Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 100

Temat: Wybór pędzli do makijażu

  1. #1
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Wybór pędzli do makijażu

    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

  2. #2
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz1. Narzędzia

    Powiem szczerze, że nie kupiłabym żadnego z tych zestawów. W każdym brakuje pędzla do nakładania różu.
    Moje propozycje są z ebaya. Sama kupowałam u nich pędzle i dobrze mi się na nich pracuje. Podaję kilka propozycji z mniejszych zestawów.
    (11) 11 pcs ARTISTRY MAKEUP BRUSHES SET (aukcja 370327025241) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!
    BOBI 24pc V brush set (aukcja 170420087493) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!
    16 x PRO Cosmetic Makeup Brush Set w/ DELUXE Case BS4 (aukcja 280458893044) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

  3. #3
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz1. Narzędzia

    ivonna70, tylko że ja nie używam różu, więc mi ten pędzelek jest kompletnie nie potrzebny.
    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

  4. #4
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz1. Narzędzia

    No to w takim razie ja Ci nie doradzę, bo nie wiem jak właściwie się malujesz i do czego konkretnie są Ci pędzle potrzebne. Czy do nałożenia pudru, aplikacji i roztarcia cieni, zrobienia kreski, poprawienia linii brwi Musisz sprecyzować swoje potrzeby, to wówczas podpowiem, który z tych trzech zestawów, które podałaś będzie najlepszy

  5. #5
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz1. Narzędzia

    Powiem tak. Pierwszy zestaw bym sobie odpuściła. Pozostałe dwa są właściwie takie same, różnią się tylko kolorem i ceną. Natomiast pędzle są identyczne. Trzeci jest tańszy i ja bym wybrała właśnie ten. Masz tam pędzel skośny, którym wygodnie Ci będzie nanieść cień na dolnej powiece, lub poprawić linię brwi używając brązowego cienia. Jest cieniutki pędzelek do kresek, płaski i wąski do ust i aplikator w gąbeczce jeśli wolałabyś właśnie nim nakładać cienie.

  6. #6
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz1. Narzędzia

    Jakoś tak dużo jest tam pędzelków i pewnie nie będę wszystkich używać. A może któryś z tych? Są bardzo tanie, ale no cóż...
    ZESTAW 5 PĘDZĘDZELKÓW W ETUI KIESZONKOWY HIT! (904034364) - Aukcje internetowe Allegro
    PĘDZLE MAC HELLO KITTY 5 SZT. WYJĄTKOWE (906703798) - Aukcje internetowe Allegro
    Nie chce wydawać dużo kasy, jak dopiero chciałabym się nauczyć nimi dobrze posługiwać, ale nie chce też kupić czegoś co pójdzie do kosza po kilku użyciach.
    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

  7. #7
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz1. Narzędzia

    Myślisz, ze te tańsze wytrzymają trochę i nie rozwalą się za trzecim razem? Ja się na tym nie znam, a jeśli Ty bardziej proponujesz te co pierw pokazałam to wolę wybrac je
    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

  8. #8
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Wybór pędzli do makijażu

    Dlatego doradzałam Ci ten trzeci zestaw, bo wygląda w miarę porządnie.

  9. #9
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    A co powiecie na taki zestaw? Mam z tej firmy kopytko, cążki i są bardzo dobre jakościowo. Nie wiem jak z pędzlemi...
    8-elementowy komplet

  10. #10
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    Cytat Napisał RoksiSK Zobacz post
    A co powiecie na taki zestaw? Mam z tej firmy kopytko, cążki i są bardzo dobre jakościowo. Nie wiem jak z pędzlemi...
    8-elementowy komplet
    nie znam tej firmy, ale mogę Ci poelcić za mniej wiecej tą sama cenę zestawik z MAC'a
    *MAC* ORGINAŁ USA HELLO KITTY ZESTAW PĘDZLI 12 (993203671) - Aukcje internetowe Allegro

    ---------- Dodano o godzinie 16:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:09 ----------

    ja sama sie nad tym zestawem zastanawiam.. help
    Mery macom-+-Pędzle do makijażu 18szt-+-PEARL (993766198) - Aukcje internetowe Allegro


  11. #11
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    szpilus nie widzialam nigdy jeszcze tak taniego zestawu z maca..wrecz absurdalna cena..podrobka i do tego kiepska z tego co widac a te randevou ja mysle ze to nie sa dobre pedzle, wszystkie sztuczne a sztucznymi pedzlami dobrego makijazu nie zrobisz..i tylko wyrzucisz pieniadze

  12. #12

  13. #13
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    ten pierwszy wyglada na najbardziej porzadny..zaryzykowalabym ten zestaw,jak w praktyce ciezko powiedziec jaki moze byc..
    ja jestem zdania ze na poczatek jest ok ale jak chcesz pracowac juz tak profesjonalnie to dobrze zainwestowac w bardzxo dobre pedzle cenowo wcale nie tanie ale pewnosc uztkowania pozostaje na dlugi czas,jak wiadomo pedzle pod siebie zbiera sie cale zycie wiec to tez nie jest maly wydatek..dobre pedzle pojedyncze mozna kupic od 50 do kilkaset zlotych za sztuke a jak widze takie komplety to daja duzo do zyczenia ale tak jak mowia sa takie ktore rowniez moga sie dobrze sprawowac..

  14. #14
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    Cytat Napisał annamon79 Zobacz post
    ten pierwszy wyglada na najbardziej porzadny..zaryzykowalabym ten zestaw,jak w praktyce ciezko powiedziec jaki moze byc..
    ja jestem zdania ze na poczatek jest ok ale jak chcesz pracowac juz tak profesjonalnie to dobrze zainwestowac w bardzxo dobre pedzle cenowo wcale nie tanie ale pewnosc uztkowania pozostaje na dlugi czas,jak wiadomo pedzle pod siebie zbiera sie cale zycie wiec to tez nie jest maly wydatek..dobre pedzle pojedyncze mozna kupic od 50 do kilkaset zlotych za sztuke a jak widze takie komplety to daja duzo do zyczenia ale tak jak mowia sa takie ktore rowniez moga sie dobrze sprawowac..
    dziękuję za pomoc

  15. #15
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu


  16. #16
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    bardzo dobre filmiki

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar Sylwia_88
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Ż
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    Znalazłam takie informacje:


    Pędzle do makijażu:

    Wizażyści maja ich cały arsenał. Im więcej pędzelków ' do zadań specjalnych, tym większe pole manewru przy perfekcyjnym makijażu oczu, ust i owalu twarzy- twierdzą. Nie musimy ich naśladować, ale warto wiedzieć, jakie pędzle są w sklepach. Będzie łatwiej wybrać.

    Jeśli zależy ci na perfekcyjnym makijażu, nie obejdziesz się bez pędzli. Absolutne minimum, to według specjalistów trzy pędzelki: dwa do malowania oczu (do kresek i nakładania cieni na powieki) oraz do pudru. Do wyboru masz pędzle z syntetycznego włosia, najlepsze do aplikacji płynnego podkładu i szminki (bo nie przyjmują wilgoci) oraz pędzelki naturalne, do suchych kosmetyków: pudrów, cieni, różu i brązerów.

    Do ust. Pędzelki do nakładania szminki są sztywne, płaskie, z włosia syntetycznego. Dzięki temu mają lepszą przyczepność. Te zakoń*czone wąsko ułatwią modelowanie konturu ust. Lekko zaokrąglone idealnie rozprowadzą pomadkę. Stosując je, przedłużysz trwałość makijażu.

    Do oczu. Najcieńszy ze wszystkich jest syntetyczny pędzelek do malowania kresek. Szersze pędzle, zwykle z naturalnego włosia, służą do nakładania i rozcierania cieni na powiece. Ułatwiają równomierną aplikację, stopniowanie i mieszanie kolorów.

    Do korygowania. Płaski, ścięty, syntetyczny pędzelek ułatwia punktowe nakładanie korektora, natomiast zaokrąglony przyda się do zatarcia granicy powstałej między korektorem a podkładem.

    Do podkładu.. Ten średniej wielkości płaski pędzel umożliwia mieszanie ze sobą różnych odcieni płynnego podkładu (na przykład na grzbiecic dłoni) oraz staranne rozprowadzenie go na twarzy. Syntetyczne włosie ułatwia utrzymanie pędzla w czystości.

    Do brwi. Ścięty, dość sztywny, płaski pędzelek służy do wykonania korekty i nadania brwiom odpowiedniego kształtu.

    Do różu i brazera. Łagodnie zaokrąglone pędzle do różu są wyprofilowane tak, by podkreślać kości policzkowe i ułatwiać korektę konturu twarzy. Pędzle do pudru brązującego wyraźnie różnią się od nich ściętym kształtem. Są idealne do modelowania i optycznego wyszczuplania twarzy.

    Do pudru. Pędzle do klasycznego sypkiego pudru oraz do pudru mineralnego są największe spośród wszystkich makijażowych pędzli. Ich owalny kształt ułatwia równomierne nakładanie makijażu. Sporządzone z naturalnego włosia, na przykład koziego. Dlatego w kontakcie ze skórą dają poczucię komfortu.




    polecam również 2 ciekawe stronki:
    pędzle do twarzy i ust
    pędzle do oczu

    Coś od siebie:
    Maluję się od ok.6 lat i nie ukrywam, że to jedna z moich pasji dziennie mnóstwo czytam o kosmetykach, makijażu, oglądam różne filmy w tej tematyce. Przy wyborze pędzelka NIGDY nie zwracam uwagi na firme (ponieważ spotykałam się z bardzo drogimi pędzelkami które były dużo gorsze niż te tańsze). Przede wszystkim zwracam uwagę na włosie - musi byc naturalne i nie może wypadac z pędzelka (syntetycznym źle mi się maluje, zostawia brzydkie ślady a naturalnym wszystko ładnie, gładko potrafię nałożyc). Dopiero później zwracam uwagę na kształt. I nie mogę nikomu napisac: "kup taki kształt" ponieważ każdemu maluje się wygodniej innymi kształtami Dam przykład: maluję oczy zaokrąglonym pędzelkiem z naturalnego włosia, ale moja przyjaciółka takim nie potrafi się malowac bo woli pędzelek ścięty na skos także nie będę doradzac co kto ma kupowac, po prostu, czym Wam wygodniej jeśli wolicie ścięty na skos - kupcie, jeśli wolicie zaokrąglony - kupcie zaokrąglony
    Tak samo jeśli chodzi o pędzle do pudru większosc poleca kabuki, a ja ich nienawidze dla mnie są za szerokie także same widzicie ile ludzi tyle gustów
    Podkład uwielbiam nakładac gąbeczkami
    Jeśli dopiero zaczyna ktoś przygode z makijażem to nie polecam zamawiania pędzli w internecie, lepiej iśc do sklepu, dotknąc je, przyłożyc do twarzy i samemu pomyślec "czy ten kształt będzie mi odpowiadac", "czy wygodnie mi się go trzyma" itp

  18. #18
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    Sylwia_88, to jest temat do wyboru pędzli, jakby chciał ktoś kupić, a o narzędziach bardziej jest tutaj: http://forum.wzorki.info/makijaz/399...narzedzia.html
    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

  19. #19
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    MAESTROBURSH śnie o nich każdej nocy hehehe

  20. #20
    Wolny strzelec <3 Avatar plushak
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    3 505

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    pędzle "Hakuro" zyskują coraz większą popularnośc czy któreś z WAs je posiada?









  21. #21
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  22. #22
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    pędzle do paznokci mają bardzo fajne, ten zestaw też taki wypasiony Tylko ta cena.. no ale w sumie wyposażony na maxa, więc ja bym się nie zastanawiała, bo co do jakości nie mam wątpliwości, na pewno będą dobre
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  23. #23
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    moim zdaniem cena nie jest wysoka, skoro pedzle nieznanych firm kosztują ok 70zł a składają się z takiej samej ilości zestawu. Podoba mi sie i mam nadzieję, ze mi chłopak zasponsoruje
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  24. #24
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    heh, są przecenione ze 148 zł
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  25. #25
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Wybór pędzli do makijażu

    Fajnie wygląda ten zestaw i w opisie podane, że głównie włosie sobola i wiewiórki, więc powinny być ok

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 16-11-2023, 12:44
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-03-2021, 10:26
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 12:12
  4. KURS MAKIJAŻU - cz1. Narzędzia
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 10:50
  5. KURS MAKIJAŻU - cz3. PUDRY I RÓŻE
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 21:40

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •