Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 325

Temat: Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki

    RATUNKU Dziewczyny pomóżcie. Muszę zrobić sobie ulotki o robieniu pazurków i nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać. mój mózg się wypalił. może wy macie jakieś pomysły. ratujcie.

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar nikol2003
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Londyn/Lodz
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    zizia ja mam taki sam problem
    ''I this forum''

  3. #3
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    miło myśleć że nie jestem sama

  4. #4
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    Ja tez i to po angielsku musze,brak pomyslu

  5. #5
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    ja mam nadzieje że ktoś nam coś wymyśli i pomoże. może któraś z dziewczyn co pracuje w salonie albo ma swój salon nam pomoże coś zrobić.

  6. #6
    No to..wpadłam Avatar nikol2003
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Londyn/Lodz
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    nono moze ktos nam podsunie jakis pomysl fajny
    ''I this forum''

  7. #7
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    Proponuje wam skorzystac z firmy poligraficznej np na allegro, tu macie przykladowa Ulotki A6 1250 szt CMYK kreda 170g Projekt GRATIS (724048569) - Aukcje internetowe Allegro

    wydaje mi sie niedrogo i jest z projektem, a przeciez i tak musialybyscie za wydruk zaplacic, wiec moze lepiej skorzystac z takiej oferty

  8. #8

    Domyślnie Reklamowanie salonu kosmetycznego

    W tym dziale jest dużo wątków odnośnie zakładania salonu, myślę,że przyda się też jakiś odnośnie reklamowania. Część z Was może się orientuje, że na blogu firmowym prowadzimy ankiety dla osób które mają swój salon, lub planują go otworzyć. Często okazuje się, że osoby zainteresowane tym biznesem, albo już w nim pracujące nie zdają sobie sprawy z roli reklamy. Poza tym sprawy nie ułatwia to, jak postrzegane jest słowo reklama: kojarzy się wielu właścicielom oczywiście ze znacznymi wydatkami. Proponuję więc wątek, w którym dyskutować będziemy o tańszych sposobach na pokazanie światu, że oto nasz salon już działa i zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z oferty.

    W bardzo dużym skrócie, już otwierając salon warto pomyśleć o:

    • ulotkach i plakatach
    • stronie internetowej lub blogu
    • reklamie w katalogach branżowych
    • ogłoszeniu na stronie lokalnej miasta
    • zorganizowaniu niewielkiej imprezy inauguracyjnej
    • budowaniu bazy potencjalnych klientów
    • karcie stałego klienta i programie lojalnościowym

    Ulotki i plakaty - wydrukowanie 2000 ulotek może kosztować ok. 100zł. Przydałoby się zatrudnić kogoś do ich roznoszenia, ale jeśli chcemy zaoszczędzić to oczywiście zorganizujemy coś takiego we własnym zakresie. Może nawet będzie lepiej, bo komu jeśli nie nam samym zależy, żeby te ulotki trafiły do rąk zainteresowanych osób. Dbamy więc o to, by ulotki zostały rozdane w ruchliwych miejscach, gdzie łatwo spotkać osoby zainteresowane pielęgnacją, które stać na wizytę w salonie. Dużo takich osób możemy znaleźć w centrum, przed galeriami, bankami, etc. Fajnie, gdy możemy zostawić ulotki np. w zaprzyjaźnionym zakładzie fryzjerskim, klubie fitness, czy drogerii. Ulotka musi być atrakcyjna wizualnie, jak i pod względem treści, dlatego warto wyposażyć ją w kupon rabatowy na wybrany zabieg. Wówczas zwiększamy zainteresowanie klienta ulotką i łatwiej jest mierzyć skuteczność tej metody. Plakaty dobrze by było wywiesić na witrynie, jak i na witrynach zaprzyjaźnionych sklepów i punktów usługowych.

    Strona www lub blog - Projekt strony www może być dość drogi, ale już założenie bloga jest dziecinnie proste i darmowe, a na nim również możemy opowiedzieć o salonie, promocjach, założyć galerię salonu i prowadzić dialog z potencjalnymi klientkami. Blogi mają tę zaletę, że są bardzo lubiane przez wyszukiarkę google, nadając stronie adekwatny adres i tytuł możemy zatem zwiększyć swoje szanse na odnalezienie naszej oferty przez klienta. Niezależnie od tego czy decydujemy się na stronę, czy bloga, ważna jest estetyka. Czyli delikatne, stonowane kolory, wyraźna czcionka, przejrzysty szablon - żadnych agresywnych, intensywnych kolorów, czy męczących czcionek. Ważna jest też galeria, więc jeśli nasz salon jest bardzo estetyczny to warto pokazać to na blogu. Wielu ludzi to wzrokowcy, gdy widzą coś ładnego to szybciej się tym zainteresują niż wówczas gdy oglądają stronę zrobioną bez wyczucia, ze zdjęciami rodem z salonu sprzed X lat, gdy jeszcze nie było takiej konkurencji.

    Reklama w katalogach branżowych - wielu klientów właśnie w ten sposób szuka interesujących ich usług w danym mieście. Część katalogów oferuje darmowe wpisy, więc warto to wykorzystać i umieścić w nich wizytówkę swojego salonu.

    Ogłoszenie na stronie www miasta - jeśli istnieje taka możliwość, jest to bardzo atrakcyjne miejsce pod reklamę, bo czytelnicy takiej strony to osoby z naszych okolic, a więc potencjalni klienci. Jeśli ogłoszenie kosztuje nawet parę złotych, warto je wykupić - to jedno z tych miejsc, gdzie info o salonie koniecznie powinno się pojawić.

    Organizacja imprezy inauguracyjnej - jeśli chcemy narobić wokół salonu trochę szumu, to warto reklamować otwarcie właśnie imprezą powitalną, z zabiegami pokazowymi, próbkami i darmowym doradztwem. Zawsze przyjdzie trochę osób, część może zapisze się na wizytę. Spotkanie możemy relamować na ulotkach, plakatach, stronie, czy blogu, warto napisać na forum miasta no i oczywiście puścić informację do ludzi - niech znajomi mówią znajomym, a co.

    Baza potencjalnych klientów - może być dla nas ważna później, gdy już rozkręcimy salon. Fajnie jest mieć namiary na osoby potencjalnie zainteresowane i wysyłanie im ofert specjalnych, informacji o promocjach, aby podtrzymywać ich zainteresowanie salonem. Dobrym sposobem jest wysyłanie smsów, albo newsletter na stronie. W pierwszym przypadku prosimy zainteresowane osoby o nr telefonu, pytając, czy chcą otrzymywać takie informacje, w drugim informujemy o możliwości zapisania się na darmowe informacje o ciekawych ofertach.

    Karta stałego klienta i program lojalnościowy - czyli coś, co w pewnym stopniu będzie zapobiegać odchodzeniu naszych klientów do konkurencji. Karta powinna upoważniać do atrakcyjnych zniżek na wszystkie, lub na wybrane zabiegi - a najlepiej na jedno i drugie, np. 5% na wszystkie i 10% na 2 wybrane. Program lojalnościowy mógłby natomiast umożliwiać dodatkowe zniżki lub gratisy osobom, które do odwiedzenia salonu zachęcą koleżanki. Oczywiście całość zniżki nie powinna przekraczać ustalonego pułapu, żeby potem nie okazało się, że niektórym świadczymy zabiegi za darmo

    To tyle, zapraszam do dyskusji na temat Waszych sposobów na reklamowanie salonu. Mam nadzieję, że te informacje się Wam przydadzą.
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

  9. #9
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Reklamowanie salonu kosmetycznego

    Ja i tak twierdzę, że najlepsza reklama to " głuchy telefon", jedna poleci drugiej i tak leci Ja sama mam tak, i wiem, że jednak takiej reklamy nic nie pobije

  10. #10
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Reklamowanie salonu kosmetycznego

    Eversun swietny temat..to sie przyda na pewno dziewczynom ktore otwieraja salon..dziekuje

  11. #11
    Rozkręcanko Avatar violala
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Reklamowanie salonu kosmetycznego

    Ja sie zgodze z kobietazpazurem, bo u mnie tez wszystko rozkreciło sie dzieki poczcie pantoflowej Teraz jednak miałam troche przerwy i bede musiała na nowo rozkrecac "biznesa" no i chce tez pomyslec o innej formie reklamy. Tak ze Eversun dzieki za podpowiedz

  12. #12
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    208

    Domyślnie Odp: Reklamowanie salonu kosmetycznego

    Poczta pantoflowa to najlepszy sposób, ale na początku jest z tym ciężko i sama po sobie wiem, że dobrym sposobem są lokalne portale informacyjne z ogłoszeniami itp. Można się pobawić z rozdawaniem ulotek ale często ląduja one poprostu w śmieciach:/

  13. #13
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar milenka_olsztyn
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3 815

    Domyślnie Odp: Twój paznokciowy kącik

    ja wstawiam zdjęcie moich ulotek


    "Każdy Twój ruch ma coś na kształt serca..."

  14. #14
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    Podoba mi się tło i zdjęcia paznokci, wyrzuciłabym zwrot "takie jak" i poprawiła na "HENNĘ brwi i rzęs"

  15. #15
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    ulotka super się prezentuje, ale są błędy interpunkcyjne kochana
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  16. #16
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar milenka_olsztyn
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3 815

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    wiem ze są błędy bo to tylko projekt... już wszystko poprawiłam ale nie mam kiedy zdjęcia zrobić


    "Każdy Twój ruch ma coś na kształt serca..."

  17. #17
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    poznań
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    a mi zrobili ulotkę odrazu w drukarni place 260 zł za 5 tys sztuk ale ciagle dostaje oferte z vistaprint tam mozna samemu sobie zaprojektowac praktycznie wszystko mialam od nich wizytowki i byly ok ceny tez maja calkiem niezle strona to chyba www.vistaprint.pl

  18. #18
    Rozkręcanko Avatar izabelats
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    41

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    Cytat Napisał zizia Zobacz post
    RATUNKU Dziewczyny pomóżcie. Muszę zrobić sobie ulotki o robieniu pazurków i nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać. mój mózg się wypalił. może wy macie jakieś pomysły. ratujcie.
    Fajny i łatwy program do obróbki zdjęć. Może przyda sie do zrobienia ulotki.
    Photoscape 3.4 PL - Download - INSTALKI.pl

  19. #19
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    ja do zrobienia ulotki polecam gimpa sama w tym programie robilam ... co prawda mam czarno biale bo kserowalam ale chyba oko przyciagaja bo baby dzwonia

  20. #20
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar milenka_olsztyn
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3 815

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    a wstaw tu Basiu swoją ulotke


    "Każdy Twój ruch ma coś na kształt serca..."

  21. #21
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    Cytat Napisał milenka_olsztyn Zobacz post
    a wstaw tu Basiu swoją ulotke

    eh wlasnie w tym problem ze jest w jakims dziwnym formacie bo robione w tym gimpie i sie nie da wstawic na wzorki no chyba ze ktos umie i mi powie jak ( na PW )

  22. #22
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar milenka_olsztyn
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3 815

    Domyślnie Odp: Ulotka-pomocy

    wyslij mi na maila ja wstawie
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść


    "Każdy Twój ruch ma coś na kształt serca..."

  23. #23
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Zdjęcia naszych gabinetów kosmetycznych

    Ja zrobilam ulotki, ze paznokcie za 40 euro teraz (zwykle cena to minimum 50 euro)i rozdawalam ludziom na ulicy, w sklepach sprzedawczyniom. Na szczescie salon mam w centrum wiec daleko chodzic nie musialam
    Takie ulotki zrobilam (zdjecie nie moje):


  24. #24
    Szkoleniowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    141

    Domyślnie co powinna mieć strona internetowa salonu?

    szukałam ale nie znalazłam tematu wiec prosze o pomoc co powinna zawierac waszym zdaniem strona internetowa salonu fryzjersko kosmetycznego z solarium i styliacja paznokci. jakie informacje ,jakie galerie ?

  25. #25
    No to..wpadłam Avatar akinorew1989
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    127

    Domyślnie Odp: co powinna mieć strona internetowa salonu?

    Moim zdaniem dobra strona internetowa powinna być przejrzysta, posiadać jasne Menu, ciekawa galerię (czyt. wyraźne zdjęcia) i cennik- myślę, że to ważne, bo większość ludzi według tego kryterium wybiera sobie salon. Oprócz tego język strony powinien przeplatać język specjalistycznym z takim przystępnym dla każdego. A to, co najważniejsze moim zdaniem, powinna być w jasnych barwach i zachęcać odwiedzających już samą stroną główną do zagłębiania się w kolejne podrozdziały

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •