Pokaż wyniki 1 do 13 z 13

Temat: Leczyć kanałowo czy usunąć?

  1. #1

    Domyślnie Leczyć kanałowo czy usunąć?

    Jestem w trakcie leczenia kanałowego, mam założoną truciznę tydzień temu. Przez ten czas mam koszmarne bóle, ząb pulsuje, jakieś ciśnienie dziwne, w sumie to boli cała prawa strona, ucho także, byłam pytałam czy to normalne, mówiła że nie i nic więcej się nie dowiedziałam, tylko tyle że trzeba go szybciej leczyć lub wyrwać. Na jutro mam wizytę i nie wiem czy dać wyrwać a może jednak leczyć, obok siódemki też jest chory ząb i on też boli, ketonal pomagał na 2, 3 godz teraz już wcale, nie śpię wcale bo się nie da, nie mam siły na nic, cholernie boli..... leczenie będzie mnie łącznie kosztować 550zł, wyrwanie jednak tańsze, sama nie wiem...
    _____________________________
    Depilacja Laserowa u Kobiet (nogi, pachy i bikini) - usuwanie owłosienia laserem nóg Gdańsk

  2. #2
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    Czytałam gdzieś, że nie powinno się w ogóle leczyć zębów kanałowo, tylko usuwać. Z tym, że ja w życiu nie zdecydowałabym się na usunięcie zębów

  3. #3
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    545

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    Kochana lecz kanałowo zeba! Nie ma co usuwać. Usunięcie zeba to dość poważny zabieg oraz może skutkować nieprzyjemnosciami w przyszłości. Takimi jak zanik kości czy przesuwanie się zębów.
    Tak wiec nie czytaj tutaj tego co napisała osoba powyżej ale zapisz się do jakiegoś dobrego lekarza od leczenia kanałowego. Sprawdź sobie jeszcze tutaj: http://najlepszastomatologia.pl/p/leczenie_kanalowe
    Ostatnio edytowane przez cass ; 29-12-2017 o 10:03

  4. #4
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    Nie lubię dentystów.

  5. #5
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    Hmm a jest ktos, kto w ogole lubi dentystow? Ja jakos niespecjalnie - a nie mam problemow z zebami. Jesli chodzi o usuwanie osemki - to juz to musi raczej robic chirurg stomatolog - moja znajoma 3 miesiace temu miala wlasnie usuwana gorna osemke - zdjecie RTG + rwanie chirurgiczne. Wiem, brzmi strasznie, ale trafila w dobre rece - do Beaty Świątkowskiej - to dyplomowana chirurg stomatolog Kraków - calosc trwala jakies pol godzinki. A bol? Samo rwanie ponoc nic nie czula - wiadomo - znieczulenie. Potem jak juz puscilo - to lekko bolalo, ale wiecej strachu niz to warte bylo.
    Nie ma co zwlekac - trzeba isc do dentysty.

  6. #6
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    506

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    Nie usuwaj i to zdecydowanie! Jesli usuniesz to nie odzysasz już swojego zęba. Pozostanie Ci albo wstawianie sobie mostu czy koronek albo po prostu implant, który jest wielokrotnwie droższy od leczenia kanałowego. Wiem wiem,że usuniecie zeba jest tańsze ale jeśli teraz zaoszczedzisz to w przyszłości naprawdę będziesz tego żałowała.....

    Proponowałabym zapisać się do dobrego lekarza, który specjalizuje się w leczeniu kanałowym. W Krakowie jest to doktor Ziętek.
    https://zietekclinic.com/uslugi/endodoncja/
    Ostatnio edytowane przez ell ; 11-07-2018 o 13:38

  7. #7
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    Moja koleżanka miała podobny problem. Ostatecznie lepszym rozwiązaniem okazało się usunięcie zęba.

  8. #8
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    Zawsze warto leczyć, ratować. Zwłaszcza, że teraz są super nowoczesne techniki w tym zakresie. Zobacz, na przykład tutaj, w Warszawie leczą kanałowo pod mikroskopem i daje to dużo lepsze efekty.

  9. #9
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    ja uwazam ze lepiej leczyc, zawsze moze sie polepszyc a jak usuniesz to juz tego nie cofniesz

  10. #10
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    677

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    Zawsze lepiej jest leczyć, również wychodzę z tego założenia dlatego polecam Wam zajrzeć na stronę https://prosmile.warszawa.pl/oferta/...ochnicy-zebow/ . Znajdziecie tam ofertę kliniki Pro Smile, z której korzystam już od dłuższego czasu i szczerze mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z efektów. Pracuje tam grono bardzo dobrych specjalistów i na pewno warto im zaufać

  11. #11
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    To widać lekarz zawalił, że w ogóle zalecił leczenie kanałowe

  12. #12
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    Najlepiej będzie jeśli decyzja zostanie podjęta przez doświadczonego stomatologa. Jeśli jesteś z Sosnowca bądź okolic, możesz udać się do gabinetu stomatologicznego http://wesolystomatologia.pl/ - pracujący w nim dentyści są w stanie kompleksowo zaopiekować się Twoim stanem uzębienia.

  13. #13
    Nałogowiec Avatar jagnam
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    340

    Domyślnie Odp: Leczyć kanałowo czy usunąć?

    ZDECYDOWANIE nie polecam usuwać zęba. Lepszy jest własny przeleczony kanałowo zab niż usunięty. Poza tym w przypadku usunięcia moze dochodzić do zaniku kości i przez to mogą nam sie zmieniać rysy twarzy. Mogą się również przesuwać inne zęby....

    Leczenie kanałowe nie jest bolesne, obecnie stomatolodzy mają wiele dobrych znieczuleń. Tak wiec nie trzeba sie tutaj niczego bać.
    https://studiose.med.pl/czym-sie-roz...-od-ortodonty/
    Ostatnio edytowane przez jagnam ; 31-01-2021 o 12:10

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. jak usunąć wosk z ubrania???
    By kalaga4 in forum Offtopic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-10-2016, 12:07
  2. PCOS - jak leczyć?
    By Daria33 in forum Zdrowie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2016, 13:42
  3. wzorek na paznokciach żelowych, czy można go jakoś usunąć?
    By kocurka4 in forum Ogólnie o paznokciach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 01:06

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •