Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 274

Temat: pilniki

  1. #26
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    u mnie kazda klijentka ma nowy pilnik,ja juz sie do tego przyzwyczailam,bo od samego poczatku tak robilam, a pozniej dezynfekcja i do woreczka z podpiem..

  2. #27
    Kosmetolog Avatar martakolo
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    156

    Domyślnie Pilniki

    Szukałam coś w tym temacie, korzystałam z wyszukiwarki ale nic mi nie znalazło, więc popiszmy...
    Jakich pilników używacie?czy sa to takie zwykłe jak na allegro i wyrzucacie po każdej klientce czy kupujecie droższe i sterylizujecie?
    Ja różnie...jak w domu robie, to kupuje zwykłe i wyrzucam a jak w gabinecie to mam te lepsze i do strylizatora

  3. #28
    Wolny strzelec <3 Avatar plushak
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    3 505

    Domyślnie

    Ja używam tych pilników
    Pilniki I-nails HIT Jakość! :: dobrarada
    Wolę miec lepszy pilnik i lżejsza prace niż bym się miała męczyć tanimi pilnikami, Ja akrylowa jestem a akryl ciężki do piłowania

  4. #29
    Kosmetolog Avatar martakolo
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał plushak Zobacz post
    Ja używam tych pilników
    Pilniki I-nails HIT Jakość! :: dobrarada
    Wolę miec lepszy pilnik i lżejsza prace niż bym się miała męczyć tanimi pilnikami, Ja akrylowa jestem a akryl ciężki do piłowania
    Cena tego pilnika niska więc moze za taką cene wyrzucać do kosza po każdej klientce

  5. #30
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie

    ja mam pilniki jednorazowe tzn wielorazowy-jednorazowy ma moja mama, ja i moja przyjaciółka na boczku tych pilników zrobiłam kreseczke kolorowa linerem żebym wiedziała czyj jest czyj
    I forum
    miłośniczka akrylu

  6. #31
    Kosmetolog Avatar martakolo
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    156

    Domyślnie

    Zapytałam bo zawsze Basia( seqoya) uczyła mnie żeby do każdej klientki był osobny plinik albo sterylizacja dla higieny i podporzadkowałam się
    Miałam kiedyś taką pewną sytuację....
    Kupiłam kiedyś pilnik z Donegala a one wszystkie zapakowane i przyszła do mnie klientka, której pierwszy raz robiłam i nie znałam jej....
    zobaczyła, ze otwieram pilnik i odrazu mówi, ze jest pod wrazeniem miłym oczywiście, że mam nowy pilnik bo ona pracuje w laboratorium i wie o co chodzi z zasad dezynfekcji

  7. #32
    Wolny strzelec <3 Avatar plushak
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    3 505

    Domyślnie

    Hihi jak zacznę pracować w końcu na prawdę to pewnie będe wyrzucać Jednak te napewno lepsze niż te złotówkowe z allegro

  8. #33
    Kosmetolog Avatar martakolo
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    156

    Domyślnie

    Te od dobrejrady naprawdę super wygladają i napewno w najbliższym czasie od niej zamówie
    ona wogóle ma bogatą ofertę produktów, jeszcze z takim sklepem się nie spotkałam

  9. #34
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie

    dobrarada ma też zestawy pilników..
    PAKIETY - WIĘKSZA ILOŚĆ, NIŻSZA CENA! :: dobrarada
    tylko nie wiem jak z jakością..
    I forum
    miłośniczka akrylu

  10. #35

    Domyślnie

    a ja Wam powiem tak , już od dłuższego czasu zamawiam jedne i te same pilniki o nazwie Terminator <Tommy Taylor>, jak sama nazwa mówi sa baaardzo ostredo uzupełnien to narmalnie miodzio , na prawdę na długo starczaja, sa po 12 zł i ich nie wyrzucam tylko sterylizuje tu macie link Pilnik wšski do paznokci sztucznych Purple Terminator 100' - Tammy Taylor - nailsworld.abc24.pl - NailsWorld | Sklep
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  11. #36
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Z tego co sie uczylam to pilnikow sie nie sterylizuje tylko dyzenfekuje.Ja mam przeznaczony komplet pilnikow dla kazdej klientki.Po wykonanym zabiegu,piniki oczyszczam,myje w wodzie z uzyciem antybakteryjnego mydla i mocze w alkoholu do dyzynfekcji.A pozniej w woreczek hermetyczny i daje klientce zeby zatrzymala do nastepnej wizyty.Inne narzedzia metalowe po umyciu sterylizuje w specjalnym pojemniku do sterylizacji z odpowiednim plynem.

  12. #37

    Domyślnie

    dobrze mówisz kochana dezynfekcja ja to nie myślę dziś, za wcześnie wstałam i chyba jednak się muszę jeszcze przespac
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  13. #38
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    to ic lulu ja wstalam o 4.40 i wlasnie z pracy wrocilam i mam zamiar zaraz dalej ten kursik robic,narazie cwiczenia

  14. #39
    Kosmetolog Avatar martakolo
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    156

    Domyślnie

    a ja wkładam do sterylizacji hm..źle robie, kurcze ale nie wszystkie pilniki nadają się żeby je moczyć bo większość z nich jak namięknie papier to sa do niczego, dziewczyny naprowadźcie mnie na dobrą drogę...jeśli mam je dezynfekować to w tym samym płynie co cążki?

  15. #40
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) – postępowanie mające na celu maksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, a nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe. Zdezynfekowany materiał nie musi być jałowy. Dezynfekcja, w przeciwieństwie do antyseptyki dotyczy przedmiotów i powierzchni użytkowychmaksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale.
    Pilniki,polerki,miseczki do manicure,pedicure

    Sterylizacja , wyjaławianie – jednostkowy proces technologiczny polegający na zniszczeniu wszystkich, zarówno wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych form mikroorganizmów. Sterylizacji można dokonać mechanicznie, fizycznie, bądź chemicznie, najczęściej używa się metod fizycznych. Prawidłowo wysterylizowany materiał jest jałowy – nie zawiera żadnych żywych drobnoustrojów (także wirusów) oraz ich form przetrwalnikowych.
    kopytka,nozyczki,cazki,pesety,cazki

    Zasady higieny w gabinecie kosmetycznym tutaj znajdziesz wiecej na ten temat
    Ostatnio edytowane przez Jade ; 07-06-2009 o 11:44

  16. #41
    Kosmetolog Avatar martakolo
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jade Zobacz post
    Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) – postępowanie mające na celu maksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, a nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe. Zdezynfekowany materiał nie musi być jałowy. Dezynfekcja, w przeciwieństwie do antyseptyki dotyczy przedmiotów i powierzchni użytkowychmaksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale.
    Pilniki,polerki,miseczki do manicure,pedicure

    Sterylizacja , wyjaławianie – jednostkowy proces technologiczny polegający na zniszczeniu wszystkich, zarówno wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych form mikroorganizmów. Sterylizacji można dokonać mechanicznie, fizycznie, bądź chemicznie, najczęściej używa się metod fizycznych. Prawidłowo wysterylizowany materiał jest jałowy – nie zawiera żadnych żywych drobnoustrojów (także wirusów) oraz ich form przetrwalnikowych.
    kopytka,nozyczki,cazki,pesety,cazki

    Zasady higieny w gabinecie kosmetycznym tutaj znajdziesz wiecej na ten temat
    To ja już sama się teraz zmieszałam..wiecie jak ja robie...
    np cążki, wkładam do pojemniczka z płynem( nazwy nie wiem bo koleżanki kupują do innych swoich narzędzi fryjerskich) tam leży pół godziny a później osuszam i do strylizatora kulkowego a plinki tylko oczyszczam z pyłu i do takiego sterlizatora niebieskiego pod ultrafioletem

  17. #42
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Ja do sterylizacji uzywam tego
    Bug's away

    ---------- Dodano o godzinie 10:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:03 ----------

    a do dezynfekcji tego
    Dream Nail Sanitiser Spray
    i tym spryskuje pilniczki

  18. #43
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    ja jak narazie uzywam christrio, sa bardzo dobre i dlugo trwaja, ale mam tez zwykle ktore po prostu wyrzucam po uzytku

  19. #44
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie

    ja tylko dezynfekuje pilniki skinsept purem

  20. #45
    No to..wpadłam Avatar annie82
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świdnica
    Postów
    104

    Domyślnie

    Powiem tak...na początku mojej przygody z pazurkami się "oszczędzało" więc w gre wchodziła dezynfekcja płynem do dezynfekcji narzędzi...do czasu aż pilnik sie nie zużył...teraz kupuję super pilniki, mega ostre tak ok 80/80 i za taką cenę że aż śmieszne...przywoże je aż z Pragi ale to tak przy okazji jak jadę po towar(ciuchy).Wcześniej za taką samą jakość płaciłam 6zł za sztukę ,teraz za tę samą jakośc płacę ok 1,8 szt...i już nie bawię sie w dezynfekcję tylko, jedna klientka jeden pilnik.Także jak któraś będze pragnęła takich pilników, to jak będą to mogę zakupić większą ilość
    TIPSY ŚWIDNICA

  21. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jade Zobacz post
    Z tego co sie uczylam to pilnikow sie nie sterylizuje tylko dyzenfekuje.Ja mam przeznaczony komplet pilnikow dla kazdej klientki.Po wykonanym zabiegu,piniki oczyszczam,myje w wodzie z uzyciem antybakteryjnego mydla i mocze w alkoholu do dyzynfekcji.A pozniej w woreczek hermetyczny i daje klientce zeby zatrzymala do nastepnej wizyty.Inne narzedzia metalowe po umyciu sterylizuje w specjalnym pojemniku do sterylizacji z odpowiednim plynem.

    Taka dezynfekcja jest jedynym skutecznym "zabiegiem" a dawanie klience pilnika nie jest zbyt rozsądne, nawet sanepid nie wyraża zgody by klientka wracała do nas z pilnikiem, bo nie mamy gwarancji jak go przechowuje.

    Osobiście od zawsze każda moja klientka ma osobny pilnik, i wiele razy słysze od klientek, że wczesniej bardzo często w innych salonach panie serwowały im używane pilniki, które wogóle nawet nie były zezynfekowane. Po za tym czeto widziałam jak panie styliski, pryskały pilniki płynem do dezynfekcji rąk, co nic nie daje

    Nowy pilnik to nie aż taki wydatek. I tak naprawdę bardziej się opłaca, nie ma nic lepszego jak docenienie ze strony klientek. Komentarze w tej kwesti słyszę niemal za każdym razem
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 08-06-2009 o 02:11

  22. #47
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    To ze daje klientce pilniczki do domu nie znaczy ze one wracaja do mnie z nimi,poniewaz zazwyczaj jak widze ktoras to mi mowi ze musiala sobie podpilowac wiec juz wiem ze musze wziac nowy.Kiedys jak chodzilam do salonu robic pazurki,pani zawijala moje pilniczki w serwetke,pisala imie i odkladala do szawki na nastepna wizyte.

  23. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jade Zobacz post
    To ze daje klientce pilniczki do domu nie znaczy ze one wracaja do mnie z nimi,poniewaz zazwyczaj jak widze ktoras to mi mowi ze musiala sobie podpilowac wiec juz wiem ze musze wziac nowy.Kiedys jak chodzilam do salonu robic pazurki,pani zawijala moje pilniczki w serwetke,pisala imie i odkladala do szawki na nastepna wizyte.

    Rozumiem też zdaża mi się dać klience pilnik, ale bezpowrotnie

    napisałaś cytuję "A pozniej w woreczek hermetyczny i daje klientce zeby zatrzymala do następnej wizyty"


    stąd mój komentarz

  24. #49
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    tak napisalam ale pozniej dodalam co sie z nim dzieje,dzieki komentarzyk.Porada mi sie przyda tyko mam takie pytanie jezeli dajesz klientce pilniczek i ona go uzyje to dlaczego pozniej gdyby przyszla do mnie z tym samym pilniczkiem nie powinnam go uzywac skoro to jest tylko i wylacznie jej?

  25. #50

    Domyślnie

    Tak jak pisałam wczesniej. Tak powiedziała kobieta z sanepidu i na zdrowy rozsądek nie masz pewności jak klientka go przechowuje, kto w domu go używał, a jak przyjdzie z nim do ciebie, wykonasz usługę i zakładając że dostanie infekcji, to na ciebie spada odpowiedzialność
    Przecież później to zawsze "my" jestesmy winne
    Wiele dziewczyn powieżając pilnik klientce zapewne ma dobre intencje, siebie możemy być pewne, ale kogoś nigdy.
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 08-06-2009 o 02:12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Pilniki
    By martakolo in forum Sprzęt do przedłużania paznokci
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 04-02-2010, 09:14

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •