Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 30

Temat: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

  1. #1
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    Dziewczyny chciałam się was poradzić właśnie w tej kwestii.. kilka miesiecy temu straciłam prace... mieszkam w malej miejscowości więc jest trudno u mnie cokolwiek znaleść ale jest szansa że będę mieć staż. a ze stażowego jest mało kasy bo coś ponad 600 zl. i właśnie cały czas myśle o tym aby w jakiś sposób sobie dorobić. Myślałam własnie o pazurkach no i żyłam już myślą o kursie itd a tu wczoraj zobaczyłam że otwarli u nas nowy salon stylizacji pazurków. a poza tym jest jeszcze chyba 4 inne punkty gdzie panie robią pazury. no i dupa z moich planów... a pieniążków brakuje niestety w domu też nie mam za ciekawie i już sama nie wiem co mam robić... bardzo was proszę o radę... może któraś z was ma jakiś pomysł?

  2. #2
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    ja bym pomyslala nad dojazdami do klientek nie kazda pani moze pozwolic na wyskok do salonu a niektore poprostu wola jak sie je "obsluguje" w domowym zaciusz

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    ja bym pomyslala nad dojazdami do klientek nie kazda pani moze pozwolic na wyskok do salonu a niektore poprostu wola jak sie je "obsluguje" w domowym zaciusz
    też nad tym myślałam tylko że pierw muszę zrobić ten kursik... myślałam też o przyjmowaniu w domku u siebie ale po pracy i w weekendy no bo będę mieć ten staż... ale kurcze zraziła mnie ta wiadomość o kolejnym salonie u nas w miejscowości...;/

  4. #4
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    Kochana tym sie nie powinnas zrazac,niech bedzie tych salonow pootwieranych 20 a Ty mozesz sie przebic przez wszystkie,nie jest powiedziane ze nie dasz sobie rady...
    trzeba myslec pozytywnie ze dasz sobie rade i ze musi Ci sie udac,gdybys sie zarejestrowala jako bezrobotna moglabys ubiegac sie z urzedu o kurs i nic za niego nie zaplacisz..
    nie mozesz negatywnie podchodzic do sprawy bo takie myslenie nic dobrego nie przyniesie..a skad dokladnie Jestes..

  5. #5
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    wiem że są szkolenia przez urząd pracy opłacane ale warunkiem jest to że pożniej trzeba otworzyc swój salonik. a ja bym chciala podjąć pracę w swoim zawodzie - zaczynając od tego stażu no a dorobić sobie pare złoty w jakiś inny sposob

  6. #6
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    mariolka tak jak już rozmawiałyśmy. weź i przyjedz na szkolenie. dowiesz się co i jak. i dasz rade.

  7. #7
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    to samo wlasnie napisalam na pw...i nie jest warunkiem ze musisz otworzyc swoj salon wtedy z urzedu kieruja Cie do salonu choc nie zawsze i tak jest...

  8. #8
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    mariolka jeszcze możesz sięzorientować w mopsie odnosnie kursów. bo takie są

  9. #9
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    pojde do tego urzedu i się dowiem konkretnie jak to wygląda bo oni sami chyba dobrze nie wiedzą. dzwoniłam juz tam kilka razy i zapisalam się na jakiś szkolenie ale mi powiedzieli ze może wypali a może nie...

  10. #10
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    dokładnie. tak to już jest.

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    Cytat Napisał zizia Zobacz post
    mariolka jeszcze możesz sięzorientować w mopsie odnosnie kursów. bo takie są
    jeśli chodzi o kaske na kursik to mam uskładaną bo już myslalam jakis czas temu o tym wiec udało mi sie troszkę zakamuflowac ale tez cholera nie wiem gdzie sie wybrac do krakowa na taki kurs...

  12. #12
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    Cytat Napisał mariolak83 Zobacz post
    wiem że są szkolenia przez urząd pracy opłacane ale warunkiem jest to że pożniej trzeba otworzyc swój salonik. a ja bym chciala podjąć pracę w swoim zawodzie - zaczynając od tego stażu no a dorobić sobie pare złoty w jakiś inny sposob
    Nieprawda Nie ma takich warunków w Urzędzie Pracy. Ja w zeszłym roku robiłam u nich stylizację paznokci, w maju wizaż ze stylizacją sylwetki, a teraz wiem, że przyznano mojej grupie pieniądze na doszkolenie z wizażu i niedługo rozpocznę kolejny kurs. I mam nadzieję, że wreszcie po nim otworzę swój salon. Jednak nikt nie stawiał mi warunku, że muszę otworzyć działalność po ukończonym kursie.

  13. #13
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    Cytat Napisał ivonna70 Zobacz post
    Nieprawda Nie ma takich warunków w Urzędzie Pracy. Ja w zeszłym roku robiłam u nich stylizację paznokci, w maju wizaż ze stylizacją sylwetki, a teraz wiem, że przyznano mojej grupie pieniądze na doszkolenie z wizażu i niedługo rozpocznę kolejny kurs. I mam nadzieję, że wreszcie po nim otworzę swój salon. Jednak nikt nie stawiał mi warunku, że muszę otworzyć działalność po ukończonym kursie.
    ja jak dzwoniłam do pani z urzedu to organizują u nas kurs kosmetyczny więc sie zapisałam bo to tezmnie ciekawi i bedzie organizowany albo nie same nie wiedzą. i po tym kursie ktory oni organizują nie trzeba nic otwierac. natomiast jak pytalam o dofinansowanie kursu jak bym robila gdzies w krakowie i zeby oni dali kasiorke na to z urzedu to własnie jest ten warunek ze trzeba sobie otworzyc pozniej salonik

  14. #14
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    to Juz inna para kaloszy Kochana zrobic kurs z urzedu a starac sie o dofinanowanie...

  15. #15
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    wiem dlatego pisze ze kurs ktory urząd organizuje nie zobowiązuje do otwarcia saloniku natomiast jeśli będą cos finansować to trzeba już założyć działalność

  16. #16
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    No to tutaj się zgodzę z Tobą.

  17. #17
    Wolny strzelec <3 Avatar plushak
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    3 505

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    u mnie w mieście kursy z urzędu tylko jeżeli załatwie sobię prace w salonie o.O
    ohp jest ale wtedy wypisać się z bezrobocia
    to wszystko takie pogmatwane..









  18. #18
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    no własnie pogmatwane! nie żeby ułatwic ale utrudnić

  19. #19
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    ja powiem tak ... z urzedu pracy jest duzo form pomocy ... sama obecnie jestem zarejestrowana ... po pierwsze mozna wnioskowac o skierowanie na szkolenie w grupie ktore do niczego nie zobowiazuje ( obecnie na takie szkolenie uczeszczam ) , po drugie .... mozna wnioskowac o szkolenie indywidualne w wybranym przez siebie miejscu ...ale ... tutaj juz jest warunek ze strony urzedu pracy (przynajmniej u mnie ) ze zobowiazuje sie otworzyc dzialalnosc bodajze do roku czasu od ukonczenia kursu ... po trzecie ... mozna wnioskowac o pozyczke ktora w ratach sie zwraca i mozna ja przeznaczyc na kurs na jaki sie podoba .... no a oprocz tego wiele programow wspomagajacych typu dotacje i inne takie ... warto sie zarejestrowac i sprobowac... zwracaja koszty dojazdu i na konto co mies wplywa stypendium szkoleniowe w razie pytan pisz naPW

  20. #20
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    Cytat Napisał barbara_kawka Zobacz post
    ja powiem tak ... z urzedu pracy jest duzo form pomocy ... sama obecnie jestem zarejestrowana ... po pierwsze mozna wnioskowac o skierowanie na szkolenie w grupie ktore do niczego nie zobowiazuje ( obecnie na takie szkolenie uczeszczam ) , po drugie .... mozna wnioskowac o szkolenie indywidualne w wybranym przez siebie miejscu ...ale ... tutaj juz jest warunek ze strony urzedu pracy (przynajmniej u mnie ) ze zobowiazuje sie otworzyc dzialalnosc bodajze do roku czasu od ukonczenia kursu ... po trzecie ... mozna wnioskowac o pozyczke ktora w ratach sie zwraca i mozna ja przeznaczyc na kurs na jaki sie podoba .... no a oprocz tego wiele programow wspomagajacych typu dotacje i inne takie ... warto sie zarejestrowac i sprobowac... zwracaja koszty dojazdu i na konto co mies wplywa stypendium szkoleniowe w razie pytan pisz naPW
    bardzo dziękuję za podpowiedź tylko że u mnie jest tak ze ja już z bezrobocia ide na staż.

  21. #21
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    no i pozniej po stazu mozesz zapytac o szkolenie... a nawet teraz zapytaj czy w wolnym czasie mozesz sie szkolic ..

  22. #22
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    [quote=barbara_kawka;57440]no i pozniej po stazu mozesz zapytac o szkolenie... a nawet teraz zapytaj czy w wolnym czasie mozesz sie szkolic ..[/quo
    własnie o to spytam bo być może w czasie stażu można się doszkalać. dziękuje

  23. #23
    Nałogowiec Avatar iwa1223
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    ja też jestem bezrobotna i pytałam w urzędzie pracy o to czy mogą sfinansować mi kurs stylizacji paznokci ale nie da rady bo najpierw muszę załatwić sobie kogoś kto po takim kursie mnie zatrudni i trzeba to mieć na ich druku podpisane przez przyszłego pracodawcę... a kto może dać gwarancję przyszłemu pracodawcy że po kursie będę dobrze i szybko robiła...
    z forum można się wiele nauczyć

  24. #24
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    własnie i z tym jest kicha... no ale ja poprostu chciałabym pazury robić w domowym zaciszu a pracowac w swoim zawodzie... no chyba ze macie jeszcze inne pomysły jak można sobie dorobic pare groszy? oczywiście pracując gdzie indziej

  25. #25

    Domyślnie Odp: Dodatkowe pieniążki-doradźcie!

    Z Urzędami Pracy jest tak, że co miasto to inne możliwości, dlatego warto dzwonić i pytać, co aktualie mają do zaoferowania. O tej porze roku w części urzędów zostały już wyczerpane środki przyznane na dofinansowanie staży i innych projektów - te pieniądze są zwykle przyznawane jakoś z początkiem roku, więc osoby zarejestrowane muszą po prostu się dowiadywać. Na pewno warto zorientować się we wszystkich opcjach, jakie osobie z danym wykształceniem czy doświadczeniem może zaoferować PUP. Jeśli chodzi o staż to teraz jest to już trochę więcej niż 600zł, bo prawie 800zł, problem jednak polega na tym, że będąc na stażu nie można w tym czasie pracować gdzie indziej. Jest to trochę pogmatwane, ale niestety, tak właśnie jest - dlatego lepiej pamiętać o tym jeszcze przed podjęciem stażu i wówczas myśleć, na jak długo chciałybyśmy pracować w taki sposób - bo staż może trwać od 3 miesięcy do roku.
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •