Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: MMA a PMAA - co za różnica ???

  1. #1
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Postów
    8

    Domyślnie MMA a PMAA - co za różnica ???

    Witam,

    Chciałabym się was zapytać o jedną rzecz.

    Zagłębiam się coraz bardziej w temat pazurków (jestem początkująca, ale... kto pyta nie błądzi) i czytuję ostatnio o ich składach itp...

    Wyczytałam, że produkty zawierające MMA (metakrylan akrylu) są bardzo szkodliwe dla naszych pazurków i sa zakazane (używają ich tylko marki i firmy "spod ciemnej gwiazdy" najczęściej z Chin i Wietnamu). Zamiest tego należy używać produktów zawierających EMA.

    Ale...

    Na stronie SF jest widoczny taki skład proszku akrylowego.

    Poly ( Ethyl Methacrylate ), Poly ( Methyl Methacrylate ), CI 15850, Dibenzoyl Peroxide

    WIęc ja też nie wiem, czy to jest w końcu legalne czy nie i czy jest to ten "zły" MMA

    Mam też dzisiaj w swoich łapkach nowe żeli jednej z amerykańskich firm (koleżanka przywiozła mi z USA) i o ile na liquidzie nie ma żadnych takich oznaczników (jest tylko Ethyl Methacrylate ), to na pudrach już jest: Poly ( Ethyl Methacrylate ), Poly ( Methyl Methacrylate ), Dibenzoyl Peroxide , czyli tak samo jak w Sun Flower...

    Czy mam przez to rozumieć, że jest w nich ten zły MMA, czy też nie ? Dzwoniłam nawet do Stanów i Pani powiedziała mi , że to normalny składnik, taki jak we wszystkich innych firmach tak zwany PMMA i jest on nazywany "dobrym MMA" pomaga lepiej wiązać, ale nie jest szkodliwy jak MMA (który jest najbardziej szkodliwy w liquidzie) i jest używany przez praktycznie wszystkie firmy jako składnik pudrów, czy klejów...

    HELP

    P.S.
    W jednym z linków odnośnie NSI, tam też faktycznie jest :
    2. COMPOSITIONAL INFORMATION
    Ingredient Name CAS Number Concentration Exposure Limits / Health Hazards
    Poly (Ethyl Methacrylate/Methyl Methacrylate) NE OSHA PEL 15 mg/m3
    Particulates NOC ACGIH TLV 10 mg/m3
    Benzoyl Peroxide 94-36-0 OSHA PEL 5 mg/m3
    ACGIH TLV 5 mg/m3

    Oglądałąm tez opakowania produktów z allepaznokcie - tam też jest ten składnik PMMA zaraz obok PEMA

    Więc może coś tu jest na rzeczy....


    Czytałam , że szkodliwy MMA jest tylkoo wtedy jeśli jest w składzie liquidu, a w pudrach akrylwoych ma go praktycznie odrobinę każda firma (jako PMMA - czyli nieco inny już nieszkodliwy składnik).

    Bardzo proszę jaką mądrą główkę o dobre wyjaśnienie

  2. #2
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: MMA a PMAA - co za różnica ???

    mysle, ze podczas procesu polimeryzacji metakrylan metylu traci czesc swoich szkodliwych wlasciwosci i dlatego juz polimetakrylan metylu jest dopuszczony do uzytku w produkcji .
    Ostatnio edytowane przez unita ; 22-10-2009 o 09:34

  3. #3
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: MMA a PMAA - co za różnica ???

    no rideee musze powiedziec ze ciekawy temacik nam tu zapodalas ... tez z checia sie dowiem czegos na ten temat od naszych bardziej doswiadczonych w stylizacji kolezanek

  4. #4
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Exclamation Metakrylan metylu

    Metakrylan metylu- (2-metylopropenian metylu, MMA) to organiczny związek chemiczny z grupy estrów. Jest to nienasycony ester metylowy kwasu metakrylowego.
    Szkodliwy składnik, który był wykorzystywany do produkcji żeli i akryli. Technika jednak poszła naprzód i teraz możemy się cieszyć, żelami nowczesnymi bez tegoż składnika....Ale czy napewno W USA wytwarzanie produktów z użyciem metakrylanu metylu zostało zabronione, są jednak kraje, które nie zważają na szkodliwość metakrylanu metylu m.in. Wlk. Brytania.

    Jeżeli ktoś wie więcej niech rozwija wątek
    The world is mine

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Spodnie czy koszulka, co za różnica
    By Kamis in forum Humor :)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 13:40

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •