Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 76 do 100 z 238

Temat: Jak zarabiacie jako stylistki

  1. #76
    Rozkręcanko Avatar Martita1503
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Ja w takiej sytuacji zrozumiałabym swojego pracodawce i podpisałabym papiery lojalnościowe ( takie o których mówi agulusia) może dlatego, że jestem uczciwym człowiekiem i mi taka umowa na takich warunkach byłaby na rękę

  2. #77
    No to..wpadłam Avatar Iwon
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    108

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Cytat Napisał natka_23 Zobacz post
    no tak ale też trzeba spojrzeć na pracownika.... ta koleżanka co miała podpisać klauzule jest z wykształcenia kosmetyczką i w momencie kiedy pracodawca ją zwolni a ona nie może wykonywać zawodu przez 5 lat to z czego ona ma żyć skoro nie ma innego wykształcenia zawodowego?
    jeśli chodzi o tą wypowiedź - dobrze skonstruowana lojalka na pełnej mocy prawnej zawiera taki punkt że owszem pracodawca może zakazać Ci pracować w zawodzie ale musi Ci płacić odszkodowanie przez ten okres, chyba 25% od wypłaty jaką miałaś u nich
    ja podpisałam taka lojalke,ale tylko dlatego że moja szefowa z głupoty i zachłanności wywaliła ten punkt z umowy i cała umowa stała się bezprawna, konsultowałam to z prawnikiem

    ja miałam takie propozycje pracy ze byście się zdziwiły
    wszędzie proponują mi albo umowe na zlecenie lub o dzieło, pewnie dlatego bo wtedy mnie nie ubezpieczają, w najlepszym przypadku dają pół etatu,ale pracujesz 8 godzin. W kilku miejscach dawali mi 30 lub 35% i nic więcej
    moja koleżanka obecnie jest na umowie na zlecenie, ma 400zł podstawy i 20%,miesięcznie zarabia jakieś 700, 800zł i ma za to jeszcze dziękować szefowi że może u niego pracować. Do tego musi sama kupować kawe "swoim" klientkom, ale ma zakaz dawania im swojego nr tel bo to isą klientki salonu nie kosmetyczki, oprócz tego musi się dokładać do rachunku za telefon stacjonarny w salonie
    ja przeżyłam podobne historie i dlatego byłam długo bezrobotna
    teraz zaczynam prace w nowym miejscu, tez bez rewelacji ale dają mi tu pełny etat, 1000zł podstawy i tylko 5% od zabiegu,ale spróbuje, bo mam już 25lat a na umowe pracowałam tylko 3 miesiące i to na pół etatu, muszę sie gdzieś zaczepić nanormalną umowę żeby do emerytury mi się to liczyło

    miałam taki okres że wolałam iśc do sklepu sprzedawać niż pracować u prywaciarza, który mnie wykorzystywał, okradał i jeszcze wmawiał że mam mu za to dziękować

    ---------- Dodano o godzinie 17:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:10 ----------

    Cytat Napisał Emilia B. Zobacz post
    Dla mnie to jest tak: klientki nie są salonu a stylistki, wierne są pracy tej jednej osoby. A już w interesie salonu jest zadbać o to aby pracownicy nie chcieli od nich uciekać. Poza tym muszą się z tym liczyć-ryzyko zawodowe. Dodatkowo dzięki takiej dobrej stylistce salon zdobywa renomę... Ja nigdy lojalnościówki nie podpiszę
    ja też się zgadzam
    z mojej strony to wygląda tak - jeśli jesteś dobra to pracowawca powinien Cie docenić i szanować, powinien Ci dać takie warunki żeby obie strony były zadowolone, a nie tylko on sie na Twojej ciężkiej pracy nachapał i tylko Ci gadał nad głowa ze tego nie umiesz, to robisz źle
    ja tak pracowałam, nigdy dobrego słowa nie usłyszałam, a ruch był, klientki były, tylko zawsze było coś nie tak, to wkońcu psychicznie nie wytrzymywałam i odeszłam, ani jednej klientce nie dłam swojego nr, żadna mnie nie pytała,nikt o niczym nie wiedział, nagle przyszły do salonu a mnie nie ma i koleżanek sie pytały czy nie wiedza gdzie teraz pracuje
    mogę Wam pokazać maile jakie do mnie pisały na nk,bo znalazły moje konto, ja nic nie zrobiłam
    każdy z nas przyzwyczaja się czy do lekarza, czy do fryzjera, to normalne, tak samo jest ze stylistkami

  3. #78
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Iwon współczuje...zobaczysz w końcu się uda



  4. #79
    No to..wpadłam Avatar Iwon
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    108

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Cytat Napisał dzikakura Zobacz post
    Ale podpisywanie "lojalnosciówki" to jakas totalna przesada. Gdyby-powiadam-gdyby bylo tak, ze to ten salon Cie wyszkolil i to w takiej metodzie ktora sie nie powtarza w innych salonach no nie wiem... teraz wymysle jakas bzdure-ozdabianie paznokci pieprzem i papryka, to na te wlasnie usluge(tajemnica szkolacych), zaklad moze zażadac podpisania papieru,bo u nich sie szkolilas i ta metoda zarbokujesz rowniez u nich, ale jak sie szkolilas gdzie indziej, placilas za to i sprzedajesz im swoja fachowosc, to wymaganie podpisania umowy lojalnosciowej to jest lamanie prawa moje drogie dziewczynki-oczywiscie mamy wybor-nie podjac tam pracy. Ale wiemy jak jest....

    o właśnie, ja sama sie wyszkoliłam,miałam swoje własne pomysły i byłam oryginalna, babka to zauważyła i chciała na tym zarobić, ale robiła wszystko żebym się dobra nie poczuła bo bym była za pewna siebie i za dużo kasy od niej chciała, jak ona to mówiła "żebym w piórka nie obrosła", a kazała mi uczyć inne pracownice, musiałam szkolić swoją konkurencję, bo było nas kilka i mi tez zależało na klientkach bo miałam tylko %

    pracodawcy powinni nas doceniać i tak nas traktować żebyśmy nie odchodziły, a nie lojalkami straszyć
    ja jakbym trafiła na dobra pracę to bym się jej trzymała, ja paznokcie robiłam w domu po to żeby dorobić bo mi na nic nies starczało, ale gdybym miała w miarę dobrze w pracy to chciałabym po pracy mieć czas dla siebie, a nie sobota niedziele siedze przy paznokciach, nie mam czasu dla siebie, chłopaka,na nic

    kocham to co robię,ale czasem wydaje mi się że za dużo poświęcam by to robić, takie mamy realia

    ---------- Dodano o godzinie 17:34 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:32 ----------

    Cytat Napisał Emilia B. Zobacz post
    Iwon współczuje...zobaczysz w końcu się uda
    dziękuję kochana jesteś
    czasem nie mam już siły non stop walczyć o swoje prawa
    szukam pracy w której będe sie dobrze czuła psychicznie, mam nadzieje że ta praca taką się okaże
    choć też mam do niej kawałek i na dojazdy trochę wydam, ale muszę spróbowac

  5. #80
    No to..wpadłam Avatar KingaNiewiadomska
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    209

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    A ja moje kochane wypowiem się tutaj w poniedziałek bądź we wtorek. Będę podpisywać umowę o pracę w salonei SPA jako stylistka paznokci i czytam o tych lojalnościówkach i o tym robieniu na % i zaczynam się bać... Wstępnie wiem, że będę robić pazury na %. a dokładniej za 30%. Pazury niby będą od 100zł... nie wiem jeszcze jak z cennikiem, czy mam go sama ustalić czy też będzie ustalony z góry... ale dzisiaj napomknęłam, że nie wiem jak bedzie z początkiem... wiadomo, że na dzień dobry nie pcha się tłum ludzi do salonu. Więc moje pytanie brzmiało czy ja od początku mam tylko 30% od usługi czy przez jekiś czas dopóki klientela się nie znajdzie to dostanę jakąś stałą, podstawową pensję gdybym miała zarobić w pierwszym miesiącu przypuścmy 600zł na rękę... niestety to mało... wiec przedstawiłam jej moja ostatnią ofertę pracy... miałam wszystko na % tak samo... ale gdyby dochody były małe to miałąm 1000zł pewne zawsze... wiec odezwę się do wtorku, zeby zapytać o to i owo

  6. #81
    Debiutantka Avatar casandra
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznań
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Bozzzz....ręce opadają
    Nie dajcie się kociaki
    Ja zmieniam miejsca jak rękawiczki, no wlasnie gdzies zgubilam juz w tym roku dwie pary
    ale poważnie, zmienilam lokal, tam wynajmowalam ale kazalam sie lipnie zatrudnic na 1/4 etatu, oni mieli wynajęte stanowisko, a ja sobie zus sama placilam.
    I wiem, ze ta metoda jest 100% ok.
    bo mam pewnosc ze mam placony zus. dwa, że w ogole jestem na swoim i nikt m i nie mowi, co i o ktorej mam robic. pracuje na siebie,
    trzy - mam umowe o prace
    ..
    ale poszlam w cholerę bo martwe powietrze ktos zaczal byc nie mily i nie chcialalm tram siedziec poszlam gdzie indziej na tych samych warunkach ale z tym, ze w tym miejscu nie bylo wczesniej tipsow i musialam rozkrecac..a babce wkreciilam ze w poprzednim zakladzie placilam 350zl i tu tez nie bede wiecej palcic za podnajem. albo woz albo rybki..Z tym, ze w poprzednim placilam 500;p
    wiec 150 akurat na zus bylam do przodu.

    wychodze z kleintkami na czysto okolo 1600zl. nie wiele, ale na prawde zeby rozkrecic trzeba rozrzucic ulotki( ja to zrobilam dopiero po roku- a w przeciagu tygodnia mialam 3 osoby wiec juz sie zwrocilo) , a teraz ieszamy baner ...punkt jest ok..pracuje 6 lat juz ale to ciagle zmienianie lokalu wiem, ze nie jest dobre . stalych klientek od 4-5 lat mam okolo 30!

  7. #82
    No to..wpadłam Avatar Tekila_18
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    138

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Jak dla mnie takie umowy lojalnościowe są oki pod wrunkiem, że obie strony zgadzają się na jej warunki (chociaż nigdy nie miałam przyjemności spotkać się z taką umową).

    A co do kwestii, że po zakończeniu współpracy przez 5 lat nie mozna wykonywać zawodu, to jest bezsensowna bzdura, przynajmniej jak dla mnie.

    Już bardziej zrozumiem,jeśli by mi ktoś powiedział, że przykładowo przez rok nie mogę otworzyć swojego salonu, a po roku go otwieram, ale w umowie jest zaznaczone, że salon swój mogę otworzyć, ale ma on być w jakiejś odległości od salonu w którym pracowałam np. w odległości kilometra lub dwóch, coś w tym stylu.

  8. #83
    Rozkręcanko Avatar Ola
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    5 lat nie wykonywac zawodu? szok... nie wiem jak wy dziewczyny ale Jakbym ja miala zacząć prace zaproponowali cos takiego to i bym wyszła. Moim zdaniem gruba przesada...

  9. #84
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Może najlepiej dożywotni zakaz wykonywania zawodu...

  10. #85
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Kobietki powiedzcie mi, jaką umowę najlepiej podpisać w salonie z babeczką ? To nie jest wynajem stanowiska, tylko ona mnie zatrudnia u siebie i daje mi wynagrodzenie... Tylko teraz pojawia się dla mnie problem, a mianowicie ile "mam chcieć" od niej kasy na początek? Interes będzie trzeba rozkręcić, ulotki jakieś, ogłoszenia itp. jestem zielona, wierzę, że mi pomożecie

    przejrzałam topic i nic za bardzo nie znalazłam ...

    aha chciałam dodać, ze cały salonik będę miała do swojej dyspozycji. sporo zaryzykowałam, ale myślę, że było warto czekam na cenne wskazówki
    Ostatnio edytowane przez nanami7 ; 16-11-2010 o 19:23
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  11. #86
    Szkoleniowiec Avatar edytakon
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 467

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Nanami, ciezko określić, ale powiem jakie warunki oferuje dziewczynie moja znajoma,
    zatrudnienie na pol etatu; praca od 12-20; 1200-1500 na rękę + jakaś premia od ilości klientek. Poza tym wyszkoli ją w malowaniu, kwiatkach akrylowych itp. mysle ze to świetna propozycja.
    zapraszam na swojego mini bloga
    http://www.edytakon.pinger.pl

    oraz na stronkę

  12. #87
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Cytat Napisał edytakon Zobacz post
    zatrudnienie na pol etatu; praca od 12-20; 1200-1500 na rękę + jakaś premia od ilości klientek..
    Dzień dobry, czytam właśnie o wynagrodzeniu i zauważ że od 12-20 to przecież jest 8 godzin. a 8 godzin to cały etat a nie pół. gdyby pół było 8godzin to cały wynika że 16-a to jest niezgodne z kodeksem pracy.
    coś mi tutaj nie pasuje a jeszcze wynagrodzenie za pół etaty wygląda podobnie jak najniższa krajowa (1035zł) więc za cały etat byłoby 2400-3000zł plus premia? jakoś nie chce mi się w to uwierzyć.

  13. #88
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    pół etatu jest tylko na umowie.... niestety pracodawcy tak robią żeby płacić mniejsze składki a jakie jest życie każdy wie.....



  14. #89
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    tak, ale ja tam jestem sama.
    wiadomo,że opłaty też są jakieś tam, mniejsze lub większe a szefowa też coś musi mieć dla siebie.
    nie wiem jak to rozwiązać. Mam czas do poniedziałku, żeby to przemyśleć ...
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  15. #90
    Redaktor Avatar katherinne
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Legnica
    Postów
    398

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Generalnie jestem na swoim, ale w moim wypadku wygląda o trochę inaczej, bo nie mam salonu, tylko dojazd do klientki. Poza tym kwiaciarnia i totolotek w podziale z mamą. Płacę mały ZUS, bo drugi rok prowadzę firmę. Ile wychodzę na czysto? Nie da się tego określić Raz jest tak a raz inaczej.

  16. #91
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Dziewczyny mam do was pytanie. Jutro jestem zaproszona na rozmowę w sprawie pracy jako manicurzystka. Gdy dzwoniła do mnie ta kobieta to pytała się ile bym chciała zarabiać, a ja nie wiedziałam co powiedzieć. Tutaj macie stronkę i ceny tego salonu: espumahair.pl Napiszcie ile wy sądzicie aby jej jutro powiedzieć.
    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

  17. #92
    Szkoleniowiec Avatar edusia777
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    dziewcznki pomozcie mi bo ja juz zglupialam calkowicie. dostalam propozycje pracy w salonie, mam tam robic paznokcie, makijaz, rzesy, henne, manicure i pedicure. bede pracowac tylko popoludniami bo rano mam szkole. to jest male miasteczko i pewnie bedzie malo klijetek. pani mi zaproponowala ze ona bedzie wszystko wyposazac (kosmetyki) a mi za usluge bedzie placila 30% i to wszystko. wydaje mi sie ze to jest strasznie malo, przeciez przez miesiac bedzie mi wychodzilo okolo 300 zl i to pewnie gora. to chyba nawet szkoda czasu i dojazdow za taka pensje? co o tym sadzicie?

  18. #93

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    jesli mailabys z tego sie utrxymywac to oczywiscie ze nie jesli dorabiac to czemu nie chociaz 30%to malo... zalezy czy mialabys klientki

  19. #94
    Szkoleniowiec Avatar edusia777
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    no wolalabym normalnie pracowac i normalnie zarabiac niz narobic sie za te kilka zlotych:/ i wlasnie nie wiem co zrobic, jak to rozwiazac zeby bylo dobrze dla mnie i dla mojej szefowej...
    a czy tylko 30% od klijetki to normalna stawka

  20. #95
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2010
    Postów
    54

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Edusia jeżeli masz dojeżdzać to wg mnie to niewiele (ok 300 zł) większość dasz na dojazd, a z tego co ja się orientuje (tez jestem w BP) to ciężko jest tu z klientkami..musisz dać dobrą promocje na początek by "zwabić" Kobietki

  21. #96
    Szkoleniowiec Avatar edusia777
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    ciekawe czy wlascicielka poszlaby na to zeby mi placic kilkaset zlotych (nie mowie ze duzo np.200 czy 300) stalej pensji plus iles tam procent z klijetki... moglaby mi wynajac miejsce ale aktualnie nie moge zalozyc swojej dzialalnosci
    kombinowalam tez zeby mnie zatrudnila a ja jej bede dorzucac sie do czynszu i oplat, sama bede kupowala kosmetyki ale tez sama zgarniala kase za zabiegi. co o tym sadzicie? oplacalo by mi sie

    a i jeszcze dochodzi ubezpieczenie to tez jej bede musiala oddawac kase.
    slyszalam tez ze jak sie zatrudnia na umowe zlecenie to placi sie bardzo malo za ubezpieczenie albo nawet w ogole? czy to prawda?

  22. #97
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    edusia, dlaczego zakladasz, ze bedzie zarabiała tylko 300 zlotych?

    Rzesy, zebiegi, paznokcie, 300 zlotych to jest obrotu tysiac przez miesiac.. zakladasz ze strasznie malo zrobisz, to ja mam obrotu 1500-2000, a pracuję w domu.

  23. #98
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Kurka dobrze mówi, nie zakładaj tak małego obrotu, moim zdaniem spokojnie wyciągniesz 3-4 razy wyższy pracuję w domku, tylko paznokcie, niewiele bo studiuję dziennie i na tym muszę się skupić, a mam koło 600-700zł/mc. dla siebie
    p.s. swoją drogą dajesz radę Kurko

  24. #99
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Edusia, ja pracowalam na umowe zlecienie
    jedyny plus tego, ze nie potracaja Ci podatku, co daje wiecej zarobic bo prawie 300 zl a minus tego, ze nie liczy Ci sie staz do emerytury
    tak przynajmniej ja mialam i mi sie to nie oplacalo bo prawie 2 lata w plecy jestem...
    Agnieszka

  25. #100
    Szkoleniowiec Avatar edusia777
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    no tak, wszystko sie zgadza ale nawet jakbym zrobila zabiegi na te 1000zl. to przeciez ja dostane tylko 30% czyli 300zl:/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2009, 15:49

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •