Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 6121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 376 do 400 z 411

Temat: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

  1. #376
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Z umową na zlecenie nie wynajmuje się stanowiska, albo umowa, albo własna działalność + stanowisko. I o co chodzi z procentem dla fryzjerki? Procent od czego?

  2. #377
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    To z umową zlecenia jak to ma wyglądać? Ona niby wszystko wyposaża itd i jak tylko przychodzę i robie paznokcie?

    Procent od każdej klientki, który muszę dac fryzjerce

  3. #378
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Z umową powinno wyglądać tak jak masz na umowie. A procent rozumiem, że do tej pani, z którą tą umowę zawierałaś/zawrzesz. W zależności od tego co masz na umowie. Ale płacić komuś procent plus czynsz za stanowisko to stanowczo za wiele. % zależy od tego czy pracujesz na swoim sprzęcie, czy masz już zapewniony.

  4. #379
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Bedę pracować na swoim sprzęcie i płacić fryzjerce tylko i wyłącznie określony procent od klientki, opłata za stanowisko mnie nie interesuje.

    Na początku muszę sobie zapewnić biurko, lampkę no i akcesoria jakies dodatkowe do paznokci.

    Dodatkowo pracując na umowę zlecenie musi ona odprowadzać podatek od wynagrodzenia i się zastanawiam czy lepiej od każdej klientki procent czy ustalić jakieś wynagrodzenie dzienne od tego dopiero.


  5. #380
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Kiszu ale kombinacje... Chyba lepiej miec umowe np na pol etatu moim zdaniem i z tego sie rozliczac. Radze o takich rzeczach nie pisac na forum, bo w internecie w dzisiejszych czasach juz nie mozna byc anonimowym, a donosicieli nie brakuje...
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  6. #381
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    ale co jest złego w umowie na zlecenie? chcę być uczciwa i normalnie odprowadzać podatek pół etatu mnie nie interesuje bo na początku bedę pracować tylko w soboty a w wakacje dopiero może więcej dni

  7. #382
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    dokladnie
    Nanami
    ma racje dlatego ze przy umowie zlecenie nic nie zrobisz w sensie urlop,zwolnienie i itd.na dodatek nie rozumiem na jakiej zasadzie masz podpisac umowe najmu skoro za nic niby masz nie placic,jestes pewna ze dobrze zrozumialas ta fryzjerke.o co jej tak naprawde chodzi.lepsza umowa o prace nawet na 1/30 etetu niz umowa smieciowa.

  8. #383
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    kiszu najpierw nam powiedz w jakim charakterze chcesz tam być. Czy pracownikiem czy być "na swoim" bo tej kwestii nie mogę zrozumieć.
    Jeśli masz być pracownikiem to nie wiem skąd pomysł podpisywania umowy o podnajem stanowiska. Uważam również że to pracodawca powinien Ci wyposażyć stanowisko pracy. Zdajesz sobie sprawę z tego jaki to jest koszt? Pracując w soboty nigdy nie wyrobisz finansowo na zakupienie dobrej jakości palety hybryd czy żeli. Poza tym to pracodawca ma się zastanowić jaki procent dać pracownikowi a nie odwrotnie... A jeśli chcesz być sama sobie szefem to otwierasz własną DG, podpisujesz umowę podnajmu części lokalu i tyle. Osobiście uważam że na opcję własnej DG również nie zarobisz pracując tylko w soboty.

  9. #384
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Bo jak dzwoniłam do sanepidu to mi powiedzieli, że musze z fryzjerką miec podpisaną umowe najmu stanowiska ale dziś dzwoniłam drugi raz i powiedziałm, że to będzie umowa zlecenie i w takim przypadku nie musze miec podpisanej umowy. Ta kwestie już zrozumiałam

    Ladyss chcę być tam pracownikiem ale ze swoimi materiałami póki co. Chodzi o to żeby w papierkach i dokumentach było ok. Ona jest moją kuzynką więc nie boje się jakiegoś oszustwa czy coś Fryzjerka będzie się jeszcze starać o dofinansowanie z uni na stanowisko kosmetyczne ( pieniądze na salon pozyskała z unii) ale to trzeba czekać długo na to

    Wiem, że to jest trochę na opak ale tak bedzię dla mnie najlepiej bo mam już swoje materiały, lakiery itd, część wiadomo musze dokupić. I chcemy zrobić tak, że od każdej klientki bede jej dawać jakis procent tylko zastanawiam się ile 20%, 25% może mniej? Dodatkowo bedę jeszcze robić w domu swoim stałym klientkom, a w wakacje bedę u niej cześciej pewnie 3- 4 dni zobaczymy ile bedzie klientek chętnych i bedziemy mieć to na zapisy.

    Chodzi o to żebym ja sobie coś dodatkowo dorobiła, ona będzie mieć dodatkową reklamę bo paznokcie w salonie no i żeby to było zgodnie z prawem żeby nikt się nie przyczepił

  10. #385
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Wydaje mi się, że za dofinansowanie nie zatrudnia się na umowę zlecenie, ale mogę się mylić. Może poszukajcie w urzędzie pracy opcji ze stażem? w takim wypadku chociaż coś zarobisz. 20-25% jest ok, jeśli nie przyprowadzasz swoich własnych klientek.

  11. #386
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    wg mnie nie mozna miec tez dwoch dofinanswoan z Unii,natomiast mozna miec z Unii i Up.i jezeli chodzi o dofinansowanie na stanowisko to raczej napewno w Up bo jest taka mozliwosc ale pracodawca mmusi zatrudniac pracownika przez 3 lata .wiec lepiej to przekalkulowac.i dogadac sie pozadnie z ta fryzjerka.kwestia stazu w Uplepsze jest to rozwiazanie bo placi Up a fryzjerka moze ci dodatkowo doplacac i wtedy masz wiecej kasy.a 20-25% to tak jak mowi poprzedniczka jezeli nie masz jeszcze swojej bazy jest ok ale jezeli przyjda twoje klientki z toba to troche duzo te 25%.

  12. #387
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Zapominacie o tym że koleżanka chce pracować na razie tylko jeden dzień w tygodniu a staż nie na tym polega

  13. #388
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    tak bo jestem studentką i staż nie wchodzi w grę

    A klientek swoich nie bedę przyprowadzać

  14. #389
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Moim zdaniem umowa zlecenie zupełnie nie będzie się opłacała fryzjerce -minimalna to 1680 brutto - tyle musi wypłacić. Zakładając, że paznokcie zajmują ok. 2h, licząc, że przez 8h roboczych można ich zrobić zatem 4 komplety (choć jak same dobrze wiemy - na początku nie jesteśmy wcale obłożone pracą), średni koszt paznokci to przynajmniej w moim mieście 70 zł. Czyli (sobota+niedziela) x 4 to 2240 zł w miesiącu. Czyli fryzjerka zarobiłaby na tym dokładnie nic licząc koszty uzyskania przychodu, prąd, itd.

    A kto sprawdza ile się godzin pracuje? zawsze w tym właśnie momencie mogła pójść na obiad.

  15. #390
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    3524, pomyliłaś umowę zlecenie z umową o pracę

  16. #391
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Nie, w umowie zlecenie (zleceniu?) są niższe koszty dla pracodawcy-ok. 300 zł, zamiast ponad 1000 przy umowie o pracę. Natomiast - jeśli taka umowa zawierana jest na miesiąc, to tak czy inaczej minimalną trzeba wypłacić. Można też oczywiście zawrzeć taką umowę na 2 dni, co oczywiście zmniejsza koszty i wypłatę, ale podpisywać taką umowę 4x w miesiącu to niestety trochę kłopotliwe.

  17. #392
    Rozkręcanko Avatar Sylwia87
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Mylisz się 3524

    Nie ma minimalnej kwoty wynagrodzenia za pracę na podstawie umowy zlecenia.
    W sytuacji, gdy umowa zlecenie jest jedyną formą zatrudnienia danej osoby wówczas zleceniobiorca podlega obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym: emerytalnemu, rentowym, wypadkowemu i ubezpieczeniu zdrowotnemu. Ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne, a objęcie nim następuje na wniosek osoby zatrudnionej na umowę zlecenie zgłoszony do zleceniodawcy.
    Wyjątek stanowią uczniowie i studenci do 26 lat zatrudnieni na umowę zlecenie, ponieważ z tytułu tej umowy nie podlegają żadnym ubezpieczeniom ani obowiązkowo, ani dobrowolnie.
    źródło: Masz umowę zlecenia? Sprawdź, ile szef musi Ci zapłacić




  18. #393
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    W takim razie przepraszam. Zakładałam, że nikt o zdrowych zmysłach nie wybiera takiej opcji zatrudnienia.
    Ja sama pracy nie mogłam znaleźć w zawodzie, bo uwłaczała mojej godności praca za 1000 złotych, gdzie niewiele mniej kosztowało czesne na uczelni na której studiowałam. Byłam zmuszona założyć własną działalność z zerową bazą klientów, ponieważ od kilku lat nie mieszkałam w miejscowości w której pracuję.

    Teraz nie uwierzę już nikomu na słowo bez umowy. A wszystkie umowy czytam i od razu szukam punktów, których mogłabym się czepić w razie rozwiązania. Życie jest ciężkie i nawet najbliżsi tylko patrzą jak wykończyć.

    Moja firma przynosi straty, ale ktoś nie wzbogaca się moim kosztem. Bo płakać się chce, kiedy za wykonanie zabiegu wartego 150 złotych dostajemy ledwo 6.

  19. #394
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    A jeszcze jedno mam pytanie Czy dochód z usług fryzjerki i dochód z paznokcie są liczone razem jako jeden obrót? Biorąc pod uwagę, że będę na umowę zlecenie?
    I od tego całego obrotu odlicza się podatek?

  20. #395
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    od kazdego dochodu musi byc odprowadzony podatek.pozatym sadzac po wszystkich pytaniach jaakie zadajesz to na Twoim miejscu dla Twojego dobra poszlabym do ksiegowej z biura ksiegowych i zadalabym jej rozne pytania.tak samo zadzwonilabym do PIP po jakiekolwiek informacje co do umowy jaka by nie byla czy zlecenie czy inna.tam dostaniesz konkretne odpowiedzi.ja gdy mialam pytania do PIPnapisalam pismo i wyslalam listem poleconym i PIP odpowiedzial mi na wszystko na pismie z pieczatka ich Radcy prawnego.fakt trwalo to 20 dni ale wszystko mam czarno na bialaym i wiem ze udzielaja wszystkich odpowiedzi.pamietaj jednak ze trzeba im podac wszystkie Twoje dane.mozna tam rowniez pojsc i szybciej to zalatwic.

  21. #396
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Zależnie od tego jaka jest forma opodatkowania.

  22. #397
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    kiszu, tak, będzie to liczone razem ponieważ jest to ta sama branża i forma opodatkowania nie ma z tym nic wspólnego. W formie opodatkowania zmieni się naliczony procent ale czy będzie to fryzjerstwo czy kosmetyka to ten procent będzie taki sam w obu przypadkach.
    Odsyłacie do księgowej dziewczynę która jasno napisała że będzie pracownikiem na zaleceniu a zapytała tylko o totalną pierdołę, czy nie od tego ma służyć forum? Dziewczyny pytały o kasy fiskalne, o podatki i żadna do księgowej nie została odesłana.

  23. #398
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    Witam to jeszcze raz JA Tym razem z skorygowanymi informacjami

    A wiec tak fryzjerka zapewnia mi stanowisko. Ja pracuję na swoich materiałach. Ona daję mi umowę zlecenie, wynagrodzenie ryczałtowe. A z dochodu rozliczamy się 30% dla niej 70% dla mnie.

    Jest ok?

  24. #399
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera

    tak oprocz tego zlecenia ofc, ale jakbyś dostała normalna to pewnie procent mniejszy

  25. #400
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Przedłużanie rzęs - wątek ogólny cz.2

    Dziewczyny, mam opcje rozpoczęcia współpracy z salonem kosmetycznym. Myślę jak to formalnie i finansowo rozwiązać. Pomożecie?

    Nie widziałam jeszcze salonu, ale raczej nie będę miała własnego kąta, tylko będę "na doczepkę". Zakładam że będę pracować 2-3 dni w tygodniu. Materiały na 100% będą moje, klientki... nie wiem te które już przyjmuje w domu raczej tak zostawię, ale nowe nieznajome chętnie bym przyjmowała w salonie, chociaż nie wiem czy to dobry pomysł. Oprócz rzęs będę prawdopodobnie wykonywać tez inne zabiegi, ale nie wiem czy wołać za to w ogóle jakąś kase, bo jestem w trakcie szkoły i właściwie mogłabym to potraktować jako praktyki.

    No i teraz pytanie o formalności i finanse. Jakie umowy żeby było korzystnie?
    Czy oddawać procent od klientki (jeśli tak to ile)?
    Czy płacić stałą kwotę za podnajęcie stanowiska (jeśli tak to ile)?
    Czy powiedzieć "Mam ceny takie i takie, pani może sobie narzucić swoja marżę i cała będzie dla Pani" (chociaż wtedy cena bylaby zapewne tak wysoka ze nie miałabym klientek )

    Jeśli chodzi o formalności, to obecnie jestem podpieta (umowa zlecenie) pod działalnosc mojej mamy, wiec opcji jest wiele. Chciałabym wszystkie opcje przemyśleć zanim spotkam się z ta babka i zaproponować konkretne rozwiązania, tak żeby żadna ze stron nie była stratna. Co poradzicie?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Lampka do oświetlania stanowiska :)
    By Agusia_pa2 in forum Sprzęt do przedłużania paznokci
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 08-01-2019, 22:34

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •