Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 38

Temat: dlaczego metoda żelowa

  1. #1
    Rozkręcanko Avatar agusiaani
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    79

    Domyślnie dlaczego metoda żelowa

    dlaczego wybrałyście metodę żelową-ja tylko dlatego że niestety nie mogę pracowac na akrylu ten zapach powoduje u mnie fatalne skutki,oststnio jak chciałam wypróbowac akrylowe kwiatki to cały wieczór wymiotowałam,ale podobno juz mozna kupic ten płyn bezzapachowy-no nic poczekamy-i to jest jedyny powód dla którego robie tylko żel

  2. #2
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Ja pracuję na żelu i na akrylu. Jednakowo je lubię, bo każdy z nich daje inne możliwości. Nie polecam liquidu bezwonnego, bo ma więcej chemii, ale są różne szkoły. Fakt, że może wywoływać różne reakcje. Mam klientkę, u której mogę stosować tylko żel. Kiedyś chciała zdobienia z akrylu i wpadłam w panikę, bo zaczęła się dusić, choć twierdziła, że na nic nie jest uczulona.

  3. #3
    Wczytuje się Avatar kala0704
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    24

    Domyślnie

    Ja również wykonuję pazurki zarówno żelowe jak i akrylowe, choć akryl w jakichś 10% w porównaniu z żelem.. Lubię obydwie metody, lecz dostosowuje się do klientek które wybierają żel głównie dlatego iż nie posiada tego zapachu co akryl..

  4. #4

    Domyślnie

    A ja bym mogła cały czas robic akryl. Wiem że to dziwne, ale uwielbiam zapach liquidu. Niestety teraz wszyscy chcą paznokcie żelowe...

  5. #5

    Domyślnie

    Agusia - no to w takim razie dużego wyboru nie miałaś, przykra sprawa żeby aż takie skutki od zapachu.
    eu4ya mówisz że lubisz wąchać akryl

  6. #6
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    22

    Domyślnie

    ja tylko pracuje na żelu , akryl po 1 śmierdzi strasznie a po 2 jest cholernie niezdrowy , ale czasami kwiatka jakiegos się zrobi lub inną ozdóbke

  7. #7
    Rozkręcanko Avatar agusiaani
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    79

    Domyślnie

    no własnie ja chciałam sobie tylko kwiatki powiczyc bo pomyślałam sobie że od kursu już tyle minęło(wychodziłam na kursie z zajęc jak był akryl)ale niestety ból głowy potworny i wymioty

  8. #8
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    ja robie zele bo za krylem nei jestem na ty
    ale chce isc jesczze raz na kurs akrylu
    ja mam liquid ktory nie ma duzego zapachu.smierdzi fakt ale nie mocnol
    polecam firme nailselection.pl
    maja
    super liquid

  9. #9
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fusil Zobacz post
    ja tylko pracuje na żelu , akryl po 1 śmierdzi strasznie a po 2 jest cholernie niezdrowy , ale czasami kwiatka jakiegos się zrobi lub inną ozdóbke
    Moglabys wyjaśnic co to znaczy, ze akryl jest niezdrowy?

    Ja uzywam obu metod, chociaz czesciej wybieram zel, bo go bardziej umiem, a akryl dopiero zaczynam, ale podobaja mi sie moziwosci jakie on daje. Akryl narazie cwicze na kolezankach dobrych i biore tylko kaske za material, jak narazie ok, ale wole jeszcze nie robic klientkom, nie czuje sie zbyt pewnie jeszce w tej metodzie.

  10. #10
    Nałogowiec Avatar Sildre
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    324

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    Jak wspomniałam przy powitaniu jestem świeżynką, dlatego właśnie wybrałam żel, bo wydaje mi się łatwiejszy do przyswojenia. Ale póki co brakuje mi wprawy nawet w tej metodzie, a akryl wydaje mi się wyższą szkołą jazdy i zapewne trochę czasu upłynie nim go liznę Ale jestem dobrej myśli i pełna zapału. Na razie żel, jak u większości amatorów przynajmniej z mojego otoczenia.

  11. #11
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    Hej dziewczynki
    Ja od roku pracuje żelem I bardzo dobrze sie z nim zaprzyjaźniłam chyba, bo klientki wychodza bardzo zadowolone (ba! nawet polecają mnie innym )
    Akryl kupiłam, i mam go. Wychodzą cudowne pazurki jeżeli się postara i jezeli ma się troche wprawy

    Oczywiście na poczatku moj żel na pazurkach wygladał jak pol du** zza krzoka, ale teraz juz chyba jest lepiej

    Akryl śmierdzi, ale mnie to nie przeszkadza, domownicy mnie jedynie chca z domu wyrzucic Łatwiej, przynajmniej jak dla mnie, akrylem pracuje sie na formie. Mozna bez problemu stworzyc sliczne szpice czy edzie
    a żelem na formi emi to nigdy nie wychodzilo... zawsze byl uskok i nie chcialo wyjść a z akrylkiem.. nawet jezeli forma nie przylega idealnie do paznokcia, to ładnie się formuje.. no nie wiem...
    I ta metoda i ta jest dobra, każda daje inne możliwości zdobien i kształtów..
    W żelu lubie to ze zastyga dopiero po utwardzeniu w lampie i ozdoby moge spokojnie ukladac, a na akrylu niestety nie no nie wiem, wybór metody zależy od każdej z nas , i naszych upodobań, bo jednak każda woli co innego

    "jeden woli zoo a drugi tylko małpy" jak to mi mama zawsze powtarza hihi
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  12. #12
    Totalna maniaczka Avatar _kasiunia_4
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wołów/Wrocław
    Postów
    867

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    ja wybrałam tak samo żel ponieważ zapachu liquidu znieść nie mogę.. głowa mnie po nim strasznie boli..

  13. #13
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    Ja zaczęłam na żelu bo wydawał mi sie po prostu prostszy obecnie jednak pracuje na żelu i akrylu

  14. #14
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    ja zaczełam od żelu ,bo przeraziłam się tego smrodku liquidowego ale teraz zaczełam cieniować akrylem kolorowym i jestem w nim zakochana a smrodek liquidowy też nawet zaczynam lubić

  15. #15
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    zaczynałam na akrylu, nie przeszkadzał mi liquid- przyzwyczaiłam się do tego zapachu, jednak znanie jednej metody nie wystarczało mi i stwierdziłam że muszę się nauczyć czegoś nowego - a że metoda żelowa miała więcej zwolenników no to padło na żel no a teraz klientki wybierają tylko żel bardzo rzadko kiedy wybierają zdobienia z akrylu- w sumie to prawie wcale. Nie cierpią smrodku liquidu

  16. #16
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    ja zaczynałam rok temu od pracy z akrylem
    po roku stwierdziłam, że chce znać też żel i tak się zaczęło w marcu zrobiłam kurs z zelu i polubiłam go tak jak i akryl czesto lacze obie metody i wtedy to juz radosc na maxa

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar akinorew1989
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    127

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    ja zaczęłam od żelu, sama nie wiem dlaczego
    ale po kursie ze zdobienia akrylem kolorowym, postanowiłam, że pójdę jeszcze na szkolenie z akrylu, bo nie ma jak ktoś wytłumaczy i pokaże

  18. #18
    No to..wpadłam Avatar vanessita
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    193

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    Ja zaczęłam prace na akrylu. Kocham zapach liquidu i to nawet ze względu na niego lubie robić akryl Po drugie akryl jest fajnie plastyczny, można ładnie tunelik zaginać no i nie wspomnę o kwiatkach, które są piękne oraz o brokacie, który w o wiele łatwiejszy sposób aplikować
    Pracuję również żelem jest on łatwiejszy do pracy i ze względu na zapach nie drażni moich klientek. Wybierają również żel ponieważ chodzi plotka że jest on bardzie zdrowy czy wytrzymały od akrylu

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar justi9
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    leszno
    Postów
    147

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    oo witam vanesitke wizaznke tez bym chciala pracowac akrylem w calosci a nie tylko kwiatuchy niestety bol glowy mi na to nie pozwala pozniej jest tak doskwierajacy ze nie moge sie skupic na dalszej pracy niestety ale moze sie uporam z tym jakos dlatego zelik

    ---------- Dodano o godzinie 13:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:08 ----------

    wlasnie te plotki czasem mnie dobijaja

  20. #20
    Nałogowiec Avatar Zgredo
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    Ja się w akrylu kocham, ale platonicznie, bo pracuję głównie na żelu - ze względu na zapach - mnie on nie przeszkadza, ale zarówno w pracy jak i w domu niestety tak... Muszę przyznać, że brakuje mi serca i fantazji do żelu, czuję się trochę bez akrylu jak bez reki...
    "Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"

  21. #21
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    LUTON (UK)
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    ja wole metode zelowa bo po akrylu brzuch mnie boli przez ten zapach a po za tym zel wyglada bardziej naturalnie i nie niszczy tak paznokci jak akryl

  22. #22
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    Cytat Napisał linka-2008 Zobacz post
    j a po za tym zel wyglada bardziej naturalnie i nie niszczy tak paznokci jak akryl


    ze tak powiem
    kto ci powiedzial ze akryl czy zel niszczy paznokcie
    jesli umiesz przedluzyc paznokcie, opracowac plytke czy dobrze nalozyc mase to paznokcie nie moga byc zniszczone!
    i jakbym pokazala ci paznokcie zelowe i akrylowe to na pewno bys nie umiala powiedziec ktore sa ktore


  23. #23
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    Cytat Napisał linka-2008 Zobacz post
    j... zel wyglada bardziej naturalnie i nie niszczy tak paznokci jak akryl
    no ja bym tu polemizowała niestety... jk sie dobrez przygotuje i wykona akryle to odrożnić sie nie da

  24. #24
    Nałogowiec Avatar Zgredo
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    Ja w ogóle nie rozumiem skąd to powszechne przekonanie, że żel wygląda naturalniej a akryl niszczy płytkę Przecież płytkę trzeba przygotować i do tej i do tej metody... Na kursie uczono mnie przygotowywać być może odrobinę agresywniej pod akryl (primer+ różnica w ziarnistości pilnika), ale to wciąż nie jest niszczenie płytki. To trochę jak twierdzenie, że peeling jest szkodliwy dla skóry. Jasne, za gruby, za ostry zbyt często dla zbyt delikatnej skóry nie jest dobry, ale tak samo za dużo za tłustego jedzenia nie jest dobre itd. itd... Tymczasem zwyczajny, delikatny, umiejętnie wykonany peeling skóry jest wręcz wskazany podobnie, jak umiejętnie wykonany, delikatny peeling płytki paznokcia! Gdzie więc ta akrylowa szkodliwość?
    "Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"

  25. #25
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: dlaczego metoda żelowa

    Cytat Napisał Zgredo Zobacz post
    Gdzie więc ta akrylowa szkodliwość?
    otóż to! kiedyś czytałam na innym forum wypowiedź instruktora! że akryl powoduje raka no i taki instruktor wezmie kursanta na szkolenie i mu takie bzdury wtyka!
    myślę, że wiekszosc wybiera zel ze wzgledu na stopien trudnosci, gdyz zel uwaza sie za latwiejsza metode stylizacji ja oczywiscie nie popieram tego bo sama nie majac pojecia o paznokciach zaczelam od akrylu, a dopiero potem zaczelam sie przekonywac do zelu, bo zawsze wydawal mi sie trudniejszy---trudniej zbudowac krzywa c itp. wiekszosc rowniez odstrasza zapach liquidu no i umiejetnosc "klepania" go
    ale mysle ze warto znac 2 metody i te stylistki ktore je znaja na pewno tez tak mysla
    dlatego Linka czytaj forum, ogladaj foty, a zobaczysz ze akryl nie taki straszny jak go pisza a zapach liquidu to tylko kwestia przyzwyczajenia
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Metoda Fiberglass
    By eu4ya in forum Metoda fiberglass
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 19:04
  2. Dlaczego żel piecze w lampie UV
    By seqoya in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 20:27

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •