Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Rak pęcherza moczowego

  1. #1
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    548

    Domyślnie Rak pęcherza moczowego

    Witam
    Mam taki problem u mojego taty stwierdzono cytuje "Carcinoma papillare urotheliale G2.Nie uchwycono warstwy mięśniowej"-takie rozpoznanie wpisano na badaniu cyto-hisopatologicznym.Lekarz nic mu konkretnego nie powiedział kazał za 3 miesiące na kontrol do niego przyjechać dodam prywatnie gdzie zabieg miał robiony w szpitalu.Proszę o jakieś porady co dalej robić cz czekać te 3 m-ce czy jechać wcześniej gdzieś?Nie wiem czy tato wszystko mówi nam proszę napisać czy ten guz jest złośliwy.

  2. #2
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    507

    Domyślnie Odp: Rak pęcherza moczowego

    W pierwszych diagnozach ciezko jest stwierdzić czy rak jest złośliwy czy jest łagodny. Wymaga to podjęcia dodatkowej diagnostyki. Najlepiej będzie słuchać się lekarza i poczekać na wizytę. Ewentualnie jeśli nie chcecie czekać na wizytę, dobrze będzie wybrać się z wynikami jakie macie do innego lekarza ( najlepiej onkologa specjalisty od układu moczowego).

    tak poza tym z tego co czytam to jest bardzo wiele raków pęcherza moczowego:
    rak z nabłonka przejściowego, czyli wyścielającego drogi moczowe (tzw. rak urotelialny) - występujący najczęściej,
    rak z nabłonka płaskiego,
    z nabłonka gruczołowego,
    mięsak.

    Nie jest to jedynie jeden rodzaj raka.

    Więcej informacji znajdziesz tutaj https://www.medme.pl/choroby/rak-pec...owego,351.html
    Ostatnio edytowane przez ell ; 05-10-2018 o 10:16

  3. #3
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: Rak pęcherza moczowego

    Hmmm... nie ma to jak zostawić pacjenta w niepewnosci do nastepnej wizyty. Nie wiem czy nie radziłabym zmienic z gory prowadzacego. Pewnie potrzebne beda dodatkowe badania, bo diagnoz moze byc kilka - moze przed kolejna wizyta warto bylo od razu zrobic dodatkowe z pakietu męskiego tutaj https://www.zdrowajesien.diag.pl/ Przez okres 3 mscy wiele moze sie zmienic, a skoro w pakiecie sa wszystkie podstawowe badania to warto byloby je miec od razu przy sobie, zeby ponownie tego nie odkladac do kolejnej wizyty

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2018, 15:37

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •