Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 30 z 30

Temat: jęczmień:(

  1. #26
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: jęczmień:(

    Ja miałam w tym roku jeczmien i po dwoch dniach bólu zdecydowałam sie na stary i co prawda obrzydliwy sposob (maz mnie opluł )hehhehe tak ,ze prawie całe oko mi zakleiło ale co najwazniejsze pomogło

  2. #27
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: jęczmień:(

    Podobnież pocierać złotem można, ale nie wiem czy to rzeczywiści coś dalej.
    I okłady robić ze świetlika, mi pomogło.

  3. #28
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: jęczmień:(

    oxycort na jeczmien ? pierwsze slysze wiem ze on dziala na opryszcze ale na jecznien ?
    ja jak mialam jeczmien robilam cieple oklady z lipy albo rumianku

  4. #29
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: jęczmień:(

    Coś mnie zaczyna prawe oko boleć...jak sprawdzić czy to jęczmień? bo nigdy w życiu go nie miałam

  5. #30
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: jęczmień:(

    aga, nie wiem czy każdy się tak objawia, ale z reguły ma się spuchniętą powieke i cieżko jest otworzyć oko.

    ---------- Dodano o godzinie 23:29 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:27 ----------

    Tutaj coś o jęczmieniu:
    Jęczmień, zwany także w zaawansowanym stadium - ropniem to ostre schorzenie wywołane bakteriami. Powoduje silny ból oraz obrzęk powieki, czasami tak duży, ze utrudnia jej otwieranie się. Jeżeli jest to duży obrzęk z zawartością ropy w środku to jest to właśnie ropień powieki. Jęczmień może nam przeszkadzać nawet 7 do 10 dni!

    Pojawia się, gdy jesteśmy osłabieni, wyczerpani. Często też powstaje na skutek tarcia oczu brudnymi dłońmi. Zwykle pęka sam, wydzielina wycieka a powieka szybko się goi.

    Jęczmień występuje w postaci zewnętrznej i wewnętrznej.

    Jęczmień wewnętrzny - objawia się zaczerwienieniem, obrzękiem i dużą bolesnością tej cześci powieki, w której znajduje się zmieniony zapalnie gruczoł. Zazwyczaj zapalenie mija samoistnie po kilku dniach.

    Jęczmień zewnętrzny - ropne zapalenie gruczołów rzęskowych. Objawy są mniej nasilone niż objawy jęczmienia wewnętrznego, a treść ropna wydostaje się na zewnątrz wzdłuż rzęsy.

    Niewskazane jest wyciskanie ropy, by nie przenieść infekcji na całą powiekę. Nie należy przekłuwać jęczmienia igłą, bo możesz uszkodzić gałkę oczną. Nie przecieraj wolno przecierać oczu nie umytymi rękoma.

    Leczenie polega na stosowaniu ciepłych kompresów na powieki. Przy nawracających jęczmieniach lekarz może zastosować kurację antybiotykową. Gdy typowe leczenie zawodzi konieczna może być interwencja chirurgiczna W leczeniu gradówki stosowane są maści sterydowe.

    źródło: Jęczmień
    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •