Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 26

Temat: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy można?

  1. #1
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie mieszanie szamponów koloryzujących- czy można?

    Farbowałam włosy szamponem koloryzującym garnier czekolada jak pisałam w innym temacie wyszło super i kolor wyblakł nieznacznie. Chciałabym żeby taki został jak jest, ale mam już odrosty i chciałbym zafarbować znowu szamponem, ale ciut jaśniejszym. Nie mogę znaleźć koloru jaki mi się podoba, bo albo za ciemne są, albo za jasne i mi nie złapie kolor przypuszczam. I takie moje pytanie do fryzjerek i do tych które już próbowały: czy mogę mieszać kolory szamponów? Np jak bym chciała dać 2 porcje czekolady +1 porcja rudego, albo blondu zeby rozjaśnić ten brąz? Boje się ze wyjdzie całkiem rudy, a do mojej blado-przezroczystej karnacji to nie bardzo chyba. Z góry dzięki za jakieś pomysły i podpowiedzi

    podpowiedzcie dziwczyny jaki wybrać? Potrzebuje zafarbować włosy na brąz/kasztan/bursztyn bo nie chce już rozjaśniać-niech odpoczną włosy troszkę przez zimę i fryzjerka ode mnie odpocznie hihi.

    Czy szampon nie niszczy włosów tak jak farba?
    Który dobrze kryje, wychodzi w miarę podobny jak na opakowaniu i sie tak bardzo nie zmywa?
    Dużo dobrego słyszałam o marion maribell ale nie wiem gdzie to kupić, nawet w necie nie mogę znaleźć, więc nie wiem czy w sklepach będzie. Polecacie coś?
    Ostatnio edytowane przez ivonna70 ; 23-01-2010 o 18:28

  2. #2
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy można?

    ja polecam henne
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  3. #3
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie Odp: szampony koloryzujące- jakie polecacie

    ja polecam krem koloryzujacy z Loreala CASTING CREMME GLOSS.z marionem mialam przygody pofarbowalam sie na winna czerwien bylo napisane na opakowaniu ze to szampon do kilku myc ale niestety nie moglam go zmyc utrzymywal mi sie kolor jeszcze bardzo dlugo tyle ze lwyblakl i mialam rude.jesli chodzi o krycie to naprawde ladnie kryje i kolor wychodzi taki jak na opakowaniu poza tym super pachnie.

  4. #4
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: szampony koloryzujące- jakie polecacie

    jeżeli masz rozjaśniane to ci raczej nie wyjdzie taki jak na opakowaniu, z brązu może zmienić się w zieloną poświatę (ale nie musi, trzeba sprawdzić )

    ja też rozjaśniałam i teraz wracam do naturlnych balejażem i swoje też mam jasny blond i jak kupiłam o kolorze moich naturalnych to nic nie wyszło, jakbyśmy nie robiły (robi mi zawsze fryzjerka). potem kupiłam garnier color&shine 7 (blond)-tylko to na 24 mycia chyba, który na pudełku jest cholernie ciemny, ale fajnie wyszedł. to była moja 3 próba koloru, więc najbardziej ci polecam popróbować najpierw

    nie polecam palette, często palą i rzadko maja taki kolor jak na pudełku

  5. #5
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: szampony koloryzujące- jakie polecacie

    Pati88, nie chodzi mo o ten do 6 myć tylko 24 Marion, Maribell, Szampon koloryzujący (24 mycia)

    asia no właśnie nie chcę z palett, robiłam niedawno takim do 6 myć czekoladowym brązem (pani w sklepie powiedziała ze na moje włosy może wyjść dużo ciemniejszy) miałam zamiar krócej trzymać, ale zapomniałam o tym i po 30min przerażona zmywam, suszę a tu rudziusieńki w sumie podoba mi się tylko szybko blednie i widać gdzie jasny balejaż miałam, dlatego wolałabym taki szmpon do 24 myć tylko nie wiem jakiej firmy, a w sobotę jadę na zaukupy, bo u mnie na wiosce to tylko z palett jest całą mieścinę obleciałam wczoraj :/

  6. #6
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: szampony koloryzujące- jakie polecacie

    no to ten garniera bardzo dobry, tylko kup ciemniejszy, zresztą zobaczysz, ta 7 ciemna na pudle a jasna wyszla
    a tak to powinnaś dać raz na balejaż a potem dopiero po całości

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: szampony koloryzujące- jakie polecacie

    Farbowałam włosy szamponem koloryzującym garnier czekolada i wbrew moim przypuszczeniom, ze wyjdzie prawie czarny albo rudy kolor wyszedł identyczny jak na opakowaniu na całych włosach, a od ucha w dół maiłam mocno rozjaśnione, odrosty w kolorze średni blond. Świetnie kryje, długo się trzyma, bo robiłam w październiku a do teraz kolor wyblakł może o 2 tony na całości, nie tylko na pasemkach. Więc polecam. Jednak każdy ma inne włosy i róznie moze być. W moim przypadku sprawdził się świetnie

  8. #8
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie

    a mówiłam, jak zrobiłam sobie garnier colour shinem to już w ogóle nie robie, nieco się spłukał na mój kolor mało odrosty widac więc spokojnie sobie wrócę do naturalnego

    nie jestem pewna jak z szamponami, ale że się farby miesza to jest na porzadku dziennym rzadko kiedy robi się z farby jednej, raczej zawsze z 2-3. więc myslę że szampony tez się da spokojnie. tyle tylko że fryzjerki jak robią czeladnika to się uczą kolorystyki i wiedzą co im wyjdzie jak co wymieszają, więc ryzyko próbowac samemu pod tym względem
    Ostatnio edytowane przez asia ; 23-01-2010 o 21:25

  9. #9
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: szampony koloryzujące- jakie polecacie

    A ja robiłam sobie taką farba bez amoniaku do 24 myść Casting
    Roiłam je czarne i trzymały mi się około 2 miesięcy


  10. #10
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie

    dlatego pytam czy któraś próbowała i co wyszło
    chyba zacznę w poniedziałek eksperymenty hehe, każde pasemko inne
    Zastanawiam się tylko czy do brązu dać blond czy rudy

    moze jakaś fryzjerka wie coś na ten temat? w googlach znalazłam tylko ze henny mozna mieszać, nic o szmponach...

    Cytat Napisał szpila59 Zobacz post
    A ja robiłam sobie taką farba bez amoniaku do 24 myść Casting
    Roiłam je czarne i trzymały mi się około 2 miesięcy
    no garnier color&shine czy jakos tak, też jest do 24 czy do 26 myć, ale mi sie nie zmywa. A różnica miedzy nimi jest taka że u mnie garnier kosztuje 10zł z groszami a Casting prawie 30zł
    Generalnie za jakość byłabym w stanie zapłacić więcej bo jakaś kolosalna cena to nie est, ale czytałam na necie, ze niektórym dziewczynom zupełnie inny kolor wyszedł (ciemniejszy-a tego się bałam) i się szybko spłukał. Z czarnym moze inaczej to wygląda, czytalam opinie na temat brązów właśnie
    Ostatnio edytowane przez asia ; 23-01-2010 o 21:26

  11. #11
    Nałogowiec Avatar wercia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Krakow
    Postów
    657

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    Jesli chodzi o farby lub szampony to PALETTE jest najgorszy dobre sa z garniera jak i loreal
    "Pozwól każdemu dniu stac się tym najpiękniejszym..."

  12. #12
    Debiutantka Avatar anetusia
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    4

    Question Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    A ja mam takie pytanko czy jak źle się koloryzuje takimi szamponami to mogą włosy wypadać np jak się za długo przytrzyma itp ?

  13. #13
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    zawsze moga wypadać, a raczej nie wypadac tylko się łamać, ew. spalić i masz wrażenie że wypadają

  14. #14
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    Hersa ja jestem fryzjerka i wierz mi że takie doradzenie koloryzacji na odległość i nie widząc na żywo Twoich włosów jest bardzo ciężkie. koloryzacja we fryzjerstwie to jeden z najtrudniejszych działów.
    A więc na wstępie powiem ze Paleta-nigdy w życiu! Jest to farba metaliczna i zawiera duża ilość sylikony-włosy są mega zniszczone po tej koloryzacji.
    Ta twoja farba "szampon" Garnier jest bardzo dobra, gdyż Garnier też jest L'oreala i nawet mogę powiedzieć że jest delikatniejsza od Castingu.
    Co do mieszania, mieszać można, ale pod jednym warunkiem! Cieply kolor mieszasz z ciepłym a zimne z zimnymi. Jest to bardzo ważne, gdyż inaczej mogą Ci wyjść włosy zielone lub szarobure. jest to spowodowanie pigmentami zawartymi w farbie. Cieple kolory zawierają pigmenty: żółty, czerwony, miedziany, mahoniowy. A zimne kolory zawierają pigmenty: niebieski, fioletowy. W związku z czym jak zmieszasz ciepły z zimnym i np. akurat w tych farbach będą pigmenty żółty i niebieski to wyjdzie Ci kolor na włosach z poświata zielona hi hi hi
    Możesz mieszać również poziomy kolorów farb tzn. jakiś brąz ( poziom 5 ) z blondem ( poziom 7 ) pamiętając o wcześniejszej zazadzie ciepły z ciepłym, zimny z zimnym. Oczywiście farba blond nie może być rozjasniająca, tylko nadająca kolor. Ale chyba w tych "szamponach" Garnier nie rozjaśniają
    W razie pytań , pisz z chęcią wyjaśnię, bo nie mam pojęcia czy ktoś coś zrozumie z tego co napisałam Buziaki
    SZCZĘŚLIWA

  15. #15
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    Chanti ja mam pytanka
    Czy z ciemno brązowych włosów można jakoś przejść na ciemny blond, ale żeby nie były aż tak zniszczone Czy moze sie nie da i zawsze już będą takie sianowate po rozjaśnianiu

    I drugie : Jak mam sprawdzić jaki kolor włosów by mi pasował


  16. #16
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    dziękuje Chanti, będę pytać napewno. Niby wiem, jaie to kolory ciepłe a jakie zimne, ale mogę się mylić. Komp mi się skiepścił i odpaliłam mojego ekstra prehistorycznego laptopa z prockiem 750 wię trocę to nie hula. Jak tylk naprawię awarię to poszukam koloru o jaki mniej wicej mi chdzi, taki złoty brąz, to będę pytać czy dobrze mixa wybieram , jescze raz, śliczne dzięki

  17. #17
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    Cytat Napisał szpila59 Zobacz post
    Chanti ja mam pytanka
    Czy z ciemno brązowych włosów można jakoś przejść na ciemny blond, ale żeby nie były aż tak zniszczone Czy moze sie nie da i zawsze już będą takie sianowate po rozjaśnianiu

    I drugie : Jak mam sprawdzić jaki kolor włosów by mi pasował

    Szpileczko kochana oczywiście , ze można tylko muszę wiedzieć czy te włosy ciemny brąz to kolor farbowany czy naturalny. Jeżeli naturalny to wystarczy wybrany kolor blond z odpowiednia woda utleniona i wyjdzie. Natomiast, jeżeli to są włosy farbowane to już gorzej... Wtedy trzeba ściągać kolor , rozjaśniaczem na mokre włosy. Trzyma się na włosach tak długo ten rozjaśniacz, aż otrzymamy poziom ciemnego blondu. następnie trzeba umyć głowę i wysuszyć oraz nałożyć farbę z żądanym kolorem. Nie wolno przetrzymać za długo na włosach, bo wtedy się zniszczą i będą za jasne.
    Można też nałożyć bardzo drobny , cieniutki i baaaardzo gęsty blond balejaż. A po zmyciu nakłada się szampon koloryzujący aby nie były brzydkie, ale to tylko fryzjerka zrobi i dobierze-w domku nie ma szans Ale zeby uzyskać pożądany efekt, należy powtórzyć taki balejaż ze trzy razy.
    SZCZĘŚLIWA

  18. #18
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    Cytat Napisał Chanti25 Zobacz post
    [/size]
    Szpileczko kochana oczywiście , ze można tylko muszę wiedzieć czy te włosy ciemny brąz to kolor farbowany czy naturalny. Jeżeli naturalny to wystarczy wybrany kolor blond z odpowiednia woda utleniona i wyjdzie. Natomiast, jeżeli to są włosy farbowane to już gorzej... Wtedy trzeba ściągać kolor , rozjaśniaczem na mokre włosy. Trzyma się na włosach tak długo ten rozjaśniacz, aż otrzymamy poziom ciemnego blondu. następnie trzeba umyć głowę i wysuszyć oraz nałożyć farbę z żądanym kolorem. Nie wolno przetrzymać za długo na włosach, bo wtedy się zniszczą i będą za jasne.
    Można też nałożyć bardzo drobny , cieniutki i baaaardzo gęsty blond balejaż. A po zmyciu nakłada się szampon koloryzujący aby nie były brzydkie, ale to tylko fryzjerka zrobi i dobierze-w domku nie ma szans Ale zeby uzyskać pożądany efekt, należy powtórzyć taki balejaż ze trzy razy.[/size]
    Nie, nie są farbowane Na szczęście są takie ciemne naturalne
    A jak mogę sprawdzić czy taki kolor by mi pasował Mam iść do sklepu z perukami


  19. #19
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    Tez możesz Ale polecam też stronę na WirtualStylist tylko teraz jest w przebudowie i trzeba poczekać. Tam wklejasz swoje zdjęcie dobierasz rodzaj fryzury oraz kolor. Świetna sprawa Możesz także pójść do salonu fryzjerskiego na konsultacje, nie mówiąc fryzjerowi ze chcesz sama zrobić sobie włosy, tylko że chcesz się poradzić jaki kolor Ci pasuje. Mozesz naściemniać, że chcesz u nich pofarbować, tylko chcesz wpierw się dowiedziec jaki kolor Ci pasuje i na spokojnie przemyśleć taka zmianę
    SZCZĘŚLIWA

  20. #20
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    chanti, chodzi mi o taki kolor brązowy, bez poświaty rudej albo złoty na opakowaniu jest "karmelowy brąz" ale ja ni echce farba robić tylko szamponem. Jakbyś mogła podać kombinację szamponów, zeby wszyło cos mniej więcej podobnego będę bardzo wdzięczna.

    Dodam jeszcze że mam naturalne sredni blond (czt. mysi), na wakacje robiony blond balejaż czy jak się to pisze, w październiku farbowane szamponem garnier czekolada. Moje włosy są bardzo podatne na farbowanie, tzn. Chwyta chwila moment, nawet rozjaśniacz, po chwili są prawie białe.

    Z góry dzięki śliczne za pomoc.

  21. #21
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    jak ja wymieszałam dwie farby całe ametystowa noc i gorzka czekolada to mi wyszły czerwone nigdy więcej mieszania farb

    może dlatego, że zrobiłam to nieumiejętnie...
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  22. #22
    No to..wpadłam Avatar Yasumi
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    woj.mazowieckie
    Postów
    203

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    ja czesto mieszam ze soba farby do wlosow,ale trzymam sie zawsze jednej reguly-sa to farby tej samej firmy

  23. #23
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    chciałam założyć nowy temat apropos farbowania włosów, ale zapytam tutaj
    czym zmyć ciemną farbę ze skóry głowy ? Jutro idę do pracy a wyglądam jak Jeleń bo na czole mam farbę haha.
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  24. #24
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    spróbuj woda utlenioną pocierać, albo utleniaczem jeśli przypadkiem masz. albo sokiem z cytryny

  25. #25
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Wszystko o szamponach koloryzujących - mieszanie szamponów koloryzujących- czy m

    Ja raz farbowałam Garnierem a teraz Joanna
    oba ładne i naturalne kolorki wychodza
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •