Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 2345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 126 do 150 z 238

Temat: Jak zarabiacie jako stylistki

  1. #126

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    hmmm... ja miałam pracować w salonie u mojej cioci która ma kilka salonów i planowała otwierać kolejny więc chciała mnie wkręcić , niestety nici z tego wyszło bo sprawy się pogmatwały i salonu nie ma ale wstępnie miałam do wyboru dwie opcję
    1. Oni ( ciotka ze wspólnikiem ) fundują mi kursy ( paznokcie, makijaż, przedłużanie włosów) dają kosmetyki, płacą za zusy światło, wode i wrzystko inne. ja mam 45% od utargu.
    2. sama inwestuje w kursy, kosmetyki itd. mam opłatę za zus i ( tu mi poszli by na rękę) jedynie 200pln opłaty za lokal ( sporo miejsca bo musiało wejść łóżko kosmetyczne , stolik, fotele itp.) i cała kasa dla mnie

    po dłuższych kalkulacjach ( brałam pod uwagę nawet jaki miesiąc i ile klientek dziennie mogła bym mieć) bez problemu obliczyłam że bardziej się opłaca wersja 1 .


    Więc wydaje mi się że podstawa ok 1000pln plus 30% czy nawet 20% jest jeszcze bardziej korzystne

  2. #127
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Hej dziewczynki a teraz pomóżcie mi, proszę Moja koleżanka założyła niedawno salon kosmetyczny (przejęła po poprzednich właścicielach, sam salon istnieje długo) i chciałaby mi podnająć stanowisko. Czy mi się opłaci? Dostanę 50% od klientki, na moich materiałach. Oto plusy i minusy:

    + salon ma stałą klientelę, jest ładny, oferuje wiele zabiegów, w niedalekiej przyszłości będą się tam odbywać kursy
    + koleżanka non stop go promuje, na FB, portalach typu Groupon, ulotki, piękna strona www
    + nie najgorsza lokalizacja, dogodny dojazd (W-wa Ursynów)
    + osobny, schludny pokoik na usługi paznokciowe, umeblowany
    + mogę przyjmować swoje klientki w domu
    + miła atmosfera, ja, koleżanka i sympatyczna fryzjerka=zgrany zespół

    - studiuję dziennie, teraz mam niby wolne 3 dni w tyg + weekend, ale już wkrótce sesja, nauka, a np. w wakacje dużo wyjeżdżam
    - salon jest daleko od mojego miejsca zamieszkania (ale mam samochód na gaz ) nie mniej tak jak mówię, swoje stałe klientki z okolicy mogę spokojnie przyjmować w domu, nie muszę ich pędzić przez pół Warszawy
    - mój czas pracy jest średnio zadowalający (przedłużenie z lakierem 2h, french 2,5h, z kamuflażem 3h), nie pracuję również wprawnie akrylem (tylko brokaty, wtapianie, o frenczu nie ma mowy).
    - wypada mi, że w domu zarobię więcej niż w salonie (np za zwykłe przedłużenie w domku biorę 60zł, a w salonie 50% ze 100zł (taka bedzie tam cena)- wypada 50zł to normalne?)
    - boje się że nie dam rady

    Co Wy na to?

  3. #128

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    a bedziesz ubezpieczona

    niby 10zł różnicy ale masz możliwość pozyskania większej ilości klientek a jak nie dasz rady albo po pewnym czasie nie bedziesz wychodzić na swoje możesz zrezygnować

  4. #129
    Nałogowiec Avatar Sylwia1982
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    lubuskie
    Postów
    349

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    No wlasnie wazne pytanie z tym ubezpieczeniem...

    Moglabys sie bardziej rozreklamowac, zdobyc klientki...Ja bym sprobowala

  5. #130
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Dziewczyny, a o co chodzi z tym ubezpieczeniem...? Bo z tego co wiem, na dzień dzisiejszy ubezpiecza mnie tata to zależy od umowy?

  6. #131
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Cytat Napisał Zuuzaneczka Zobacz post
    Dziewczyny, a o co chodzi z tym ubezpieczeniem...? Bo z tego co wiem, na dzień dzisiejszy ubezpiecza mnie tata to zależy od umowy?
    chodzi o to czy ta właścicielka- koleżanka będzie odprowadzała składki do ZUS-u? Jak będziesz miała na umowie?

    Moim zdanie możesz spróbować bo to jest rozsądne rozwiązanie, a jak nie dasz rady, albo nie będzie ci się opłacać to po prostu zrezygnujesz.
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  7. #132
    Nałogowiec Avatar czaplutka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    OK/DJG
    Postów
    413

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Zuzaneczka, sama piszesz, że swoje klientki będziesz mogła przyjmować w domu. W takim razie, jeśli jesteś w stanie pogodzić póki co tą pracę z resztą Twojego rozkładu dnia, to wydaje mi się, że to bardzo fajna propozycja. Jakby do tego była jeszcze umowa o pracę choćby na pół etatu, to już w ogóle fajnie Nie dość, że zarabiasz nadal na "starych" klientkach, to jeszcze zdobywasz nowe w salonie - jak dla mnie fajny pomysł

  8. #133
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    a teraz ja mam dylemat. mam pracowac w salonie z pazurkami na umowe zlecenie lub dzielo i ...... nie rozmawialysmy o zaplacie jak myslicie ile powinna mi minimum placic? terz same zele na naturalkach u niej sa robione i kasuje za nie 65 zl. poradzcie cos ile powinna mi dac za jedna klientke ja w tych sprawach ciemna masa jestem
    no to zaczynamy

  9. #134
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    ja od wrzesnia mam zaczac robic akrylki z czasem to pewnie i zel, moja szefowa powiedziala mi ze oddaje m iwszystkie swoje kilentki, i pyta ile w domu za pazurki biore i powiedziala zeda mi tyle samo czyli ok 40%

  10. #135
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Bestilka, generalnie ja bym nie poszla na taka umowe bo nie licza sie Tobie zadne przepracowane lata, nie licza Ci niektorych podatkow i nie bedziesz po takiej umowie miala nic, no wieksza placa. Ja na takiej umowie ( w sklepie, 8-12 h ) mialam placone cos okolo 1000 zl, zalezy ile godzin przepracowanych a pozniej na umowie o prace w tej samej firmie ( wyblagalam pelen etat ) to dostalam najnizsza ale oplacany ZUS itd.
    Agnieszka

  11. #136
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    dziekuje ci kochana za odpowiedz mi tam nie chodzi o te wszystkie lata i wogole bo w sumie tam sobie bede dorabiac tylko nie chce wyjsc na murzyna i za darmo robic i tu kompletnie niewiem ponizej jakiej kwoty (procentu) schodzic nie powinnam .....
    no to zaczynamy

  12. #137
    Nałogowiec Avatar zlotko87
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    651

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    ja jak pracowałam to w jednym salonie dzieliłyśmy się pół na pół kasą (mogłam używać jej produktów lub swoich- jak mi wygodniej było) ale tam za french liczyli sobie 120 zł. W drugim na moich produktach było 60% dla mnie 40% dla szefowej- nie pamiętam tylko cen- wychodziło dla mnie jakieś 55 zł za żelowego frencha?

  13. #138
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Zalezy ile godzin bedziesz tam pracowac albo ile klientek bedziesz miala w ciagu dnia
    Ja osobiscie bym poszla na opcje platne za godzine. Wtedy wiem, ze bedzie mi musiala zaplacic tyle ile ustalone, niz od klientki - nie wiesz ile ich bedziesz miala w ciagu calego czasu
    Agnieszka

  14. #139
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    no w sumie macie racje ale z drugiej str. leiej chyba miec od klientki i miec tylko pazury niz na godziny i jeszce cos tam innego robic (np. sprzatac czy kawe parzyc) --- wole wypytac bo jestem teraz przewrazliwiona po tym jak u ostatnigo pracodawcy (nie pazurowego) musialam sie zwolnic przez mobing. takze zrozumcie kochaniutkie moje obawy
    no to zaczynamy

  15. #140
    No to..wpadłam Avatar monibeni
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Odrowąż k.Opola
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    klientki pewnej fryzjerki czesto ja (podobno) pytaly o robienie paznokci, a ona musiala je odsylac gdzie indziej, poniewaz ma tylko salon fryzjerski. Postanowila wynajac stanowiska 2 dziewczynom, jedna ma byc kosmetyczka, ktora bedzie robic manicure, pedicure i chyba jakies jeszcze zabiegi i dodatkowo paznokcie, ale moze byc tylko 3 razy w tyg, wiec druga dziewczyna ma byc stylistka paznokci i to mam byc niby ja. Sa tam 2 stoliki z wmontowanym pochlaniaczem, podnajem ma wynosic 200-300zl za osobe i umowa zlecenie lub 1/4 etatu (lepiej chyba 1/4, bo liczy sie do emerytury), pracowanie na swoich produktach, cala kasa za klientki dla mnie i to by bylo na tyle ze szczegolow, ktore wyniknely na pierwszej rozmowie wstepnej. Jutro mam isc z modelka, bo babka chce zobaczyc co i jak w rzeczywistosci wyglada. Zastanawiam sie nad sprawa sanepidu, poniewaz nie ma tam zadnego autoklawu itd, tylko stoliki zapewnia i pochlaniacz wmontowany- reszte, czyli produkty, lampa itd we wlasnym zakresie, no ale przeciez nie kupie autoklawu specjalnie itd, do sterylizacji za tysiac zl. Nie wiem jak to ma byc, bo chyba w takim wypadku zostaje uzywanie jednorazowych pilnikow i dezynfekcja... ale czy sanepid moglby sie do mnie przyczepic, czy odpowiedzialnosc spada na ta fryzjerke? zastanawia mnie to wlasnie, bo niby to jeden salon, ale moje i tej kosmetyczki stanowiska, to inne pomieszczenie no i inna profesja, sama nie wiem...

  16. #141
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    monibeni idz do sanepidu i dowiedz sie jak z wymogami w waszym miescie bo moze sie okazac ze umowa o sterylizacje wystarczy
    na pewno bedziecie musialy miec umywalke w pomieszczeniu najlepiej isc i dowiedziec sie u zrodla jakie sa wymogi bo wszedzie jest inaczej

    co do 1/4 etatu to kto bedzie odporwadzal zus ty czy pracodawca tego tez sie dowiedz bo przyjmujac ze na umowie wpisze ze zarobisz najnizsza krajowa to zus za 1/4 etatu wyniesie ponad 100zl a umowie zleceniu chorobowe jest dobrowolne a zdrowotne obowiazkowe jesli ukonczylas 26lat
    pozatym wybierajac 1/4 etatu stajesz sie pracownikiem i masz wieksze prawa niz na u/z, np zachodzac w ciaze przysluguje ci maciezynski i wychowawczy jak zostaniesz zwolniona mozesz isc na kuroniowke itd

    co do odpowiedzialnosci przed sanepidem nie wazne czy bedziesz miec u/z czy czesc etatu przed sanepidem bedzie odpowiadac pracodawca

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  17. #142
    Nałogowiec Avatar losek78
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    jak się ma umowę zlecenie to można normalnie korzystać ze świadczeń lekarskich ?

  18. #143
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    tak poniewaz zdrowotne jest obowiazkowe, natomiast jesli nie odprowadzamy skladek na zasilek chorobowy i udamy sie za zwolnienie lekarskie nie dostaniemy grosza, pozatym umowa zlecenie moze byc rozwiazana w kazdej chwili nawet jak chorujemy, poniewaz przy niej nie obowiazuje zaden okres wypowiedzenia, a po rozwiazaniu umowy podlegamy ubezpieczeniu zdrowotnemu 30 dni a pozniej za ewentualne leczenie placimy sami

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  19. #144
    No to..wpadłam Avatar monibeni
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Odrowąż k.Opola
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    "a umowie zleceniu chorobowe jest dobrowolne a zdrowotne obowiazkowe jesli ukonczylas 26lat"

    ale ja mam 22lata, wiec jesli pracodawca zrobi mi 1/4 etatu, tylko zeby byl papier (zadnego wynagrodzenia i jak sie domyslam zus-ow itd tez nie, tylko sam papier bedzie-ale zapytam dzis o szczegoly), to znaczy, ze bede musiala sama dodatkowo zus oplacac i skladki na chorobowe i zdrowotne? Za bardzo sie na tych sprawach nie znam, nie wiem ile by to wynosilo przy 1/4 etatu. Ale zalezy mi po prostu, zebym byla "bezpieczna" w pracy, tzn w razie ciazy itd (choc nie planuje, ale wiecie, przezorny zawsze ubezpieczony, nie ufam ludziom az tak ), no i zeby mi sie liczylo do emerytury i zebym mogla isc spokojnie do lekarza po recepte

    Z tego co pamietam, umywalki nie ma w tym pomieszczeniu gdzie maja byc dziewczyny od paznokci, tylko 2 biurka z pochlaniaczem, ale to jest salon fryzjerski jak juz wspomnialam, wiec zejde 2 schodki w dol i mam fryzjerki pod reka, takze nie wiem czy to sie liczy, bo na salonie fryzjerskim wiadomo, ze sa umywalki

    Pogadam z babka dzis i zapytam o te sprawy sanepidowskie w sanepidzie

    dzieki Agulusia

  20. #145
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    w takim razie pros o czesc etatu wtedy bedziesz "bezpieczna"
    podpisujac umowe o prace nawet na 1/4 etatu musicie wpisac na nia miesieczne wynagrodzenie(nawet jak go nie bedziesz dostawac) i od tej kwoty liczony jest zus nie wazne ze to jest tylko dla papieru, zus bedzie trzeba odprowadzac jesli bedzie wpisana najnizsza krajowa do oplacenia zusu bedzie cos kolo 113zl miesiecznie
    wiec twoje koszty miesieczne to bedzie oplata za lokal +zus ktory pracodawca bedzie odprowadzal + ewentualne produkty

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  21. #146
    No to..wpadłam Avatar Taisia90
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    170

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Pracuje np. któraś z Was w jakimś salonie jako manicurzystka lub stylistka paznokci?
    Bo mam propozycję pracy w salonie i mam się zastanowić nad wynagrodzeniem..
    Ile mniej więcej zarabia taka osoba? Podkreślam, że w moim przypadku to by była
    praca na pół etatu.

  22. #147
    Szkoleniowiec Avatar KasiaZbroińska
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Gubin- Zielona Góra
    Postów
    345

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    To ja się jeszcze zapytam od strony pracodawcy Dziewczyny salon, w którym na pazurki są klientki są 3-5 dziennie. Od poniedziałku do piątku. Praca w godzinach 10-18 lub 9-17. Soboty niedziele wolne. Jaka pensja Was satysfakcjonuje Bądź jaka podstawa i procent?
    www.lavie.com.pl
    Szkoleniowiec INDIGO Nails Lab
    Dystrybutor INDIGO oraz Kodi Professional

  23. #148
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Kasiu to zależny też od strony jaką cenę za pazurki masz ustaloną? U mnie w mieście zarobki takiej manicurzystki-stylistki to najczęściej podstawa ok 1000 zł+ premia od klientek. Dziewczyny nie narzekają z reguly w wakacje ładnie im wychodzi ok 2000 nawet, w zimie gorzej, ale to by zmotywowało twoją pracownicę do pozyskiwania klientek. Wiedziałaby, ze jeśli się postara to zarobi więcej i wasz salon by na tym zyskał. Co do procentu, to musisz go sobie wyliczyc, od ceny pazurków, koszt materiałów , opłaty, zusy za pracownika. U mnie w mieście nie więcej niż 20% os pazurków. Przy cenie 100 zł, dla stylistki 20 zł. 10 klientek i ma 2 stówy, mi by pasowało Cho może ja mam małe ambicje? nie wiem No i oczywiście trzeba brać pod uwagę umiejętności, ale o tym to chyba mówić nie muszę
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  24. #149
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    20% to bardzo ok, jeśli Kasia zapewnia materiały, ubezpieczenie, stanowisko, itd. Mnie babka chciała zabrać 60% za sam lokal, pfff wydaje mi się że 1000zł+procent od klientki jest jak najbardziej uczciwe i mobilizujące

  25. #150
    No to..wpadłam Avatar Aguss
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Postów
    130

    Domyślnie Odp: Jak zarabiacie jako stylistki

    Ja mam pytanie do prawie każdej z was aktualnie kończe technikum i planuje iść na jakiś kurs + studia kosmetologii. Pazurki robie od 2 lat ale to tylko sobie i rodzinie (ewentualnie dobrym koleżanka) bo nie chce nikomu obcemu zrobić krzywdy

    Czy waszym zdaniem praca jako stylistka jest opłacalna i może dobrze zarobić?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2009, 16:49

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •