Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 47

Temat: Na jakie iść studia?

  1. #1
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    16

    Domyślnie Na jakie iść studia?

    Zastanawiam sie czy iść jeszcze na studia-mówię jeszcze bo mam już 30 lat Mam dzidziusia oraz pracę na głowie więc zastanawiam się zy dam sobię radę?Oczywiście mam też duże wsparcie ze strony mojej rodziny i najbliższych więc będą mi pomagać jak tylko będą mogli. Wcześniej kończyłam licencjat na zarządzaniu więc pomyślałam o: Kierunki studiów Wrocław - znajdź studia I stopnia na WSB | Wrocław - WSB.pl ale tez jeszcze nie sprecyzowałam konkretnie co. Czy jest tu ktoś kto studiował mając tyle na głowie?Jak sobie dawaliście radę?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    najlepiej techniczne studia, ale jak musisz znosić matmę

  3. #3
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Popieram wypowiedz poniżej, dzisiaj tylko dobre studia techniczne mogą zapewnić dobrą pracę. polecam coś związanego np : z farmaceutyką, moja koleżanka studiowała i ma pracę za 4.5 tys na miesiąc

  4. #4
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Ślonsko dziołcha
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Też polecam na uzupwłnienie ścisły kierunek, bo po prostu dobrze ćwiczy mózg. Papierek to papierek.

  5. #5
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Myślę że warto wybrać się na jakieś kursy bądź szkolenia to też fajne rozwiązanie. Albo jakąś szkołę policealną, która da jakieś umiejętności i wiedzę na temat jakiegoś zawodu.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Jak nie masz problemów z matematyką to polecam coś z budownictwa albo coś z informatyki. TO w tej chwili najbardziej przyszłościowe zawody.

    ------------------------
    SamArt Agencja reklamowa Drukarnia Studio Reklama Internet

  7. #7
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Oczywiście na techniczne. U nas połowa roku zabija się o etat w tej firmie ZPUE S.A. - Producent urządzeń dla elektroenergetyki Pewnie dostaną się najlepsi. Po humanistycznych kierunkach wyboru za dużego nie ma.

  8. #8
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Szkolenia zawodowe zrobisz w Beauty Lux. Nie ma sensu do zawodu kosmetyczki robić moim zdaniem studia. Wyjdzie z tego papier, ale czy będą jakiekolwiek umiejętności? No właśnie, chyba nie bardzo.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Kosmetologia połączysz przyjemne z pożytecznym

  10. #10
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Postów
    24

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Nie zgodzę się do końca z tym, że tylko studia techniczne dadzą pracę. Po humanistycznych kierunkach też jest szansa

  11. #11
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Studia to tylko papier, a nie praca. W większości przypadków nie będą z tego wynikały żadne konkretne umiejętności, więc de facto nie uzyskacie dzięki temu żadnych konkretnych korzyści. Kiedyś to miało sens, ale teraz?

  12. #12
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Wybierając studia chyba powinno się przeanalizować co nas interesuje i co byśmy w życiu chcieli robić. Owszem może i techniczne studia są przyszłościowe ale nie każdy ma do takich predyspozycje-o tym zawsze należy pamiętać bo inaczej będziemy przez całe te lata się męczyć. Ja kończyłam turystykę tutaj: Studia Toruń | Uczelnia wyższa | Studia stacjonarne i niestacjonarne | Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu i jestem zadowolona ze swojego wyboru. Nauka języków przychodziła mi dość łątwo-a to ważne na tym kierunku więc nie było bardzo ciężko

  13. #13
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Uważam zdecydowaną większość kierunków za zwyczajną stratę czasu. Papierek i to wszystko. Czy w takiej sytuacji ma to sens? Zresztą o tym już było. Ja 90 proc. swojej wiedzy zdobyłam poprzez szkolenia zawodowe.

  14. #14
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Kraków
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Nie podoba mi się takie pytanie... przecież to Ty będziesz musiał studiować a nie inni. Coś żeby Ci się podobało a nie jak inni męcza się po 5 lat.

  15. #15
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Idź na takie studia po których znajdziesz pracę. Przeczytaj sobie ten artykuł: Zawody przyszłości, czyli kto będzie potrzebny za kilka lat (Zawody przyszłości - kogo będzie potrzebował rynek pracy za kilka lat?). Masz tam kilkanaście zawodów, które będą miały branie za kilka lat, czyli prawie jak będziesz wchodzić na rynek pracy.

  16. #16
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    najlepiej na takie zgodnie z zainteresowaniami.chociaz potem nie koniecznie jest praca.ja pracuje zupelnie w innym zawodzie niz konczylam studia.ale nie zaluje czasu i pieniedzy poswieconych.a pracy zlej nie mam robie to co lubie ale naprawde jest to zupelnie inna profesja niz studiow.

  17. #17
    Debiutantka Avatar kooorr
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Ucz się tego, co sprawia ci przyjemnosć. Inaczej, praca będzie dla ciebie męczarnia a nie porzyjemnoscią.

  18. #18
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Ja proponuję zarządzanie studia magisterskie Warszawa na Europejskiej Uczelni w Warszawie. Myślę, że to jest taki przyszłościowy kierunek i nie ważne, ile się ma lat, ponieważ studiować można w każdym wieku. Sama też zapisałam się na zarządzanie i będą to studia zaoczne, ale są również dzienne. Ktoś się wybiera?

  19. #19
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    56

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Wydaje mi się, że jeśli oczywiście Cię to interesuje to nie głupim wyborem jest informatyka. Ale już uderzyć nie tyle w informatykę co w robotykę. Wtedy mamy więcej możliwości.

  20. #20
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2016
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Mnie wydaje się, że studia to tylko papierek...Nie lepiej od razu iść do szkoły, która nauczy Cię konkretnego fachu? Teraz jest tyle wariantów policealnego kształcenia w np. Szkoła Policealna Bydgoszcz - GoWork.pl
    A wybór kierunków jest bardzo duży: od technika farmacji, masażysty, po np. asystentkę stomatologiczną. Zerknij sobie.

  21. #21
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Dokładnie. Jeśli faktycznie chcesz uderzać w kierunki kosmetyczne, to kosmetologię na bardzo dobrym poziomie masz w Wawie, konkretnie na Strona Główna - Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Warszawie Ale najpierw odpowiedź na pytanie - po co chcesz iść na uczelnie? Czy faktycznie chcesz się rozwijać? Czy widzisz szanse na sukces w tych tematach? Bo takie uczelnie są wyłącznie pod osoby, które chcą coś osiągnąć.

  22. #22
    Debiutantka Avatar SpiderF
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    A czy wiecie może jak dobrze napisać CV? Jakieś usługi tego typu są niby tutaj kreatorzykariery.pl ale wolałabym za to nie płacić...

  23. #23
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Wiem jak dobrze napisać CV
    Ale CV to jedno, drugie to rozmowa kwalifikacyjna

  24. #24
    Wczytuje się Avatar kamienn
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    Studia techniczne są ok.

  25. #25
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Na jakie iść studia?

    jak masz możliwości to idz

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Szkoła czy kurs?
    By aga in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 309
    Ostatni post / autor: 11-03-2024, 18:44
  2. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 18:48

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •