Pokaż wyniki 1 do 25 z 48

Temat: Choroby skóry głowy...

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Choroby skóry głowy...

    Widze że nie ma takiego temacioru więc piszę .. sama się zmagam z jakimś czymś na skórze głowy....zwykły łupież to to nie jest... myślałam może nad pstrym albo jakąś inną kupą ... nasze fryzjerki ... wypowiedzcie się .... ja już mam dość samotnej walki i w przyszlym tygodniu ide do dermatologa ...

  2. #2
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Choroby skóry głowy...

    tak idz do dermatologa poniewaz ja mialam cos podobnego myslalam ze to lupiez ale pozniej pojawialy mi sie zaczerwienienia na glowie i okazalo sie ze mialam tak jakby "spieczona" glowe od odzywki z pantene byla bardzo podrazniona i musialam stosowwac specjalny szampon i jakis specjalny olejek na glowe

  3. #3
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Choroby skóry głowy...

    Basiu a jak to wygląda ? Ja mam takie coś i to są jakby takie czerwone małe swędzące ... Nie wiem jak to nazwać i baaardzo mi się włosy tłuszczą :/

  4. #4
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Choroby skóry głowy...

    no wlasnie mnie tez to swedzilo i wlosy sie przetluszczaly moze nanami tez masz to od jakiejs odzywki

  5. #5
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Choroby skóry głowy...

    eh miałam próbkę z rossnetu właśnie PANTENE ! Kuźwa no i jak od tego dostałam ... :/

  6. #6
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Choroby skóry głowy...

    mi też skóra z głowy schodzi. Swędzi i to rozdrapuję. Mam tak już chyba ze 3 lata. Byłam u dermatologa jak mi włosy zaczęły strasznie wypadać to baba nawet nie popatrzała na skórę, normalnie z odległości metra powiedziała ze to łupież i przepisała jakies gówno, które nie pomogło. U mnie nie ma innego dermatologa więc nic nie poradzę. Włosy przestały wypadać i nic więcej się nie dzieje. Włosy się nie przetłuszczają, mogę co 4-5 dni myć głowę. Może to łuszczyca?

    Odżywek nie wolno stosować na skórę głowy z tego co wiem, bo właśnie tak się dzieje.

  7. #7
    No to..wpadłam Avatar truskaweczka99
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    śląsk :)
    Postów
    149

    Domyślnie Odp: Choroby skóry głowy...

    uwierzcie mi ,ze naprawdę chodziłam po wielu dermatologach i wiecie kto mnie z tego w końcu wyleczył :O Pani,która jest już od kilku lat na emeryturze owszem pani dermatolog ,ale no byłam w szoku :O

    3 razy w tyg wax z aloesem
    codziennie szampon z pokrzywy (troche miałam zielony odcień blondu więc trzeba uważać )
    merz specjal
    wit B5 ,B12 ,PP i żelazo 2x dziennie

    i coo
    i przeszło ;O
    i włosów jest więcej :O:O

  8. #8
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Choroby skóry głowy...

    Hej truskaweczka99,

    Niestety łojotokowe zapalenie skóry jest niewyleczalne. Moja kuzynka też ma z tą chorobą duży problem... Obecnie stosuje ona szampon Stieprox, który jej bardzo pomaga. Ma dużo lżejsze objawy choroby. Nie wiem czy go próbowałaś, ale jeśli nie to może warto.

  9. #9
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Choroby skóry głowy...

    barbara_kawka, gdy przeczytałam Twój post na samym początku odrazu wiedziałam co Ci dolega, więc nie zdziwiłam się diagnozą Twojego dermatologa. Nie wiem, czy lekarz Ci mówił, ale to jest choroba genetyczna, więc nie można się nią zarazić, ale mogłas ją odziedziczyć np po rodzicach. Moja mama ma łuszczycę i ma ja we włosach i na twarzy, ona objawia się raczej w młodzieńczym wieku i może sie nasilić w czasie intensywnego, czy/lub długotrwałego stresu. Coś o tym wiem, bo gdy mam stresa to zazwyczaj mam to na skó rze w brwiach i okolicach uszu. Znam osoby, które maja takie lekkie objawy jak ja, trochę cięższe jak mama albo wręcz skóra na całym ciele im się łuszczy :/ Można próbować różnych środków łagodzących, ale najlepiej zastosować taką metodę jak Twój lekarz, bo z tego co wiem nie ma na to lekarstwa raz na zawsze. Znajomej ustapiły objawy po wycięciu migdałków. Za granicą stosuje się terapię z udziałem rybek. U mnie w mieście widziałam ogłoszenie fishpeelingu, ale jedynie estetycznego, chociaż musiałabym wypytac o szczegóły, może łuszczyce też leczą. Ja osobiście nic z tym nie robię, bo teraz mam spokój.
    A powiem wam tak, na uśmierzenie objawów wszelkich schorzeń najlepszy
    jest brak stresu, ale trudno o to dzisiaj

  10. #10
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    May 2018
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Choroby skóry głowy...

    chyba najgorsze to lupiez

  11. #11
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Choroby skóry głowy...

    W moim przypadku bjawem było swędzenie skóry głowy wywłoane ŁZS. Myślałam, że będę musiała się nauczyć z tym, żyć ale całkiem fajnie poradził sobie z tym szampon Ducray Kelual DS. Kupiłam go w aptece całkiem niedrogo, a nadaje się dla osób z problemami dermatologicznymi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Choroby paznokci
    By seqoya in forum Choroby paznokci
    Odpowiedzi: 424
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 14:57
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 16:15
  3. Solarium i samoopalacz co wybierać?jak stosować?rodzaje
    By westa in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 17:37
  4. Rodzaje skory
    By Jade in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-05-2017, 11:56
  5. Gimnastyka naczyń krwionśnych skóry
    By seqoya in forum Zabiegi kosmetyczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 18:22

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •