Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 59

Temat: imprezowe jedzonko

  1. #1
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Foo imprezowe jedzonko

    Co u was króluje na imprezach?
    Co serwujecie waszym znajomym i rodzinie?
    Chodzi mi o dania ciepłe, zimne przekąski ale też o inne słodkości i pyszności


  2. #2
    No to..wpadłam Avatar qatrycja
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Dzierżoniów
    Postów
    238

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    Sałatka kebab - obowiązkowo

    - 2 piesi z kurczaka,
    - kapusta pekińska,
    - czosnek 3 ząbki,
    - śmietana,
    - majonez,
    - przyprawa kebab,
    - pieprz
    - kukurydza
    - ogórek kiszony (choć nie koniecznie, kto jak woli


    Pierś z kurczaka kroimy na małe kawałki marynujemy w przyprawie kebab, później wrzucamy na rozgrzany olej, możemy dodać jeszcze troszke samej przyprawy już na smażące się części.

    Sos: 1/2 szklanki śmietany i 1/2 majonezu, wyciskamy czosnek "tym przyrządem" , pieprz, sól.

    Do półmiska układamy po kolei: poszatkowaną kapuste, kukurydze, usmażone kawałki kurczaka, sos i kolejna warstwa... kapusta, kukurydza, kurczak, sos. Nie mieszam ich z tego względu że jest to troche nie wygodne, a sosik łanie "opadnie" na kolejne warstwy po odstawieniu na chociaż godzinke do lodówki żeby sie ładnie przeżarło

    Smacznego!
    Moje motto? - Nigdy nie mów nigdy!

  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    To u mnie ostatnio hitem był gyros. I u mnie i u znajomych można się było go spodziewać na każdej imprezie


  4. #4
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    mmmmmr temacik o jedzonku obowiazkowo chipsy i paluszki muszą się znaleźć...mrrr I love chipsy Fajnie jest jak ktoś coś przyniesie od siebie wtedy robi sie naprawde ciekawie

  5. #5
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    u mnie to zawsze sałatki,
    sałatka gyros(pierś z kurczakaw przyprawie gyros smażona, ogórki konserwowe i papryka konserwowa pokrojone w kosteczkę i wymieszane, ketchup pikantny, cebula w kosteczkę, znowu ketchup, puszka kukurydzy, kapusta pekinska posiekana i osolona, majonez),
    z tuńczyka(białka z 4 jaj ugotowanych i startych na tartce warzywnej, ser żółty starty na tartce warzywnej o mniejszych oczkach, puszka tunczyka w sosie własnym-odsączonego-cebula w kostkę, majonez, druga puszka tunczyka-odsaczonego-,majonez, żółtka z ugotowanych jaj starte na tartce warzywnej)
    albo sałatka z porem, czerwona fasolą i ananasem, ryba z pieczarkami....
    sałatki są opisane w kolejności warstw

  6. #6
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    U mnie :jajka faszerowane na kilka np.na zimno i na cieplo(w skorupce)faszerowane pierczarki,salatka z kurczaka wedzonego z ananasem,pomidorki koktajlowe ze swierza bazylia,salatka z tunczyka,lub inne.Zalezy od pory roku.Chipsy obowiazkowo do tego rozne rodzaje dipow.Koreczki,deska z serami +winogrona.Kurczak,pieczony(skrzydelk,udka)udka w panierce z chipsow.No i obowiazkowo na pozny wieczor barszczyk czerwony

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    No wiadomo chipsy, paluszki, ciastka . . . U mnie też tak jak u Jade dipy. Ale powiem wam, że ostatnio goście zapowiedzieli się godzinę wcześniej wiec nie miałam dużego pola do popisu i wiecie co zrobiłam . . . kotlety z piersi kurczaka a do tego do wyboru sałatka jarzynowa albo frytki.
    I szczerze to kotlety zrobiły furorę

    A jakie macie pomysły na ciasta albo słodkie desery podajecie coś?


  8. #8
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    roladę z sernikiem na zimno i galaretką

  9. #9
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    uwazam ze koreczki sa fantastyczne jako przekaska I tutaj jest spore pole do popisu: koreczki z wedlinami, warzywami, owocami, na slodko itd. Normalnie juz mi slinka cieknie

  10. #10
    Nałogowiec Avatar insane
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    384

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    jadłam ostatnio taką sałatkę gyros z kurczakiem, ogórkiem, papryką itp. a do tego makaron z zupki chińskiej! Mega!

    www.insanenails.blog.onet.pl

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar anchel
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    śląskie
    Postów
    292

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    Ja ostatnio zrobiłam iwszystkim smakowały-Roladki z wędzonego łososia z koprem.
    4 duże lub 8 małych płatów łososia
    8gałązek kopru
    1/2 cytryny
    50g twarożku(typu Kiri)
    Wycisnąć 1/2cytryny.Wymieszać 1 łyżkę cytrynowego soku z twarożkiem.Jeżeli płaty są duże to przekroić je na pół.Posmarować każdy płat masą serową,położyć na środku gałązkę kopru,a potem zwinąć płaty w ruloniki. Można z wierzchu pokropić resztą soku z cytryny.
    Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop.

  12. #12
    No to..wpadłam Avatar Yasumi
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    woj.mazowieckie
    Postów
    203

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    kociołek Agi
    czyli misz-masz w garze i na polmisku wymyslony na potrzeby mojego zarlocznego towarzystwa:

    2 podwojne piersi z kurczaka -kroimy w kostke,wsypujemy do nich pol na pol przyprawy do gyrosa(ja uzywam z prymatu+przyprawa do dan chinskich,bodajze z kamisa <mysli> )zalac niewielka iloscia oleju wymieszac i do lodowki na 2 godz.zeby sie przezarlo

    60-80dkg pieczarek pokroic w plastry i na patelnie na ciupince oleju ,podlac delikatnie woda i udusic,zeby woda calkowicie odparowala

    puszka kukurydzy lub dwie -odcedzic i wsypac do do gara lub miski
    1-1,5kg cukinii najlepiej tej nieprzerosnietej,zeby nie miala duzych ziaren jesli juz takowe posiada trzeba wydlubac i wyrzucic-kroimy w kostke razem ze skorka(dlatego wazne jest zeby nie byla duza bo skorka bedzie twarda-na patelnie,podlewamy delikatnie woda i dusimy ,by zmiekla ale nie rozctapala sie -i wrzucamy do gara z kukurydza

    3-4 czerwone papryki i 1 zolta i 1 zielona kroimy w kostke taka wieksza i dusimy na patelni ,mozemy dodac ja do cukinii lub pieczarek


    do tego dodajemy pieczarki uduszone,kurczaka usmazonego w tym oleju ,w ktorym sie marynowal wszystko razem mieszamy w misce lub garze

    gotujemy ryz na sypko-brazowy ,dziki ,jasminowy,po ugotowaniu wysypujemy na polmisek jajowaty,na to rozkladamy nasze warzywka z kurczakiem i gotowe ,ja dodatkowo jeszcze dodaje troche pieprzu i na wierzch wysypuje prazona cebulke(taka jak do hot-dogow)
    i na stol-smakuje na zimno i na cieplo-mozna tez wymieszac wszystko razem -tez jest dobre
    ja serwuje na stol na polmisku ,ktory stoi na podgrzewaczu do serwowania potraw(taka podstawka z podgrzewaczami swieczuszkowymi,dzieki czemu nie traci tak szybko temp,chociaz u mnie nie ma na to czasu,bo znika od razu,hihihi


    smacznego

  13. #13
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    Sałatka z Kurczakosa
    pół kurczaka "dzióbiemy" na kawałki
    dodajemy ogórka konserwowego
    kukurydzę
    i dwa woreczki ryżu
    doprawiamy połówką z cytrynki i trochę przyprawą jakąś do smaku i voilla

  14. #14
    Molestantka klawiatury Avatar NiCoLa
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    2 035

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    jak czytam te przepisy to aż mi ślinka cieknie ja robie zawsze taką sałatkę z zupek chińskich.

    2 zupki chińskie mieszamy z majonezem, dodajemy przyprawy z zupek i zostawiamy na noc w lodówce. Przed podaniem mieszam z kukurydzą, czerwoną fasolką i ogórkiem...pyyyychhhaaa no i nie ma imprezki bez chipsów

  15. #15
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    mniamu mniamu kobiety ja w wolnej chwili podzielę sie z Wami moimi przepisami na karkóweczkę zapiekana z blachy z papryką, pieczarkami i cubulą ziemniaczkami zapiekanymi w skorupce z sosem czosnkowym, sałatką rumuńska którą można jeść i na ciepło i na zimno, podam Wam też niezawodny przepis na pizzę która znika w mig i tak dalej i tak dalej, same pychoty. Uwielbiam jeść wszystko co smaczne i niezdrowe niestety ale życie jest jedno

  16. #16
    Molestantka klawiatury Avatar NiCoLa
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    2 035

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    to czekamy na te przepisy ja to chyba na te ziemniaczki zapiekane w skorupce z sosem czosnkowym

  17. #17
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    zaczynam od karkówki:

    Karkówka pieczona z warzywami z wyśmienitym sosem.

    Składniki


    • grube plastry karkówki ok 9 sztuk
    • czerwone papryki 3 sztuki (duże) i najlepiej nie używajcie innej papryki bo zółta i zielona jest gorzka
    • duże cebule 5 sztuk
    • łagodny ketchup Pudliszki 1 słoiczek
    • pół buteleczki maggi w płynie
    • pieczarki 40 dkg

    Sposób przyrządzenia

    Mięso kładziemy na dno blaszki(do pieczenia) na to kroimy paprykę w paski, na paprykę kroimy grubo pieczarki, polewamy to ketchupem, później kroimy cebulę muszą to być grube plastry i polewamy to maggi.

    Przykrywamy blaszkę folią i wkładamy do piekarnika na ok 1,5 godziny. U mnie piecze się około godzinki bo mam dobrze piekarnik rozgrzany.Należy pamiętać iż nie dodajemy już do dania żadnej soli bądź vegetki. Dla zaostrzenia smaku można dodać tabasco, sos chili ale w niewielkich ilościach oraz posypać potrawę pieprzem. Uważam jednak że nic w tym przepisie nie brakuje karkówa pierwsza klasa!

    Mięsko dusi się w tych warzywkach, ketchupie i maggii powstaje z tego wyśmienity sosik a mięcho wręcz odrywa się od widelca. Podaje go z ryżem ale wyśmienicie smakuje także z chlebkiem. Znika na przyjęciach ze stołu w mig. PYCHA

    Przepis wymyśliła moja teściowa jakiś czas temu, umieszczałam go juz nei raz na róznych stronach z przepisami

    dodam Wam fotki mojego autorstwa, aparat padł mi i nie zrobiłam końcowego efektu po upieczeniu.


    Załącznik 14443 Załącznik 14444Załącznik 14445Załącznik 14446

  18. #18
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    następny mój przepis

    Pizza a'la Anikol

    Ciasto:
    40 dkg mąki (ja używam poznańskiej, tortowej)
    1 jajo
    sól
    1 łyżeczka cukru
    3 dkg drozdży (to jest mniej niz poł tej małej kosteczki ale ja daje zawsze połowę z niej ciasto lepiej wyrośnie)
    3/4 szkl mleka
    2 łyżki oleju

    Sposób przyrządzenia ciasta:

    Przygotowujemy rozczyn z drożdży, letniego mleka i cukru. Wrzucam do większej miski drożdże zasypuje cukrem to wszystko mieszam aż sie rozpuści a potem wlewam letnie mleko.
    Mąkę przesiewam do miksera, dodaję wyrośniety rozczyn, olej, jajo i szczyptę soli. Wyrabiam ciasto w mikserze przez moment po czym wyciagam je i wyrabiam ręką aż zacznie odstawac od niej( jeżeli czujemy że jest zbyt rzadkie to dodajemy stopniowo małe ilosci maki) Ciasto musi byc elastyczne.
    Odstawiam ciasto i przykrywam ściereczka a w tym czasie zabieram się za dodatki do pizzy:

    *Robie sos pomidorowy którym smaruje pózniej pizze:
    mieszam koncentrat pomidorowy,wodę, odrobine ketchupu, cukru, soli oraz przypraw obowiazkowo duża ilośc oregano.
    *Kroję papryke czerwona (uważam że jest najsmaczniejsza)
    *kroje pieczarki
    *troche szyneczki wędzonej
    *oraz kroje obowiązkowo salami
    *I JESZCE JEDEN SPECJAŁ DO PIZZY :jest to cebulka smazona jak ktoś lubi może dodac u mnie to obowiazek smaruje cebulke na druga warstwe po sosie a robi sie tak:
    Kroje cebulke w wiekszą kostkę i wrzucam na patelnię gdzie wcześniej roztopiłam masełko i olej. Chwilke smażę a gdy zobacze że sie juz szkli to dodaje 2 łyżki śmietany 18% ciut soli i pieprz i przez chwilke podsmażam(delikatnie aby sie nie spaliła). Dzięki temu że dodaje sie smietanę cebulka podczas pieczenia nie rozwala sie na pizzy jest chrupka.

    Następnie wałkuje ciasto na blache od piekarnika widać na zdjęciu, w blachę ta wyposażony jest każdy piekarnik, a jak ktos nie ma to może byc blacha od ciasta ale mój sposób jest wygodny bo fajnie sie ja pózniej kroi. Smaruję blache pędzelkiem nasaczonym olejem wykładam rozwałkowane ciasto i nakuwam widelcem na całości.
    BARDZO WAŻNA ZASADA: blache leciuteńko naoliwiamy, ciasto nie może pływać w oleju bo nie wyrośnie i zrobi się okropnie twarde, dosłownie natłuszczamy żeby sie świeciła blacha.

    Po czym smaruje przygotowanym sosem pomidorowym i na to układam wszystkie składniki
    Posypuje obficie przyprawą do pizzy i wkładam do rozgrzanego piekarnika (ja mam dobrze rozgrzany piekarnik więc u mnie wystarczy 150 C)
    Piękę chwilke po czym włączam termoobieg(piecze sie szybciej i ładnie rośnie) a gdy zobacze że juz dochodzi i sie rumieni to wysuwam ją z piekarnika i posypuje obficie serem żółtym.
    I znów do piekarnika na moment (PILNUJMY PIZZE BO PIECZE SIE BŁYSKAWICZNIE) a gdy ser sie roztopi wyciagamy i szamiemy

    Acha jeszcze kwestia czasu pieczenie pizzy: proponuje ja pilnować u mnie piecze się błyskawicznie i muszę siedzieć w kuchni i na nią zerkać, jak widzę że sie rumieni lekko podważam łopatką metalową bądz widelecem spód i sprawdzam. Jak jest złocista to znaczy że jest juz gotowa. Jak za długo bedziecie piec to ciasto zrobi sie twarde i butowate jak ja to mówię. Same musicie sprawdzić jak to u was bedzie z tym czasem

    SMACZNEGO KOCHANE MOŻE KTÓRAŚ SIĘ SKUSI I JĄ ZROBI JEST PYCHAAAAAAAA

    To przepis jeszcze mojej św. pamięci mamy więc ma parenaście ładnych lat składniki sie tylko zmieniają

    Załącznik 14451 Załącznik 14452 Załącznik 14453 Załącznik 14454

  19. #19
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    szaszłyki na wszelkie sposoby
    dipy
    krakersy, paluszki, chipsy
    malutkie kawałeczki pieczywa (można maczac w dipach)
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  20. #20
    Totalna maniaczka Avatar pinusia6
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Postów
    782

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    Jajka faszerowane z serem

    Składniki

    6 jajek

    10 dag żółtego sera

    10 dag chudej szynki

    4 łyżki majonezu

    1 łyżeczka musztardy

    3 łyżki drobno posiekanego szczypiorku

    sól, pieprz, papryka

    Ugotowane jajka obrać, przekroić wzdłuż na pół. Wyjęte żółtka rozdrobnić widelcem, ser zetrzeć na drobnych oczkach, szynkę pokroić w drobną kosteczkę i wymieszać z resztą składników. Doprawić do smaku. Farszem napełnić jajka, udekorować szczypiorkiem.

  21. #21
    Totalna maniaczka Avatar pinusia6
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Postów
    782

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    Koreczki

    -ser
    -szynka
    -papryka czerwona
    -papryka zielona
    -papryka żółta
    -kiełbaska(np.kabanoski)
    -ogórek

    Można także skomponować to co się lubi (pomidorki koktajlowe, ser feta, oliwki )

  22. #22
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    Kochane a jakie macie pomysły na menu sylwestrowe? Zdradźcie jakieś pomysły na przekąski i coś na ciepło?


  23. #23
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    ja sie zastanawiam czy nie zrobić koreczków pingwinków na sylwestra, ale nie lubie oliwek hahahha, wiec skoro mam ich nie jeść, to nie wiem czy to warte zachodu

    Sylwestrowe koreczki

    ________________________________________


  24. #24
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    ja zrobie sałatke taka hmmm... z sałaty lodowej ogorka pomidora mozna tez dac papryke to wszystko pokroic/porwac przygotowac piers z kurczaka tzn pokroic w kostke(ja jeszcze lekko te kawalki rozbijam ale lekko nie robie z tego schabowych) i usmazyc w pokruszonych platkach kukurydzianych + przyprawy-bez obtaczania w jajku to wszystko mieszam i rozrabiam sos z torebki do slatatek taki z biedronki culineo jakis
    jako przekaske mozna tez zrobic sos serowy do nachosow-tak teraz mi wpadlo do glowki

    p.s mozna wrzucic tez ser fetai oliwki jak ktos lubi, albo zamiast fety mozarelle

  25. #25
    Rozkręcanko Avatar sylwia36
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Brzeg
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: imprezowe jedzonko

    U mnie co roku jest już tradycją,że na Sylwestra/jeśli jesteśmy w domu/smażymy róże karnawałowe i chrusty,a do zszamania ja robię krokieciki z mięsem i z serem i pieczarkami,do tego barszczyk czerwony.Na zimno przygotowujemy sałatkę z brokuła: pomidor,ser feta,sos czosnkowy i sałatki owocowe/ja je kocham/.Mąż lubi jajka faszerowane czym się da,więc je sobie sam robi.To tyle.
    I zapomniała bym....jeszcze muszą być krakersy,paluszki i różnego rodzaju chipsy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Bożonarodzeniowe jedzonko
    By unita in forum Jedzonko
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 00:34

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •