Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Paznokcie dalekie od ideału... czy żel im pomoże?

  1. #1

    Domyślnie Paznokcie dalekie od ideału... czy żel im pomoże?

    Witajcie Kochane!

    Jestem nowa na Waszym forum, a ten post jest moim pierwszym, zanim jednak podjęłam decyzję założenia tu konta przeczytałam niejeden wątek co utwierdziło mnie w przekonaniu, że znalazłam się we właściwym miejscu (co wcale nie jest takie oczywiste, bo blogi/fora/serwisy "rosną" niczym grzyby po deszczu i wprost proporcjonalnie idzie za tym liczba "ekspertek", a o wartościowe informacje tak naprawdę coraz trudniej...)

    Ale przechodząc do sedna - moje konto tutaj i ten wątek założyłam licząc na Waszą pomoc.

    Zaczynając od początku - nie jestem profesjonalistą (nie ukończyłam żadnych kursów - tzw. "Samouk"). I żebyście sobie o mnie nic złego nie pomyślały pazurki przedłużam (metodą żelowa) juz jakieś 10 lat ale tylko sobie! (w tamtym czasie ciężko było o tego typu usługi - pochodzę z małego miasteczka...) przygodę zaczęłam od tipsów, ale wystarczył mi raz z formą aby ją pokochać dlaczego? Kształt mojej naturalnej płytki jest idealnie dopasowany do tej metody. Przyznam, że choć aktualnie mieszkam w Krakowie i mogłabym skorzystać z profesjonalnej usługi jak wiecie bez problemu, ale że opanowałam stylizacje MOICH pazurków niemal do perfekcji a co ważniejsze polubiłam... ba! uzależniłam się od tej zabawy to też... same rozumiecie

    Jakiś czas temu o taką usługę poprosiła mnie jednak koleżanka. Pierwsze co jej poleciłam - profesjonalna usługa... w odpowiedzi usłyszałam, że to odpada, bo dziewczyny zwyczajnie na to nie stać. Postanowiłam, że chociaż spróbuję jej pomóc, ale bez Was na pewno sobie nie poradzę...

    Zanim zabiorę się za próbę w praktyce, chciałabym wiedzieć jak najwięcej w teorii, wszelkie informacje, wskaźniki, podpowiedzi z Waszej strony będą mile widziane, bardzo liczę na Was i Wasze doświadczenie

    Przechodząc do meritum... To nie bardzo wiem od czego zacząć bo tu problem mam chyba ze wszystkim co tylko może go stanowić...

    Czemu w takim razie właściwie chcę się za to brać? Szczerze - mowa tu o pewnej bardzo wstydliwej 19-to latce, która mimo, iż jest naprawdę ładną dziewczyną, nie widzi swoich zalet, a kompleksy odbierają jej pewność siebie. Jest bardzo niska (około 150 cm) ma wiec siłą rzeczy naprawdę drobne dłonie, krótkie i dość pulchne palce i paznokcie (szczerze!) Niewiele większe od mojej 6-cio letniej córki... nie wiem jak mam się za tak malutkie paznokcie zabrać i czy istnieje możliwość, że forma będziesz za duża w stosunku do naturalnej płytki? (nie mierzyłam, bo nie chcę podejmować żadnych kroków bez poznania zagadnień teoretycznych z profesjonalnej strony)... wiem z innych wątków jakie tu prześledziłam że zdecydowana większość Was poleca w tych trudnych przypadkach formę, i mimo braku wiedzy i doświadczenia, uważam że macie rację... praca na tipsie wg mnie odpada. I kolejny problem... jej paznokcie są w dodatku płaskie, zakończone kwadratowo i poobgryzane... jednym słowem nic tu nie jest takie jakie być powinno... Wiem, że do kwadratowo zakończonych płytek muszę dociąć formę, oglądałam kilka instruktażowych filmików i tu muszę po prostu podjąć próbę praktyczną, ale powiedzcie mi proszę jak z tym docinaniem było u Was? Ile nieudanych prób (nie dokładnie oczywiście) poprzedziło tą z której można było wreszcie zbudować szkielet?

    Jeśli chodzi o obgryzanie, to właściwie mało istotny fakt, bo mamy umowę, że mogę spróbować swoich sił dopiero kiedy pazurki odrosną i odżywianie zauważalnie poprawi ich kondycję (sama wiem po swoich, że po kilku uzupełnieniach sciagałam żele itd a paznokcie miały czas miesięcznego odpoczynku i regeneracji, i nie zaryzykuję stylizacji paznokci jeśli widzę, że są one łamliwe, słabe - ale chętnie poznam Wasze stanowisko w tej kwestii)

    Pozostaje jeszcze ich kształt... są płaskie zarówno wzdłuż jak i w poprzek, i nie wiem czy istnieje możliwość zbudowania krzywych w takiej sytuacji... i zastanawiam się czy można nałożyć troszkę grubszą warstwę żelu i wypracować naturalne krzywizny pilnikiem? W sumie tylko to mi przyszło do głowy, bo nie mam pojęcia jak profesjonalnie budujecie krzywe, wiem że to osiąga się chyba poprzez umiejętne nakładanie kolejnych warstw (mam rację?) Ale jeśli to od ruchów pędzla zależy, to nawet nie pytam ile prób potrzeba do opanowania tych technik, bo jestem pewna że dużo... A żeby nie było wątpliwości nie zamierzam tych prób i pewnych porażek stosować na paznokciach żywej modelki! Dlatego powiedzcie mi proszę czy początkowo mogłabym spróbować tego co wymyśliłam jako zamiennik? Być może któraś z Was próbowała wypracować naturalne kształty przy użyciu pilnika czy bloku polerskiego?

    I jeszcze co myślę ważne - jaka długość szkieletu będzie bezpieczna, a żeby pazurki przetrwały chociaż dwa tygodnie o których wspominałyście przy okazji pracy na trudnych przypadkach?

    I mam nadzieję, że dotrę do tego etapu polećcie proszę kształt paznokci, które wizualnie wydlużą i wysmuklą wspomniane już krótkie pulchne paluszki, w odniesieniu do długości jaką możemy próbować osiągnąć


    Z góry przepraszam za długość tekstu, zależało mi na możliwie szczegółowym opisie, i co za tym idzie bardziej trafnych odpowiedziach. A naprawdę bardzo ich oczekuję i z góry dziękuję za każdą podpowiedz.

    A może jednak brakuje tu jakichś informacji? Jeśli tak zwróćcie mi uwagę

    I planujemy pierwszą próbę za jakieś dwa tygodnie na

    Postaram się dorzucić jeszcze fotografie żeby zobrazować Wam jak się sytuacja w rzeczywistości prezentuje.

    I choć zapewne nie zabraknie rad, abym zrezygnowała to z góry przepraszam za lekceważenie głosów rozsądku, ale jednak mimo wszystko próbę podejmę. Jeśli okaże się to konieczne nawet niejedną bo koleżanka mimo pełnej świadomości możliwej klęski, chce spróbować

    Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość, najgoręcej dziękuję jednak za Wasze odpowiedzi
    Jeśli powieliłam temat to przepraszam, i będę wdzięczna również za link który z wątkiem już istniejącym pozwoli mi się zaznajomić.

    Pozdrawiam serdecznie! Kinga

  2. #2
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Paznokcie dalekie od ideału... czy żel im pomoże?

    Żel powinien pomóc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Dieta na zdrowe paznokcie
    By dzidzia in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 12-09-2023, 21:46
  2. Pielęgnacja dłoni i paznokci
    By seqoya in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:11
  3. Odżywki do paznokci
    By Kamis in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 383
    Ostatni post / autor: 01-04-2022, 12:15
  4. Paznokcie do oceny {budowa, technika, krzywe paznokcia}
    By mala in forum Zdjęcia pazurków
    Odpowiedzi: 2252
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 21:41
  5. Modne paznokcie latem :)
    By dzidzia in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 19:00

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •