Pokaż wyniki 1 do 16 z 16

Temat: Panele czy parkiet do mieszkania

  1. #1
    Nałogowiec Avatar jagnam
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    340

    Domyślnie Panele czy parkiet do mieszkania

    Co przemawia za pierwszym a co przemawia za drugim rozwiązaniem? Co byście wybrali ? Albo co macie u siebie?

  2. #2
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    Panele:
    niedrogie
    łatwe w położeniu
    oraz nie wymagają cyklinowania ( z drugiej strony jak się porysują to trzeba wymieniać)

    parkiet
    droższy
    lepiej się prezentuje
    jest bardzo wytrzymały, ale trzeba co jakiś czas odnawiać

    Wydaje mi się,ze jeśli posiadasz odpowiednie fundusze to lepiej byłoby zainwestować w parkiet. Z wyglądu to klasa sama w sobie

  3. #3
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Poznań
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    Parkiet będzie o wiele trwalszy, ale też droższy u nas są panele przez wzgląd na cenę właśnie. Ale udały nam się bardzo trwałe i w dobrym stanie trzymają się już kilka lat

  4. #4
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    wybór tak naprawdę zależy od tego, jaką kwotę możesz przeznaczyć na podłogę. Ja mam w mieszkaniu położone panele i jestem z tego bardzo zadowolona.
    Przy małych dzieciach i zwierzętach, gdy cały czas coś wylewa się na podłogę takie rozwiązanie jest idealne.
    Oczywiście maszy mi się podłoga z desek ale cały czas bym drżała że ktoś ją porysuje lub zrobi dziurki pazurami lub meblem. Oczywiście pazurami pies a meblem mąż tak dla wyjaśnienia

  5. #5
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania


  6. #6
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    Cytat Napisał Mariiika58 Zobacz post
    Panele moim zdaniem fajnie wyglądają w połączeniu z jakimś stylowym dywanem shaggy.
    Na przykład coś takiego fajnego


    Zapisz

  7. #7
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Postów
    54

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    A brałaś pod uwagę posadzki kamienne? To również bardzo dobre rozwiązanie na podłogę w domu. Na stronie producenta takich posadzek J.P.Pilch możesz sobie zerknąć, jak pięknie i elegancko one wyglądają Poza tym są łatwe do utrzymania w czystości i trwałe na lata

  8. #8
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    Ja mam parkiet.

  9. #9
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    U mnie są panele.

  10. #10
    Wczytuje się Avatar Justalove
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Żnin
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    Zawsze płytki moim zdaniem będą lepiej wyglądać i będą łatwiejsze do sprzątania. Tym bardziej, że obecnie można kupić takie, które do złudzenia przypominają drewno, dodatkowo możesz pomalować na kolorowo, ale ja nie lubię np, ja wolałbym szarość na ścianach, do tego albo białe, albo szare, albo drewniane mebelki, albo misz-masz plus wprowadziłby kolory dodatkami...np zasłona w czerwono-białe pasy pionowe, to wydłuży pokój,czy kwiaty różnokolorowe na zasłonie, bieżnik na stole, poduszki kolorowe, dywanik... jakaś szafa z lustrem, albo lustro duże na scianie, tez powiekszy optycznie...popatrz w necie, ikei na aranżacje...ja właśnie dla syna pokój zmienić musze, bo wczoraj usłyszałam ze ma taki dziecinny, zabawki zeby pochowac...no i musze się tez za to jakos zabrać choc od wczoraj wiele nie wymysliłam...ale kasy brak po urlopie. podobnie jak u Ciebie, z tym ze ja zazwyczaj w takich sytuacjach wybieram niestety pozyczke, o smaotna matka ma raczej ograniczony repertuar mozliwosci;/ Tutaj https://www.euroloan.pl/aktualnosci/10%20ciekawostek są fajne oferty pożyczkowe. Jak zrobisz pokój, wrzuć fotki, jestem ciekawy na co się zdecydujesz...

  11. #11
    Rozkręcanko Avatar AudreyH
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Postów
    32

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    Ja teraz mam panele. W domu rodzinnym mamy parkiet, ale potem też nie było czasu ani pieniędzy, żeby go pielęgnować, więc teraz wygląda jak wygląda, czyli trochę licho Wszystko zależy od tego ile czasu i pieniędzy chce się zainwestować w podłogę.

  12. #12
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    507

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    Nie wiem czy zdecydowałabym się na parkiet. Wygląda pięknie, to fakt. Jednak drewno co jakis czas trzeba odnawiać. Cyklinowac i potem lakierować. A jednak jest to dość problematyczne, ponieważ mieszkanie jest całe w pyle i nie wygląda to tak dobrze....
    Z kolei panele rownież nie są zbyt wytrzymałe i nie poleca sie ich jak na przykład ma sie większe zwierzątka domowe

    Co dziewczyny sądzicie o płytkach na podłogę ale o takich imitujacych drewno? Płytki od fimy Tubadzin: Tubądzin - Płytki ceramiczne łazienkowe i kuchenne
    Ostatnio edytowane przez ell ; 28-01-2018 o 11:03

  13. #13
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    Ja jestem zdecydowanie za parkietem jednak prawdziwe drewno to zupełnie co innego. Dodatkowo myślimy też o instalacji takich mat grzejnych, co stanowiłoby świetne ogrzewanie podłogowe.

  14. #14

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    Świetną robotę robią listwy przypodłogowe https://www.ilistwy.pl/listwy-przypo...lin-pm-18.html - rewelacyjnie spajają ściany z podłożem tworząc jednolite wykończenie zachowując przy tym estetykę pomieszczenia. Sprawdźcie sobie koniecznie




  15. #15
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    679

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    Szczerze mówiąc mnie najbardziej podobają się panele, ale niestety szybko się niszczą

  16. #16
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Panele czy parkiet do mieszkania

    Zdecydowanie jestem zwolenniczką paneli, ale zdecydowanie powinno się wybrać te wysokiej jakości, żeby mogły długo służyć.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Wynajem mieszkania w Rzeszowie
    By Intada in forum Offtopic
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-08-2023, 11:48
  2. Kupno mieszkania
    By amelia90 in forum Offtopic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-05-2021, 16:36

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •