Pokaż wyniki 1 do 11 z 11

Temat: makijaż lat 50/60 pomocy !

  1. #1
    Nałogowiec Avatar Kaniusia0
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    413

    Domyślnie makijaż lat 50/60 pomocy !

    dziewczyny mam problem, musze napisać referat do szkoly ... babka dala nam 4 tematy i wybralam taki "makijaż lat 50/60"
    -makijaż lat 70 i 80
    -makijaż lat XX
    -makijaż modowy i pokazowy
    a to te trzy pozostale.... wybralam ten makijaz z lat 50/60 bo myslalam ze bedzie najwiecej informacji... i jestem w kropce, moge temat zmienić ale to nic nic nie da powniewaz tych tematów tez nie ma w necie...
    przewaznie to ubior , fryzury... a ja musze na 2 strony napisać refert o samym makijazu... mozecie jakoś pomoc
    moze macie jakies książki? porobić zdjecia ... albo ehhh nie wiem... kombinuje juz na wszytkie sposoby....

  2. #2
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: makijaż lat 50/60 pomocy !

    na razie znalazłam tyle

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    zaraz poszukam dalej bo mnie ludzie na gadu molestują

  3. #3
    Nałogowiec Avatar Kaniusia0
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    413

    Domyślnie Odp: makijaż lat 50/60 pomocy !

    dziękuje woszczurku ale akurat to z netu tez sciągnęłam ... hm ciezko cos znalesc, hhmm i to na ok 2 strony ;| chyba ze ja szukać nie umiem
    ale dziękuje bardzo za checi

  4. #4

    Domyślnie Odp: makijaż lat 50/60 pomocy !

    makijaz lat 50 Makijaż Retro z lat 50-tych w stylu Audrey Hepburn to mocno zarysowane brwi i alabastrowa cera. Jak w większości makijaży dominują oczy. Lekko podkreślone naturalnym cieniem i obrysowane czarnym, matowym linerem. Mocno wytuszowane rzęsy, wyraźnie podkreślone kości policzkowe, pełne usta - to prawdziwe lata 50-te.
    Makijaż klasyczny krok po kroku - Makijaż z lat 50. wciąż na topie. - Zeberka.pl

    Strefa kobiety: Makijaż z lat 60-tych - wielki come back
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  5. #5
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: makijaż lat 50/60 pomocy !

    Co takiego nas dzisiaj fascynuje w latach 60.? - Ten okres miał nie*prawdopodobną energię - mówi autorka mini Mary Quant. Jej spódniczka, chyba jeszcze krótsza od wylansowanego w 1963 roku pierwowzoru, przeżywa wielki powrót w zimowej modzie. Amerykanin Marc Jacobs w swojej zimowej kolekcji prezentuje całą serię mini i przetwarza geometryczny styl mistrzów mody tamtych czasów: Pierre'a Cardina i Courreges. Nawet muzyka i peruki modelek na pokazie Louis Vuittona, którego projektantem jest Jacobs, pochodzą z epoki wczesnych Beatlesów. Inny Amerykanin, Tommy Hilfiger, wypuszcza czarnobiałe minispódniczki, Celinę i Givenchy lansują opartowskie mini, Prada ma tweedowe płaszczyki oraz kapelusiki, jakie znamy z filmu "Dziewczyny do wzięcia" , a Lagerfeld i Fendi kosmiczne kombinezony w stylu Barbarelli. Reaktywowany jest włoski projektant Emilio Pucci, którego geometryczne wzory były niezwykle popularne na przełomie lat 50. i 60. Geometryczne opartowskie princeski są w kolekcjach wielu projektantów mody, podobnie jak plastikowe botki z lakierowanej skóry, przebój Courreges.

    - Ten okres podoba się, bo ludzie myślą, że był beztroski - mówi Karl Lagerfeld, który do swojej kolekcji wcielił elementy stylu modsów, subkultury tamtych lat (nosili wąskie spodnie). Podoba się też polskim projektantom. Wątek lat 60. podejmują Simple, Reserved oraz Plich i Iza Łapińska.

    - Lubię ten okres, bo jest wdzięczny i kobiecy. Dzisiejsza moda jest wul garna. Nawet plastiki w modzie lat 60. były słodkie i subtelne - mówi Iza Łapińska. Niektórzy uważają, że niestabilność ekonomiczna i społeczna tego okresu jest podobna do dzisiejszej, dlatego lata 60. wydają się tak bliskie. Bardziej prawdopodobne jest to, że pokolenie urodzone w latach 70. i 80. traktuje lata 60. jak okres pierwszego, szczerego modernizmu, nieskażonego jeszcze komercją i globalizmem. Powodzenie ma nurt pop. Japończyk Takashi Murakami rysuje komiksowe rysunki na torbach Louis Yuittona. Marc Jacobs wypuszcza kolekcję w sty*lu modsów, Metropolitan Museum pokazuje rzeźby Roya Lichtensteina, wystawa "Lata pop" w Centrum Pompidou przyciągają tysiące widzów. Zachodni i marszandzi uważają, że lata 60. to także przyszłość handlu sztuką. Jeden z krytyków twierdzi, że wielkie nazwiska tych lat są dla sztuki tym, czym dla wło*skiej artyści renesansu. Za dużo powiedziane, ale faktem jest, że Starck wciąż świetnie sprzedaje swoje projekty z lat 60., a dwaj wybitni designerzy współcześni, Karim Rashid i Marc Newson, stale tworzą przedmioty w tym duchu. Muzyka i film też wracają do tamtych lat. Jej tony brzmią dziś szczerze w porównaniu z komputerowo sprasowaną muzyką dzisiejszych przebojów.

    U nas temat lat 60. eksploatowany jest bardziej przez elitę. Tzw. graphic design czasów polskiej szkoły plakatu (Tomaszewski, Lenica, Młodożeniec), okładki płyt i książek, grafika miesięcznika "Ty i ja", to fascynuje dzisiaj młodych grafików. Na zasadzie, że była to sztuka całkowicie niekomercyjna w porównaniu z tym, co robi się dzisiaj. Dziś plakat Lenicy czy też Młodożeńca nie sprzedałby filmu.

    - Nie widzę, żeby ta moda miała jakiś oddźwięk w programach polskich galerii. Przedtem był Nowosielski. Teraz Kobzdej, Fangor, Kantor, to nazwiska, które stają się modne na rynku sztuki - mówi Milada Ślizińska z Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski. Na pchlim targu ceny przedmiotów z lat gomułkowskich, które kosztowały kiedyś grosze, poszybowały w górę. Porcelana i fajans z tego okresu są coraz droższe, a Włocławek i Ćmielów produkują tańsze repliki figurek z lat 50. i 60.

  6. #6
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: makijaż lat 50/60 pomocy !

    Lata 60 te
    kolorowe niedopasowane ubrania, rajstopy, balerinki, spódniczki mini, dopasowane do ciała bluzeczki, kiczowata biżuteria – plastikowe klipsy, koraliki, duże okulary, opaski na długich włosach ułożonych w misternie natapirowane fryzury.
    Oko mocno zarysowane , cienie perłowe, trurkusowe, zielone, niebieskie. Policzki delikatnie wymodelowane różem.
    Rzęsy mocno wytuszowane – wyrażne dolne rzęsy - (Twiggy) . Ruchoma powieka pomalowana np. turkusowo niebieskim perłowym cieniem, usta perłowe

    LATA 70 te
    Makijaż hipisowski, niedbały, rysunki na twarzy

  7. #7
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: makijaż lat 50/60 pomocy !

    Cytat Napisał annamon79 Zobacz post
    Lata 60 te
    kolorowe niedopasowane ubrania, rajstopy, balerinki, spódniczki mini, dopasowane do ciała bluzeczki, kiczowata biżuteria – plastikowe klipsy, koraliki, duże okulary, opaski na długich włosach ułożonych w misternie natapirowane fryzury.
    Oko mocno zarysowane , cienie perłowe, trurkusowe, zielone, niebieskie. Policzki delikatnie wymodelowane różem.
    Rzęsy mocno wytuszowane – wyrażne dolne rzęsy - (Twiggy) . Ruchoma powieka pomalowana np. turkusowo niebieskim perłowym cieniem, usta perłowe

    LATA 70 te
    Makijaż hipisowski, niedbały, rysunki na twarzy

    LATA 50 te
    Makijaż jest bardzo kobiecy, twarz wymodelowana różem i jasnym pudrem, sztuczne rzęsy, oko delikatnie wymodelowane, kreski linera.
    Usta mocno zaznaczone w czerwieni, powiększone. Patrz gwiazdy kina - Audrey Hepburn, Marylin Monro

  8. #8
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: makijaż lat 50/60 pomocy !

    he he... widze że z tej samej srtony co ja podałam w ukryciu http://forum.wzorki.info/makijaz/164...html#post72651

  9. #9
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: makijaż lat 50/60 pomocy !

    niom..czasami cos ciekawego mozna tam wyszperac..

  10. #10
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Domyślnie Odp: makijaż lat 50/60 pomocy !

    Ja też Mam do napisania referat na Makijaż ale na temat lat 70-tych i nic nie mogę znaleźć. Poterzebuję: charakterystyczne osoby w kosmetyce i makijażu w tym okresie, kosmetyki które wtedy powstały, z czego robiono kosmetyki, jakie noszono fryzury. Jeśli była by taka możliwość to równie proszę o pomoc.
    "Milczenie jest krzykiem uradowanych motyli"

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar majkarodzik
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Lubin
    Postów
    270

    Domyślnie Odp: makijaż lat 50/60 pomocy !

    Tutaj cos jest o kosmetykach, ale nie wiele, szukam dalej
    Krótka historia o kosmetykach - Portal o kosmetyce naturalnej - Uroda bez chemii
    "Gdyby życie było rajem, można by było obejść się bez lęku i bólu".

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 16-11-2023, 12:44
  2. Makijaż permanentny
    By seqoya in forum Zabiegi kosmetyczne
    Odpowiedzi: 256
    Ostatni post / autor: 02-01-2021, 17:09
  3. jak w warunkach domowych rozjaśnić włosy??? pomocy!!!!
    By oliwia279 in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 14:00

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •