Strona 1 z 19 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 469

Temat: Antykoncepcja

  1. #1
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Fam Antykoncepcja

    Tak jak w temacie. czekam na wasze zdanie.

  2. #2
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Antykoncepcja- pytania, problemy, porady,

    ja dzis w boxie pisałam wam o tym że znalazłam ulotke u mojego gina... ponieważ mój mąz ja wywaliłam z wielkim trudem (bo zapomniałam nazwy) znalazłam tu cos ta jej temat:
    Forum dziecko-info.com - Wyświetl Pojedyńczy Post - nuvaRing - stosuje ktoś tą metodę antykoncepcji
    NuvaRing - antykoncepcja hormonalna raz na 3 tygodnie | Ochoroba.pl
    Ostatnio edytowane przez woszczur ; 16-12-2009 o 23:16

  3. #3
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja- pytania, problemy, porady,

    no dobra to ja wstępnie zacznę, ja stawiam na tabletki, moim zdaniem najwygodniejsze, a że rozmnażanie jeszcze przede mną to spiralki odpadają

  4. #4
    Nałogowiec Avatar wercia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Krakow
    Postów
    657

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    ja wlasnie mysle nad tabletkami ale boje sie ze przytyje a po za tym slyszalam ze po nich trudno zajsc w ciaze i sie boje bo chce miec jeszcze jakiegos slodziaka w przyszlosci a w jakich cenach sa wogole takie tabletki i na ile wam starczaja
    "Pozwól każdemu dniu stac się tym najpiękniejszym..."

  5. #5
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Z racji wieku mam w tym temacie trochę do powiedzenia.
    Asiu nie zgodzę się z Tobą, że osoba, która nie rodziła nie może mieć wkładki wewnątrzmacicznej. Ja swoją pierwszą miałam w wieku 21 lat i była ona dostosowana wielkością do macicy osoby nierodzącej. Jedyny dyskomfort, to taki, że niestety odczuwałam po założeniu straszny ból przez jeden dzień (w końcu to obce ciało). Nosiłam ją dwa lata, a potem usunęłam, bo chciałam zajść w ciążę. Miesiąc po wyjęciu bez problemu zaciążyłam. Następną wkładkę założyłam pięć miesięcy po porodzie i była ona już większa oraz pięcioletnia. W sumie mam na swoim koncie cztery wkładki. Niestety z czasem mój organizm zaczął się robić strasznie delikatny i wdawały się częste infekcje, dlatego zrezygnowałam z kolejnej. Postanowiłam wypróbować antykoncepcję hormonalną. I tu pojawiła się niespodzianka. Lekarz dał mi do sprawdzenia trzy różne środki i niestety nie mogę brać żadnych. Reakcja jest makabryczna. Pomijam już piersi jak balony, przybycie na wadze, nieprawdopodobne rozdrażnienie (bez kija nie podchodź), spadek libido do zera (praktycznie mogłam pójść do zakonu).
    Obecnie stosuję metody naturalne z pomiarem temperatury i obserwacją swojego organizmu, który przez te wszystkie lata poznałam już dość dobrze.

  6. #6
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    a widzisz mi każdy jeden lekarz mówi że przed ciążą nie można mieć. także zawsze sie czegoś człowiek może nauczyć jutro idę do gin to się podpytam

    werciu tabletki kosztują od 10-50zł to zależy jakie, lekarz powinien zrobić ci badania przed przepisaniem

    a ja mam takie doświadczenia: brałam harmonet (tab), ale po jakimś czasie zaczęłam mieć huśtawki nastrojów, zawsze też byłam głodna itp i w końcu zmieniłam na yasminelle i absolutnie nic mi po nich nie jest, zero tycia, apetyt w normie, badania z krwi jak u dziecka, no nic nic. teraz od połowy jesieni jakoś gorzej się czuję i nie wiem czemu, tak jak pisałam jutro mam gin, zobaczymy co powie.

    jeżeli chodzi o to zachodzenie w ciąże to co lekarz to inne zdanie, znam mnóstwo dziewczyn które zaszły w ciążę bez problemu po tabletkach jak i takie, które stosowały gumki a jak chciały zajść w ciąże to kilka lat sie starały

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    .
    Ostatnio edytowane przez hersa ; 15-06-2010 o 16:49

  8. #8
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Ja biorę ponad rok Yasminelle i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej używaliśmy prezerwatyw, ale miałam okropne podrażnienia, bo okazało się, że mam uczulenie na lateks... Tabletki mi w pełni odpowiadają, bo wiem kiedy spodziewać się okresu a na dodatek trwa on tylko 3dni i krwawienie jest delikatne. No i Yasminelle są dobre na cerę a wcześniej miałam też jakieś inne, ale po dwóch opakowaniach zrezygnowałam, bo miałam bóle głowy i strasznie obolałe piersi. Po żadnych tabletkach nie przytyłam, więc nadal ważę swoje 47kg
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  9. #9
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    o to bierzemy te same, ja też jestem zadowolona a ile płacisz za nie? bo u mnei w aptece 41 a ostatnio byliśmy w innej i kosztowały 49! straszna rozbieżność!

  10. #10
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Fajnie macie. Ja też na początek dostałam Yasminelle, bo lekarz mi powiedział, że to jedne z najlepszych. Niestety był w szoku jak zareagował mój organizm.
    Hersa - Co do wazektomii, to jest to super rozwiązanie dopóki jesteś ze swoim partnerem. Życzę oczywiście jak najdłuższego i szczęśliwego związku, ale co jak zmienisz partnera

  11. #11
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    ehhh ja to tabletek nie mogę jak już gdzieś pisałam miałam kamienie w pęcherzyku żółciowym i mi go musieli wyciąć.. więc na wątrobę mogłyby bardzo źle podziałać... ale zastanawiam się nad plastrami.. używa ktoś może?

  12. #12
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    moja klientka używa plastrów od kilku lat

    mówiła że na początku był z nimi problem bo sie odklejały mimo że nie mazia sie balsamami czy takimi tam... teraz jak przyklei plaster to oderwać nie może... przykleja raz na 3 miechy i jest baaaaaaardzo zadowolona

    ---------- Dodano o godzinie 22:17 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:05 ----------

    ja dzis w boxie pisałam wam o tym że znalazłam ulotke u mojego gina... ponieważ mój mąz ja wywaliłam z wielkim trudem (bo zapomniałam nazwy) znalazłam tu cos ta jej temat:
    Forum dziecko-info.com - Wyświetl Pojedyńczy Post - nuvaRing - stosuje ktoś tą metodę antykoncepcji
    NuvaRing - antykoncepcja hormonalna raz na 3 tygodnie | Ochoroba.pl


    oszszszsz... zamiast cytowac to wyedytowłam #2 post
    Ostatnio edytowane przez woszczur ; 17-12-2009 o 11:58

  13. #13
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    mnie plastry kompletnie nie przekonują bo się lubię maziać balsamami oliwkami itp i nie wierze że by nie zeszło

  14. #14
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    hmm.. co sądzicie o tym pierścieniu?.. bo ja bym się trochę bała... wsadzać sobie coś co ma średnicę 5 cm.. hmm.. (mówię o tym drugim linku)...

  15. #15
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Przez 10 lat lykalam tabletki,w sumie 3 rodzaje i nie mialam zadnych problemow z tyciem,czesto gesto zapominala wziac(skleroza nie boli)ale hustawka nastroi byla chociarz w dzisiejszych czasach to nie wiadomo czy to tabletki byly powodembo tabletek od pol roku nie lykam i dalej jestem rozchustanaTutaj bralam mikrogynon 30 chyba tak to sie pisze i tez mi nic nie bylo.Teraz jak czas mi na to pozwoli to chce isc do lekarza i zapytac sie o plastry ale raczej wybiore implanta.

  16. #16
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    mnie plastry kompletnie nie przekonują bo się lubię maziać balsamami oliwkami itp i nie wierze że by nie zeszło
    ja słyszałam,że jak po boczkach się odkleja to nic się nie dzieje... ważne żeby caly się nie odkleił..

  17. #17
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    możliwe ale jakby mi sie po boczkach odklejał to 1)byłyby te boczki zanieczyszczone 2) pewnie bym dziubała i skubała

    jade te implanty ciekawe, jak masz możliwość to warto się dowiedzieć do i jak

  18. #18
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    no te boczki zanieczyszczona to fakt.. ale w sumie tylko tydzień ma się taki plaster więc chyba takiej tragedii nie ma.. hmm.. ale ten pierścień mnie bardzo ciekawi..

  19. #19
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Ja juz sie dowiadywalam tylko teraz musze sie wybrac jeszcze raz na wizyte.A takich wkladek,pierscieni to ja w zyciu nie chce i koniecTyle co sie nasluchalam to dziekuje.Jak sie zmobilizuje to w poniedzialek pojede do przychodni sie umowic na wizyte,wiem ze sa jakies tam skutki uboczne ale to tak samo jak ze wszystkimi srodkami,wrazie czego to sie wyciagnie i wywali.Wczesniej myslalam tez o zastrzykach ale to nie ciekawa opcja poniewaz po wstrzyknieciu ma sie w organizmie to 3 miesiace i wrazie czego to nie mozna tego usunac.

  20. #20
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    chyba jednak spróbuję plastrów... zawsze można zrezygnować..

  21. #21
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    jade czego sie nasłuchałaś o pierścieniach?

  22. #22
    Nałogowiec Avatar Zgredo
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał wercia Zobacz post
    ja wlasnie mysle nad tabletkami ale boje sie ze przytyje a po za tym slyszalam ze po nich trudno zajsc w ciaze i sie boje bo chce miec jeszcze jakiegos slodziaka w przyszlosci a w jakich cenach sa wogole takie tabletki i na ile wam starczaja
    Tyło się kiedyś po tabletkach, kiedy miały ogromne dawki hormonów. W tej chwili to już nie spotykane często (ivonna jest pierwszą osobą od której słyszę, że przytyła po tabletkach :|)

    To, że trudno po nich zajść w ciąże, to mnie całkiem zaskoczyło Absolutnie nie! Wręcz odwrotnie! Gdy się odstawi tabletki to " w pierwszej chwili" wręcz łatwiej o ciąże mnogą (i to nie bliźniaczą... bardziej mnogą )

    Osobiście używam tabletek, których opakowanie starcza na miesiąc (takie są zazwyczaj), 3 tygodnie biorę tabletki, jeden tydzień nie. Receptę dostaje od razu na 3 opakowania, więc wizyta "po receptę" odbywa się 4 razy w roku.
    Opakowanie kosztuje mnie ok 30zł, choć są apteki, gdzie zaśpiewali mi ponad 40
    Nie mam żadnych wahań wagi przez te wszystkie lata, wręcz zrzuciłam dobre 7kg (na przestrzeni kilku lat), ale sądzę, że to zmiana sposobu odżywiania, nie tabletki
    Ostatnio edytowane przez Zgredo ; 17-12-2009 o 14:55
    "Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"

  23. #23
    Nałogowiec Avatar Natii
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    ja uzywam plastrów od półtora roku i nie narzekam,nie odkleja się,nie mam żadnych skutków ubocznych,no oprócz większego biustu

    ---------- Dodano o godzinie 14:26 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:23 ----------

    Cytat Napisał woszczur Zobacz post
    moja klientka używa plastrów od kilku lat

    mówiła że na początku był z nimi problem bo sie odklejały mimo że nie mazia sie balsamami czy takimi tam... teraz jak przyklei plaster to oderwać nie może... przykleja raz na 3 miechy i jest baaaaaaardzo zadowolona

    ---------- Dodano o godzinie 22:17 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:05 ----------

    ja dzis w boxie pisałam wam o tym że znalazłam ulotke u mojego gina... ponieważ mój mąz ja wywaliłam z wielkim trudem (bo zapomniałam nazwy) znalazłam tu cos ta jej temat:
    Forum dziecko-info.com - Wyświetl Pojedyńczy Post - nuvaRing - stosuje ktoś tą metodę antykoncepcji
    NuvaRing - antykoncepcja hormonalna raz na 3 tygodnie | Ochoroba.pl


    oszszszsz... zamiast cytowac to wyedytowłam #2 post
    plaster raz na 3 MIESIĄCE?
    chyba raczej 3 w miesiącu

  24. #24
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał Natii Zobacz post
    (...)plaster raz na 3 MIESIĄCE?
    chyba raczej 3 w miesiącu
    tez sie zdiwiwłam... 3 miesiące.. przykleja i spokoj ma, tylko sobie w kalendarzu musi zapisac bo to sklerotyczka więc za 3 miechy potrafi se zapomniec zdjąć

  25. #25
    Nałogowiec Avatar Natii
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    to ona ma jakieś ruskie te plastry.
    Każdy plaster działa lekko ponad 7 dni w razie gdybyś się zapomniała na jeden dzień.
    ja swoje kleje co tydzień,a z tego co mi wiadomo to na rynku są tylko Evry,więc nie ma opcji,żeby innych używała;p
    jak się pojawi u Ciebie z brzuchem to będzie miała skutki ;p

    Może ja uświadomisz;d

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •