Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 181

Temat: Zadbaj o stopy

  1. #26
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    moze komus sie przyda...mapa stóp.ostatnio moj facet od fizykoterapii masowal stopy kolezanki i jak ja zabolalo ucisniecie danego miejsca to mowil jej co dolega.dowiedziala sie ze ma prochnice w 6 zebie, cos z kregoslupem i koslawosc kolan...wszystko na podstawie masazu stop.
    Załącznik 3106 Załącznik 3107

  2. #27
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    57

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    prawidłowa kolejnośc czynności podczas zabiegu pedicure:
    1. dezynfekcja stóp
    2. Oględziny stóp w celu ustalenia przeciwwskazań.
    3. Wywiad z klientką na temat ew. chorób
    4. moczenie stóp w wodzie z np. solą do stóp ok. 15-20 min.
    5. opracowanie paznokci
    6. usunięcie zrogowaceń na stopach. (polecam frezarkę- omega odchodzi do lamusa)
    7. peeling
    8. malowanie paznokci
    9. krem do stóp.

    w pedicure leczniczym dodatkowo dochodzi usuwanie nagniotków i modzeli. Tu również niezastapiona jest frezarka i odpowiedni zestaw frezów.

    ---------- Dodano o godzinie 21:13 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:59 ----------

    Cytat Napisał farbstift Zobacz post
    Jakie kremy,peelingi i inne kosmetyki do stóp polecacie?
    ja polecam z firmy Gehwol. Są to produkty wysokiej jakości na grnicy medycznych. Mogą być stosowane u osób z cukrzycą.

  3. #28

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Cytat Napisał ssisi2 Zobacz post


    ---------- Dodano o godzinie 21:13 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:59 ----------



    ja polecam z firmy Gehwol. Są to produkty wysokiej jakości na grnicy medycznych. Mogą być stosowane u osób z cukrzycą.
    nooo i ja też je polecam na prawde super firma
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  4. #29
    No to..wpadłam Avatar kalaga4
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Cork
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    hihi dziś poćwiczę na moim chłopaku, tylko bez malowania lakierem

  5. #30
    Debiutantka Avatar gia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Piling

    Witam,dziewczyny wypróbujcie sobie peeling FPO boski
    Scrub złuszczający Soho Totally Buff 277,5g

    prod: FPO
    kod: 520263
    cena: 79.00 PLN


    W sklepie Eurofashion

  6. #31
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Piling

    Mam go jest świetny

  7. #32
    No to..wpadłam Avatar qatrycja
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Dzierżoniów
    Postów
    238

    Domyślnie Odp: Piling

    a ja polecam ten:

    Jest rewelacyjny, gruboziarnisty no i cena jest dobra bo jakoś lekko ponad 10zł
    Moje motto? - Nigdy nie mów nigdy!

  8. #33
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Piling

    ja polecam ten zestaw
    Mineral Care - Zestaw Waniliowy

    uzywam juz 3 i jestem bardzo zadowolona, po pilingu(zielony) nakladam maslo waniliowe(biale) i raczki sa gladziutkie i mieciutkie
    ogolnie kosmetyki z tej lini sa genialne

  9. #34
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Piling

    Ja używam Bielendy... Bardzo fajny scrub. Polecam!

  10. #35
    Totalna maniaczka Avatar pa_pi1
    Zarejestrowany
    May 2009
    Postów
    715

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Magoo bardzo pomocny artykuł

  11. #36
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    po takich koj ących zabiegach aż chce się chodzić

  12. #37
    Kosmetyczka Avatar Gakka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Gdynia / Kielce
    Postów
    742

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Kalaga4 -> pff. On nie ma nic do gadania.
    Szkoda że mój wyjechał. Też bym na kimś poćwiczyła.. ;/

  13. #38
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Piling

    MORELA

    Morele warto jeść świeże i suszone, pic sok morelowy, ponieważ działa wzmacniająco na organizm – zawiera dużo witaminy C, A, B i PP oraz żelazo, fosfor, potas – to najlepszy naturalny lek przeciw anemii. Jedząc morele zyskujemy naturalnie ładny koloryt cery.

    Peeling morelowy uzyskujemy z drobno zmielonych pestek morelowych. Najlepiej rozdrobnić pestki w moździerzu – jeśli chcemy, by nasz peeling miał jeszcze właściwości odżywcze nie usuwamy środka pestki tzw. „migdałka”, który zawiera olej pięknie odżywiający skórę.

    Rozdrobnione pestki mieszamy ze śmietanką kosmetyczną, balsamem lub zwykłą, gęstą śmietaną i nakładamy na skórę – na twarz staramy się położyć bardzo miałko rozdrobnione pestki. Pozostawiamy preparat na parę minut na skórze, następnie delikatnymi kolistymi ruchami masujemy na skórze – na twarzy rozpoczynamy taki masaż od boku policzków ku środkowi twarzy,
    nie masujemy praktycznie okolic pod oczami – jednak nakładamy tam peeling, szczególnie jeśli są tam migdałki.

    Nogi masujemy od dołu w górę. Tak samo brzuch – zawsze nasz masaż musi być w „stronę serca”. Ten peeling jest świetny do oczyszczenia pięt ze zgrubiałego naskórka – pięty i generalnie spód stopy możemy masować energicznymi ruchami.

    CUKIER

    Peeling z cukru to odkrycie ostatnich lat. Potrzebne jest ½ szklanki cukru 4-5 łyżek oliwy z oliwek. Mieszamy te dwa składniki i natychmiast nakładamy na ciało wcierając w zdecydowany sposób., następnie spłukujemy ciało ciepłą (nie gorącą) wodą.

    Taki peeling możemy wzbogacić:
    połową szklanki kryształów z alg morskich
    połową szklanki rozgniecionych malin (ich pestki dodatkowo ścierają naskórek - w zimie można zastosować maliny suszone)


    PŁATKI OWSIANE

    Wersja I

    Płatki owsiane – 3-4 łyżki zalewamy szklanką gorącego mleka i odstawiamy na pół godziny, by napęczniały. Następnie nakładamy taką papkę na skórę i kolistymi ruchami masujemy, aby usunąć martwy naskórek. Możemy w zależności od potrzeb skóry dodać 2-3 łyżeczki alg lub rozgniecionych malin (w zimie można zastosować maliny suszone). Zmyć letnią wodą.
    Uwaga! Jeśli chcemy zrobić peeling na całe ciało zwiększamy ilość peelingu na przykład pięciokrotnie.

    Wersja II

    Należy zemleć pół szklanki płatków, ale tak, aby zostało nieco grudek. Następnie dolewamy do płatków przegotowaną wodę algową i dodajemy 4

    łyżeczki alg. Nakładamy peeling na twarz i masujemy. Następnie zmywamy ciepłą wodą.

    Wersja III

    Należy zemleć ½ szklanki płatków owsianych i dodać do nich 3 łyżki podgrzanego, najlepiej w kąpieli wodnej (wkładamy naczynko z miodem do naczynia z gorącą wodą), naturalnego miodu. Nakładamy na skórę i masujemy. Jeśli chcemy zrobić sobie peeling całego ciała zwiększamy proporcjonalnie ilość składników.


    KAWA, A WŁAŚCIWIE FUSY Z KAWY

    BAZA
    Do twarzy wystarczy 3 łyżki fusów kawowych, do całego ciała przydałaby się ich szklanka.
    Fusy mieszamy z niewielką ilością:
    - oliwy z oliwek
    balsamu do ciała
    śmietanki kosmetycznej
    gęstej śmietany spożywczej
    jogurtu

    Powstaje nam papka, która jest gotowym,bardzo skutecznym peelingiem do twarzy i całego ciała.
    Możemy ten peeling wzbogacić o dodatkowe substancje:
    łyżkę cynamonu lub
    łyżkę imbiru lub
    2 łyżki soli morskiej lub
    2 łyżki drobno zmielonych orzechów lub
    pół szklanki rozgniecionych, świeżych malin lub 2 łyżki suszu malinowego
    pól szklanki otrębów (nadaje się każdy rodzaj)

    PEELING KAWOWY ANTYCELLULITOWY

    ½ szklankę fusów wymieszać z:
    3 łyżeczkami cynamonu
    2 łyżeczkami imbiru
    3 łyżeczkami płatków owsianych lub jęczmiennych
    3 łyżki alg morskich – jeśli nie mamy hodowli alg, to można kupić w zielarniach suszone

    Wszystkie składniki mieszamy z wodą i papkę nakładamy na miejsca zaatakowane cellulitem i mocno masujemy – zabieg przeprowadzamy dwa razy w tygodniu.

    NATURALNE PEELINGI ENZYMATYCZNE

    Niektóre owoce mają naturalne enzymy, które działają bardzo skutecznie jako naturalne peelingi naszego ciała.
    I tak:
    W papai jest enzym papaina, w mango -PE, w ananasie – bromelaina i ficyna w figach.

    POMIDOR
    I tu się mylisz! Maseczka z soku ze świeżego pomidora jest rewelacyjna, tego nie potrafi chemicznie wytworzony kosmetyk. Maseczka ta przede wszystkim usuwa obumarłe komórki naszego naskórka. Oczyszcza skórę oraz w widoczny sposób ją rozjaśnia i nawilża. Jednocześnie zaskoczy Ciebie jak ściągnie ona pory.. Ale nie myśl, że to wszystko. Otóż, pobudza ona twoją skórę, do produkcji kolagenu i elastyny.

    JAK TO ZROBIĆ?

    Wystarczy wycisnąć sok z bardzo dojrzałego pomidora i pokrywamy nim całą twarz na pół godziny. Można też zmiksować miąższ i w ten sposób zrobić maseczkę. Potem zmywamy maseczkę letnią wodą.

    II wersja
    2 pomidory
    2 łyżki otrąb migdałowych lub pszennych

    Sposób przygotowania
    Pomidory umyć, pokroić na ćwiartki, zmiksować na jednolitą papkę, dodać otręby.




    Delikatnie okrężnymi ruchami masować skórę twarzy i szyi, na koniec spłukać letnią wodą.
    Maseczka daje skórze świeży wygląd, głęboko oczyszcza tłustą cerę. Można jej również używać , by pozbyć się przy szorstkiej skóry na łokciach.


    AVOCADO

    W moździerzu utłucz drobno pestkę z avocado. I wymieszaj z niewielką ilością śmietany lub jogurtu lub zmiksowanego miąższu avocado. Nakładamy peeling na skórę i lekko masujemy. Następnie spłukujemy letnią wodą.

    PAPAJA

    Rozdrobnij widelcem owoc,tak by powstała papka,nałóż gąbką kąpielową na ciało,na 10 min,spłucz. Dodaje on sprężystości,głównie ramionom.

    Cienkie plasterki papai nakładamy na twarz - ważne tylko na 2 minut bo papaja na prawdę ma silne działanie i rozpuszcza naskórek . Ale skórka jest po tym bardzo fajna, miękka, dobrze nawilżona.

    ANANAS

    Peeling z tego owocu ma dosyć silne działanie. Można używać świeżego soku lub zmiksowanego miąższu, który należy zmieszać z naturalnym jogurtem.

    Należy delikatnie masować peeling – nie wolno go trzymać zbyt długo na skórze.


    Wersja II

    Kupujemy bromelainę w proszku
    Odważamy 0,2 g enzymu
    5g płatków owsianych
    4,8 g mleka w proszku (nie instant!)
    Całość ucieramy dokładnie w moździerzu. Proszek przechowujemy w lodówce, chroniony przed światłem. Peeling robimy biorąc niecałe 2 g mieszanki i możemy ją połączyć z hydrolatem z rumianku (wodą pozostała z destylacji olejku rumiankowego).

    Peeling nakładamy natychmiast, po około 10 minutach spłukujemy ciepłą wodą.

    MOCNE ZŁUSZCZANIE

    Mocniejszy peeling (a w efekcie mocniejsze złuszczanie) uzyskasz używając naturalnych kwasów owocowych oraz... z kwasem salicylowym ( z aspiryną).


    PEELING Z ...ASPIRYNĄ


    Bierzemy zwykłą aspirynę lub polopirynę - 3-4 tabletki (nie może być to musująca postać), bardzo drobno ją rozkruszamy i mieszamy z 2-3 łyżkami jogurtu naturalnego bez cukru.

    Otrzymaną w ten sposób papkę nakładamy na twarz na około 15 minut. Następnie zmywamy letnią wodą. Buzia jest rozjaśniona i gładka. Możemy zwiększając ilość składników zrobić sobie peeling na całe ciało.

    ZMIĘKCZANIE SKÓRY

    1/2 filiżanki płatków owsianych (nie gotowanych)
    1 łyżeczka miodu
    1 łyżeczka octu jabłkowego

    Zmieszać płatki, miód i ocet jabłkowy. Nałożyć otrzymaną papkę na nawilżoną wodą twarz, szyję i dekolt i lekko wmasować w skórę – odczekać aż zaschnie i wówczas zmyć ciepłą wodą.

    SIEMIĘ LNIANE

    Zmielone nasiona lnu – 2 łyżki, połączyć z łyżką płatków owsianych i dodać do tego odrobinę śmietanki kosmetycznej. Okrężnymi ruchami masować miksturę. Pozostawić ją na skórze około 10 minut, następnie zmyć letnią wodą.

    Maseczka bardzo dobrze działa na skórę ze względu na kwasy Omega -3 zawarte w siemieniu.

    FUSY I OLIWKA KOKOSOWA

    Do tego peelingu dobry jest olej kokosowy. Jeśli nie dysponujesz olejem kokosowym tłoczonym na zimno możesz przygotować jej namiastkę(ale dobrze działającą na skórę) w ten sposób, że zalewamy w ciemnym szklanym pojemniku 5 łyżek wiórków kokosowych oliwką z oliwek tłoczoną na zimno, zakręcamy i wstawiamy na 2 tygodnie w chłodne i ciemne miejsce. Pojemnikiem od czasu do czasu potrząsamy.

    Następnie do tej mieszanki wrzucamy 4-5 łyżek fusów z kawy. Następnie tę mieszankę dodajemy 4-5 łyżek naturalnej śmietany i mocno mieszamy. Otrzymana mieszanka powinna wystarczyć na peeling całego ciała.

    Masujemy okrężnymi ruchami zaczynając od stóp w górę ku sercu. Na twarzy robimy delikatny masaż. Następnie preparat spłukujemy ciepłą wodą.

    BANANY, OWIES...

    Naturalny peeling składający się z głęboko odżywczych, energetycznych i oczyszczających składników: owsa, nasion moreli oraz bananów.
    2 łyżki nasion owsa, nasiona moreli i banan miksujemy ze sobą i dokładamy do tego 2 łyżki naturalnego jogurtu (bez cukru). Papkę nakładamy masując skórę kolistymi ruchami. Trzymamy na skórze około 10 minut a później zmywamy letnią wodą.
    Moda.pl - odzież, obuwie, biżuteria, bielizna, zegarki, kosmetyki
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  14. #39
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Piling

    Cytat Napisał Agusia_pa2 Zobacz post
    Dziewczyny a jak wy to wogóle robicie z tym pilingiem klientce Tzn..bo ja wogóle takiej usługi nie mam...i zastanawiam się czy nie wprowadzić Kompletnie nie wiem jak zacząc hehe moze to dziwne ale nie wiem...
    w pedicurze peeling robię po tareczce, prze kremem. ja wolę używać drobnoziarnistych (najlepsze by były enzymatyczne, ale wtedy nie ma tego uczucia peelingu ), bo łatwo się go usuwa ze stóp

    na bielande mam uczulenie:/ podoba mi się ten mineral care. a mam w planach wypróbować tołpe.

    a na rączkach jak usuwacie ? ja po manicure wklepuje kremik, ale używam tej małej miseczki na paluszki i nie wiem jak do peelingu i maski się zabrać.

  15. #40
    Wczytuje się Avatar aniw88
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    24

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Miałam pedicure dzisiaj na zajęciach w szkole i nauczycielka tak jednej lasce skórke zajechała,ze krew leciała ciurkiem masakra

  16. #41
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    maseczke na stopy wg przepisu annamon to ja bardzo chętnie ja lubie płatki owsiane pod kazdą postacią

  17. #42
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Zgrubiały naskórek zwykle usuwamy pumeksem lub specjalną tarką. Możemy też stosować różnego rodzaju peelingi. Jeśli to nie pomaga, a naskórek jest szczególnie gruby i odrasta szybko warto odwiedzić pedikiurzystkę. W gabinetach specjalistki posługują się specjalnymi frezarkami, które bezpiecznie, szybko i na długo pozbędą się zgrubień na stopach i przywrócą skórze gładki wygląd. Zwykle takie zabiegi powtarzać należy co miesiąc. Przy domowej pielęgnacji w miejsca po usunięciu zgrubień wciera się tłuste kremy zmiękczająco-odżywcze.

    Potraktowanie całej skóry stóp olejkami np. eterycznymi przyniesie im ulgę po kilkugodzinnym wyczerpaniu. Na pękające pięty doskonale działa papka ziemniaczana i wywar z siemienia lnianego z dodatkiem witaminy A (wyciśnij do papki kilka kapsułek witaminy A). Tak przygotowany specyfik kładziemy na kwadrans na stopy. Takie codzienne postępowanie na pewno poprawi kondycję i wygląd stóp.
    Nagniotki pojawiające się na stawach palców zwykle powstają jako konsekwencja noszenia ciasnych i niewygodnych butów, u kobiet - na wysokim obcasie. Sprzyja im też praca w pozycji stojącej. Nagniotki ściera się samodzielnie pumeksem. Niektórzy noszą specjalne wkładki do butów do zastosowania na okolice tworzenia się odcisków. Najlepiej jednak, jeśli odciskiem profesjonalnie zajmie się pedikiurzystka.


    Pocenie się stóp

    Tę przykrą dolegliwość często powodujemy sami nosząc skarpety i rajstopy wykonane ze sztucznych materiałów, ciasne obuwie wykonane ze skór syntetycznych czy plastiku. Tylko w naturalnych materiałach stopy swobodnie oddychają!
    Codziennie lub nawet kilka razy dziennie myj stopy mydłem lub specjalnym żelem przeciwpotowym. Dokładnie i do sucha wycieraj skórę stóp a zwłaszcza przestrzenie między palcami. Tamtejsze wilgotne i ciepłe środowisko sprzyja rozwojowi grzybicy. Ona też nadaje stopom specyficzny nieprzyjemny zapach. Możesz używać zasypek przeciwpotowych po umyciu stóp.
    Dobrym sposobem są kąpiele stóp w roztworze wodnym kwasu bornego (5g na 2l wody). Kwas borny niweluje zapach potu i zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp. Świetne efekty przynosi też sproszkowany kwas borny wsypywany bezpośrednio do skarpet czy butów. Środek ten kupimy w aptekach i sklepach zielarskich.


    Obuwie powinno być wykonane ze skór naturalnych, a skarpety bawełniane lub wełniane. Niestety popularne rajstopy czy pończochy elastylowe są jak najbardziej niewskazane. Buty zaleca się kupować popołudniem, kiedy stopy są lekko obrzmiałe. Zapewnia to dobór obuwia, które nie będzie uciskać stóp.



    Do wielu schorzeń stóp, np. palucha koślawego czy młotkowatego przyczyniają się buty na wysokich obcasach. Dla zdrowia stóp, a tym samy zdrowia całego ciała warto zrezygnować z nich.
    Chodzenie na bosaka po piasku, trawie, wodzie wspaniale poprawia krążenie stóp. Również w domu można chodzić na bosaka. Skóra stóp swobodnie wtedy oddycha i relaksuje się.
    W miejscach publicznych takich jak np. sauny czy baseny wskazane jest noszenie klapków ochronnych. Wygodne obuwie to zapobieganie męczeniu się stóp i całego ciała, ale też dobre samopoczucie przez cały dzień!

  18. #43
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    ciekawy artykuł zwięzły i treściwy
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  19. #44
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie STOPY IDEALNE - jak tego dokonać?

    Każdego dnia wykonują bardzo ciężką pracę – „noszą” nasze ciało, prowadzą nas krok za krokiem…
    W upał, mróz lub wilgoć muszą „pracować”. Dlatego należy odpowiednio o nie dbać przestrzegając podstawowych zasad pielęgnacji stóp...



    1. Codziennie oglądaj stopy, aby zauważyć drobne otarcia, zaczerwienienie, pęknięcia, skaleczenia i w porę je leczyć.

    2. Codziennie wieczorem myj stopy w ciepłej wodzie (ale nie gorącej, bo taka nadmiernie wysusza skórę), następnie dokładnie je osusz, zwłaszcza przestrzenie między palcami.

    3. Po osuszeniu dokladnie wmasuj balsam lub zasypkę lub spryskaj antyperspirantem w zależności od potrzeb skóry lub ewentualnych schorzeń. Nie pozostawiac ich (dokladnie wmasować) w przestrzeniach między palcami.

    4. Podczas wmasowywania preparatów „omiataj” stopy dłońmi od pięty wzdłuż podeszwy do palców i od palców wzdłuż grzbietu stopy do kostki, w dole okołokostkowym lekko uciśnij i przemasuj calymi dłońmi w kierunku kolana (masaż zawsze w kierunku „do serca”).


    5. Raz w tygodniu zrób peeling oraz kąpiel stóp w letniej wodzie z dodatkiem soli morskiej lub olejków eterycznych, aby zmiękczyć skórę i usunąć zrogowacenia.

    6. Nie wycinaj samodzielnie odcisków i modzeli ostrymi narzędziami, skorzystaj z usług wykwalifikowanych pedikurzystek i podologa.

    7. Paznokcie przycinaj na prosto.

    8. Utrzymuj stopy w cieple, na zimnych podlogach poziomem noś skórzane obuwie, w domu noś kapcie zakrywające palce i pięte, najlepiej z owczej welny (zimą). W upaly noś lekkie kapciuszki, pozwalające stopom oddychac i uniemożliwiające nadmierne pocenie się stóp.

    9. Noś bawełniane skarpety (lub wełniane), kontrolując unick ściagacza powyżej kostki i na łydce. Jeśli odciska obręcz – zmień skarpety, taki ucisk utrudnia prawidłowe krążenie w nogach, co może przyczyniać się do powstawania żylaków, a na stopach do powstawania tzw. „pajaczków”, czyli pęknięć drobnych naczynek włosowatych.

    10. Podczas wielogodzinnej pracy siedzącej wykonuj pod stolem zbawienne dla nóg ćwiczenia usprawniające krążenie: obroty stóp wokół kostki, poruszanie palcami, rozszerzanie palców. Nie zakladaj nogi na nogę!







    źródło: Vernis.pl - Twoje paznokcie - zdobienie i stylizacja paznokci, tipsy! - Home

  20. #45
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Ja strasznie lubię robić pedicure nie tylko sobie, ale komuś również. Uwielbiam kąpiele stóp w soli eukaliptusowej.

  21. #46
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    ja tam chce sobie zrobić pazurki na stópkach i w końcu je doprowadzić do ładu ale jakoś zabrać się nie mogę i nie mam pomysłu na zdobienie....

    co do robienie komus stópek nie lubię no cóż ale musze

  22. #47
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    ja w zeszłym roku miałam pierwszy w życiu prawdziwy pedicure i od tej pory nie wyobrażam sobie, że miałabym wrócić do starych metod typu: tarka

  23. #48
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    ja tam noge na noge zawsze mam

  24. #49
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    ja przeważnie też hehe no chyba, że mi się przypomni

  25. #50
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    do stóp polecam krem i peeling arbuzowy z AVON
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •