Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 469

Temat: Antykoncepcja

  1. #51
    Nałogowiec Avatar Natii
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    też płacę 45 zł,ale nie kleje ich na tyłku tylko na bioderku abo zimą na ramieniu

  2. #52
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    ja nie uzywam i nie mam zamiaru tego robic tak samo moj ginekolog odraza antykoncepcje

  3. #53
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    ja bym nie chciała mieć żadnej wkładki - spirali. Słyszałam, że dla kobiet, które nie rodziły jeszcze dzieciaczków nie jest to wskazane.
    Biorę tabletki już chyba 3 razy miałam zmieniane, bo po jednych się bardzo źle czułam i czytałam na jakimś forum, że kobiety bardzo po nich przytyły...

  4. #54
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał naatajla Zobacz post
    ja nie uzywam i nie mam zamiaru tego robic tak samo moj ginekolog odraza antykoncepcje
    w ogole nie zamierzasz? chcesz mieć tyle dzieci ile wyjdzie?

  5. #55
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    tez tak slyszalam ze spirale nie powinny byc zakladane kobieta ktore jeszcze nie rodzily

  6. #56
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    naatajla kalendarzyk stosujesz czy w ciemno?

  7. #57
    Szkoleniowiec Avatar Chocolata
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2 788

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Ja popierwszym dziecku stosowalam tabletki ale pamietam ze po pól roku łóżko kojarzylo mi sie wyłącznie ze snem, strasznie bylo mi cieżkopamietać o polknięciu ( akomorek wtedy nie było zeby mi cos przypominało) i moglabym przespać kilka lat ciurkiem... Po drugim dziecku zdecydowalam sie na spiralkę, niestety bardzo po niej krwawilam, na tyle, że musialam przed miesiaczką przyjmować Cyklonaminę na krzepliwośc. Wtedy lekarz zaproponował mi Mirenę-spiralke z hormonami. Mam ją juz 7 lat ( wlasciwie to juz drugą bo co 5 lat wymiana) i jestem bardzo zadowolona.. Życie stalo się prostsze, krwawien prawie zupelnie nie mam, wręcz zapominam kiedy co, bo jedynym objawem okresu są mniejsze lub większe "podbrudzenia" wkladki. Nie pamietam co to podpaska( na ktorą mialam wieczne uczulenie).
    Więcej macie tu Mirena, antykoncepcja, system hormonalny, wkładka, wkładka hormonalna - co to jest
    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic2303_6.gif
    tel.606506552(po 15.00) GG2382073
    http://chocolata.tipsy.wroclaw.ccs.pl/

  8. #58
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał naatajla Zobacz post
    ja nie uzywam i nie mam zamiaru tego robic tak samo moj ginekolog odraza antykoncepcje
    też tak mówiłam, zarzekałam sie na wszystko co mozliwe

    a teraz żrem dianę ile popadnie, ale nie dla antykocepcji niestety dla podtrzymania jako takiego stanu cery.
    miałam wypruski wielkości grochu z żółto-ropnymi czubami, (tu można zobaczyć http://forum.wzorki.info/pielegnacja...html#post31170 )pani dermatolog rozłozyła ręce i wysłała do dr Palucha- ten przepisał diane i tak po 10miesiącach stosowania powoli zaczęło schodzić, teraz po 2 latach żarcia diany nie mam ani jednego wyprysku (czasem jeden mały wyskoczy podczas przerwy na miesiączkę)

    nie mam zamiaru rezygnowac z tego typu hormonów bo boje sie tego co kiedys miałam na twarzy.
    co do miesiączki to przed ciążą i po ciązy miałam bardzo obfite krwawnia po 12-14 dni teraz po hormonach mam mniejsze (o ile można uznać miesiączke 7 dniową jako krótką )

    a więc nigdy nie mów nigdy

  9. #59
    No to..wpadłam Avatar Anna Otkińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Mrągowo
    Postów
    244

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    ja brałam diane 3 lata to był wielki błąd mimo iz świetnie poprawiłay mi cerę i byłam bardzo zadowolona po ich odstawieniu pojawiły mi się brązowe plamy na twarzy coś jak zagojone poparzenie po soloraium nieco zbledły ale juz nie znikną nigdy dobrze się po nich czułam...
    teraz już ponad 2 lata biorę yasminelle jestem mega zadowolona minimalna ilość horomonów (porównywalne z tabletkami dla kobiet karmiących) dużo o nich czytałam poczatkowo nie chiało mi się wiezyć że są dziewczyny które po nich zaczęły chudnąć ale uwieżcie mi odkąd je biorę nie mam ochoty na słodycze w ciagu 3 pierwszych miesięcy schudłam 5 kilo i teraz waga stoi, mam świetną cerę po nich i jestem mega zadowolona oczywiście każdy inaczej reaguje na hormony więc nie każdy będzie odczuwał takie same skutki
    mam siostre w szkocji tam jest rewelka antykoncepcja za darmo 2 lata temu wszepiła sobie implant antykoncepcyjny (jest to taka mała rureczka ok 2/10mm) wszczepiona pod skórę koło pachy działa 5 lat do 5,5 jesli chce się zajść w ciążę należy usunąc implant pół roku wczesniej dla mnie świetna sprawa
    ale my jak zwykle jestesmy 100 lat za mużynami więc nawet jeśli to u nas będzie to pewnie kilka setek będzie kosztować
    Zapraszam na mojego bloga

  10. #60
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    jak gadałam z moją gin to powiedziała że implantów pewnie długo nie zobaczymy jeszcze

  11. #61
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    ja własnie kilka dni temu była na cytologii i gin powiedziałaz emnienimy diane na yasin bo ak tzreba, jeszce ich nie biore, ale powiedziała ze one mają podobny sklad

  12. #62
    buzi :* Avatar DymciA
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    921

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    chocolada - mi lekarz po porodzie tez zaproponowal mirene.. swietna sprawa, z tego co czytalam i sie orientowalam.. tylko ryzyko ze moga byc jakies mega skutki uboczne i 850 zl wyrzucone w bloto.. niestety powiem wprost: nie stac nas bylo na to... i dalej stosuje tylko prezerwatywy. sters po porodzie byl ogromny przed kazdą meisiaczka.. teraz troszku zmalal, ale dalej jest ( plastrów,tabletek zadnych nie moge brac, ze wzgledu na moje problemy z cholesterolem) spirali nigdy nie zaloze. globulek nie chce bo to niekomfortowe jak dla mnie :/ ( nie uzywalam nigdy ale z tego co sie dowiedzialam to niefajna sprawa )

  13. #63
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    ja piernicze,ale macie niektóre masakre normalnie...

  14. #64
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał dzoana Zobacz post
    ja piernicze,ale macie niektóre masakre normalnie...
    co masz na myli?

  15. #65
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał Anna Otkińska Zobacz post
    ja brałam diane 3 lata to był wielki błąd mimo iz świetnie poprawiłay mi cerę i byłam bardzo zadowolona po ich odstawieniu pojawiły mi się brązowe plamy na twarzy coś jak zagojone poparzenie po soloraium nieco zbledły ale juz nie znikną nigdy dobrze się po nich czułam...
    teraz już ponad 2 lata biorę yasminelle jestem mega zadowolona minimalna ilość horomonów (porównywalne z tabletkami dla kobiet karmiących) dużo o nich czytałam poczatkowo nie chiało mi się wiezyć że są dziewczyny które po nich zaczęły chudnąć ale uwieżcie mi odkąd je biorę nie mam ochoty na słodycze w ciagu 3 pierwszych miesięcy schudłam 5 kilo i teraz waga stoi, mam świetną cerę po nich i jestem mega zadowolona oczywiście każdy inaczej reaguje na hormony więc nie każdy będzie odczuwał takie same skutki
    mam siostre w szkocji tam jest rewelka antykoncepcja za darmo 2 lata temu wszepiła sobie implant antykoncepcyjny (jest to taka mała rureczka ok 2/10mm) wszczepiona pod skórę koło pachy działa 5 lat do 5,5 jesli chce się zajść w ciążę należy usunąc implant pół roku wczesniej dla mnie świetna sprawa
    ale my jak zwykle jestesmy 100 lat za mużynami więc nawet jeśli to u nas będzie to pewnie kilka setek będzie kosztować

    Ja wlasnie mam zamiar sobie wszczepic tego implanta,jak juz sie dowiem i sobie zaloze ale to dopiero po swietach to zdam wam relacjeAle sie troszku boje tego calego zabiegu.....

  16. #66
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    a na jakiej zasadzie działa ta rurka ? wydziela hormony czy cuś ?

  17. #67
    No to..wpadłam Avatar ulenka
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Ja zawsze bałam sie antykoncepcji( kiedyś miałam tylko 2 opakowania Novinette masakra czułam sie jak balon,łaknienie na jedzenia miałam okropne a humory szkoda gadać) Od pewnego czasu (teraz przerwa) biore Jasminelle super tabletki zero puchnięcia tylko jeden minus ale to chyba przy wszystkich tak by było...polechałam sobie do Egiptu super plaża,morze rafy i 43 stopnie (w maju) na 2 tyg juz po kilku dniach dostałam takich plam na twarzy i co najlepsze mam je do dzisiaj i jak tylko mocniej sie opale to wygladam jakbym była dosłownie brudna...

  18. #68
    Totalna maniaczka Avatar Valia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    741

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    a ja dwa lata brałam mersilon i przytyłam 30kg. i nie moge teraz sie ich pozbyć...
    KAMIS AJ LOF JU

  19. #69
    Nałogowiec Avatar insane
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    384

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Ja też kiedyś brałam Diane, bo miala nadzieje na poprawe cery. Niestetu na nadziei sie skonczylo, bo twarz jaka mialam taka mam i jak przestalam brac po 1,5 roku to tez bez zadnych skutkow ubocznych.
    Ale slyszlalm ze Diany nie wolno brac zbyt wiele lat bez przerwy.

    www.insanenails.blog.onet.pl

  20. #70
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Ehhhh ja musze sie wybrać do gina po spirale ale nie moge sie jakos zebrać heh i na razie tylko gumek uzywamy, nie biore żadnych tabletek, kiedyś brałam i jak się zaczelismy starać o dziecko to 2 lata bez niczego i dopiero się udało..czy to byla wina tabletek, nie mam pojecia... Dzieci rodzić juz w sumie nie mam zamiaru i lekarz tez odradzil ale jak by się trafilo to nie bede rozpaczać
    Wogóle do gina sie też musze wybrac bo od porodu wiki nie bylam ehh 1,5 roku ups...
    A co do bolesnych miesiączek to polecam ciąze hehehe mi pomoglo, kiedyś tez leżałam caly dzien i cierpiałam a teraz nawet tabletek nie potrzebuje
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  21. #71
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Cytat Napisał Agusia_pa2 Zobacz post
    A co do bolesnych miesiączek to polecam ciąze hehehe mi pomoglo, kiedyś tez leżałam caly dzien i cierpiałam a teraz nawet tabletek nie potrzebuje
    A u mnie jest odwrotnie, przed ciążą mogłam w czasie miesiączki na koncercie Acid Drinkers skakać, a po ciąży - megaból brzucha i krzyża, do tego duże krwawienie, ale po Qlairze jest świetnie, dużo mniej boli i pojawia się w zasadzie tylko plamienie.

  22. #72
    Rozkręcanko Avatar Wiktoria
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    41

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Od styczna 2007 jem tabletki antykoncepcyjne, cały czas te same i bez żadnych skutków ubocznych i jest to Microgynon 21. Jest refundowany, jak już tutaj zostało to napisane i zawiera małą ilość hormonów. Nie przytyłam (mam od urodzenia niedowagę), libido ok, a okres trwa około 2-3 dni Ale mi tabletki, poza oczywiście zastosowaniem jako antykoncepcja, zostały przepisane z powodu bardzo bolesnych, obfitych miesiączek, które były powodem kilku zemdleń (z bólu) i doprowadziły do anemii.
    Opinie o tabletkach są różne, po każdych tabletkach przed planowaniem ciąży trzeba zrobić przerwę 3 miesięczną, aby można było ustalić datę porodu i aby nie było ciąży mnogiej, ale chciałabym poznać przykłady "z życia wzięte" i autentyczne jak to jest na prawdę, bo przez najbliższe 5 lat nie planujemy dziecka i boję się, że po przyjmowaniu tabletek przez 8 lat ciąża będzie niemożliwa... Zapytałam o to ginekologa i powiedział, że martwię się na zapas (postanowiłam zmienić lekarza ).
    "Impossible is nothing"

  23. #73
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Dziewczyny powiedzcie mi... Biorę tabletki już ok 4 lat Yasmin, jestem po prostu z nich mega zadowolona, ale zaczynam się zastanawiać czy to, że je tak długo biore może mieć potem jakiś wpływ na to ,że będę chciała zajść w ciążę?

  24. #74
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    Zdania są podzielone wśród lekarzy. Jedni twierdzą, że mogą być problemy, drudzy, że nie będzie żadnych. Ja jednak przy tak długim stosowaniu antykoncepcji hormonalnej robiłabym co pół roku badania, ponieważ należy sprawdzać wątrobę i paskudztwo jakim jest zakrzepica żył.
    Jeśli masz stałego lekarza i masz do niego zaufanie, to powinien Ci odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwiać ewentualnie wątpliwości

  25. #75
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Antykoncepcja

    dokładnie, każdy lekarz mówi co innego, niektórzy zalecają przerwę, inni nie. ale ogólne badania dobrze jest sobie zrobć co jakiś czas chociażby dla pewności

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •