Pokaż wyniki 1 do 25 z 59

Temat: imprezowe jedzonko

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Foo imprezowe jedzonko

    Co u was króluje na imprezach?
    Co serwujecie waszym znajomym i rodzinie?
    Chodzi mi o dania ciepłe, zimne przekąski ale też o inne słodkości i pyszności


  2. #2
    No to..wpadłam Avatar qatrycja
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Dzierżoniów
    Postów
    238

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    Sałatka kebab - obowiązkowo

    - 2 piesi z kurczaka,
    - kapusta pekińska,
    - czosnek 3 ząbki,
    - śmietana,
    - majonez,
    - przyprawa kebab,
    - pieprz
    - kukurydza
    - ogórek kiszony (choć nie koniecznie, kto jak woli


    Pierś z kurczaka kroimy na małe kawałki marynujemy w przyprawie kebab, później wrzucamy na rozgrzany olej, możemy dodać jeszcze troszke samej przyprawy już na smażące się części.

    Sos: 1/2 szklanki śmietany i 1/2 majonezu, wyciskamy czosnek "tym przyrządem" , pieprz, sól.

    Do półmiska układamy po kolei: poszatkowaną kapuste, kukurydze, usmażone kawałki kurczaka, sos i kolejna warstwa... kapusta, kukurydza, kurczak, sos. Nie mieszam ich z tego względu że jest to troche nie wygodne, a sosik łanie "opadnie" na kolejne warstwy po odstawieniu na chociaż godzinke do lodówki żeby sie ładnie przeżarło

    Smacznego!
    Moje motto? - Nigdy nie mów nigdy!

  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    To u mnie ostatnio hitem był gyros. I u mnie i u znajomych można się było go spodziewać na każdej imprezie


  4. #4
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    mmmmmr temacik o jedzonku obowiazkowo chipsy i paluszki muszą się znaleźć...mrrr I love chipsy Fajnie jest jak ktoś coś przyniesie od siebie wtedy robi sie naprawde ciekawie

  5. #5
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    u mnie to zawsze sałatki,
    sałatka gyros(pierś z kurczakaw przyprawie gyros smażona, ogórki konserwowe i papryka konserwowa pokrojone w kosteczkę i wymieszane, ketchup pikantny, cebula w kosteczkę, znowu ketchup, puszka kukurydzy, kapusta pekinska posiekana i osolona, majonez),
    z tuńczyka(białka z 4 jaj ugotowanych i startych na tartce warzywnej, ser żółty starty na tartce warzywnej o mniejszych oczkach, puszka tunczyka w sosie własnym-odsączonego-cebula w kostkę, majonez, druga puszka tunczyka-odsaczonego-,majonez, żółtka z ugotowanych jaj starte na tartce warzywnej)
    albo sałatka z porem, czerwona fasolą i ananasem, ryba z pieczarkami....
    sałatki są opisane w kolejności warstw

  6. #6
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    U mnie :jajka faszerowane na kilka np.na zimno i na cieplo(w skorupce)faszerowane pierczarki,salatka z kurczaka wedzonego z ananasem,pomidorki koktajlowe ze swierza bazylia,salatka z tunczyka,lub inne.Zalezy od pory roku.Chipsy obowiazkowo do tego rozne rodzaje dipow.Koreczki,deska z serami +winogrona.Kurczak,pieczony(skrzydelk,udka)udka w panierce z chipsow.No i obowiazkowo na pozny wieczor barszczyk czerwony

  7. #7
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    Na studenckich imprezach fajnie się sprawdzają krążki cebulowe w panierce. To proste i łatwe danie. Wszystkim smakuje. Wszystkim, którzy lubią cebule . Można zamienić ją na inne warzywa.

  8. #8
    Wczytuje się Avatar loona
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    A mi się domowe imprezy kojarzą z nachosami

  9. #9
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    Nie ma chyba lepiej spędzonego czasu niż ze znajomymi. Jesteśmy wtedy w stanie bardzo docenić nasze umiejętności kulinarne jeżeli decydujemy się na organizację imprezy we własnym zakresie. To świetna okazja by zaskoczyć swoich bliskich czymś pomysłowym. A skąd czerpać te pomysły? Z pewnością z internetu gdzie znajdziemy ich całe mnóstwo. Do deseru świetna będzie kawa po wiedeńsku - https://uwielbiam.pl/przepis/kawa-po-wiedensku a trudno nie zgodzić się z tym, że nie każdy zna jej smak. Samo przygotowanie jest banalnie proste, a efekt będzie nieoceniony.

  10. #10
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    684

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    Na pewno dobre są wszelkiego rodzaju koreczki czy tzw. hapsy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Bożonarodzeniowe jedzonko
    By unita in forum Jedzonko
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 23:34

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •