Pokaż wyniki 1 do 11 z 11

Temat: sos serowy do nachos

  1. #1
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie sos serowy do nachos

    hej hej po Świetach ,czy zna ktos z was przepis na sos serowy do nachos'ow?

  2. #2
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: sos serowy do nachos

    Ja taki kupuje w Biedronce, tani i bardzo dobry- wystarczy trochę podgrzać w mikrofali i jest SUPER

  3. #3
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: sos serowy do nachos

    chodzi mi o domowej roboty, ja zwykle kupuje chio sos, ale teraz chce zrobic duza ilosc wiec pytam o wlasnej roboty przepis

  4. #4
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: sos serowy do nachos

    hmmm
    wiec kochana w gareczku podgrzewasztroszke mleka i maki nastepnie dodajesz serki topione w zaleznosci jaki chcesz smak i serki w tych takich woreczkach foliowych co sa kazdy plaster osobno
    to gdy sie troszke rozpusci miksujesz lub blenderem rozdrabniasz na jednolita mase przyprawiasz pieprz vegeta papryka lub np. czosnek jesli wyjdzie zbyt rzadkie to troszke maki lub wiecej serka
    ostatecznie lyzka majonezu (gestej smietany) na koniec
    wychodzi smakowy
    mam nadzieje ze zrozumiale napisalam
    no to zaczynamy

  5. #5
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: sos serowy do nachos

    A ja robie na zimno tak.Z racji tego ze uwielbiam kazdy rodzaj sera nawet te najbardziej ,,smierdzace,,Biore rozdrabniam sobie np.stiltona i do niego dodaje smietany jezeli mi brakuje soli to dodaje soli i troszeczke majonezu ale nie zawsze bo wole czuc smak tego ,,smierdziela,,Mozna tez smietane zmieszac z majonezem a do tego starkowac na drobnej tarce rozne rodzaje zoltego sera i dodac np.szczypiotek albo jak kto lubi wycisniety czosnek

  6. #6
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: sos serowy do nachos

    lube ewentualnie beszamel podstawowy dosc gesty i do tego se4rek topiony i blenderem na jednolita mase doprawic do smaku
    no to zaczynamy

  7. #7
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: sos serowy do nachos

    o matko, a co to co wy to gotujecie ja tam zawsze ide na łatwizne a poza tym lubie polską tradycyjna kuchnie: nie ma to jak schabowy z modrą kapustą

  8. #8
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: sos serowy do nachos

    Cytat Napisał woszczur Zobacz post
    o matko, a co to co wy to gotujecie ja tam zawsze ide na łatwizne a poza tym lubie polską tradycyjna kuchnie: nie ma to jak schabowy z modrą kapustą
    beszamel to taki sos bardzo prosty i bardzoooooo dobry taka podstawa do wszytkich sosow arobi sie ja tak:
    1 w garnku roztapiamy kawalek margaryny do tego vegeta mieszamy az zrobi sie taka kulka jak ta z akrylu
    2 gdy to powstanie dodajemy mleka i dobrze rozmieszowywujemy trzepaczka
    3 do zgestnienia dodajemy maki tylko nie za duzo bo bedzie bardzooooo geste a gdy tak sie stanie dodajemy mleka i tak az uzyskamy pozadany efekt
    4 i tak mamy podstawowy beszamel
    5 dodajemy co chcemy np chcrzan i jajka i mamy jajka w sosie chrzanowym, przecier i warzywa mamy sos do makaronu itp.
    6 jesli chcemy serowy dodajemy serka jakiego kolwiek
    mama nadzieje ze prosto wyjasnilam woszczurku
    buziaki i smacznego
    no to zaczynamy

  9. #9
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: sos serowy do nachos

    Iza, ja tez lubie tradycyjna kuchnie, wiec serwuje tez golonkę, a nachosy beda jako przekaska. Po zastanowieniu zrobie zwykle fondue serowe(porzadne sery juz zakupilam), tez bedzie dobrze

  10. #10
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: sos serowy do nachos

    A ja polecam taki bardzo prościutki sos serowy. Jest smaczny i można go doprawić jak tylko chcemy

    Składniki:

    dwie duże łyżki masła,
    ćwierć szklanki mąki,
    dwie szklanki zimnego mleka,
    szczypta gałki muszkatołowej,
    pieprz, sól,
    20 dag sera żółtego (twardszego).

    Wykonanie:

    Rozpuszczamy masło na wolnym ogniu, dodajemy mąkę i energicznie mieszamy przez około pięć minut, aż zasmażka się będzie rumienić. Gdy zasmażka zacznie zmieniać kolor, należy dodać pół szklanki mleka, szybko mieszając. Mleko wlewamy stopniowo. Następnie dolewamy resztę mleka. Kolejny krok to dodanie odrobinki tartej gałki muszkatołowej, pieprzu i wymieszanie. Całość gotujemy na wolnym ogniu do momentu zgęstnienia. Następnie dodajemy część startego w międzyczasie sera żółtego i mieszamy, dopóki się nie rozpuści. Ser dodajemy porcjami, po rozpuszczeniu się jednej porcji wsypujemy i mieszamy kolejną. Na sam koniec sos solimy do smaku i jest gotowy do podania.
    Ostatnio edytowane przez asia ; 05-12-2010 o 00:42

  11. #11
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: sos serowy do nachos

    Dzięki za przepis!
    ___
    ___
    Poczytalnia.eu – Księgarnia online

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •