Pokaż wyniki 1 do 25 z 469

Temat: Antykoncepcja

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Fam Antykoncepcja

    Tak jak w temacie. czekam na wasze zdanie.

  2. #2
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Antykoncepcja- pytania, problemy, porady,

    ja dzis w boxie pisałam wam o tym że znalazłam ulotke u mojego gina... ponieważ mój mąz ja wywaliłam z wielkim trudem (bo zapomniałam nazwy) znalazłam tu cos ta jej temat:
    Forum dziecko-info.com - Wyświetl Pojedyńczy Post - nuvaRing - stosuje ktoś tą metodę antykoncepcji
    NuvaRing - antykoncepcja hormonalna raz na 3 tygodnie | Ochoroba.pl
    Ostatnio edytowane przez woszczur ; 16-12-2009 o 23:16

  3. #3
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja- pytania, problemy, porady,

    no dobra to ja wstępnie zacznę, ja stawiam na tabletki, moim zdaniem najwygodniejsze, a że rozmnażanie jeszcze przede mną to spiralki odpadają

  4. #4
    Nałogowiec Avatar wercia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Krakow
    Postów
    657

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    ja wlasnie mysle nad tabletkami ale boje sie ze przytyje a po za tym slyszalam ze po nich trudno zajsc w ciaze i sie boje bo chce miec jeszcze jakiegos slodziaka w przyszlosci a w jakich cenach sa wogole takie tabletki i na ile wam starczaja
    "Pozwól każdemu dniu stac się tym najpiękniejszym..."

  5. #5
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Z racji wieku mam w tym temacie trochę do powiedzenia.
    Asiu nie zgodzę się z Tobą, że osoba, która nie rodziła nie może mieć wkładki wewnątrzmacicznej. Ja swoją pierwszą miałam w wieku 21 lat i była ona dostosowana wielkością do macicy osoby nierodzącej. Jedyny dyskomfort, to taki, że niestety odczuwałam po założeniu straszny ból przez jeden dzień (w końcu to obce ciało). Nosiłam ją dwa lata, a potem usunęłam, bo chciałam zajść w ciążę. Miesiąc po wyjęciu bez problemu zaciążyłam. Następną wkładkę założyłam pięć miesięcy po porodzie i była ona już większa oraz pięcioletnia. W sumie mam na swoim koncie cztery wkładki. Niestety z czasem mój organizm zaczął się robić strasznie delikatny i wdawały się częste infekcje, dlatego zrezygnowałam z kolejnej. Postanowiłam wypróbować antykoncepcję hormonalną. I tu pojawiła się niespodzianka. Lekarz dał mi do sprawdzenia trzy różne środki i niestety nie mogę brać żadnych. Reakcja jest makabryczna. Pomijam już piersi jak balony, przybycie na wadze, nieprawdopodobne rozdrażnienie (bez kija nie podchodź), spadek libido do zera (praktycznie mogłam pójść do zakonu).
    Obecnie stosuję metody naturalne z pomiarem temperatury i obserwacją swojego organizmu, który przez te wszystkie lata poznałam już dość dobrze.

  6. #6
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    a widzisz mi każdy jeden lekarz mówi że przed ciążą nie można mieć. także zawsze sie czegoś człowiek może nauczyć jutro idę do gin to się podpytam

    werciu tabletki kosztują od 10-50zł to zależy jakie, lekarz powinien zrobić ci badania przed przepisaniem

    a ja mam takie doświadczenia: brałam harmonet (tab), ale po jakimś czasie zaczęłam mieć huśtawki nastrojów, zawsze też byłam głodna itp i w końcu zmieniłam na yasminelle i absolutnie nic mi po nich nie jest, zero tycia, apetyt w normie, badania z krwi jak u dziecka, no nic nic. teraz od połowy jesieni jakoś gorzej się czuję i nie wiem czemu, tak jak pisałam jutro mam gin, zobaczymy co powie.

    jeżeli chodzi o to zachodzenie w ciąże to co lekarz to inne zdanie, znam mnóstwo dziewczyn które zaszły w ciążę bez problemu po tabletkach jak i takie, które stosowały gumki a jak chciały zajść w ciąże to kilka lat sie starały

  7. #7
    Nałogowiec Avatar Zgredo
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał wercia Zobacz post
    ja wlasnie mysle nad tabletkami ale boje sie ze przytyje a po za tym slyszalam ze po nich trudno zajsc w ciaze i sie boje bo chce miec jeszcze jakiegos slodziaka w przyszlosci a w jakich cenach sa wogole takie tabletki i na ile wam starczaja
    Tyło się kiedyś po tabletkach, kiedy miały ogromne dawki hormonów. W tej chwili to już nie spotykane często (ivonna jest pierwszą osobą od której słyszę, że przytyła po tabletkach :|)

    To, że trudno po nich zajść w ciąże, to mnie całkiem zaskoczyło Absolutnie nie! Wręcz odwrotnie! Gdy się odstawi tabletki to " w pierwszej chwili" wręcz łatwiej o ciąże mnogą (i to nie bliźniaczą... bardziej mnogą )

    Osobiście używam tabletek, których opakowanie starcza na miesiąc (takie są zazwyczaj), 3 tygodnie biorę tabletki, jeden tydzień nie. Receptę dostaje od razu na 3 opakowania, więc wizyta "po receptę" odbywa się 4 razy w roku.
    Opakowanie kosztuje mnie ok 30zł, choć są apteki, gdzie zaśpiewali mi ponad 40
    Nie mam żadnych wahań wagi przez te wszystkie lata, wręcz zrzuciłam dobre 7kg (na przestrzeni kilku lat), ale sądzę, że to zmiana sposobu odżywiania, nie tabletki
    Ostatnio edytowane przez Zgredo ; 17-12-2009 o 14:55
    "Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"

  8. #8
    Nałogowiec Avatar Natii
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    ja uzywam plastrów od półtora roku i nie narzekam,nie odkleja się,nie mam żadnych skutków ubocznych,no oprócz większego biustu

    ---------- Dodano o godzinie 14:26 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:23 ----------

    Cytat Napisał woszczur Zobacz post
    moja klientka używa plastrów od kilku lat

    mówiła że na początku był z nimi problem bo sie odklejały mimo że nie mazia sie balsamami czy takimi tam... teraz jak przyklei plaster to oderwać nie może... przykleja raz na 3 miechy i jest baaaaaaardzo zadowolona

    ---------- Dodano o godzinie 22:17 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:05 ----------

    ja dzis w boxie pisałam wam o tym że znalazłam ulotke u mojego gina... ponieważ mój mąz ja wywaliłam z wielkim trudem (bo zapomniałam nazwy) znalazłam tu cos ta jej temat:
    Forum dziecko-info.com - Wyświetl Pojedyńczy Post - nuvaRing - stosuje ktoś tą metodę antykoncepcji
    NuvaRing - antykoncepcja hormonalna raz na 3 tygodnie | Ochoroba.pl


    oszszszsz... zamiast cytowac to wyedytowłam #2 post
    plaster raz na 3 MIESIĄCE?
    chyba raczej 3 w miesiącu

  9. #9
    Nałogowiec Avatar jOotka
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    za Tobą.
    Postów
    474

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Bozeee. zabiłabym sie, gdybym w moim wieku zaszła w ciążę. Na szczescie jesczez nic takiego mi nei grozi. Za młoda jestem









    Ale jedna typinka, rok młodsza ode mnei neidawno urodzila. HELOŁ! ONA MIAŁA 14 lat!

  10. #10
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Etna-przed braniem jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych każda kobieta powinna mieć wykonane USG narządów rodnych
    przyznajcie się teraz szczerze,czy robiłyście to badanie,każdy lekarz wie o tym ,że to konieczność a powiedział Wam o tym?
    niejednokrotnie byłam świadkiem jak dziewczyna wchodzi do gabinetu,płaci i dostaje receptę

    ja nie chce straszyć nikogo tylko uświadomić
    to koniec moich wypowiedzi w tym temacie!

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Moja przyjaciólka ma krążek i jest zadowolona całkowicie,nie mogła brac tabletek ani jednych bo miała "jazdy" po nich dopiero po krążku się uspokoiła...

    Biore tabletki ponieważ nie mogę używać prezerwatyw ponieważ jestm uczulona,zaraz swędzi i piecze mnie Nie ukrywam,że to wygodne dla mnie i dla mojego partnera,a czemu to kazda wie

    Gdybym zmieniała facetów często to pewnie bym zabezpieczała się dodatkowo bo choroby weneryczne istnieją,ale mam drugiego partnera z którym jestem 1,5 roku,a z pierwszym byłam 7 lat i dlatego też wybrałam tabsy.

    ja miałam robione USG i badane hormony przed przepisaniem mi tabletek,a USG mam co 6m-c czyli przed kolejna recepta na tabletki...Jestem świadoma,że one nie sa obojetne na moje zdrowie,ale w moim wypadku to tez jedyna walka z trądzikiem..I tak wszytsy umżemy na raka patrząc na to co pakuja nam do żywności i to chociaż seks chce mieć udany jak chcę

  12. #12
    Nałogowiec Avatar jOotka
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    za Tobą.
    Postów
    474

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    nO
    Moja koleżanka [age(wiek) - 25 ;p] mi mowiła ze stosuje prezerwatywy i pigułke jakaś xD

  13. #13
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    jootka ja mialam 21 lat jak sie puscilam i to byl i jest jedyny facet w moim zyciu
    a wszyscy mieli mnie za łatwa lekka i przyjemną bo chodzilam w krotkich mini, wysokich szpilkach i mam glupie zboczone dowcipy a zobacz spodnie zostały na dupce
    mamusia mi powtarzala ze jak mam sie puscic to musi byc to męzczyzna ktory w razie wpadki bedzie dobrym ojcem i męzem tak wiec taki sposobem stalam sie prawie dinozaurem hahahahaha

    Aniu nie obrazaj sie nie chcialam ci zrobić przykrosci ale nie bede zgadywac jakich gabarytow jesteś, nie kazdy ma takie problemy i oczywiscie sedno mojego postu bylo ze dziewczyny biorace antykoncepcje sa swiadome jej skutkow ubocznych bo jesli ktoras jets na tyle głupia ze idzie do znajomego lekarza bez badania i wywiadu prosi o recepte to juz jej wola...
    u lekarza co badanie mam usg, a nawet mialam badanie taka kamerka w kolorze tak więc teraz u lekarzy to norma | u dobrych lekarzy mowię...

  14. #14
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    najwazniejsze jest by sie zabezpieczac,kazdy wybierze cos dla siebie,najgorsze jest jak ktos sie nie zabezpiecza i liczy na cud,a jesli chodzi o wstzremiezliwosc w mlodym wieku to zawsze to popieram,ja mialam moj pierwszy raz w wieku 21 lat,nie byl mily,ale to musi byc pzremyslana decyzja,z milosci i jesli oboje chca,nie warto tego robic dla kogos,bo ktos chce,
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  15. #15
    No to..wpadłam Avatar szerek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    201

    Domyślnie Wkładka wewnątrzmaciczna bez hormonalna

    Przepraszam jeśli taki wątek gdzieś istnieje, ja go znaleść nie potrafiłam
    W ogólnym temacie piszecie o antykoncepcji, ale jest ona mieszana a mi chodzi o tą niehormonalną.
    Jestem jeszcze młodą osobą i mam już dziecko i nie wyobrażam sobie brania tabletek anty przez najblizsze 10 lat- już odczówam negatywne skutki ich brania co będzie potem?
    Od pewnego czasu zastanawiam się nad wkładką tylko taką która nie wydziela hormonów, zawiera jony metali i można ją założyć na okres 5 lat.
    Najbardziej boję się dyskonfortu przy stosunku- czy jest to odczuwalne i strach przed obsunięciem. Oczywiście też koszt który w razie niespełnienia roli wkładki nie zostanie zwrócony.
    Proszę o wasze opinie i doświadczenia w tym temacie.

  16. #16
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Szerek ja mam zalozona wkladke juz 12rok,oczywisice z przerwami,wkladka jest bez hormonow w miare tania,jestem mega zadowolona,zero stresu,ty nie czujesz nic przy stosunku,mezczyzna moze czuc niteczki,ale to jest znikome odczucie
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  17. #17
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    a nie wypadnie Ci ta wkładka ?

  18. #18
    No to..wpadłam Avatar szerek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Kobieto, myslę że nie po to są takie rzeczy wymyslane i to na 5 lat zeby wkładka wypadała.
    Ja mam dosc już hormonów, więc jednak się zdecyduje.
    Kasiu a jesli mogę to podaj mi nazwę firmy twojej wkładki. I sama kupowałaś czy u ginekologa zamawiałaś? Bo to róznie bywa.

  19. #19
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Oj moja koleżanka miała wkładke teraz jest szcześliwą mamą Pamiętajmy, ze żadna antykoncepcja nie daję 100% pewności.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •