Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 37

Temat: Mikser czy blender

  1. #1
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Tec Mikser czy blender

    Kochane, jaka jest różnica pomiędzy mikserem a blenderem?
    Co lepiej sprawdza się w kuchni?
    Co lepiej kupić?


  2. #2
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    zaraz Ci napiszę, czek,... xD

    ---------- Dodano o godzinie 17:59 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:57 ----------

    BLENDER CZY MIKSER?

    ---------- Dodano o godzinie 17:59 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:59 ----------

    mikser czy blender - Forum Wizaz.pl


  3. #3
    Nałogowiec Avatar wercia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Krakow
    Postów
    657

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    Ja od trzech miesiecy uzywam blendera i jest mi wygodniej wiec osobiscie polecam blender
    "Pozwól każdemu dniu stac się tym najpiękniejszym..."

  4. #4
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    A ja mam wszystkie dostepne badziewia i wszystko zalezy do czego ma to sluzyc.Ale ja wole jednak mikser ale z micha bez trzymania w rece,micha sie kreci a ja w tym czasie robie cos innego a blender raczej do miksowania warzyw,zupek krem i owocow no i trzeba w rece trzymac,pozatym do blendera potrzebne jest wysokie naczynie bo chlapie po wszystkim.Kwestia gustu

  5. #5
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    A powiedźcie mi czy blender ma też taką funkcję jak mikser znaczy czy można nim mieszać np. składniki na ciasto?


  6. #6
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    Blender sluzy tylko do rozdrabniania i tym ciasta nie ukreisz tak jak mikserem.

  7. #7
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    nie prawda blender w 100% po pierwsze, jeżeli będziesz kupowac, to z mocą 600 a nie 300. a używa się tego przyciskając na chwilę, a nie tak że włączasz i zostawiasz, np mielisz cebule-3 przyciski. to sie potem czuje

    i tak, blender może być wyposażony w różne końcówki. jest rękojeść i do tego doczepia się - albo klasyczną głowicę z nożykami dwoma, jest wtedy dobra do mieszania ciast, rozdrabniania zup, robienia szejków owocowo mlecznych itp.

    ja mam do tego drugą nakładkę, jakby pokrywkę, a do tego jet miska i noże, w tym robi się dobre pasty, sieka i mle wszelkiego rodzaju warzywa, orzechy itp.

    są też takie wyposażone w końcówki -trzepaczka do jajek, takie powykręcane jak w klasycznym mikserze, no różne różne. zaraz spróbuję wyszukać.

    w każdym razie blender to jest przyrząd który używam codziennie. miałam kiedyś mikser, ale porównania nawet nie ma


    ja mam coś w tym stylu, tylko 600w i jakiś starszy model jeżeli chodzi o wygląd BLENDER - BRAUN - MR 4000 RHC - NAJTANSZA WYSYLKA (842769625) - Aukcje internetowe Allegro a płaciliśmy chyba 120zł w sklepie saturn, tylko nie przed śswiętami

    ale są też takie z większą ilością dodatków Blender Braun 6550 MFP HC K nast MFP HC + gratis (836655602) - Aukcje internetowe Allegro -tą głowicę główną, ktora na zdjęciu jest wczepiona w dużą miskę, wyjmuje się i wtyka do niej tą trzepaczkę i ten sttandardowy
    Ostatnio edytowane przez asia ; 05-12-2009 o 20:50 Powód: dodanie linka

  8. #8
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    No to kochane wasze opinie są podzielone. Mi wysiadł mikser wczoraj a muszę coś kupić bo potrzebuje przed świętami.
    Potrzebuje urządzenie do mieszania masy do ciast, koktajli, takie które rozdrobni lód czy wymiesza masę na naleśniki . . .


  9. #9
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    Mikser!A pozniej blender

  10. #10
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    No ja też myśle że mikser Ale jakiś taki wielofunkcyjny z zamykana misą heh w sumie ten blender co asia dała link no całkiem całkiem fajny bajer
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  11. #11
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    Kilka latek temu maz mi na mikolajki kupil wlasnie mikser mulineksa jak na tamte czasy byl wypasiony.Niestety musialam sie z nim ,,roztac,,bo przecierz tu go nie bede tachac.A Blender co kupilam tutaj to ma tylko jedna kocowke wiec moze dlatego mi nie pasi.

  12. #12
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    No własnie też do tego doszłam. Moja mama ma mikser taki z miska i blender ale jej blender ma tylko jedna końcówkę, która rozdrabnia a są też takie które mają więcej końcówek- więcej funkcji. Naczytałam się dzisiaj w necie na ten temat i co mnie najbardziej dziwi to, to że jak byłam dzisiaj w sklepie i chciałam żeby pan mi wytłumaczył jakie blender ma funkcje pan bardzo polecał mi taki, który ma 300W a wszyscy piszą, że blender musi mieć 600W i więcej. Jakiś niedoinformowany sprzedawca mi się trafił dobrze, że nie kupiłam


  13. #13
    Nałogowiec Avatar aneczka19895
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    koniec świata... ;)
    Postów
    640

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    Ja jestem za mikserem blender możesz później dokupić a mikser potrzebniejszy est moi zdaniem

  14. #14
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    ja za blenderem z końcówkami, po co mnożyć gadżety w kuchni a w każdym razie mikser sie zepsuł (mała moc własnie), kupiliśmy blender taki jak wrzuciłam i już miksera w ogóle nie kupie

    jeżeli chodzi o tą moc, to tak jak i we frezarkach itp, im wyższa, tym mniejsza szansa na przegrzanie, zawsze im wyższa moc tym lepiej.

  15. #15
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    ja rowniez polecam blender jest praktyczniejszy moim zdaniem

  16. #16
    Nałogowiec Avatar aneczka19895
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    koniec świata... ;)
    Postów
    640

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    No to nasze zdania są podzielone dudejla zbyt dużo Ci nie pomożemy

  17. #17
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    Zdania są podzielone to fakt Ale juz wiem na co mam zwrócić uwagę jak wybiore się na zakupy a to już dużo, bo nie zależy mi na sprzęcie który za miesiąc będę musiała do serwisu zanieść
    Np. nie wiedziałam, że blender może mieć takie nakładki jak mikser, myślałam że służy tylko do jakiegoś szatkowania ewentualnie tworzenia papek dla dzieci
    Także już wiem nieco więcej


  18. #18
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bad Vilbel - niemcy
    Postów
    72

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    Ja mam blender z pojemnikiem do szatkowania i różnymi nakładkami i nie zamieniła bym go na żaden mikser na świecie. Robie nim wszystko w kuchni a mam go już ponad 4 lata jest na prawde super polecam .

  19. #19
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    zgadzam się z asią blender z koncówkami

  20. #20
    Rozkręcanko Avatar Olciiia
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    a ja uzywam i miksera i blendera
    to w zaleznosci od tego co robie bo np nalesniki, lub ciasto na placek robie mixerem a np koktajle czy zypki kremy blenderem

  21. #21
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    May 2010
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    Ja też mam w domu oba urządzenia, ale jakbym miała teraz kupować, to pewnie zainwestowałabym w taki blender z wieloma końcówkami i pojemnikami - doskonale takie urządzenie spełnia wszelkie funkcje i blendera i miksera. Nawet juz sobie coś takiego upatrzyłam, na magicznej planecie znalazłam BOSCH MSM 67PE - to taki podstawowy model, ale są też takie, które mają więcej końcówek.

  22. #22
    Nałogowiec Avatar ana_zaba
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    428

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    Ja mam teraz tylko mikser bo moja mama pozyczyla blender kuzynce z malym dzieckiem - zeby jemu mogla zupki blenderowac. he he

    No i bardzo mi blendera brakuje, tak jakos mikserem jest mi ciezko zrobic kefir nawet z truskawkami

  23. #23
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    ja nareszcie mam blender ma dwa pojemniki, jeden jak do koktajli wysoki a drugi z wmocowanym ostrzem do siekania, na dodatek ma kilka nakładek np. do trzepania, rozdrabniania, ubijania...
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  24. #24
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    A ja przed wakacjami kupiłam sobie blender i latem raczyłam wszystkich chłodnymi koktajlami truskawkowymi, bananowymi i z czego tylko się dało. Pycha. Teraz też często się przydaje w kuchni.
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  25. #25
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Mikser czy blender

    w zeszlym roku kupilam sobie to:
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    tylko w kolorze czarnym

    bardzo fajne do rozdrabniania, jedno dluzsze nacisniecie i warzywa posiekane, jajka perfekcyjnie zmielone, nie wspomne o cebuli, ktora jest pieknie posiekana z calym sokiem na talarki np. ogorki do mizerii cudo...
    nawet sie puere ziemniaczane da sie zrobic
    bardzo szybko sie ubija bialka, jednak jak trzeba dodac juz np. maslo to nie polecam bo sie silniczek spali wiec w tym wypadku siegam po mikser
    polecam do robienia roznych koktajli

    kazda gospodyni powinna miec w domu i to i to, jedno drugiego nie zastapi
    Agnieszka

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •