Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 110

Temat: oczyszczanie cery

  1. #51
    Wczytuje się Avatar Mari88
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Polecam wykonywanie regularnie peelingu migdałowego oraz stosowanie toniku migdałowego własnej roboty, porady znajdziecie na formach albo na mazidła.pl Skóra jest oczyszczona matowa mniej sie przetłuszcza...

  2. #52
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    tlusta cere rzeczywiscie trzeba nawilzac. dlatego ja na noc uzywam kremow mocno nawilzajacyh, nawet nie do mojego rodzaju cery... zeby sie regenerowala. a na dzien tych matujacych - efekty sa zadowalajace.. chociaz cera nadal sie swieci (chyba tego nie pokonam). z tych kremow, ktore matowia polecam serie: Barwa Siarkowa Moc antybakteryjny żel

    a jak robicie sobie takie domowe parowki?
    Ostatnio edytowane przez samaron ; 03-10-2012 o 13:00

  3. #53
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Dziewczyny czy możecie mi polecić peeling głęboki do twarzy lub zabieg w salonie który usunie mi martwy naskórek i pobudzi skórę. Lecę z wagi i dawno sie nie opalałam. Zanim to zrobie chce troszke zmolestować buzie i ją oczyścić, a także zmusić do regeneracji i pobudzić krążenie wewnątrz komórkowe. Doradźcie coś...
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  4. #54
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    skoro jestes na diecie to pamietaj zeby duzo pic, bo przesuszysz skore, jesli chodzi o zabieg w salonie to moze mmikro, jesli oczywiscie nie ma przeciwwskazan...

  5. #55
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    aaaa mikro to takie mizianie ja bym zrobiła zioło np. peeling dr Schrammek (rewelacja!) ale po tym absolutnie zero opalania!

    Poza takimi zabiegami jest jeszcze mnóstwo możliwosci wszystko zależy od tego między innymi jaką masz cerę, ile chcesz zrobić zabiegów czyli jakie fundusze na to przeznaczyć.

  6. #56
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Dostaję pocztą @ z mojej zaprzyjaźnionej apteki takie krótkie artykuliki, ten myślę że pasuje do tego tematu i może kogoś zainteresuje więc wstawiam
    Płyny micelarne – czym są i jak działają na nasza cerę?

    Demakijaż to jedna z podstawowych i najważniejszych, codziennych czynności wykonywana w celu pielęgnacji twarzy. Pozwala usunąć zanieczyszczenia fizjologiczne sprzyjające namnażaniu bakterii, m.in.. kurz, brud, sebum, przez które skóra nie może należycie oddychać.

    Do właściwego przeprowadzenia tej czynności wykorzystuje się płyny micelarne. Podbijają one obecnie rynek kosmetyczny. Czym tak naprawdę są?

    Główny ich składnik to micele – mikroskopijne kuleczki, które składają się z cząsteczek wodnych i tłuszczowych. Dzięki swoim właściwościom szybko i skutecznie usuwają zanieczyszczenia, nie naruszając warstwy hydrolipidowej. Płyny micelarne mają konsystencję wody, dzięki czemu nie natłuszczają ani też nie przesuszają niepotrzebnie naszej skóry. Doskonale nadają się do wszystkich typów cery, nawet do wrażliwej, gdyż nie zawierają konserwantów, barwników czy substancji zapachowych. Stworzone na bazie wód termalnych, polecane są szczególnie osobom, które nie tolerują zwykłej wody. Można nimi wykonać demakijaż oczu. Nie wymagają (w przeciwieństwie do żelu, mleczka, pianki) późniejszego przetarcia skóry tonikiem, w celu przywrócenia kwaśnego odczynu skórze.

    Nie tylko zanieczyszczenia fizjologiczne stanowią zagrożenie dla naszej cery. Niezwykle niekorzystne działanie mają również wolne rodniki. Czym są, jak powstają i w jaki sposób można im przeciwdziałać?

    Wolne rodniki a skóra

    W każdej żywej komórce i w jej otoczeniu powstają, w wyniku naturalnych przemian oddychania komórkowego, reaktywne formy tlenu, które atakują i uszkadzają komórki organizmu.

    Tak zwane wolne rodniki aktywowane są przez promieniowanie UV, stres, spaliny, dym nikotynowy, wysoko przetworzoną żywość, alkohol. Intensyfikują procesy starzenia oraz niszczą ceramidy, co powoduje odwodnienie skóry. Wpływają destrukcyjnie na błony komórek naskórka i skóry właściwej, zaburzając funkcje ochronne, ale także niszczą włókna kolagenowe i elastynowe, co wpływa na utratę jędrności.

    Niekorzystne działanie wolnych rodników skutecznie hamują antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, w pewnym zakresie wytwarzane przez nasz organizm, a w pozostałym dostarczane wraz z dietą (witaminy A, C, E, polifenole i karotenoidy, a także pierwiastki cynk, selen, magnez).

    Jednym z najpopularniejszych antyoksydantów jest miłorząb japoński przeciwdziałający powstawaniu wolnych rodników i uniemożliwiający ich utlenianie. Polecane jest również picie soku z granatu oraz soków pomidorowych.

  7. #57
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    99

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Najpierw jakiś peeling, później maska orzeźwiająca HB i na koniec krem. Taka kuracja powinna ładnie oczyścić Ci cerę.

  8. #58
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Ja bardzo bardzo polecam maseczkę perfekcja dermiki - zielona glinka super oczyszcza, a w tej maseczce na szczęście nie podrażnia.

  9. #59
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Ja też jestem za zabiegami kosmetycznymi. Efekt świetny i dość trwały Wystarczą potem dobre produkty, by pielęgnować cerę Dobrze sprawdzają się produkty mineralne Earthnicity, które po pierwsze w swoim składzie nie mają fazy wodnej, która jest pożywką dla bakterii, przez co zmniejszają ryzyko postania stanów zapalnych. A po drugie ich lekka formuła nie zatyka porów. Skóra jest piękna i odżywiona, czego chcieć więcej)

  10. #60
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Ja ostatnio spróbowałam pianki do oczyszczania skóry twarzy La Roche-Posay FIZJOLOGICZNA PIANKA OCZYSZCZAJĄCA PIANKA DO MYCIA TWARZY ZACHOWUJĄCA RÓWNOWAGĘ FIZJOLOGICZNĄ SKÓRY i powiem wam bardzo fajnie działa

  11. #61
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Ja do oczyszczania twarzy używam wodę różaną Ikarov jestem z niej bardzo zadowolona

  12. #62
    Debiutantka ban
    Zarejestrowany
    May 2015
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    peeling kawitacyjny u kosmetyczki - jak do tej pory najlepsza opcja dla mnie. W rossmanie robią takie zabiegi, ceny bardzo atrakcyjne

  13. #63
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Cytat Napisał karonk Zobacz post
    peeling kawitacyjny u kosmetyczki - jak do tej pory najlepsza opcja dla mnie. W rossmanie robią takie zabiegi, ceny bardzo atrakcyjne
    O to ciekawe, nie wiedziałam, że takie zabiegi wykonują w Rossmannie. Sama myślę o kwasach, ale z tego co wiem, żeby był widoczny efekt trzeba serię kilkunastu zabiegów.

  14. #64
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    jak czytam ten temat to jestem w szoku

    jakie pilingi,wody ,itp mogą oczyścić zaskórniaki\\ co Wy piszecie
    trzeba oczyścić skórę manualnie dodając ewentualnie kawitacyjny lub mikrodermabrazję...

    uuuuufffffffff

  15. #65
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    No pewnie, że peeling nie pomoże w 100%, tak samo jak nie wystarczy się posmarować czymkolwiek, żeby mieć piękną buzię. Ale lepiej stosować, bo zawsze trochę inaczej ta buzia wygląda... Ja po domowym peelingu używam Mixa - Bogaty krem nawilżający 24 h i efekty są spoko

  16. #66
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    U mnie sprawdza się manualne oczyszczanie cery raz na pół roku. Zawsze chodzę do jednego salonu salonvisage.com.pl i po nim moja cera jest gładka i nie mam żadnych niedoskonałości.

  17. #67
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Oczyszczanie cery według mnie to ważna sprawa, ale nie lubię tego zabiegu. Wolę za to oczyszczanie chemiczne, na przykład przy pomocy różnych kwasów. Dzięki temu mam pewność, że cera jest delikatnie i stopniowo oczyszczana, a nie chamsko i fizycznie wszystko się z niej wyciska na raz

  18. #68
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Mi zawsze na jesieni wysusza się skóra. Używam olejek Coconut Miracle Efektimy. Cudeńko

  19. #69
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    ja najbardziej lubie maseczki z zielonej glinki

  20. #70
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    41

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Ja stosowałam maseczki z glinką biała, dobrze nawilżały moją cerę. Oprócz tego używam płynu micelarnego do demakijażu Biodermy Sensibio, potem jeszcze oczyszczam twarz żelem do mycia twarzy Expert czystej skóry z bielendy. Twarz jest potem miła w dotyku i gładziutka

  21. #71
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Lublin
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    A ja polecam maseczki dziegciowe głęboko oczyszczające, peeling Babci agafii oraz żel do mycia twarzy sylveco- rumiankowy. Oczyszczenie cery to podstawa pielęgnacji

  22. #72
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2016
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    u mnie sprawdza sie żel z serii expert czystej skory bielendy tani a porządny- dobrze zmywa makijaz i zanieczyszczenia, nie podraznia i odswieza skore

  23. #73
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Postów
    52

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Uważam, że raz na jakiś czas warto sobie zafundować porządny zabieg oczyszczający w dobrym salonie kosmetycznym. Jeśli któraś z Pań mieszka we Wrocławiu, to gorąco polecam odwiedzić zakład: Gabinet Kosmetyczny BEAUTY92 Depilacja Laserowa Kosmetyczka Salon
    Lubię tam przychodzić właśnie na oczyszczanie twarzy zabiegiem mikrodermabrazji, a później nałożeniem specjalnej ampułki nawilżającej. Buzia jest gładka jak u dziecka! Do tego pracują tam super miłe i fachowe Panie, a wystrój jest po prostu przepiękny. Mogę polecać!
    Ostatnio edytowane przez lilu28 ; 25-05-2016 o 14:49

  24. #74
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Lublin
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    Cytat Napisał syrena16 Zobacz post
    Dziewczyny czy możecie mi polecić peeling głęboki do twarzy lub zabieg w salonie który usunie mi martwy naskórek i pobudzi skórę. Lecę z wagi i dawno sie nie opalałam. Zanim to zrobie chce troszke zmolestować buzie i ją oczyścić, a także zmusić do regeneracji i pobudzić krążenie wewnątrz komórkowe. Doradźcie coś...

    spróbuj może zabieg dermarollerem wygląda groźnie, ale robi robotę polecam

  25. #75
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: oczyszczanie cery

    ja o swoją cere dbam poprzez codzienna pielegnacje, rano myje twarz zelem kojacym z espert czystej skóry, bo jest bardzo łagodny, potem jakis krem nawilzajacy. Od czasu do czasu chodze do kosmetyczki na oczyszczanie albo na kwasy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Trądzik... problem wielu nastolatków.
    By daruniunia in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 15-02-2023, 02:46
  2. Rodzaje skory
    By Jade in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-05-2017, 12:56
  3. Oczyszczanie twarzy z użyciem wapozonu
    By Pati88 in forum Zabiegi kosmetyczne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-03-2017, 13:30

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •