Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 94

Temat: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

  1. #26
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    szukasz sobie jakies ramki w necie...najlepiej w formacie png. bo biale pole w Photoshopie otworzy sie Tobie na przezroczysto...otwierasz sobie tez fotke taka, w ktora chcesz wstawic ramke...jak juz masz otwarte 2 zdjecia to musisz przeniesz ramke na fotke takim urzadzeniem jak "przesuniecie" ( pierwsze narzedzie na bocznej listwie )
    Lapiesz ramke (przytrzymujac lewy przycisk myszki) tym narzedziem i nanosisz ja na drugie, w ten sposob masz teraz dwa zdjecia na jednym...z tym ze tam gdzie ramka byla przezroczysta bedzie widac czesc drugiej fotki...
    jesli ramka bedzie za duza lub za mala to musisz sobie ja zmniejszyc poprzez edycje...zaznaczasz plik ramki i...
    edycja > przeksztalcenie swobodne - zaznacza sie Tobie kontury ramki, wtedy mozesz sobie skalowac, obracac do wybranego rozmiaru...
    jesli nie bedziesz wiedziala do konca co i jak to postaram sie wstawic fotki
    to taki najprostrzy sposob

    moja rada jest taka ze aby ramka nie wygladala gorzej od fotki to zawsze szukaj takiej ramki, ktora bedzie wieksza rozdzielczosciowo od zdjecia wtedy bedziesz miala pewnosc ze przy zmniejszeniu lub powiekszeniu lub innych przerobkach nic sie z nia nie stanie

  2. #27
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    mam to w innym programie i tam jest "wstaw obrazek", tu tego nie ma już mi się udało, tylko coś wolno chodzi. a wiesz może czym się różni photoshop portable od zwykłego? dużo mniej jest funkcji?

  3. #28
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    Potrable to znaczy ze nie potrzeba instalacji sciagasz, rozpakowywujesz, uruchamiasz i gotowe...pewnie tak tez mialas sciagnelas z neta i odrazu mialas go na kompie bez potrzeby zainstalowania go...jest tez mniejsza pojemnosciowa niz pelna wersja Photoshopa moj zajmuje prawe 1 GB gdybys miala "zwykla" instalacje to musialabys sie bawic z nr seryjnymi lub crakami
    poza tym nie wiem jaka masz wersje ale kazda nowa ma jakies dodatkowe bajery ale uzytkowanie jest takie same moze byc tez tak ze nie masz wszystkich wtyczek zainstalowanych wiec bys musiala sobie sciagnac pelna wersje i sprawdzic co jest a czego nie ma ja Tobie niestety tego nie powiem bo mam pelna wersje sciagnieta z torrenta...jesli wiesz co to, to tez mozesz sobie ja sciagnac

    kolejna moja rade...sciagnij sobie normalna wersje bo nie bedziesz miala z nia problemow w przyszlosci
    Ostatnio edytowane przez rudzia1985 ; 15-10-2009 o 15:52

  4. #29
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    ah, bo myślałam że to jakaś okrojona wersja, taka skrócona. to Adobe Photoshop CS4 Portable wersja 11.0. w takim razie zabieram się za ściąganie samouczków z neta

  5. #30
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    nie zdrzylam edytowac posta...dopisalam tam jeszcze pare slow

    no mozna powiedziec ze to jest taka okrojona wersja lepiej sie nie bawic w portable tylko sciagnac pelna wersje... CS4 dopiero weszla na rynek polski wiec nie wszystko pewnie jeszcze dziala tak jak powinno w tej wersji...no nie wszystko moze Tobie w niej dzialac
    na pewno na torrencie znajdziesz wersje CS3 full wypas...ja ja wlasnie mam

  6. #31
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    jak szukałam na torrentach to są tam ze 4, o różnych nazwach i nie wiem która najlepsza

  7. #32
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    nie musisz miec najlepszej jesli dopiero sie uczysz
    kazalam mojej kumpeli sciagnac ten...ona tez poczatkujaca ale nie wiem czy juz sobie zainstalowala czy tez jeszcze nie...sama osobiscie nie sprawdzalam czy to dziala ale mozesz sprobowac...post nr 6
    [RS] Adobe Photoshop CS2 - polish:Elite:board
    tam jest 5 czesci...wszystkie zapisz na kompie i pozniej je rozpakuj powinna byc tez instrukcja instalacji...

  8. #33
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    wydaje mi się ża zawsze lepiej najnowszą, skoro jest bezpłatnie. a to portable ma trochę ponad 100mb dlatego poszło na pierwszy rzut

  9. #34
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    nieprawda ja sie uczylam na wlasnie tej co podeslalam wyzej...Photoshop mimo ze jest prostym programem to jest jednak bardzo duzo do ogarniecia...ucze sie Photoshopa juz ponad 4 lata i nadal wszystkiego nie wiem im wiecej w programie tym wiecej do nauczenia czego nikt z nas nie zrobi
    dla osob poczatkujacych Photoshop CS 2 wystarczy...
    jesli chcesz rzucic sie juz na gleboka wode to nie mam nic przeciwko

  10. #35
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    mam kilka programów do obróbki i są spoko, ale w każdym z nich mi czegoś brakuje, dlatego pokładam w photoshopie duże nadzieje jak się sprawdzi to resztę kasuję dzięki za pomoc, początki są zawsze najtrudniejsze a teraz nawet nie mam czasu na to, ale następne co będę robić to odkrywanie jak białe tło z jpg zmienić na przeźroczyste w png no i myślę o tym całkowitym, na chomiku znalazłam (z torrentów 1goiga ściągałby mi się chyba 2 tygodnie, zależy od seedów bo bywało i dłużej)

  11. #36
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    plik jpg. w Photoshopie zawsze bedzie bialy i rowniez tak bedziesz miala w przegladarce, natomiast plik png. w Photoshopie jest przezroczysty ( takie pole w kratke), a w przegladarce jest biale
    zeby "wyciac" biale lub jakiekolwiek inne tlo w pliku jpg. np. srodek ramki, musisz uzyc takiego narzedzia jak "magiczna gumka" i wtedy to tlo zmieni sie na "kwadratowe pole"
    potem zeby nie robic za kazdym razem tego samego to zapisujesz sobie ta ramke w plik png. ale bedziesz miala pewnosc ze tam jest puste pole bo sama je zrobilas
    pamietaj ze jak bedziesz chciala robic to przezroczyste pole z pliku jpg. sprawdz czy kontury tego pola nie sa w tym samym lub podobnym kolorze, bo gdy nacisniesz tam gumka to zniknie Ci to wszystko w podobnych odcieniach tzn. podobne kolory nie moga sie laczyc ze soba


    z tym torrentem to nie jest tak zle moj sie sciagal chyba z 2 h bo nic na kompie nie robilam...jak bedziesz sciagac z torrenta to szukaj pliku z crakiem niz z nr seryjnym
    Ostatnio edytowane przez rudzia1985 ; 15-10-2009 o 21:55

  12. #37
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    no własnie mam kilka ramek tylko że w środku jest "białe" a nie przeźroczyste i w tych programach co ma nie da się tego zrobić

  13. #38
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Question Podpisik na zdjecia:)

    Hej Kochane
    mam pytanie do osob obrabiajacych zdjecia w photoshopie...
    Czy ktos z was chcialby taki brush (pedzel) z waszym nickiem, taki jak ja mam swojej galerii?
    Jak cos, to pisac mam troche czasu wieczorami i moge zrobic
    wtedy bym pedzelek wyslala, pozniej ktos by zainstalowal i mialby gotowy pedzzel ze swoim podpisem;d

    Podpisik u mnie wyglada tak
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  14. #39
    No to..wpadłam Avatar qatrycja
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Dzierżoniów
    Postów
    238

    Domyślnie Odp: Podpisik na zdjecia:)

    o to ja bym chciała jakiś "nails by qatrycja" z jakimiś wywijaskami
    Moje motto? - Nigdy nie mów nigdy!

  15. #40
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Podpisik na zdjecia:)

    nie ma problemu jutro cos sprobuje zrobic a jak nie jutro to w sobote najpozniej, ok?)

    ---------- Dodano o godzinie 23:25 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:21 ----------

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    a dziewczyny, jak się tworzy obrazki png które się nakłada (czyli z przeźroczystym tłem) samemu? jest do tego jakiś program czy jak?
    kochana ja w photoshopie robie nowa warstwe od razu robi sie tlo przeźroczyste, potem usuwam element "tlo" i zostaje sama "warstwa 1" z przeźroczystym tłem
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  16. #41
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Podpisik na zdjecia:)

    dopiero się z tym programem poznaję.. jak masz jakieś proste krok po kroku to ja poproszę

  17. #42
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Podpisik na zdjecia:)

    moge ci napisac, ale dopiero w weekend zrobie ci krok po kroku z ta warstwa tak jak ja robie
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  18. #43
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Podpisik na zdjecia:)

    ok mi się nie śpieszy

  19. #44
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Podpisik na zdjecia:)

    to moze ja na szybko cos napisze i wstawie zdjecia na dwa sposoby zrobienia ramki z "czystym" tlem i png

    otwieramy photoshopa z jakims obrazkiem np. ramka z bialym srodkiem lub w innym,wybieramy narzedzie magiczna gumka i klikamy na biale tlo co daje nam w tym miejscu kratkownice zwana pustym polem

    automatycznie nazwa TLA zmnienia sie na WARSTWE

    teraz mozemy sobie otworzyc inna fotke ze zdjeciem, wybieramy narzedzie przesuniecie i lapiemy ( trzymajac przycisk myszki ) za czarna ramke przesuwajac ja na drugie zdjecie..., dzieki temu narzedziu mozemy sobie dowolnie ustawiac ramke

    teraz zeby zapisac sobie to wszystko jak jest a wiecej nic nie bedziemy robic to musimy SPLASZCZYC OBRAZEK
    zapisze sie nam to jako jeden plik TLO i teraz juz mozemy sobie zapisac go na kompie plik - zapisz jako...itd.

    druga opcja z usunieciem tla

    jesli macie otwarte 2 zdjecia na jednym jak na fotce


    lapiemy myszka za TLO i wrzucamy do KOSZA...zostanie nam tylko wartwa z pustym tlem

    i teraz spokojnie mozemy sobie to zapisac jak plik PNG by nie robic juz dwa razy tego samego na przyszlosc
    Ostatnio edytowane przez rudzia1985 ; 13-11-2009 o 14:35

  20. #45
    No to..wpadłam Avatar qatrycja
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Dzierżoniów
    Postów
    238

    Domyślnie Odp: Podpisik na zdjecia:)

    Cytat Napisał pomijacz Zobacz post
    nie ma problemu jutro cos sprobuje zrobic a jak nie jutro to w sobote najpozniej, ok?)

    ---------- Dodano o godzinie 23:25 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:21 ----------

    okej jak cos to pisz na PW i dziękuje
    Moje motto? - Nigdy nie mów nigdy!

  21. #46
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Smile Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    Ja znam taki sposob

    Wszystko jest napisane na screenach)
    Jak cos bedzie niezrozumiałe, to pisać
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  22. #47
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    pasuje...ja zrobilam na przykladzie ramki i zdjecia, a Ty na samej warstwie....znam szybszy sposob tzn na skroty...jak otworzysz nowy plik to wystarczy kolo "kosza" wcisnac przycisk utworz warstwe i mamy to samo...omijajac cala reszte zbednego klikania

  23. #48
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    a zna ktos jakis program albo moze stronke gdzie można dodać bańki do zdjęcia? tylko nie czarno białe tylko kolorowe ?

    ________________________________________


  24. #49
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    tzn jakie bańki kochana? wiem, ze w photoshopie mozesz sie obawic pedzlami..
    ewentualnie jakimis efektami.. ale jeszcze do tego nie doszliśmy na lekcjach;p
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  25. #50
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko

    no takie o ! zwykłe bańki mydlane jakis czas temu widziałam zdjecie u takiej dziewczyny i miała banki tylko ewidetnie było widac ze nie są one prawdziwe

    ________________________________________


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •