Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 469

Temat: Antykoncepcja

  1. #26
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    no to ja już wywiedziana jeżeli chodzi o tą wkładkę przed ciążami. ogólnie tak, robi się. moja lekarka jednak osobiście odradza, tzn ona by zrobiła tylko w wypadku gdy inne środki są z różnych względów niemożliwe do brania, bo jak się nie rodziło, to szyjka jest ciasna i żeby włożyć wkładkę trzeba to robić narzędziem tym samym co przy aborcji i jest ryzyko że po tym wszystkim, jakby "powikłanie pooperacyjne" jest takie że można poronić podczas każdych kolejnych zajść w ciążę. mówi, że ryzyko małe, ale zawsze jest, takie jest po prostu jej osobiste zdanie że jak nie musisz to wybierz inną metodę, chociaż mówi że wiele lekarzy robi bez problemu, powiedziała mi swoje zdanie po prostu.

  2. #27
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Może teraz ja się wypowiem.
    Osobiście - stawiam na pigułki. Najbardziej im ufam.
    Oczywiście każdy ma inny organizm, inaczej reaguje, dlatego najważniejszy jest odpowiedni dobór.
    Na samym początku lekarz przepisał mi Mercilon. Urosły mi na samym początku trochę piersi, troszkę przytyłam, ale najważniejsze, że nie miałam mdłości.
    Stwierdziłam,że wstrzymam się ze zmianą na inne i poczekam. Faktycznie, z czasem wróciłam do swojej poprzedniej wagi, piersi zostały mi powiększone, ale wcale z tego powodu nie narzekałam
    Jednak po długim, bardzo długim czasie, zaczęłam miec upławy. Ginekolog stwiedził, że w pigułkach, które przyjmuję może byc zbyt duża ilośc hormonów dla mojego organizmu.
    Przepisał mi Yasminelle. Czułam się po nich w porządku, jednak ich cena mnie drażniła - 50 zł za jeden blister, podczas gdy za Mercilon płaciłam 25 zł.
    Po pewnym czasie przyjmowania, stwierdziłam,że czas chyba kompletnie odstawic na dłuższy czas, żeby organizm odpoczął.
    Nie brałam pigułek ponad rok. Za to kupowałam przez ten czas globulki dopochwowe, których nienawidziłam, z tego względu, że się pieniły i nie było to komfortowe, gdy przez całą noc ze mnie ta cała zakichana globulka "wypływała"! Fu!
    Pojechałam do Anglii, do swojej siostry na jakieś 2 m-ce, poszłam do ginekologa, dziewczyny!... tam to dopiero jest opieka ginekologiczna! Tam pigułki dostaje się za darmo, podczas jednej wizyty dają Ci od razu pigułki na pół roku, dodatkowo tyle prezerwatyw ile zechcesz.
    Powracając do tematu, zrobili mi wszystkie niezbędne badania, dostałam pigułki Microgynon, podobno są łagodne, nie mają nadmiernej ilości hormonów, jak co poniektóre no i ponoc najłatwiej przyswaja je organizm.
    No i faktycznie, czuję się po nich doskonale. Ani nie przytyłam, ani nie mam mdłości, żałuję jedynie, że piersi mi się troszkę nie powiększyły bo schudłam ostatnio i już mi nie chcą wrócic do poprzedniego mojego rozmiaru. :/
    Obawiałam się, że może ich nie byc w Polsce, ale ku mojej uciesze SĄ, w dodatku są refunowane, tylko na wizycie u ginekologa trzeba zaznazyc że prosi się o te refundowane, żeby zaznaczył to na recepcie.
    Tak - refundowane kosztują 8 zł za blister, natomiast nie refundowane kosztują 14 zł za blister. Także taka cena mi się podoba, biorąc jeszcze pod uwagę, że tu w Polsce i tak płacimy za antykoncepcję, podczas gdy w Anglii kobiety mają antykoncepcję za darmo.
    No to się rozpisałam

  3. #28
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    a to fakt w nl tez dają za darmo. akurat trafiłaś na drogą cenę yasminelli, co apteka to inna cena:/

  4. #29
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Wiadomo, wszędzie cena się różni Bynajmniej mi Microgynon jak najbardziej odpowiada - zarówno jeśli chodzi o przyswajalnośc organizmu, jak i o przystepnośc ceny.
    Pzdr!

  5. #30
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    .
    Ostatnio edytowane przez hersa ; 15-06-2010 o 16:51

  6. #31
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał hersa Zobacz post
    Jesteśmy ze sobą 4 lata, więc po co miałam brać tyle lat tabletki... Nie mam w planach zdradzać go
    A co wyjdzie w przyszłości zobaczymy, jak coś sie zmieni to się będę martwić potem A teraz luzik bluzik , o nic się martwię, żadnego zakładania prezerwatyw po ciemku, pamiętanie o tabletkach, złe samopoczucie po nich czy coś To dobre rozwiązanie jeśli facet się zdecyduje, ale nie każdy chce. Mój facet był długo po zabiegu jak się poznaliśmy, więc ja na nic go nie namawiałam.
    No wszystko fajnie, jeśli nie chcecie mieć dzieci. Ja bym swojego też wysłała.

  7. #32
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał hersa Zobacz post
    Jesteśmy ze sobą 4 lata, więc po co miałam brać tyle lat tabletki... Nie mam w planach zdradzać go
    A co wyjdzie w przyszłości zobaczymy, jak coś sie zmieni to się będę martwić potem A teraz luzik bluzik , o nic się martwię, żadnego zakładania prezerwatyw po ciemku, pamiętanie o tabletkach, złe samopoczucie po nich czy coś To dobre rozwiązanie jeśli facet się zdecyduje, ale nie każdy chce. Mój facet był długo po zabiegu jak się poznaliśmy, więc ja na nic go nie namawiałam.
    Nie miałam zamiaru Cię urazić, jeśli jednak źle to zabrzmiało to przepraszam. Powiem Ci, że gdyby u nas w Polsce zabieg był legalny, to już bym dawno namówiła na to mojego męża, bo nie planuję w moim wieku dzieci. Niestety realia są takie, a nie inne.

  8. #33
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    skarbenia to ja nie wiedzialam ze taka opieka tam jest ) trzeba bedzie wyjechać

    Ja biore Yasmin... Delikatniejsze od Yasminelle. Przynajmniej tak mi ginekolog powiedział... płace ok. 40 zł za opakowanie. Nie przytyłam po nich, narazie sie czuje dobrze, ale biore chyba pol roku tylko...
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  9. #34
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    kurcze a ja bym mojego nigdy nie namówiła, tak samo jak sama nie dałabym się namówić. nie wiem, może jak będę mieć gromadkę dzieci to zmienię zdanie, ale teraz jestem stanowczo na nie

    gumek tez nei lubię, nie znoszę wręcz, póki co tylko tab

  10. #35
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    .
    Ostatnio edytowane przez hersa ; 15-06-2010 o 16:51

  11. #36
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Tak pomijaczku, właśnie tak tam jest, od ręki dostałam pigułki na pół roku i zdaje sie 40 prezerwatyw.
    Szkoda, że u nas tak nie ma.
    Fajna sprawa

  12. #37
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał hersa Zobacz post
    nie uraziłąś słoneczko
    zabieg był wykonywany w polsce przynajmniej 5 lat temu. Koszt ok. 200zł i lekarz mówił ze jest odwracalny. Nie wiem jak jest teraz. ja wolałabym w ogóle nie rodzić dzieci, zawsze chciałam adoptować. Nie wiem, może jeszcze nie dorosłam do tego, czasami mi się zdaje że nigdy nie dorosnę co to za różnica czyje dziecko pokocham. Poza tym uważam, że nie powinnam decydować ani o śmierci ani o życiu nikogo, ale moja "życiowa deprecha" to inny temat
    wazektomia jest niestety nieodwracalna.Istnieją zabiegi przywracania płodności po zabiegu,ale zaledwie 30% się udaje a i koszt jest o wiele większy niż sam zabieg.
    Wazektomia - Skuteczna metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn polecam jako lekturkę

  13. #38
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    o to bierzemy te same, ja też jestem zadowolona a ile płacisz za nie? bo u mnei w aptece 41 a ostatnio byliśmy w innej i kosztowały 49! straszna rozbieżność!
    bo one podrożały teraz:/ płacę tyle samo, ale koleżanka zamawia przez internet i jest 10zł taniej jak znajdę linka to podam
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  14. #39
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    kurcze a nie jest strach troche przez net leki brac? ale na linka czekam, przynajmniej popatrze

  15. #40
    Nałogowiec Avatar minimouse
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    570

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    to ja też się wypowiem ... hi hi hi .... ja niestety też mam uczulenie na lateks , do tego bardzo obfite i mega bolesne miesiączki , przy których wole zejść z tego świata i się nie męczyć ,czyli prawie 4 dni spędzone w łóżku , bo dochodzi do tego straszne drętwienie nóg wiec poruszanie sie jest strasznie utrudnione ... żadne tabletki przeciw bólowe na mnie nie działają więc "dupa" ... obecnie zaczynam 4 opakowanie yasminelle i jest lepiej choć i tak boli ale grunt że nie tak bardzo , nie przytyłam a wręcz schudłam i poprawiły mi sie piersi ... co do wahań nastroju czasem odczuwam rozdrażnienie ale żadko ... aha i koszt to przewżnie 50 zł a w kwiatach polskich 35zł

  16. #41
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    ja sie nie wypowiem bo....

    ale jak czytam o tych wszystkich skutkach ubocznych tabletek to nie wiem czy kiedykolwiek sie do nich przekonam

  17. #42
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    jedyną metodą nie dającą skutków ubocznych jest wstrzemięźliwość

  18. #43
    Nałogowiec Avatar minimouse
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    570

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    miminka ja jako skutkiem ubocznym po tabletkach moge nazwać lekkie rozrażnienie ale tylko przed okresem ...
    i mogę śmiało stwierdzić że seks z prezerwatywą to jak jeść cukierka w papierku

  19. #44
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał miminka Zobacz post
    ale jak czytam o tych wszystkich skutkach ubocznych tabletek to nie wiem czy kiedykolwiek sie do nich przekonam
    Każdy lek ma swoje skutki uboczne, ale wcale nie znaczy, że one muszą wystąpić, nawet picie "zwykłej" mięty może pociągać za sobą pewne konsekwencje.
    Wracając do tabletek, obecne teraz na rynku preparaty są naprawdę świetnej jakości, z bardzo ograniczoną dawką hormonów, działania niepożądane powodują zazwyczaj substanjce pomocnicze, a huśtawka nastrojów jest znacznie gorsza, przy naturalnych wahaniach hormonów. Niepożądane skutki często występują przy np. paleniu papierosów, przyjmowaniu innych leków, czy piciu alkoholu, zachodzą wtedy interakcje, których skutkiem są nieprzyjemne dolegliwości lub nawet objawy chorobowe.
    Ja przez wiele lat stosowałam Cilest, dobre, ale obniżały libido, po odstawieniu bez problemu zaszłam w ciążę (pojedyńczą) i urodziłam zdrowe dziecko, przez krótki czas brałam Yaz, ale jakoś mi nie podeszły, teraz biorę jeden z nowszych wynalazków Qlaira - w skład wchodzą naturalne hormony,a nie ich syntetyczne odpowiedniki, jestem po 4 opakowaniu, na razie nie mam żadnych dolegliwości, cena ok 45-50 zł.

  20. #45
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał Natii Zobacz post
    to ona ma jakieś ruskie te plastry.
    Każdy plaster działa lekko ponad 7 dni w razie gdybyś się zapomniała na jeden dzień.
    ja swoje kleje co tydzień,a z tego co mi wiadomo to na rynku są tylko Evry,więc nie ma opcji,żeby innych używała;p
    jak się pojawi u Ciebie z brzuchem to będzie miała skutki ;p

    Może ja uświadomisz;d
    Natii a ile płacisz za plastry?

  21. #46
    Nałogowiec Avatar total
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    542

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    jedyną metodą nie dającą skutków ubocznych jest wstrzemięźliwość
    To też ma skutki uboczne

  22. #47
    Szkoleniowiec Avatar edusia777
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    hej, ja uzywam plastrow juz 2 lata i jestem dosyc zadowolona. jest kilka skutkow ubocznych niestety libido bliskie zeru a przed stosowaniem bylo mega wysokie co do smarowania sie balsamami- nie mozna sie smarowac tylko przed naklejeniem plastra! tzn po kapaniu naklejasz plastra i odrazu mozesz sie smarowac. ja naklejam na gornej czesci pupy i juz sprawdzilam ze to jest najlepsze miejsce-nic nie widac i nie odklejaja sie tak jak w innych miejscach. niestety cena nie jest za ciekawa ja place 45-49zl.

  23. #48
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał minimouse Zobacz post
    miminka ja jako skutkiem ubocznym po tabletkach moge nazwać lekkie rozrażnienie ale tylko przed okresem ...
    i mogę śmiało stwierdzić że seks z prezerwatywą to jak jeść cukierka w papierku
    też rozdrażniona jestem to fakt, ale nie wiem czy po tabletkach bo w sumie zawsze tak miałam

    Cytat Napisał totallaik Zobacz post
    To też ma skutki uboczne
    hihihihihi

    Cytat Napisał edusia777 Zobacz post
    (...) libido bliskie zeru a przed stosowaniem bylo mega wysokie .(..)
    kurcze ten minus to jest taki minus który u mnei jest tą granicą dla której nie zastosuję plastra na pewno, tak się też dzieje po niektórych tabletkach niestety.

  24. #49
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    dbam o zdrowie - portal o zdrowiu i apteka online - www.doz.pl
    Stronka bezpieczna, bo to Dbam O Zdrowie Koleżanka zamawiała leki i jest ok.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  25. #50
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    w sumie 45 zł to jeszcze nie tak dużo za plastry, bo słyszałam,że kosztowały 70 zł.. to już jest różnica..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •