Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 40

Temat: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

  1. #1
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    Wielokrotnie na naszym forum przewija się temat ebay'a. Dobrze by było jakby forumowiczki, które korzystają z tej stronki i kupują tam opisały "z czym to się je". Ja wiem, że tam jest regulamin i mozna się wszystkiego dowiedzieć.... jednak wydaje mi się, że Ci co korzystają z tego serwisu mogą to wytumaczyć najlepiej. Linki do dobrych i sprawdzonych sprzedawców są mile widziane

  2. #2
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    Tusiu dziękuje za założenie tematu bo gdzieś dziś poruszyłam kwestię zakupów na eBay'u.
    Przyznam że nie ma pojęcia co z czym chętnie dowiedziałabym się od korzystających o co chodzi, pewnie to banalnie proste ale.....

    Więc przyłączam się. Kto będzie tak miluni i opisze co i jak

  3. #3
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    dziewczynki jest polska strona ebaya tam się rejestrujecie po polsku
    tu jest link
    eBay Polska - Aukcje internetowe, zakupy na całym świecie

    wybieracie na przykład Manicure i Pedicure i wyskakują wam wszystkie artykuły.
    z boku macie wszystkie kategorie wybieracie którą chcecie i szukacie tego co chcecie
    Twoja przeglądarka nie obsługuje języka JavaScript.







    Akcesoria do paznokci (1 684)

    Kremy do rąk (791)

    Kremy do skórek (226)

    Naklejki i zdobienia (6 045)

    Paznokcie akrylowe, tipsy (3 526)

    Pielęgnacja stóp (644)

    Zestawy do manicure (1 104)

    Zestawy do pedicure (559)

    Pozostałe (569)




    i tyle

  4. #4
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....


  5. #5
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    o zizia suuper a jak to jest z tym Paypal'em żeby korzystac z tej formy płatności trzeba miec kartę kredytową czy jak?

  6. #6
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    w Polsce niestety nie jest jeszcze za wygodnie z PayPalem, bo trzeba miec albo karte kredytowa, albo wplacic wczesnie pieniadze na konto PayPala. W Niemczech( nie wiem jak w innych krajach) po prostu samo sie sciaga z konta

  7. #7
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    kurcze, karty kredytowej nie mam

  8. #8
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    Ja narazie od tego mam meza wiec jak cos to on kupuje na ebayu i placi paypalem,tak dla bezpieczenstwa naszego konta przed moimi zakupami,hahahaJa to tylko tam kupuje gdzie moge swoja karta placic

  9. #9
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    nie wiem jak to sie dzieje ale wejście na ebay przez polską stronę powoduje że nie widzę rzeczy np. z hongkongu, mimo że nie mam zakreślonych kryteriów wg położenia. tzn powinno mi wyskakiwac wszystko, a tak nie jest, dopiero jak przez angielską stronkę wejdę

  10. #10
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    A Czy na ebay-u jest możliwość wystawienia faktury Widziałam tam bazę z Urban Decay i eyeliner od Bobbi Brown a bez fakturki ani rusz

  11. #11
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    podejrzewam ze to zalezy od kogo bierzesz, ale pewnie będzie ciężko

  12. #12
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    Najlepiej napisac maila i konkretnie zapytac. Ja kupuje regularnie na ebay i nie mam problemu z rachunkami , jezeli towar jest sprzedawany przez firme. Zreszta nawet prywatna osoba moze wystawic pokwitowanie, ze cos tobie sprzedala, tylko nie wiem czy w Polsce na takiej podstawie tez mozna dokonywac odliczen

  13. #13
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    ja tez problemow nie mam z zakupem na ebay'u niemieckim...PayPal super sprawa
    jak kupuje od jakiejs firmy to zawsze dostaje rachunek i nawet pisemko w razie gdyby cos sie podczas dostawy stalo z towarem i mozna zwrocic ale to zalezy tez od firmy w jakiej chcesz kupic...
    z Honkongiem bym uwazala bo niestety trzeba clo zaplacic ( zalezy tez za co ) kolezanka kupia tel za tania kase ale co z tego jak musiala clo zaplacic chyba ze sa odpwiednie papiery dolaczone jak u mnie w firmie
    na polskim ebayu nie kupuje, jakos chaotycznie wszystko zrobione, wole zdecydowanie niemiecki, jest czsto i przejzyscie

  14. #14
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    Własnie na ebayu najgorsza jest forma płatności po przez paypal. Mam tam konto,ale jeszcze nic nie kupowałam,głównie z niewiedzy i ze strachu. Ten wątek przybliży mi nieco tematykę ebaya

  15. #15
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    dlaczego ?
    przez PayPal robi sie szybko, kilka miunt i jest zaplacone
    to tylko kilka krokow jesli paypal jest polaczony z ebay'em, kasa idzie w czasie rzeczywistym a dopiero po kilku dniach scigaja Tobie z konta bankowego
    na prawde paypal to super sprawa

    a ja zapomnialam haslo do mojego konta i nawet nowego zalozyc nie moge bo nie wiem jakie mam odpowiedzi na pytania ulatwiajace odzyskanie starego hasla
    Agnieszka

  16. #16
    Molestantka klawiatury Avatar zołzella
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Postów
    1 674

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    dziewczyny ja tez regularnie korzystam z ebay i paypal.... u nas w Pl mało kto ma paypal bo mamy wiele banków i kazy ma jakies tam swoje konto bankowe
    jesli chodzi o płatnosci to nie ma problemu zadnego - zakładamy konto darmowe paypal i tam podaje sie tylko numer karty bankomatowej (zwykłej płatniczej nie musi byc wcale kredytowa) i przelew robi sie poprzez podanie adresu mailowego osocy od której kupujemy lub na ebay bezpośrednio tylko przez zalogowanie sie dopaypal. jedyne na co trzeba uwazac to to aby sprawdzic czy dany sprzedawca ma wysyłke do Polski bo mało kto wysyła do nas mimo iz mają wysyłke do Europy - niestety

    a sam ebay działa identycznie jak allegro i chyba nic innego tłumaczyć nie trzeba

  17. #17
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    No ja jeszcze nie przekonałam się do zakupów na zagranicznych serwisach,może wraz z upływem czasu założę konto na PayPAl ale nie jestem co do tego przekonana,mimo tylu pozytywnych opinii.
    NeoNail: szkolenia paznokcie, tipsy, żele uv, lampa uv, stylizacja

    www.neonail.pl

  18. #18
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    Tez korzystam z ebay i platnosci PayPal i jest to o wiele wygodniejsze.Pieniazki od razu sa wpalcane na konto no i jest bezpeczniejszy w przypadku gdy ktos nas oszuka-bo z PayPala mozna cofnac pieniadze z powrotem i je odzyskac, jak zaplaci sie przelewem to juz po sprawie-nie ma juz tak prosto!

  19. #19
    Rozkręcanko Avatar dorota_pazurki89
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Radom
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    ja założyłam konto i na ebay i paypal ale nie ogarniam tego z konta sie jakos wysyla pieniadze na paypal ale niewiem czy jak sie placi w innej waluci to trzeba to najpierw jakos zamienic czy jak? zupełnie tego nie ogarniam

  20. #20
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    Zanim wyślesz pieniążki na pay pal - wpisz w wyszukiwarkę np. polski pay pal złodzieje.
    Byłam za granicą, chciałam coś kupić na ebayu, założyłam konto, wpłaciłam pieniądze, zamieniłam na inną walutę i było ok. Jak przyszło do płacenia - zamrozili mi konto. Wysyłanie dowodu osobistego i paszportu pomogło - odblokowali mi konto na 24h. Jak znów próbowałam zapłacić, to znów zamrozili mi konto, tym razem z powodu takiego, że nie dodałam karty kredytowej. Nie dało rady się porozumieć mailowo, więc jak tylko wróciłam do Polski zadzwoniłam i okazało się, że to, że nie posiadam karty kredytowej to nie jest tłumaczenie. Mam dodać taką kartę, i powiem więcej: mam dodać kartę o konkretnym numerze, tzn mam im przesłać wyciąg z karty, której nie dodałam o numerze którego nie znam, bo inaczej konta mi nie odblokują.
    Po pół roku od zamrożenia mogłam tylko wysłać pieniążki znów na swoje konto.

    Wczoraj poprosiłam kolegę, żeby kupił mi coś przez pay pala, ale okazało się, że nigdy z tego konta nie korzystał i po tym co usłyszał ode mnie - wysłał na swoje konto 5 złotych, żeby zobaczyć, czy będzie mógł kupić cokolwiek, choćby piosenkę. I taka sama sytuacja. Od razu konto zamrożone...

  21. #21
    Rozkręcanko Avatar dorota_pazurki89
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Radom
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    Cytat Napisał 3524 Zobacz post
    Zanim wyślesz pieniążki na pay pal - wpisz w wyszukiwarkę np. polski pay pal złodzieje.
    Byłam za granicą, chciałam coś kupić na ebayu, założyłam konto, wpłaciłam pieniądze, zamieniłam na inną walutę i było ok. Jak przyszło do płacenia - zamrozili mi konto. Wysyłanie dowodu osobistego i paszportu pomogło - odblokowali mi konto na 24h. Jak znów próbowałam zapłacić, to znów zamrozili mi konto, tym razem z powodu takiego, że nie dodałam karty kredytowej. Nie dało rady się porozumieć mailowo, więc jak tylko wróciłam do Polski zadzwoniłam i okazało się, że to, że nie posiadam karty kredytowej to nie jest tłumaczenie. Mam dodać taką kartę, i powiem więcej: mam dodać kartę o konkretnym numerze, tzn mam im przesłać wyciąg z karty, której nie dodałam o numerze którego nie znam, bo inaczej konta mi nie odblokują.
    Po pół roku od zamrożenia mogłam tylko wysłać pieniążki znów na swoje konto.

    Wczoraj poprosiłam kolegę, żeby kupił mi coś przez pay pala, ale okazało się, że nigdy z tego konta nie korzystał i po tym co usłyszał ode mnie - wysłał na swoje konto 5 złotych, żeby zobaczyć, czy będzie mógł kupić cokolwiek, choćby piosenkę. I taka sama sytuacja. Od razu konto zamrożone...
    oooo jasny gwint a ja chciałam wpłacić 2tyś to bym się przejechała.... a więc będę prosić kolegę zeby mi coś kupował i wysyłał z anglii bo widzę że inaczej nie da rady

  22. #22
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    hm... nie wiem nie korzystam.. nie ukrywam czesto miałam chec, ale nie ogarniałam tego...

    dużo osób korzysta i nie narzeka, wiec nie wiem

    ________________________________________


  23. #23
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    Interesujace to co piszesz
    Mnie do przelewu z Paypala na inne konto Paypal jest potrzebna karta kredytowa a nie bankomatowa. Musisz podac taka karte, za ktora placisz w sklepie za zakupy, w barze za napoje etc. np. MasterCard lub Visa a nie taka, ktora mozesz tylko wlozyc do bankomatu i wyplacic pieniadze. Przy placeniu Paypal prosi o zalogowanie sie na konto online i zeby zatwierdzic przelew musze wlozyc karte do urzadzenia, z ktorego pozniej dostaje kod tzw TAN i wpisuje w przelew,, klikam ok i gotowe. Moja akurat jest uniwersalna bo wyplacam kase z bankomatu i moge zaplacic za zakupy a jest to typowa karta z mojego banku, ktora daje takie mozliwosci.
    Robie przelewy online w Niemczech i zagraniczne tylko i wylacznie, na ebay'u place przez Paypal tylko i wylacznie. Do Polski jak sle w Euro pieniadze to tez bez problemu przechodza i nic nie zamrazaja.

    A no i jak sie placi w polskich zlotych i chce sie zaplacic w Euro to trzeba dorzucic ciut zlotowek wiecej bo za przewalutowanie zabieraja ale to normalne bo w bankach i przelewach miedzynarodowych jest tak samo.
    Agnieszka

  24. #24
    Nałogowiec Avatar śmieszna
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowsze
    Postów
    347

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    czy ktoś robi zakupy na e bay spoza uni europejskiej i mógłby mi pomóc/podpowiedzieć coś na prv?

  25. #25
    Rozkręcanko Avatar parafina80
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: ebay - zakupy, konto, paypal, itp....

    Fajny wątek - ja założyłam konto na e-bayu ale jak dotad nie korzystałam - może wreszcie się przekonam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •