Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki 51 do 63 z 63

Temat: Bożonarodzeniowe jedzonko

  1. #51
    Wzorki Club Avatar goslava
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    2 011

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    zupa sledziowa

    sledzie solone (z mleczem)
    cebulka
    smietana
    sol pieprz odrobina cukru
    ocet

    sledzie moczymy, mlecz rozcieramy z odrobina cukru i ciut wody, cebulke kroimy w talarki, jak juz sie sledziki odmocza z tej najgorszej soli sciagamy z nich skore, porcjujemy, dodajemy cebule, zalewamy przegotowana zimna woda, pieprz, ocet i na sam koniec zaprawiamy smietana (musi postac przynajmniej ze 2 h w chlodnym miejscu zeby przeszlo).....podajemy na zimno z goracymi zmiemniaczkami..........normalnie PYYYYYCHA

  2. #52
    Szkoleniowiec Avatar Chocolata
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2 788

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    Wyszedł choć prawie mi z blaszki uciekł Musze na następny raz na duzej piec. A tu macie przepis na ciasto marchewkowe.. w ciut innej wersji niz roie bo przepis zapodzialam ale mysle ze rownie dobre wyjdzie.. U mnie znika ono ze stolu jako pierwsze.
    CIASTO MARCHEWKOWE
    SKŁADNIKI: 4 jajka, 200 g cukru, 2 łyżki kirschu (lub ciepłej wody, lub soku cytrynowego), 1/2 łyżeczki cynamonu (lub przypraw do piernika), otarta skórka z 1 cytryny, 250 g mielonych orzechów laskowych, 250 g marchewki startej na drobnych oczkach, 1 szczypta soli, 3-4 łyżki maizeny (lub mąki) 1 łyżeczka proszku do pieczenia

    SPOSÓB WYKONANIA: Żółtka ubić z cukrem, dodać kirsch, cynamon i skórkę z cytryny; następnie dodać marchew i orzechy, dobrze wymieszać. Białka ubić na sztywną pianę ze szczyptą soli. Dodawać po trochu do marchewkowej masy, na przemian dosypując też trochę mąki wymieszanej z proszkiem i delikatnie mieszając. Wlać masę do natłuszczonej tortownicy; wstawić ciasto do nagrzanego do 100°C piekarnika (na ten niższy, nie na środkowy poziom), podwyższyć temperaturę do 180°C i piec ok. 50 min. Jeszcze ciepłe ciasto można udekorować mieszając 200 g cukru pudru z 1 białkiem i 1 łyżka kirschu (lub bez białka, tylko dodając kirschu, lub tylko z sokiem cytrynowym np.); należy otrzymać gładką, dosyć gęstą masę a następnie, na polukrowanym cieście układamy marcepanowe marchewki.
    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic2303_6.gif
    tel.606506552(po 15.00) GG2382073
    http://chocolata.tipsy.wroclaw.ccs.pl/

  3. #53
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    Nigdy w życiu tego nie jadłam





  4. #54
    Szkoleniowiec Avatar Chocolata
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2 788

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    Jak jeszcze nie robilyscie marchewkowego wg przepisu ktory wczesniej podalam..to nie róbcieTu daje starszy,wyprobowany i o niebo lepszy przepis
    Ciasto marchewkowe - składniki
    5 jajek
    szklanka cukru
    1 i 1/3 szkl oleju
    łyżeczka sody
    łyżeczka proszku do pieczenia
    2 i 1/2 szkl mąki
    łyżeczka cynamonu
    4 szklanki tartej marchewki
    2 startych kwaśne jabłka
    łuskane orzechy włoskie
    Ciasto marchewkowe - sposób przygotowania

    Jajka ubić z cukrem, dodać olej, sodę, proszek, cynamon i powoli mąkę. Potem dodawać po trochu marchewkę i mieszac dalej drewnianą łyżką. Na końcu łuskane orzechy(posiekane nożem) i starte jabłko. Piec ok godziny w 190 stopniach.Blache wysmarowac olejem i wylozyc natłuszczonym pergaminem bociasto lubi przywierac.

    p/s Ja często zmieniam proporcje i daję 3 szkl marchwi i jedną szklankę jablek. Wychodzi bardziej mokre i dłużej smakuje Cynamonu nie musisz zalowac wychodzi wtedy takie "piernikowe".
    Pycha!


    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic2303_6.gif
    tel.606506552(po 15.00) GG2382073
    http://chocolata.tipsy.wroclaw.ccs.pl/

  5. #55
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    a ja sie nie dowiedzialam jak sie robi rybe w galarecie, tesciowa w kuchni wszystko robila my tylko jedlismy, w domu u siebie bede robic w tym tygodniu piernika, robiłyście w końcu ciasteczka piernikowe?

  6. #56
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    tak ja robiłam
    z tego przepisu Wielkie Żarcie - Przepis - Pierniczki pyszne

  7. #57
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    bede probowac slinka mi cieknie na sama mysl..

  8. #58
    Nałogowiec Avatar total
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    542

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    to ja Wam podam przepis na rogaliki postne ( nawet jajek tam nie ma )
    -20 dkg marchwi
    -2 szkl mąki
    -1 łyżeczka proszku do pieczenia
    -1 margaryna
    marchew zetrzeć na bardzo drobnej tarce , mąkę połączyć z margaryną i proszkiem ,dodać marchew zagnieść ,włożyć do lodówki
    u r w a ć 1/3 ,rozwałkować na okrągły placek ,przekroić na 8 ( taka gwiazda ),na każdy kawałek dać łyżeczkę marmolady ( pyszna jest z biedronki różana ),zawinąć w rogaliki ,
    piec 50 min w 180 stopniach
    trzeba je zacząć już robić ,bo najlepsze są cieplutkie ,albo jak już ostygną ,to muszą parę dni poleżeć - smacznego
    Ostatnio edytowane przez total ; 17-12-2010 o 13:50

  9. #59
    Wolny strzelec <3 Avatar plushak
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    3 505

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    Kotlet.tv – przepisy kulinarne ze zdjęciami i filmami
    Kopalnia jedzenia, pomyslów i kalorii









  10. #60
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    Plusia świetne to masz ;D

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  11. #61
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    Ja jestem niejadek i we mnie jak ktoś coś wciśnie do zjedzenia to nobel dla niego Ale tą stronkę to chyba mamie po cichu podrzucę, bo co nie co wygląda całkiem zjadliwie
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  12. #62
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    Polecam ciasto marchewkowe naprawde pyszne,ja mam troche inny przepis.Tu w uk jest bardzo popularne i najlepiej jezeli na wierzchu jest duza ilosc lukru.A mam gdzies jeszcze przepis na ciasto czekoladowe z buraczkami ale to jeszcze niesprawdzilam chociarz buraczki lubie,hihi
    Ostatnio edytowane przez Jade ; 27-12-2010 o 23:22

  13. #63
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Bożonarodzeniowe jedzonko

    Dzisiaj z racji ze zostalo mi sporo chleba tostowego bialego postanowilam zrobic orange bread pudding.
    Wysmarowalam glebokie naczynie szklane maslem,pokroilam kilkanascie kromek chleba na cztery czesci,kilka kawalkow wlozylam do naczynia na wierzch posypalam rodzynkami i na to kolejna warstwe chleba.W jednym garku rozgrzalam 600ml mleka,25g cukru,lyzeczke cynamonu i lyzeczke olejku waniliowego.Mleko ma byc podgrzane.W osobnym naczyniu wymieszac 4 jajka,sok z jednej pomaranczy i starta skorke.Cieple mleko wymieszac z mieszanka jajek i soku.Wylac miksture na chleb tak odstawic na 10 min.Po tym czasie wstawic do piekarnika nagrzanego 170 stopni na 30-40 minut.Jesc na cieplo. Nam smakowalo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •