Pokaż wyniki 1 do 16 z 16

Temat: Witamina C?

  1. #1
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Postów
    1

    Domyślnie Witamina C?

    W jakiej formie zazwyczaj przyjmujecie witaminę C ? Bo ja ostatnio natknęłam się na taką formę płynną Naturalna witamina C lewoskrętna (NIE kwas askorbinowy) i zastanawiam się właśnie czy zamówić może? Wygląda na to, że jest naprawdę skuteczna dla naszego zdrowia i rzeczywiście szybciej się przyswaja. Ktoś z was zna taką jej formę i używa? na zimowy czas przydałaby się zdecydowanie

  2. #2
    Wczytuje się Avatar kasia885
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    ja jem cytryny i dużo pomelo, nie potrzebuję supli ;p

  3. #3
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    Ogólnie lepiej przyjmować witaminy z owoców itp. niż tabletek.

  4. #4
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    wydaje mi sie, że płynna najlepsza. próbuj

  5. #5
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    Ja też najczęściej jem cytryny i pomarańcze

  6. #6
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    od cytrusów zdecydowanie bardziej wolę dziką różę i czarną porzeczkę

  7. #7
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    Najlepsza, bo najbardziej biodostępna jest postać liposomalna witaminy C (ja stosuje Ascolip). Gwarantuje wysoki poziom przyswajalności witaminy dzięki liposomom. Zwykła witamina C w suplementach nie działa, nie jest produktem wartościowym.

  8. #8
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    Cytat Napisał banka mydlana Zobacz post
    Najlepsza, bo najbardziej biodostępna jest postać liposomalna witaminy C (ja stosuje Ascolip). Gwarantuje wysoki poziom przyswajalności witaminy dzięki liposomom. Zwykła witamina C w suplementach nie działa, nie jest produktem wartościowym.
    Poprawka, przecież Ascolip też jest suplementem, ale dzięki liposomom wchłania się w niezmienionej formie - odbywa się transport celowany

  9. #9
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2016
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    Sok pomarańczowy albo grejfrutowy ma bardzo dużą zawartość witaminy C. Ogólnie jak wiadomo cytrusy to prawdziwa bomba tego cennego składnika. Jeśli już macie kupować konkretny sok, to polecam wartościowe nektary np. Tymbark.

  10. #10
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    Witamina C jest ważna, warto też przyjmować witaminę D. Do tego koenzym Q10 który do tej pory był znany z kremów na zmarszczki staje się popularny, wzmacnia serce, obniża cholesterol oraz ryzyko nadciśnienia tętniczego. Więcej o nim możecie poczytać tutaj https://apteline.pl/artykuly/koenzym...dodaje-energii ,polecam.

  11. #11
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Postów
    158

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    Ja zazwyczaj pije rożne soki owocowe. Bardzo lubię je i przy okazji mam z tego witaminki . Możesz sobie poczytać jakieś portale medyczne i zdrowotne. Może znajdziesz tam jakieś porady na ten temat. Znalazłam ostatnio taką stornkę http://www.konsultacjelekarskie.net/.

  12. #12
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    Ja najczęściej kupuję witaminę C z Pharmovit. w ich ofercie znajdziecie zarówno taką w kapsułkach jak i w płynie, co jest dla mnie super rozwiązaniem. mój 3 letni syn nie opanował jeszcze połykania kapsułek więc taka płynna forma to dla nas wybawienie generalnie ich suplementy są skuteczne i bezpieczne, mają czysty skład.

  13. #13
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    Stosowanie suplementów to popularna rzecz. Ja jednak mam sporo stresu i zastanawiam się jak sobie z tym poradzić bo nie chce brac tabletek, tylko coś bardziej naturalnego. Podobno olejki konopne świetnie tutaj mogą zadziałac. Czytałam cbd opinie i dużo osób sobie to chwali.

  14. #14
    No to..wpadłam Avatar Glue
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    Witaminy takie jak D i C warto suplementować, ale ważne jest też zdrowe odżywianie. Dodam też że witamina d dla dzieci jest ważna i jej suplementację warto stosować nie tylko jesienią i zimą bo ona ma wpływ na budowę kości i zębów dlatego warto podawać dzieciom probiotyk z witaminą d w składzie np. estabiom

  15. #15
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    176

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    Witamina D to praktycznie jedyna witamina, którą trzeba suplementować w naszym klimacie, bo nie nasz organizm nie jest w stanie jej wytworzyć, a z pokarmu jej nie otrzymamy w odpowiedniej ilości.

  16. #16
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    677

    Domyślnie Odp: Witamina C?

    A co powiecie na zastosowanie witaminy c w kosmetykach? Ostatnio czytałam sporo wartościowych treści na temat tego składnika i używania go w swojej codziennej pielęgnacji. Sama bardzo chciałabym wprowadzić go do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Na stronie: https://www.ezebra.pl/pl/blog/jak-dz...640688322.html przeczytałam ostatnio bardzo przydatny wpis dotyczący tego jak działa witamina C na nasze paznokcie, skórę czy włosy. Zerknijcie sobie jeśli macie wolną chwilę, bo moim zdaniem warto

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Dieta na zdrowe paznokcie
    By dzidzia in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 12-09-2023, 21:46
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 17:15
  3. Składniki aktywne
    By Pati88 in forum Pomoc Pytania Problemy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-06-2017, 18:19

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •