiem, wysuszam resztki preparatu wacikiem bezpyłowym.
    Bloczkiem zmatowię płytkę paznokcia, strącam pył szczoteczką, przemywam paznokcie wacikiem bezpyłowym z cleanerem.
    Nakładam primer na płytkę, czekam aż wyschnie.
    Nakładam cienką warstwę żelu (jednofazowy, silcare z różowej linii) i wkładam do lampy (To jedna z tych szybkich lamp 36W, 12WCCFL i 24WLED) na minutę.
    Podkładam formę, buduję szkielet tym samym żelem jednofazowym, wkładam do lampy na minutę.
    Zdejmuję formę, buduję paznokieć tym samym żelem (pamiętając o ważnych miejscach jak linia stresu). Paznokieć buduję zwykle na 2, 3 razy.
    Zmywam cleanerem wierzch paznokcia i opiłowuję paznokieć do odpowiedniego kształtu.
    KONIEC. Potem najczęściej nakładam jakiś kolor hybrydy.

    Co robię źle dziewczyny?
    Może używam złego żelu? Jaki żel byście poleciły? Mam w swoim mieście sklep silcare i tam mi polecili ten żel którego używam. Może inny z silcare będzie lepszy?
    EDIT Jeszcze jedna informacja: Paznokcie łamią się od boków przy łączeniu z naturalnym paznokciem.


    A przy okazji jeszcze pokażę jakie rzeczy sobie tworzę samotnie przy 'stanowisku' jak nie mam akurat koleżanki pod ręką Naprawdę kocham to robić, ale te formy zdejmują mi sen z powiek i jest mi okropnie wstyd jak komuś łamią się paznokcie, które zrobię..
    Ostatnio edytowane przez LuckyStrike ; 18-03-2016 o 00:27

  2. #2
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Łamią się na formie.. Pomocy!

    Na kciuku widzę neprawidłową krzywą C, punkt stresu w złym miejscu. Paznokcie mogą się łamać z powodu złej budowy, nieodpowiedniego podłożenia szablonu. Między naturalnym paznokciem a szablonem nie może być żadnej przerwy. Również bardzo ważny jest tunel.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Choroby paznokci
    By seqoya in forum Choroby paznokci
    Odpowiedzi: 424
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 15:57
  2. Matura ustna - pomocy!
    By ducek07 in forum Materiały pomocnicze do nauki
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 20-10-2017, 15:15
  3. Praca kontrolna - pomocy!!!
    By asiad1990 in forum Materiały pomocnicze do nauki
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2014, 19:14

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •