Pokaż wyniki 1 do 13 z 13

Temat: Domowe sposoby na żylaki

  1. #1
    Debiutantka Avatar sztos20
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    5

    Domyślnie Domowe sposoby na żylaki

    Cześć dziewczyny
    Mam ostatnio problem z żylakami i niezbyt mam już też pomysły jak sobie z tym radzić... Czy jesteście w stanie mi coś sprawdzonego polecić? Zależmy mi szczególnie na tym, że to były domowe sposoby, bo nie chcę się niczym faszerować niepotrzebnie i tak dalej... Czy sądzicie, że na przykład coś z tego artykułu byłoby Waszym zdaniem warte uwagi wylecz.to/pl/choroby/uklad-krazenia/domowe-sposoby-na-zylaki-jak-lagodzic-dolegliwosci-zwiazane-z-zylakami-nog.html ? Z góry wielkie dzięki za sugetie.

  2. #2
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    153

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    Domowe sposoby raczej są mało skuteczne, zwłaszcza jak już jest to zaawansowane stadium. Możesz spróbować takich laserowych zabiegów - http://klinikamiracki.pl/zabieg/zamykanie-naczynek-cutera-excel-v one akurat są bardzo dobre i nie inwazyjne. Więc warto zapisać się na konsultacje

  3. #3
    Wczytuje się Avatar loona
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    Zgadzam się z kinimini. Domowe sposoby są raczej nieskuteczne, lepiej zgłosić się do specjalisty. Tym bardziej, że teraz jest wiele sposobów leczenia. Ja miałam laserowe usuwanie żylaków i nie żałuję. Zresztą gyby ktoś chciał poczytać na ten temat, warto zajrzeć do tego artykułu: Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych | alfamedycyna.pl

  4. #4
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    Jeśli żylaki są już zaawansowane to faktycznie domowe sposoby nic nie pomogą.

  5. #5
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    Wiadomo, skleroterapia najlepsza jest, no ale jeżeli żylaki nie są jeszcze w takim zaawansowanym stadium, to jak najlepiej je leczyć? Jakie maści stosujecie? Znacie taką maść varicofix? Albo jakieś inne? Jakie Wam pomagają?

  6. #6
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    To chyba zależy od tego jak duże żylaki się ma. Ja też czytałem trochę na ten temat bo mojej dziewczynie zaczęły się robić żylaki i bała się, że jedynym sposobem na pozbycie się ich jest laser. Znaleźliśmy trochę informacji na ten temat:Usuwanie żylaków ? przegląd skutecznych metod - Kobiety.pl i okazuje się, że metod jest całkiem sporo, niektóre nie są tak bardzo inwazyjne. Warto jednak kontrolować żylaki i usunąć je wcześnie.

  7. #7
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    Z tymi żylakami to bywa rożnie. Moja mama miała pełno takich jakby pajączków i dziwny nie ból ale takie szczypanie czy jakoś tak. Maści żadne nie dawały rezultatu. Polecono jej Kimed na Mokotowie i tam po wizycie skierowano ja za zabieg skleroterapii. No i różnica ogromna,co prawda musiała iść dwa razy bo pajączki było dosyć duże.Ale efekt jest.

  8. #8
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    Kilka domowych sposobów jakie polecam;

    trzymanie nóg wysoko w gorze
    specjalne pończochy uciskowe
    masaże
    No i wykonywanie regularne ćwiczeń. Raczej nie zmniejszą już powstałych żylaków, ale będą w stanie zapobiec powstawaniu kolejnych....
    https://rodzinazdrowia.pl/zylaki-szpecacy-problem
    Polecane jest:
    jazda na rowerze,
    bieganie,
    pływanie,
    wykonywanie na leżąco tzw. rowerku czy nożyc,
    skakanie na skakance, co wzmocni mięśnie i poprawi krążenie.
    Ostatnio edytowane przez cass ; 02-05-2018 o 10:26

  9. #9
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    Przede wszystkim trzeba rozkręcić krążenie, ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Z tymi co już mamy nic nie zrobimy ale zapobiegniemy nowym. Nie zakładać nogę na nogę, jak mamy pracę siedzącą robić często przerwy i wstawać. Na poprawę krążenia myślę, że warto jeszcze sobie pić biovital tonik. On ma żelazo i witaminy w składzie, wydaje mi się, że od kiedy ja go piję z moimi żyłami i sercem jest lepiej, pajączki nowe nie wychodzą tak jak wcześniej. No i na stresy pomaga

  10. #10
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    Jedną skuteczną metodą walki z żylakami jest skleroterapia. Mama miała zabieg skleroterapii w przychodni Wilmed w Warszawie. Zabieg rewelacja - jest ogromna ulga. Nie ma lepszej metody leczenia żylaków A w Wilmed mają naprawdę dobrych specjalistów i nowoczesny sprzęt.

  11. #11
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    Nie da się domowymi sposobami wyleczyć żylaków. Trzeba się wybrać do lekarza i na początek jakieś maści.

  12. #12
    Wczytuje się Avatar loona
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    W domowym zaciszu to raczej można prowadzić działania profilaktyczne, ale na same żylaki nie pomoże. Najgorzej jak ktoś ignoruje problem i myśli, że sam zniknie. Wtedy pomaga tylko laserowe usuwanie żylaków. Pamiętajmy, że zdrowy tryb życia ma też duże znaczenie!

  13. #13
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na żylaki

    Nie wiem, czy to taki do końca domowy sposób, ale możesz spróbować nogi maścią/balsamem/żelem z kasztanowca

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Domowe sposoby na piękne włosy
    By bera0 in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 08-02-2023, 13:13
  2. Inspiracje domowe
    By amelia90 in forum Ploteczki
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-12-2021, 14:23
  3. domowe sposoby na pryszcze
    By tialgoross663a in forum Ploteczki
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-11-2019, 09:52
  4. Domowe sposoby na...
    By bera0 in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 09-11-2017, 23:57
  5. Muchy - skuteczne sposoby
    By unita in forum Ploteczki
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-07-2016, 19:31

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •