Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 41 z 41

Temat: szczepionka przeciw swinskiej grypie

  1. #26
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    Cytat Napisał mala Zobacz post
    dziewczyny wy sobie tylko nie myslcie ze ja zalozylam ten temat zebyscie za mnie zdecydowaly.po prostu chcialam uslyszec opinie innych osob
    mała wyluzuj każdy stoi przed takim dylematem (oprócz tego że w polsce nie ma tych szczepionek ) więc każdy pisze co myśli a i tak, kto zechce pójść, to pójdzie, a kto nie ten nie

  2. #27
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    Ja tez sie nie szczepilam i nie szczepilam dzieci ani przed normalna ani ta grypa i nie bede.

  3. #28
    No to..wpadłam Avatar karolinka_zuzia1989
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Hagen NRW (wakacje Piekary Slaskie)
    Postów
    227

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    Mala wiekszosc dziewczyn ma racje szczepionka na swinska grype nie jest przebadana wiec nie wiadomo jakie oga wystapic skutki uboczne, z drugiej strony jest wiecej zgonow na normalna grype niz na swinska wiec nie taki diabel straszny jak go maluja.
    Ja osobiscie bym sie nie zaszczepila na swinska grype , po prostu trzeba uwazac przestrzegac bardziej higieny i nikogo nic nie dopadnie. Mam pytanie mala nalezy ktores z was do osob ryzyka np. astma albo podobne choroby, noworodek osoby strasze

  4. #29
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    nie u nas w domu nikt nie ma astmy,chorob serca itp

  5. #30
    No to..wpadłam Avatar karolinka_zuzia1989
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Hagen NRW (wakacje Piekary Slaskie)
    Postów
    227

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    wiec nie masz sie czego bac!

  6. #31
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    mam nadzieje
    u mnie jest tylko to ze ja i syn czesto chorujemy na przeziebienia oskrzela itp

  7. #32
    No to..wpadłam Avatar karolinka_zuzia1989
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Hagen NRW (wakacje Piekary Slaskie)
    Postów
    227

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    ja z natury tez jestem chorowita caly czas cos lapie ale jak narazie wole sie nie szczepic bo nie wiem co potem moge miec za komplikacje ja po prosty nosze ze soba srodek do dezynfekcji , myje owoce warzywa przed zjedzeniem (szczoteczka) husteczki jedno razowe nie dawam nikomu reki na przywitanie

  8. #33
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    no ja tez terza jak wlaze do domu to od razu rece myje,patrze zeby moj synek tez to robil.najgorzej to jest moj maly narazony bo w przedszkolu.teraz cos sie tez zaziebilam i mysli bladza nie tu gdzietrza ale coz.tez sie boje tej szczepionki bo dzis jest ok a za pol roku moze sie zaczac.

  9. #34
    No to..wpadłam Avatar karolinka_zuzia1989
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Hagen NRW (wakacje Piekary Slaskie)
    Postów
    227

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    poczekaj jeszcze jak narazie cala grypa przebiega dobrze wiec nie ma co panikowac a synka pilnuj moze pogadaj z paniami w przedszkolu moze da sie cos zalatwic

  10. #35
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    wiesz one i tak nei dopilnuja n dobra sprawe jak maly sie nie dopilnuje
    ehhhhhhhhhh
    ja sie w weekend wygrzeje i moze przejdzie narazie tylko w gardle drapie na kaszel-zadna grypa hihih

  11. #36
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    ja sie bylam zaszczepic razem z siostra i mama ale tez glowe odwrocilam jak mi wbijala igle ahahah a feee;p

  12. #37
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    na zwykłą grypę się nie szczepiłam a na świńska i tak nie ma bo rząd się jeszcze na nie nie zgodził. a zamiast się szczepić zaczęłam pic ocet jabłkowy





  13. #38
    Rozkręcanko Avatar gogosobo
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    65

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    JA nie będę się szczepić, trzy lata temu będąc całkowicie zdrowa zaszczepiłam się przeciwko grypie , wówczas zachorowałam na dobre i dwa tygodnie spędziłam w łózku .

  14. #39

  15. #40
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    GRYPA:

    1. Rocznie na zwykłą grypę umiera od 500 do 700 tyś ludzi, podczas gdy na świńską grypę zmarło od początku roku około 6 tys osób, czyli ok 140 razy mniej.

    2. Mimo ze śmiertelność nie przekracza 0,5% a liczba ofiar jest 140 razy mniejsza niż na zwykła grypę ogłoszono Pandemie i jest to główny temat w mediach

    3. WHO ogłosiło 6 ( najwyższy ) stopień pandemii po stwierdzeniu 18 przypadków śmiertelnych

    4. Większość osób zmarło w ameryce północnej i południowej - ponad 4tys ( około 70% ) oraz w azji - ponad tysiąc osób ( około 20% ). W europie zmarło w tym czasie okolo 300 osob - 5% wszystkich zgonów związanych z AH1N1. Oznacza to, ze grypa AH1N1 stanowi zagrożenie tylko tam gdzie panują kiepskie warunki sanitarne i/lub jest słaba opieka medyczna ( np: w USA gdzie blisko 1/6 społeczeństwa nie ma prawa do opieki zdrowotnej ), natomiast tam gdzie jest właściwa opieka medyczna, nie stanowi praktycznie zagrożenia a jej przebieg jest stosunkowo łagodny i w wiekszosci przypadków nie wymaga nawet hospitalizacji.

    5. Na Ukrainie rocznie umiera na na zwykła grypę i jej powikłania 6,5 tys ludzi, co daje około 20 osób dziennie, a należy pamiętać ze 20 to średnia roczna, a teraz mamy sezon na grypę kiedy to średnia jest znacznie większa niż w pozostałym okresie. Tymczasem od tygodnia mamy potwierdzonych 22 przypadki śmierci z powodu świńskiej grypy co daje około 3 osoby dziennie.

    6. Śmiertelność na Ukrainie wynosi w najgorszym razie 0,03%, ale jest to tylko czysta teoria bo na dobrą sprawę nie wiadomo ilu naprawdę jest zarażonych nową grypą. Mimo to trwa panika, a media podsycają atmosferę

    7. WHO podaje ze 70% wszystkich zachorowań na grypę ( UWAGA! - NA ŚWIECIE! ) to grypa AH1N1. Oznacza to ze na Ukrainie po tygodniu epidemii powinno być juz 630 tys chorych na AH1N1 ( 900 tys zachorowań ). Tymczasem chorobę stwierdzono u kilkudziesięciu osob...

    8. W Polsce rocznie na grypę choruje średnio ( w ciągu ostatnich 10 lat ) około 350tys osób co daje około tysiąca zachorowań dziennie. Jak dotąd od lipca stwierdzono 200 przypadków AH1N1, co daje nam zachorowalność na grypę AH1N1 w stosunku do zachorowań na zwykłą grypę w tym czasie na poziomie 0,16%. Według WHO powinno to być 70%. Chyba trochę odbiega.

    SZCZEPIONKI

    9. Istnieją potwierdzone informacje o niebezpiecznym składzie szczepionek ( miedzy innymi rtęć i skwalen ), oraz ich szkodliwym działaniu na dzieci.

    10. Mimo ze przygotowanie szczepionki zajmuje kilka miesięcy, szczepionka na świńską grypę pojawiła sie już po 2 miesiącach od pojawienia sie pierwszych przypadków świńskiej grypy i praktycznie od razu po ogłoszenia pandemii. Nie ma tu również mowy o jej odpowiednich testach, które również trwają przynajmniej kilka miesięcy.

    11. W Szwecji na grypę AH1N1 zmarło ja dotąd 3 osoby. Natomiast po masowych szczepieniach prawdopodobnie 4, a kolejne 20 jest w ciężkim stanie. Następne 700 ma poważne komplikacje.Mimo to WHO utrzymuje że nie stwierdzono przypadku śmiertelnego po podaniu szczepionki, a te są bezpieczne.

    12. W ciągu 2-4 miesięcy, mimo jakichkolwiek podstaw do paniki wiele krajów zapowiedziało przymusowe szczepienia oraz zamówiło miliony nie sprawdzonych szczepionek

    13. Firmy farmaceutyczne produkujące szczepionki są oficjalnie zwalniane z odpowiedzialności za ich ewentualne niewłaściwe działanie w tym wysoką śmiertelność spowodowaną ich użyciem

    14. Firmy farmaceutyczne wymuszają na rządach krajów z którymi podpisują umowy utajnianie przed opinią publiczną, skutków ubocznych szczepionek oraz ich składu, co samo w sobie jest skandalem.

    15. W wielu krajach, w tym Niemczech i Francji wybuchły skandale po tym jak sie okazało ze władze oraz wojsko miały otrzymać szczepionki o innym składzie niż zwykli obywatele. Szczepionki dla elit i służb porządkowych nie zawierały miedzy innymi rtęci i skwalenu oraz innych substancji które budzą nie pokój.

    16. W większości krajów, lekarze i środowiska medyczne odmawiają szczepienia się przeciwko grypie AH1N1. W Polsce tylko 5 % lekarzy deklaruje, że sie zaszczepi, a ponad połowa kategorycznie stwierdza ze tego nie zrobi. Mimo to trwa wielka kampania nakłaniająca społeczeństwa poszczególnych krajów do szczepień.

    17. Firma Baxter - jeden z głównych producentów szczepionek złożyła wniosek o opatentowanie szczepionki przeciwko AH1N1 w sierpniu 2008 czyli na pól roku przed epidemią tej grypy w marcu tego roku w Meksyku.

    18. Wszystkich tych informacji nie usłyszysz w polskich mediach. Czy to normalne?

    Jeśli uważasz ze nie to odpowiedz sobie na pytania:
    1. czy jest możliwe ze w innych sprawach ( np polityka ) stosowane są podobne mechanizmy ze strony mediów i że jesteś poddawany manipulacji
    2. Ze twoje poglądy mogą być efektem manipulacji i nie oddają prawdziwej sytuacji
    3. Czy warto wierzyć mediom które w ten sposób działają?

  16. #41
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: szczepionka przeciw swinskiej grypie

    fajnie soboe przejrzeć czasem posty sprzed paru lat, jakimi to absurdami żyją ludzie.
    Świńska grypa... ludziom można wcisnąć wszystko a już masowe groby były przez to robione oczywiście tylko w gazetach

    ale hajs za szczepionki się zgadza

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •