Strona 84 z 201 PierwszyPierwszy ... 347480818283848586878894134184 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 2 076 do 2 100 z 5013

Temat: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

  1. #2076
    Stylistka na medal Avatar rudi80
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Berlin
    Postów
    759

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Cytat Napisał Ewelina83 Zobacz post

    U nas sprawa z innym lekarzem wyglada troche pogmatwanie musialabym isc do niej zeby mi dala skierowanie do innego gina nie moge sobie od tak isc...wiec poczekam do wtorku co mi powie a jesli dalej sie bedzie upierac przy swoim to w tedy jej powiem ze chce skierowanie do innego!
    !
    najlepiej idz jeszcze raz po skierowanie do ogolnego, ja tak zrobilam bo mnie moja gin wkurzala i po tyg zmienilam lekarza, powiedzialam ze zgubilam to poprzednie skierowanie. albo idz bezposrednio do nowego tylko bedziesz musiala zaplacic jeszcze raz te 10€

    a wogole to gratulacje dla nowych ciezaroweczek, uwazajcie teraz mocno na siebie
    Basiu, Zyza, After juz sie nie moge doczekac kiedy pochwalicie sie swoimi malenstwami, zycze wam nieskomplikowanego i szybkiego porodu

  2. #2077
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Cytat Napisał Ewelina83 Zobacz post
    U mnie ostattnia @ byla 25 lipca ale ja mam strasznie nieregularne cykle ostatni mialam 50 dni Ten wedlug mojego mierzenia temperatury mialby 37 owulacje mialam okolo 16 sierpnia dlatego wedlug mnie jest 4 tydzien a wedlug niej 7...
    dokladnie to masz 5 tydz ciazy a termin na 2 maja 2011 roku
    GRATULACJE i ciesze sie ze sie udało

    a mój maluszek za 9 dni bedzie mial 5 mcy
    za ciaza nie tesknie ale czytam Was regularnie hyyy
    brzuszków nie pochwale bom 2 razy w zyciu pochwalila i tero dwójkę bawię

    Zyza juz niedlugo sie rozpakujesz


  3. #2078
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Cytat Napisał rudi80 Zobacz post
    najlepiej idz jeszcze raz po skierowanie do ogolnego, ja tak zrobilam bo mnie moja gin wkurzala i po tyg zmienilam lekarza, powiedzialam ze zgubilam to poprzednie skierowanie. albo idz bezposrednio do nowego tylko bedziesz musiala zaplacic jeszcze raz te 10€
    No wlasnie jedyne wyjscie do ogolnego po nowe skierowanie tylko to i tak chodzenia bo znowu zeby isc do niego msze miec od niej...wariackie przepisy tutaj... do wtorku juz nie daleko wiec zobaczymy co bedzie a wtedy jakby co to od razu biore do innego!

    KaMiLaC. nie dziekuje zeby na razie nie zapeszac...
    Na jakims innym kalkulatorze to mi wyszedl termin na 10 maja a jeszcze innym na 1 Oby bylo tylko dobrze!

  4. #2079
    No to..wpadłam Avatar byli
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    101

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Kami nie strasz bo ja w życiu tyle brzuszków się nachwaliłam że powinnam za całe życie być w ciąży co pół roku

  5. #2080
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Czyżby After już po?


  6. #2081
    Nałogowiec Avatar afterglow
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Holandia
    Postów
    409

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    hehe
    chciałabym, ale nie

  7. #2082
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Basiu wg wielkosci dziecka ja powinnam urodzic juz 3.09 a widzisz dalej sie tocze hahahahaha

    ja czekam z niecierpliwoscia ale jeszcze musze zaliczyc jeden pokaz przed rozwiazaniem

    w kazdym razie plozna mowi ze nic ich nie zaskoczy z mojej strony czyli dziecko przyjdzie o terminie raczej
    Ostatnio edytowane przez zyza ; 10-09-2010 o 08:55

  8. #2083
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    termin porodu obliczamy wg ostatniej miesiączki a nie z USG
    do daty ostatniej miesiaczki dodajemy 7 dni i 9 m-cy
    nie potrzeba zadnych kalkulatorow
    ja wg USG powinnam urodzic m-ac wczesniej bo młody był o m-ac do przodu wg wagi i 5 tyg wg wzrostu
    takze kierujcie sie data ostatniego okresu nie USG tym bardziej ze USG pokazuje wage z 10 % odchyleniem
    dziecko ma siedziec 9 m-cy i juz 3 tyg przed terminem i 2 tyg po terminie to jak sie mowi - dziecko urodzone w terminie
    coraz wiecej dzieci rodzi sie duzych i kilka dni przed planowanym terminem z ostatniej miesiaczki takze 4 kg to teraz standard
    jakbym donosila swojego jeszcze te 15 dni to mialby kolo 4300


  9. #2084
    Nałogowiec Avatar afterglow
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Holandia
    Postów
    409

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    no nie zgodzę sie Kamila... bo jeśli lekarz, około 12 tygodnia ciąży wykonuje USG, i robi pomiar od pupci do czubka głowy płodu, to wtedy też komputer przelicza to na datę porodu. Często zbliżoną do dnia według @, czasami kompletnie odbiejagący, ale jest to jedyny i najbardziej wiarygodny pomiar jeśli chodzi o USG i łączeniem go z datą porodu... niestety, w późniejszych tygodniach nie warto w niego wierzyć (chodzi mi o kolejne USG)... bo każde dziecko rozwija się inaczej i w innych odstepach czasowych.

    Aaa przypomniała mi się, mojego Męża bratowa, ma termin na 17 września według @, a wg USG na 12, i co? Lekarz wziął ją na oddział juz w środe, bo mówi, że wszystko się może zdarzyć, a i że dzidzia donoszona, więc może przyspieszą poród...
    Ostatnio edytowane przez afterglow ; 10-09-2010 o 11:32

  10. #2085
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    jak idziesz do lekarza to nie robi ci na poczatek USG tylko pyta o ostatni okres
    bo to z niego wylicza date porodu
    USG pokazuje jedynie przyrost wagi i podaje w jakim okresie rozwoju jest dziecko - czy rosnie prawidlowo czy nie jest za male itd...
    w 12 tyg pomiar od dupci do czubka glowy robi po to by zobaczyc wzrost dziecka gdyz juz pozniej tego nie zrobi, a jedynie poda wage z 10 % odchyleniem

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść


    ---------- Dodano o godzinie 11:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:36 ----------

    Cytat Napisał afterglow Zobacz post

    Aaa przypomniała mi się, mojego Męża bratowa, ma termin na 17 września według @, a wg USG na 12, i co?
    a to ze USG wskazalo ze dziecko jest po prostu o tydz z rozwojem do przodu od swoich rówiesnikow
    ta data sie nie sugerujemy
    mnie wyszlo ze urodze m-ac przed terminem ostatniego okresu wiec nie wyobrazam sobie ze bym sie tym sugerowala...a co gorsza rodzila m-ac przed


  11. #2086
    Nałogowiec Avatar afterglow
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Holandia
    Postów
    409

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Cytat Napisał KaMiLaC. Zobacz post
    jak idziesz do lekarza to nie robi ci na poczatek USG tylko pyta o ostatni okres
    bo to z niego wylicza date porodu
    USG pokazuje jedynie przyrost wagi i podaje w jakim okresie rozwoju jest dziecko - czy rosnie prawidlowo czy nie jest za male itd...
    w 12 tyg pomiar od dupci do czubka glowy robi po to by zobaczyc wzrost dziecka gdyz juz pozniej tego nie zrobi, a jedynie poda wage z 10 % odchyleniem
    Kamila, każda data jest orientacyjną, a ja jeszcze nie widziałam lekarza, który nie zrobiłby USG na wizycie potwierdzającej ciąże m.w w 12tyg jej trwania. Przecież to nawet wtedy zaleca się pójście, bo maluszek ma bijące serduszko i można cokolwiek więcej powiedzieć na temat. I o jakiej masie ciała Ty mówisz w tak wczesnej ciązy... Oglądałam ostatnio program na ten temat, bo właśnie było pytanie odnośnie terminu USG a terminu z @... i ginekolog sie wypowiadal
    "jedyne miarodajne i wiarygodne okreslenie daty porodu poprzez badanie USG jest przeprowadzone miedzy 10 a 12 tygodniem ciąży.Wtedy podawana data jest datą zbliżoną do daty porodu."
    nikt nie każe przecież wierzyć na ślepo... bo dziecko i tak decyduje samo, no ale bez powodu tego nie powiedział...

    A jak znam inny sposób wyliczania daty poródu? to znaczy, że mój jest zły? Może nie karmmy Ewelinki już terminami, niech lekarz to sprawdzi i wtedy wszyscy beda mieli pewność, że jest z Dzidzią ok (bo zapewne tak jest )

  12. #2087
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    no widzisz a znow ja ogladalam program gdzie gin sie wypowiadla ze "Najbardziej prawdopodobnym terminem porodu jest termin wliczony z ostatniej miesiaczki poniewaz z na podstawie pomiarów przeprowadzanych przez lekarza komputer w aparacie USG oblicza wiek ciąży i przybliżony termin porodu. Czasem termin porodu wyznaczony według badania USG jest różny od terminu obliczonego według daty ostatniej miesiączki. Jeśli rozbieżność ta jest mniejsza niż dwa tygodnie, nie ma powodu do obaw"..
    takze dokladny termin nigdy nie bedzie podany bo kazda ciaza rozwija sie inaczej - szybciej, wolniej itd..
    ja na pierwszej wizycie zanim mialam USG musialam podac termin OM i to z niego mialam w karte ciazy wpisany termin..nie z USG, bo za 2-3 m-ce ten termin diametralnie sie zmieni a ten z OM bedzie taki sam to samo w szpitalu...nie pytali o USG a OM...
    pamietam jak kolo 30 tyg moj maly byl juz kloc jak nie wiem i pytalam gin czy przypadkiem nie urodze wczesniej tak jak pokazuje USG..a ona "ze nie bo USG pokazuje pomiary dziecka i porownuje do pewnych statystyk i mozna jedynie stwierdzic o ile wyprzedza rowiesnikow w rozwoju..ta data sie nie sugerujemy"..

    a mase plodu poznajesz od poczatku trwania ciazy w koncu pisalysmy ze nasz maluszek ma juz 300 g ..itd

    najwazniejsze to donosic kazde dziecko rozwija sie inaczej i wychodzi wtedy kiedy jest gotowe najwazniejsze by poszlo szybko i gładko
    Ostatnio edytowane przez KaMiLaC. ; 10-09-2010 o 12:31


  13. #2088
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    to ja wam powiem ze usg nie jest miarodajne z terminem porodu, przeciez genetycznie jestesmy stowrzone ze chodzi sie 40 tygodni prawda? i liczy sie od miesiaczki... usg za przeproszeniem obecnie pokazuje moje dziecko w stanie 4 kilo i wiecej a jak lekarz starym sposobem zmacal mi brzuch to mowi ze dziecko nie wazy 4 bo ma duzo jeszcze miejsca u mnie w brzuchu

    takze zgodze sie z Kamilą bo aparatura od kiedy tylko zaczeto mi robic usg pokazywala mi coraz to wczesniejsza date...
    ja nie wierze w miarodajnosc urzadzen bo np. cisnieniomierz ktory mierzyl mi cisnienie za pierwszym razem pokazywal mi caly czas za wysokie i za chwile mialam normalne, termometr elektroniczy tez pokazywal mi 36,0 i w kazdym urzadzeniu daja tolerancje... czyli usg na poczatku mowi zawsze 2tygodnie w te albo wewte i to kazdy doktor powie

    co do tego badania usg 3D to jakos ciezko mi w to uwierzyc bo usg to sa ultradzwieki tak? czyli jakby jedno skzodzilo to drugie tez... nie wiem jaka jest roznica czestotliwosci ale ulrtadziweki sa dziedizna do tej pory nie do konca zbadana i nie wiedza lekarze czy ma wplyw czy nie... i tak dla absurdu ja nie moge wykonywac zabiegow na ultradziwekach jak peeliong kawitacyjny albo same ultradzwieki mimo ze dzialaja w obrebie skory tylko ale usg mam robione co miesiac teraz to nawet czesciej
    Ostatnio edytowane przez zyza ; 10-09-2010 o 13:21

  14. #2089
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Fakt termin termin i tak dzidzia przyjdzie kiedy sie jej bedzie podobac!
    Z Kacprem ostatnia @ mialam 11.08.2007 i na tej podstawie termin wyznaczony na 17.05.2008

    W czasie badan w czasie ciazy termin porodu zostal zmieniony na 26.05.2008 Kacper urodzil sie 28.05.2008.
    Nie wiem tylko dlaczego kobieta mi w mojej ksiazeczce zmienila date ostatniej @ na 20.08 Chyba wiedziala lepiej kiedy ja mialam Albo tak lepiej wygladalo z data porodu hi hi....tez mialam takie nieregularne cykle i w przyblizeniu do tego tez tyle trwal wiec przypuszczam, ze i tym razem ta data ulegnie zmianie na razie mam na 1.05!
    Jakos stalam sie juz spokojniejsza...moze dlatego ze juz weekend do wtorku nie daleko no i nic niepokojacego sie nie dzieje-krwawienie mam na mysli-jak zakladala gin, ze wystapi...

  15. #2090
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Cytat Napisał zyza Zobacz post

    co do tego badania usg 3D to jakos ciezko mi w to uwierzyc bo usg to sa ultradzwieki tak?

    no ja tez sie wlasnie Kochana zdziwilam ale ten lekarz tlumaczyl tym ze tych ultradzwiekow w 3D jest wiecej i cos tam cos tam i nadal trwaja badania czemu to badanie wplywa na rozwoj ciazy

    Zyza czyli wg USG juz powinnas byc tydz po porodzie


  16. #2091
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    a ja powiem ze z zadna z Was sie nie zgodze i o zgadzam sie z moim lekarzem ...to on studiowal medycyne a nie ja i to on wie najlepiej ... a urodze znajac mnie jak moja tesciowa do Londynu poleci haha a tak powaznie... w/g mnie to wszystkie poszczegolne badania skladaja sie w jedna calosc i wtedy wiadomo ... przedewszystkim pod koniec juz badanie dziurki wtedy lekarz wymaca co i jak . i nie ma sie co spierac bo kazda z nas ma racje i jej nie ma co rusz wymyslaja cos nowego i nigdy nie wiadomo na co czlowiek ma zwracac uwage . w/g ostatniej miesiaczki tez niekoniecznie bo czasem babki maja a juz sa w ciazy ... wiec uwazam ze do wszystkiego podchodzmy z pewnym dystansem cmoki dla was smoki

  17. #2092
    No to..wpadłam Avatar nutella
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Postów
    238

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Zgadzam się z Basienka
    Kochane i tak dzidzia zrobi swoje i przyjdzie na świat kiedy będzie na to gotowa

    Ewelinko będzie dobrze zobaczysz , trzymam za was kciuki
    Najważniejsze teraz żebyś była spokojna i miała wsparcie od bliskich osób no i od nas forumek

    ps. A moj @ spoznia sie juz 7 dni mam nadzieje ,ze tym razem sie udalo !

  18. #2093
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Cytat Napisał barbara_kawka Zobacz post
    w/g ostatniej miesiaczki tez niekoniecznie bo czasem babki maja a juz sa w ciazy ...
    wtedy robia USG i sprawdzaja wiek ciazowy na podstawie pomiarów płodu zeby ustalic pi razy drzwi ktory tydz ale i tak wylicza z okresu np moja sis tak miala
    a jak nie bylo USG to czym sie sugerowali
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    i my sie nie spieramy a dyskutujemy jak to matka z matką

    Nutella trzymam kciuki


  19. #2094
    No to..wpadłam Avatar nutella
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Postów
    238

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    dziekuje Kamilko słodkich snów

  20. #2095
    Nałogowiec Avatar afterglow
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Holandia
    Postów
    409

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    ja nie powiedziałam nigdzie, że ten termin z USG jest ostateczny- ale czesto jest w miare właściwy, jesli mowimy o tym, wykonanym do 12 tygodnia. i też niektórzy lekarze się nim sugerują, chociaż oczywiście termin @ jest najbardziej trafnym i to normalne ze pytaja o ostatnią miesiączke, bo jak wiadomo jej zatrzymanie jest "kierunkowaskazem" do ew. ciąży... oczywiscie USG wykonywane rutynowo na wizytach pokazuje tylko przyrost wagi i rozwój dziecka...
    ale w okolicach 10-12 tygodnia, przy wykonaniu USG sa w stanie powiedziec kiedy urodzi sie dzidzi.
    wypowiedziałam swoje zdanie- i nikt nie musi tego krytykować ani się z nim zgadzać. ale uświadamianie na siłę też nie jest ok. Bo jak Basia powiedziała- każda ma racje i jej nie ma. Bo racje najwiekszą to ma dziecko
    no ale cóż... czasami nie można powiedzieć co się widziało/ słyszało/ oglądało...


    a to tak z nudów
    Ostatnio edytowane przez afterglow ; 11-09-2010 o 01:40

  21. #2096
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Jestem tego samego zdania co Nutella ..dzidzia przyjdzie wtedy kiedy bedzie na to gotowa..

    Ja jeszcz4e 1,5miesiaca..a mała szaleje niesamowicie,dobrze sie wysypiam i to najwazniejsze bo potem bede mogla pomarzyc o spokojnym snie...hihi..

    after slicznie wygladasz..

    mi z Usg wychodzi ze tydzien wczesniej no zobzczymy..ja jednak w Holandii bede rodzic,moj Mnie przekonal wiec juz za tydzien ruszam by spokojnie sie tam przgotowac..

    wy szybciej ruszycie wiec zycze powodzenia,spokoju w tym najwazniejszym dniu i błogiej radości..

  22. #2097
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Kamilko bardzo mozliwe ze tak jest z tym 3D bo mowie ze nie znam częstotliwosci tych ultradzwiekow... szczegolnie ze ultradzwieki sluza tez do rozbijanai kamieni w organizmie to widac jaka maja mocna ingerencje

    tak ak my sie nie klocimy tylko porownujkemy dane od lekarzy...

    after moj lekarz twierdzil ze jak jest miesiaczka juz w ciazy to to nie jest miesiaczka wlasciwa tylko krwawienie z powodu odklejania sie czegos (zapomnialam jak to sie nazywalo bo ja tak mialam) albo jak samam mowilas z powodu plamień kiedy zarodek sie gnizedzi w ciepelku.... takze nie mozna mowid ze miesiaczka i plamienie to to samo i lekarz wlasnie w taki sposob mi to wyjasnil... kazde plamienie w pierwszym trymestrze jest niebezpieczne...

    a wogole to moja kolzenka mnie nie pocieszyla ja sie ciesze ze dziecko jest wysoko ze donosze do tego 24 a ona mi mowi ze jej bylo wysoko przy porodzie i musiala sie nameczyc zeby go wypchnąc bo nie chcial zejsc w dol... ach czyli moze nadal zlapac mnie znienacka...

    a babcia moja starym sposobem mowi ze przed samym porodem na 1-2 dni puchna usta zauwazyla to ktoraś z rodzacych czy to taki tylko babciny przesąd?

  23. #2098
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Cytat Napisał zyza Zobacz post

    after moj lekarz twierdzil ze jak jest miesiaczka juz w ciazy to to nie jest miesiaczka wlasciwa tylko krwawienie z powodu odklejania sie...
    kosmówki Zyzolku Kosmówka to taka błona ktora osłania ciało zarodka wiem bo w pierwszej ciąży spadłam ze schodów i tak właśnie mi się działo dostałam Luteinę dopochwowo i po 2-3 tabletka kosmówka zaczeła sie odnawiać

    Zyza nie wiem jak to z tymi ustami wiem ino ze na chłopca mamie wydłuża się ...nos ktora przypomina Pinokia


  24. #2099
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    208

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    Mi wg usg i wg obliczen z kalendarza termin wypada na 19-20 luty ale i tak jestem zdania że dzidzia sama sobie wybierze najlepszy dla niej termin

    After super brzuchol, ja już się nie mogę doczekać kiedy sobie będę ostatnie fotki robić z takim brzuchem

  25. #2100
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )

    mialam napisac Basiu nie after moje niedopatrzenie sorki wiec basiu...

    moj lekarz twierdzil ze jak jest miesiaczka juz w ciazy to to nie jest miesiaczka wlasciwa tylko krwawienie z powodu odklejania sie...
    no widzisz kosmowka no Kamilko

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Forumkowe warsztaty?
    By dudejla in forum Warsztaciki forumkowe
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 17:34
  2. Ankieta: Forumkowe warsztaty - WYBIERAMY MIEJSCOWOŚĆ
    By Kamis in forum Warsztaciki forumkowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-07-2009, 13:34
  3. Ankieta: Forumkowe warsztaty - WYBIERAMY DATĘ
    By Kamis in forum Warsztaciki forumkowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 13:05

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •