Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 76 do 100 z 181

Temat: Zadbaj o stopy

  1. #76
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    Ja też uwielbiam cuccio Do pedicure to najlepiej w połączeniu z frezarką. Mam nutę zapachową papaya i guava - boska. Ślicznie pachnie też cytrus, bergamotka i szałwia. Maseczka z żywokostu bardzo dobrze nawilża i wygładza skórę. Peeling solny rewelacyjny. Kulki do pedicure nie mam, ale wrzucam 2 szt. małe do manicure i jest ok. Masełka też polecam z tej firmy.
    Widziałam że Bielenda ma w swojej ofecie sól o zapachu cytusa i mięty - chyba takie połączenie. Kupię pojemniczek, bo myślę, że będzie dobrze zmiękczała.
    Gehwol ma genialne kremy i balsamy, szczególnie polecam maść na pękające pięty. W ciąży używałam balsamu chłodzącego - bardzo puchły mi stopy i łydki - a ten balsam stopniowo uwalnia uczucie zimna i przyjemnie mrowi. Po prostu bajeczny

  2. #77
    No to..wpadłam Avatar WIOLA1
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    ???????
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    Dzieki dziewczyny........

  3. #78
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    kupilam ostatnio z braku laku sol do stop scholl i powiem was , ze sie zachwycilam, bo tak mi sie pieknie stopki odmoczyly jak nigdy.lekko tareczka je potem potraktowalam i jak nowki

  4. #79
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    Z takich zwykłych soli ja czasem też korzystam Firma Bingo ma bardzo dobre i niedrogie sole.

  5. #80
    No to..wpadłam Avatar vanessita
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    193

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    Cytat Napisał unita Zobacz post
    kupilam ostatnio z braku laku sol do stop scholl i powiem was , ze sie zachwycilam, bo tak mi sie pieknie stopki odmoczyly jak nigdy.lekko tareczka je potem potraktowalam i jak nowki
    Ja również polecam. Jest rewelacyjna. Jedyny minusik, że nie ma tak pięknie cytrusowego zapachu jak np. z Bielendy

  6. #81
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Twarda skóra na nogach.

    Dziewczyny robiłam 2 dni temu pedixa klientce, która miałą strasznie grubą i suchą skórę na nogach Noż tak się umordowałam, że czysta poezja Ale jakoś dałam rade.
    Moje pytanko brzmi: jak sobie radzić w takich przypadkach bez frezarki Szczegółnie chodzi mi o okolice skórek no bo chyba wyjścia nie ma i trzeba cążkami jechać Co myślicie na ten temat
    The world is mine

  7. #82
    Nałogowiec Avatar korcia225
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    sokola
    Postów
    485

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    dzięki za świetne rady i artykuły poczytałam i jestem ciut mądrzejsza w tej dziedzinie i na pewno wypróbuje któreś z produktów poleconych tutaj

  8. #83
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Twarda skóra na nogach.

    Cytat Napisał Anika Zobacz post
    Dziewczyny robiłam 2 dni temu pedixa klientce, która miałą strasznie grubą i suchą skórę na nogach Noż tak się umordowałam, że czysta poezja Ale jakoś dałam rade.
    Moje pytanko brzmi: jak sobie radzić w takich przypadkach bez frezarki Szczegółnie chodzi mi o okolice skórek no bo chyba wyjścia nie ma i trzeba cążkami jechać Co myślicie na ten temat
    chyba chodzi o omege? no jak mus to mus jak już nie ma innej rady. najważniejsze to dobrze wymoczyć stopy, żeby skóra rozmiękła. A skórki te "paznokciowe" to cążkami

  9. #84
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    skore najlepiej rozmiekczyc preparatem z mocznikiem 20-30%
    moczyc dlugo nie wolno bo jak jest zmacerowana skora za duzo zetniesz

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  10. #85
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Witam. Jestem nowa i bardzo się cieszę, ze trafiłam na to forum.
    Mam małego hopla na punkcie stóp. Mój TŻ ma mnie już dosyć bo co wieczór podstawiam mu stópki do masowania kremem ;-). Ostatnio wybrałam się z czystej ciekawości na pedicure. Jestem bardzo zadowolona z zabiegu. Nie było tragedii, więc dziewczyna się nie zmęczyła pracą a moje stopy były zrelaksowane. Paznokcie mają ładny kształt. Podpatrzyłam sobie jaki ma sprzęt itd.
    No i mam do Was prośbę o pomoc. Co kupić do domowego pedicure?
    Tarka...napewno drewniana tylko czy Peggy czy PediSPA?
    Jaki polecacie peeling? Jaki preparat do kąpieli stóp i jaki krem/maść/maska na stopy suche?
    Będę wdzięczna za podpowiedzi.

  11. #86
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Musisz cały temat przeczytać, bo często polecane były produkty i o tym właśnie tu rozmawiamy.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  12. #87
    Nałogowiec Avatar Zuzanna Rzeszewska
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Ja ostatnio wykonuję zabieg pedicure coraz częściej, od klasycznego do SPA
    I zauważyłam baaardzo dziwną przypadłość, im stopy są bardziej zapuszczone, tym większą przyjemność sprawia mi praca
    Dziękuję Wszystkim za przydatne artykuły o peelingach, stepach, przeciwwskazaniach itp itd. Bardzo przydatne informacje.

  13. #88
    Nałogowiec Avatar total
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    542

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    dziś miałam zabrać się za pazurki u stóp i fajnie ,że wpadłam na ten temat zaraz wezmę się za swoje stopy - dzięki dziewczyny za rady

  14. #89
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Ja od roku używam produktów Fusswohl (rosmann) do stóp no i rewelacja Wam powiem. Choć planuję się przerzucić na inne, takie bardziej aromatyczne, bo w przypadku Fusswohl to tylko balsam ma intensywny cytrusowy zapach.
    Mniej więcej raz na tydzień moczę stopy dość długo w ciepłej wodzie z dodatkiem pudu, soli etc. Potem tarką usuwam martwy naskórek, robię peeling, osuszam stopy i wykańczam usuwanie zrogowaceń pilnikiem do stóp, potem nadaję kształt paznokciom, odsuwam skórki, wklepuję sporą ilość balsamu
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  15. #90
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    Stopy są jedną z bardziej „zapracowanych" części naszego ciała... Dźwigają, nasz - nierzadko - niemały ciężar przez całe życie, pozwalają nam chodzić, skakać, ćwiczyć, czy cieszyć się tańcem. Dzięki nim też podróżujemy po całym świecie... Niestety jakże często zapominamy o ich pielęgnacji, trzymamy w za ciasnych butach, albo w zbyt wysokich szpilkach. Najczęściej przypominamy sobie o nich dopiero, jak bolą lub latem, gdy zakładamy „japonki" albo inne letnie obuwie. Jak zatem prawidłowo o nie dbać? Wiele kosmetyczek „ze starej szkoły" preferuje długie moczenie na początku zabiegu. Udowodniono jednak, że długie moczenie przed piłowaniem paznokci jest niewskazane. Rozmoczony paznokieć staje się „pulchny" w wyniku czego podczas piłowania dostaje się pomiędzy jego warstwy pył. Podczas wysychania paznokieć przybiera dawną formę, lecz pył zostaje. Sprzyja to późniejszemu rozdwajaniu się paznokci. Jak zatem wykonać dobrze zabieg pedicure? Poniżej przedstawiamy w punktach dokładny opis czynności:

    • Bardzo ważna jest dezynfekcja specjalnym preparatem - zwłaszcza w salonach kosmetycznych;
    • Zanurzamy stopy w ciepłej wodzie na 2-3 min - ma to na celu pozbycie się zapachu, umycie nóg i ich odświeżenie. Nie należy moczyć długo;
    • Wysuszamy stopy, zwłaszcza w przestrzeniach międzypalcowych;
    • Zmywamy lakier i dokonujemy analizy płytki paznokcia;
    • Opiłowujemy paznokcie. Uwaga...! Paznokcie u nóg opiłowujemy NA PROSTO. Zapobiega to ich wrastaniu. Używanie pilników metalowych jest niewskazane. Często powodują rozdwajanie się paznokci. Jeżeli jednak nie mamy innego pod ręką, to należy piłować tylko w jedną stronę (w przeciwieństwie do papierowych pilników);
    • Wygładzamy powierzchnię stopy przy użyciu frezarki lub tarki;
    • Po wykonaniu tych czynności moczymy stopę w ciepłej wodzie ( tzw. właściwe moczenie mające na celu zmiękczenie skóry). W tym czasie wykonujemy poprzednie czynności na drugiej stopie;
    • Wyjmujemy moczącą się stopę, dokładnie osuszamy i zanurzamy drugą w wodzie;
    • Nakładamy preparat zmiękczający skórki, odsuwamy je kopytkiem, a następnie wycinamy;
    • Nakładamy oliwkę na skórki i wmasowujemy ją;
    • Usuwamy nadmiar płynem do dezynfekcji, a następnie specjalnym pilnikiem zmatowiamy powierzchnię paznokcia oraz wygładzamy ją (paznokcie podczas wycinania skórek wyschły na tyle, że można to zrobić);
    • Wykonujemy peeling stóp;
    • Nakładamy oliwkę lub bazę pod lakier, a następnie kolorowy lakier (2 warstwy). Na końcu malujemy utwardzaczem;
    • Nakładamy krem pielęgnacyjny do stóp;
    To samo robimy z drugą stopą.
    Teraz nasze stopy są zadbane i piękne...


  16. #91
    Rozkręcanko Avatar moniii1006
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    Dobrze, że jest taki temacik na tym genialnym forum Zamierzam zakupić kosmetyki do dłoni i stóp ale zastanawiam się nad Cuccio lub Peggy... Widzę, że Cuccio ma dobre opinie, Peggy jest droższy... może ktoś ma porównanie? wolałabym mieć już kosmetyki z jednej linii..Z góry dziękki

  17. #92
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    ja na razie zakupilam farmone bo ma boskie zapachy a to dla mnie wazne

  18. #93
    Rozkręcanko Avatar moniii1006
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    no tak zapach też ważna rzecz ale żeby efekt był

  19. #94
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Ja do stópek polecam Scholl i Avon
    Avon ma na prawdę fajne kosmetyki

  20. #95
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    a ja mam dylemat - chce kupić cała serie ale waham sie miedzy firmami: nivelazione, delawell, ziaja do salonów....która wg was byłaby najlepsza?



  21. #96
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    na nivelazione pracowalam i zdecydowanie lepsza jest ziaja pro teraz na niej pracuje w salonie, mam cala serie do stop
    klientkom najbardziej przypadl do gustu krem z kwasami AHA i nawet kupuja go do domu

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  22. #97
    Nałogowiec Avatar Zuzanna Rzeszewska
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Ja osobiscie uzywam kosmetykow Sholl ale zdaje sobie sprawe, ze kupienie calej linii stanowiloby spory wydatek.
    Ziaja ogolnie ma calkiem niezle kosmetyki w przystepnej cenie, wiec byc moze pozostaje lekki niedosmak co do opakowan, ale jakoscia na pewno sie nie rozczarujesz.

  23. #98
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Ja póki co pracuję na Ziaji Pro bo mam najbliżej siebie dostawcę i mogę prywatnie odebrać w każdej chwili , no i nie ukrywam cena jest kusząca i kosmetyki bardzo dobre. Ja mam w tej chwili na stale krem-odżywka do rąk i paznokci, oraz krem głęboko nawilżający do stóp i peeling do stóp, z czego jeszcze chciałabym dokupić jakąś maskę do rąk i do stóp
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  24. #99
    Nałogowiec Avatar Zuzanna Rzeszewska
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Kosmetykow Ziaji do stop co prawda zadnych nie mam, ale mam np Kozie Mleko, maslo czekoladowe i peeling enzymatyczny. Wszystkie moge polecic.

  25. #100
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Moja pedicurzystka ma Ziaję Pro i wydaje się ok ;D

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •