Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 238

Temat: Jak zarabiacie jako stylistki

  1. #26
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Ale podpisywanie "lojalnosciówki" to jakas totalna przesada. Gdyby-powiadam-gdyby bylo tak, ze to ten salon Cie wyszkolil i to w takiej metodzie ktora sie nie powtarza w innych salonach no nie wiem... teraz wymysle jakas bzdure-ozdabianie paznokci pieprzem i papryka, to na te wlasnie usluge(tajemnica szkolacych), zaklad moze zażadac podpisania papieru,bo u nich sie szkolilas i ta metoda zarbokujesz rowniez u nich, ale jak sie szkolilas gdzie indziej, placilas za to i sprzedajesz im swoja fachowosc, to wymaganie podpisania umowy lojalnosciowej to jest lamanie prawa moje drogie dziewczynki-oczywiscie mamy wybor-nie podjac tam pracy. Ale wiemy jak jest....

  2. #27
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    no tak ale też trzeba spojrzeć na pracownika.... ta koleżanka co miała podpisać klauzule jest z wykształcenia kosmetyczką i w momencie kiedy pracodawca ją zwolni a ona nie może wykonywać zawodu przez 5 lat to z czego ona ma żyć skoro nie ma innego wykształcenia zawodowego?
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  3. #28
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    wiesz co o tym mysle, nie? niech on @#$%$#%#

  4. #29
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    nie no ja nei mówie że przez 5 lat od razu, podczas trwania stosunku pracy powiedzmy

    kura to sie zdziwisz bo stylizacje z dodatkiem przykraw kuchennych itp były w stanach ze 3 lata temu, może 2 hitem podobno

  5. #30
    No to..wpadłam Avatar ilonia123
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Postów
    189

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Ja rozumiem taki papierek można podpisac jeżeli pracodawca płaci ci za szkolenie i ty wobec niego masz pewne zobowiązania... a nie szkolenia ukonczone na wlasna rękę a on tego wymaga od ciebie

    A co do tego że się zachęca inne panie ktore przychodzą do salonu to bzdura ja nigdy bym tak nie robiła...

    A to co ja robie po godzinach i inni pracownicy to jest moja sprawa jeśli przed podjęciem pracy w salonie mialam swoje stale klientki to nagle mam im powiedziec że macie teraz chodzic do salonu i zrobię wam pazury o połowę droższe...

    To jest moim zdaniem nie logiczne... Bo np. fryzjerka wychodzac z pracy dalej jest fryzjerką tak samo w naszym przypadku jest...

    A zaczynac parce odrazu od szantarzu to lekka przesada...

  6. #31
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    to jest normalne działanie. jeżeli jestes u pracodawcy na umowie to nei siedzisz w pracy po godzinach i nei robisz na jego sprzęcie jego rzeczami paznokci klientom przecież.

    ja rozumiem że ty jestes uczciwa i byś taknei robiła, ale uwierz mi w salonach odchodza różne szopki

  7. #32
    No to..wpadłam Avatar ilonia123
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Postów
    189

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Wiem i powiem ci tak że na okresie próbnym miałam pacowac na swoich produkatach

  8. #33
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    żenada:/ dlatego ja już wynajem w 2 salonach przerabiałam, a teraz bardziej się opłaca domem zajmowac i szukać czegoś naprawde dobrego a nei byłe g**

  9. #34
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    ja mam zamiar otworzyc dosc duzy salon za 1,5 roku jak kosmetologie skoncze i na pewno zatrudnie 2 osoby i beda musialy podpisac lojalke sporzadzona przez prawnika, oraz nie beda dopuszczane do danych klientow.
    wiecie jak wyglada kradziez klientow w salonach
    zapewne wiedza te ktore maja pracownikow ktorych wyszkolily a pozniej salon praktycznie przestal funkcjonowac bo pracownice odchodzac bezczelnie wysylalay smsy do klientek ze zrobia za pol ceny u siebie w nowym salonie.

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  10. #35
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    ja mam zamiar otworzyc dosc duzy salon za 1,5 roku jak kosmetologie skoncze i na pewno zatrudnie 2 osoby i beda musialy podpisac lojalke sporzadzona przez prawnika, oraz nie beda dopuszczane do danych klientow.

    nie obraź się Kochana, ale ja bym u Ciebie nie chciała pracować na takich warunkach
    przyjmując np. mnie do pracy musiałabyś się liczyć z tym, że równiez mam szkolenia, doświadczenie i wiedzę z zakresu stylizacji i z tym, ze mam pewne zobowiązania wobec moich stałych domowych klientek, z których bym nie zrezygnowała ze względu na pracę u Ciebie bo dziś zaczynam pracę u Ciebie, rezygnuję z "domowego dochodu", a przy tym z klientek które przychodzą do mnie od iluś tam m-cy, a Ty mi za 2 dni mówisz "dziękuję" i bye bye i co dalej ze mną na bank nie odzyskałabym już tego zaufania moich klientek co miałam wcześniej, baaaa nie odzyskałabym samych klientek! nie miałabym pracy u Ciebie i co także uważałabym za właściwe na dzień dobry powiedzieć Ci o tym, a jakbyś zażądała, żebym z nich zrezygnowała to wolałabym otworzyć swój salon albo pracować dalej w domu na swój rachunek
    a co do podbierania klientek to musisz się z tym Kochana liczyć, a klient nasz pan i choćbyś nie wiem co robiła, on pójdzie tam gdzie jemu odpowiada, a ceny to główny chwyt, który doprowadza do tego iż klient od nas odejdzie jak znajdzie tą samą usługę taniej proste i logiczne sama pewnie tez bym się tym kierowała
    także ja bym wolała zatrudnić się u Ciebie bardziej na warunkach szefowa stylistka-pracownica stylistka, a nie szefowa terrorystka - robol z klapką na oczach


  11. #36
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    A ja rozumiem pierwszą i drugą stronę... Bo z jednej strony wiem że dziewczyny pracujące w salonach nie są uczciwe i znam dziewczynę która odbija klientki szefowej zapraszając panie do swojego domu na paznokcie za 20 zł serio, za 20 zł. A z drugiej strony mam np klientkę która co miesiąc przyjeżdża do mnie z Krakowa. I co miałabym jej powiedzieć? Że musi teraz iść do salonu gdzie pracuje? To ona mi powie że poszuka sobie kogoś w krakowie bo przecież do Częstochowy do salonu nie będzie jeździła. Czy nawet czasami robię paznokcie koleżankom w domu i wiem że nie pójdą do salonu... Dlatego zapewne gdybym była pracodawcą to przed podpisaniem umowy uprzedziłabym panią że jeśli dowiem się o próbie odbijania klientek to umowa zostanie rozwiązana i tyle... Z klauzulą o jakich piszecie wcześniej nigdy się nie zgodzę bo jest ona strasznie niesprawiedliwa i krzywdząca.

  12. #37
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    czy wy wiecie jak wyglada umowa lojalnosciowa z punktu widzenia prawa widzialyscie kiedys taka umowe
    chyba nie
    umowa lojalnosciowa dotyczy tylko i wylacznie stosunku pracy pracodawca-pracownik, nie obchodza prcodawcy stale klientki pracownika salonu, po godzinach w domu moze swoje stare stale klientki przyjmowac i robic z nimi co chce dopoki nie dochodzi do konfliktow interesow, a umowa dotyczy tylko i wylacznie salonu i JEGO klientow.
    tzn zazwyczaj w umowie jest klauzula dotyczaca podbierania klientow przez pracownika
    oraz zapis odnoszacy sie do ustania umowy o prace ze np pracownik nie moze przez rok po ustaniu stosunku pracy podjac dzialalnosci gospodarczej w zakersie wykonywanego wczesniej zawodu.
    i taka umowe podpisuje sie w momencie przejscia pracownika przez okres probny czyli rowna sie umowa na czas nieokreslony


    z punktu widzenia mojego czyli przyszlego pracodawcy taka umowa jest bardzo wporzadku, pracownik pracuje w dobrych warunkach finansowych, ma oplacane szkolenia dodatkowe, warsztaty i wyjazdy. niestety teraz jest wiecej nieuczciwych osob niz uczciwych i trzeba sie zabezpieczac.


    co byscie zrobily w takiej sytuacji
    przyjmujeszc pracownice, wysylasz na szkolenia inwestujesz w pracownika powiedzmy 20tys.
    po roku pracownica kradnie wszystkich salonowych klientow i otwiera swoja dzialalnosc, a ty bankrutujesz albo odbijasz sie nie spisz po nocach zeby to co kochasz i pracowalas na to latami ratowac, pozyskujesz kolejnych klientow i dochodzi do tego ze potrzebujesz nowego pracownika... i co kazesz podpisac lojalke czy nie?

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  13. #38
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Zawsze będzie tak, że rację ma ta strona po której aktualnie stoimy
    Każda z nas chce bronić swoich interesów, niezależnie czy jest pracownikiem czy pracodawcą.
    Zazwyczaj w firmach różnych branż podpisywane są lojalnościówki, na zasadzie robisz out - oddajesz za szkolenia.


  14. #39
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    samaron zgadzam sie, a na kradziez klientow sa odpowiednie paragrafy
    tylo dziwi mnie ze wielu jest takich "okradzionych" pracodawcow i z nich nie kozystaja.

    bo za to groza nawet 2 lata wiezienia i dziwie sie laskom ktore to praktykuja, albo sa glupie albo mysla ze nic im sie nie zrobi

    sa na to 2 paragrafy
    np art 23 o zwalczniu nieuczciwej konurencji i 266 art. kodeksu karnego.

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  15. #40
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Powiem Wam, że chodziłam teraz cały m-c do spa na różne zabiegi na ciało i gębę
    i był tam taki jeden pracownik nie bardzo zadowolony ze swojej pracy,
    już przy pierwszym spotkaniu odważył się na prywatę, pt. "ja w domu zrobię Pani taniej i lepiej",
    pomyślałam sobie: znaczy się, że tu w pracy kichę odwala i np, źle mnie wymasuje, tak?
    i poprosiłam na recepcji, żeby więcej tego pana mi nie dawali.

    Więc zgadzam się z Agulusią, jeśli przychodzi się do pracy tylko po to, żeby ZUS opłacili,
    a klientów z salonu w domu obrabia, to wolałabym wyjść na zołzę niż wylądować pod mostem.


  16. #41
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    czy wy wiecie jak wyglada umowa lojalnosciowa z punktu widzenia prawa widzialyscie kiedys taka umowe
    chyba nie
    umowa lojalnosciowa dotyczy tylko i wylacznie stosunku pracy pracodawca-pracownik, nie obchodza prcodawcy stale klientki pracownika salonu, po godzinach w domu moze swoje stare stale klientki przyjmowac i robic z nimi co chce dopoki nie dochodzi do konfliktow interesow, a umowa dotyczy tylko i wylacznie salonu i JEGO klientow.
    tzn zazwyczaj w umowie jest klauzula dotyczaca podbierania klientow przez pracownika
    oraz zapis odnoszacy sie do ustania umowy o prace ze np pracownik nie moze przez rok po ustaniu stosunku pracy podjac dzialalnosci gospodarczej w zakersie wykonywanego wczesniej zawodu.

    Agulusia uwierz, ze widziałam, a nawet podpisałam taka lojalnościówkę, tyko nie w branży pazurkowej! dlatego wiem, że jest bardzo, ale to bardzo krzywdząca dla pracownika i już nigdy więcej, z naciskiem na NIGDY nie pozwolę, bo ktoś mnie tak upokorzył czymś takim! tym bardziej w branży pazurkowej, gdzie każda z Nas marzy o salonie, o pracy na swoim!
    dlatego zgadzam się z Samaron : "robisz out - oddajesz za szkolenia"! albo po prostu nie inwestujesz swoich pieniędzy w pracownika, a robi to on sam - w swoim zakresie i od niego zależy czy chce się dalej szkolić czy nie z resztą każde szkolenie pracownika uwzględniasz w swoich kosztach co jest plusem dla Ciebie


  17. #42
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    poniewaz umowe lojalnosciowa trzeba skonstruowac tak zeby nie byla krzywdzaca dla obu stron i zanim sie ja podpisze warto poprosic o wytlumaczenie
    albo zamiast lojalki mozna skonstruowac umowe o prace w sposob taki ze zwraca pracownik koszty szkolen a pozniej mozna pracownika scigac z paragrafow wyzej wymienionych za kradziez klientow oczywiscie pragrafy rowniez bylyby umieszczone na umowie.
    kazdy pracownik ktory nie ma zlych zamiarow podpisze taka umowe czy lojalke od reki.

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  18. #43
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Agulusia a mam pytanko: robisz teraz pazurki w domu


  19. #44
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    robie w domu, ale nie pracowalam w zadnym salonie

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  20. #45
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Agulusia ale nie określiłaś się wcześniej w swojej wypowiedzi jakie warunki chcesz postawić pracownikowi... Jeśli naprawdę tylko takie to jestem jak najbardziej za bo nawet wcześniej sama to napisałam - niech pracownika liczy się z konsekwencjami podkradania klientek. Ale tak jak dziewczyny pisały wcześniej o tym że nie można w ogóle wykonywać tego zawodu w czasie trwania umowy i 5 lat po... No to przegięcie totalne i na to nigdy bym się nie zgodziła

  21. #46
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    5 lat to przesada :/
    umowa lojalnosciowa ma chronic moje interesy a to co stylistka robi po 8 godzinach w pracy mnie nie interesuje dopoki trzyma sie z daleka od klientek salonu

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  22. #47
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Ja sobie tylko wyobraziłam że przyjdzie do mnie ciotka na paznokcie i mnie za to z pracy wywalą bo umowę podpisałam

  23. #48
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    bo umowe trzeba skonstruowac tak zeby nie byla krzywdzaca , pracownik zadowolony to dobry pracownik
    ja to mowie w pracy jak w rodzinie z kazdym trzeba zyc dobrze

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  24. #49
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    robie w domu, ale nie pracowalam w zadnym salonie
    dobra to jest teraz taka sytuacja: zatrudniam Cie u siebie, pracujesz powiedzmy rok i Ty odchodzisz, bo nie chcesz już ze mną pracować... no więc ja daję Ci świadectwo pracy, żegnamy się w miłej czy też nie miłej atmosferze i Ty odchodzisz, ja nadal mam salon Ty masz swoje klientki w domu i wszytsko cacy pewnego dnia idziesz ulicą i w parku przy Twojej ulubionej ławeczce spotyka Cię Pani Kowalska i woła na Twój widak " oooo pani Agulusia jak miło Pania widzieć! właśnie miałam wpaśc do Pani na pazurki tam do tego salonu u KaMiLiC., bo się szwagra brat żeni i bym sobie jakies fajne na weselicho strzeliła, a taka byłam zadowolona z Pani usług! to jak kiedy moge wpaść" no i Ty informujesz Panią Kowalską, że już w salonie nie pracujesz Pani Kowalska więc pyta " ooo jej i co ja zrobię teraz taka byłam zadowolona!" ....

    i teraz puenta:

    pierwsza twoja myśl "kurna kobita zadowolona, klientka się przyda, ha a może więcej przyprowadzi! a co mi dam jej numer i niech do domu przyjdzie przecież już w tym salonie nie pracuję!"

    dajesz numer i Pani Kowalska za 2 dni wychodzi od Ciebie z bananem na ustach, bo ma pazurki jak ta lala! i to jest podebranie mojej klientki!

    teraz moje pytanie: zrobisz tak czy nie? bo ja bym tak zrobiła, a wiesz czemu bo klient daje mi pensje nie ważne czy w domu czy w salonie! i niech nikt nie mówi, że by nie przyjął w domu!

    co innego jeśli pracownik zachowałby się tak w pracy, tzn dał prywatny numer w pracy przy wykonywaniu usługi - wtedy lincz! ahahah


  25. #50
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Cytat Napisał KaMiLaC. Zobacz post
    i teraz puenta:

    pierwsza twoja myśl "kurna kobita zadowolona, klientka się przyda, ha a może więcej przyprowadzi! a co mi dam jej numer i niech do domu przyjdzie przecież już w tym salonie nie pracuję!"

    dajesz numer i Pani Kowalska za 2 dni wychodzi od Ciebie z bananem na ustach, bo ma pazurki jak ta lala! i to jest podebranie mojej klientki!
    kradzieza klienta nazywa sie bezczelne rozpowiadanie w salonie ze sie idzie na swoje i daje sie w lape nr telefonu dodajac ze sie zrobi taniej.

    oczywiscie ze bym przyjela w domu poniewaz po 1 ja tej klientki nie nagabywalam w godzinach pracy i ona sama mnie znalazla.
    ja jej danych z firmy w ktorej pracuje krasc nie musialam


    Cytat Napisał KaMiLaC. Zobacz post
    co innego jeśli pracownik zachowałby się tak w pracy, tzn dał prywatny numer w pracy przy wykonywaniu usługi - wtedy lincz! ahahah
    1 to jest kradziez klientow
    2 kradzieza klienta jest rowniez wyniesienie z firmy nr tel
    3 oraz rozsylanie smsow lub dzwonienie do klientek ze sie na swoje idzie i bedzie taniej
    to jest przestepstwo i na pierdla bym sie nie narazala

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2009, 16:49

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •