Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 391011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 301 do 325 z 425

Temat: Choroby paznokci

  1. #301
    Rozkręcanko Avatar laurencja
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    84

    Domyślnie Odp: Mam poważny problem prosze o pomoc!

    zdjęcie jest troche niewyrazne ale najprawdopodobniej zostala uszkodzona macierz paznokcia i jak odrosnie nowy moze byc lekko zneksztalcony pofalowany itp.

  2. #302
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Mam poważny problem prosze o pomoc!

    Możliwe że to macierz bo w moim przypadku tak było i mam teraz faktycznie nieco zniekształcony paznokieć, ale nie wygląda to źle.

  3. #303
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Mam pytanko do dziewczyn z podologii lub specjalizującym się w pielegnacji stóp i paznokci u nóg.
    Mojej koleżance zrobiła się taka nie wielka kieszonka pod dużym paznokciem u stopy. Po lewej stronie- nie sądze aby była to onchylioza- prędzej konsekwencja jakiegoś urazu- niemniej jednak w tą kieszonkę wchodzi brud i nie wygląda to estetycznie.
    Podpowiedzcie coś jak to zmobilizować do ponownego połączenia się z łożem . Wydaje mi sie ze prędzej czy później zrobi jej się stan grzybiczny tam. Jak do tego podejść.?Jak to podleczyć?
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  4. #304
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    dlaczego myslisz ze to nie jest onycholiza? czym twoim zdaniem się różni. Ciężko trochę sobie to wyobrazić biorąc pod uwagę opis, ale ja raczej traktowalabym tak samo jak onycholize

  5. #305
    No to..wpadłam Avatar loginka
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Kraków
    Postów
    139

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Oprócz onycholizy, ktora mogla byc wynikiem urazu lub nie moze to byc poczatek infekcji grzybiczej wiec warto podejsc do dermatologa i zrobic badanie mikologiczne.

  6. #306
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    dlaczego nie onchylioza? popierwsze dlatego ze zmiana dotyczy tylko jednego palca ... resztę jest bez zmian chorobowych, obejrzałam również rejony najbardziej narażone na zmiany grzybiczne. Nic tam mnie ma - a z tego co sie orientuje onchylioza dotyczny wszystkich paznokci bo jest to ogólny stan chorobowy . Nie występuje wybiórczo... Poprawcie mnie jeśli się mylę
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  7. #307
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    jak najbardziej występuje wybiórczo, szczególnie po przepiłowaniu płytki paznokcia, lub uszkodzeniu mechanicznym wiem z własnego doświadczenia

  8. #308
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Cytat Napisał syrena16 Zobacz post
    Mam pytanko do dziewczyn z podologii lub specjalizującym się w pielegnacji stóp i paznokci u nóg.
    Mojej koleżance zrobiła się taka nie wielka kieszonka pod dużym paznokciem u stopy. Po lewej stronie- nie sądze aby była to onchylioza- prędzej konsekwencja jakiegoś urazu- niemniej jednak w tą kieszonkę wchodzi brud i nie wygląda to estetycznie.
    Podpowiedzcie coś jak to zmobilizować do ponownego połączenia się z łożem . Wydaje mi sie ze prędzej czy później zrobi jej się stan grzybiczny tam. Jak do tego podejść.?Jak to podleczyć?
    onycholiza niech dezynfekuje i zakrapla sobie w miare mozliwosci kilka razy dziennie olejek herbaciany dostepny w aptece

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  9. #309
    Wczytuje się Avatar Katie78
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wa-wa
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Onycholiza-czytałam o tej chorobie i muszę stwierdzić, że chyba coś mi się takiego na jednym paznokciu zrobiło Nie boli ani nic,ale pod paznokciem od brzega jest powietrze,tzn. na początku było,teraz mi się to miejsce białe zrobiło Boję się, bo nie wiem co z tego będzie dalej... Pomóżcie,co mam teraz zrobić,iść do dermatologa?

  10. #310
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    pilnować, żeby paznokcie były krótkie i nie zaczepiały o nic, dbanie o suchość tego miejsca, zakraplanie olejku z drzewa herbacianego, obserwacja

  11. #311
    Wczytuje się Avatar Katie78
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wa-wa
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    A do lekarza nie powinnam iść? Czy wogóle kiedyś paznokieć będzie wyglądał normalnie? Czy już zawsze będę miała taki dziwny biały? Postaram się dziś zrobić zdjęcie i pokazać jak to wygląda...

    ---------- Dodano o godzinie 17:40 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:55 ----------

    Cytat Napisał Mysiaczeq Zobacz post
    pilnować, żeby paznokcie były krótkie i nie zaczepiały o nic, dbanie o suchość tego miejsca, zakraplanie olejku z drzewa herbacianego, obserwacja
    A to zakraplanie tego olejku to na płytkę paznokcia tylko czy mam wpuścić go w tą "dziurkę" (gdzie jest powietrze) między płytką paznokcia a łożyskiem? Pomocy

  12. #312
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    W "dziurkę" chodzi o to, żeby utrzymywać to miejsce z dala od wilgoci, olejek izoluje (najpierw wymyj, zdezynfekuj i osusz) i ma własności grzybo- i bakteriobójcze.
    Spokojnie paznokieć odrośnie.


  13. #313
    Wczytuje się Avatar Katie78
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wa-wa
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Mam nadzieję, że paznokieć nie zrobi mi się żółty albo czarny tak jak czytałam w necie Ile czasu może potrwać takie "leczenie" tym olejkiem? I w razie czego po jakim czasie udać się do lekarza?

  14. #314
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    ojj roznie mojej klientce po 7 miesiaca dopiero lozysko sie przykleilo, ja mialam malenka i po miesiacu zniknelo

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  15. #315
    Molestantka klawiatury Avatar asiekfr
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Made in Poland;) / teraz Paris
    Postów
    1 636

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Ja mialam cos takiego na jednym palcu u stopy .wlasnie przy pomocy olejku z drzewa herbacianego ,po okolo 2 miesiacach mialam z glowy. Musi byc czysto ,sucho i olejek zakrapialam chyba 3 razy dziennie.

  16. #316
    Wczytuje się Avatar Katie78
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wa-wa
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dziękuję Wam za porady...A teraz pokażę Wam jak mój pazurek brzydko wygląda,jutro zakupię ten olejek i zobaczę co będzie dalej... Czy mając takiego paznokcia nie szkodzę mu malując go kolorowym lakierem?

  17. #317
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    nie zaszkodzisz, tylko pamiętaj o podkładzie pod kolor i kontroluj co jakis czas stan paznokcia

  18. #318
    Wczytuje się Avatar Katie78
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wa-wa
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Cytat Napisał Mysiaczeq Zobacz post
    nie zaszkodzisz, tylko pamiętaj o podkładzie pod kolor i kontroluj co jakis czas stan paznokcia
    Dziękuję za rady

  19. #319
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Cytat Napisał Katie78 Zobacz post
    Mam nadzieję, że paznokieć nie zrobi mi się żółty albo czarny tak jak czytałam w necie Ile czasu może potrwać takie "leczenie" tym olejkiem? I w razie czego po jakim czasie udać się do lekarza?
    W zależności od tempa wzrostu, może być bardzo różnie.
    Do lekarza jeśli zacznie zmieniać kolor, pękać, rozwarstwiać się i lepiej go skróć, żeby zniwelować ew. urazy, teraz łatwiej go podważyć i jeszcze mocniej uszkodzić.


  20. #320
    Wczytuje się Avatar Katie78
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wa-wa
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Cytat Napisał samaron Zobacz post
    W zależności od tempa wzrostu, może być bardzo różnie.
    Do lekarza jeśli zacznie zmieniać kolor, pękać, rozwarstwiać się i lepiej go skróć, żeby zniwelować ew. urazy, teraz łatwiej go podważyć i jeszcze mocniej uszkodzić.
    Dzięki

  21. #321
    No to..wpadłam Avatar kamillxx
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    moze komus sie przyda arykul o chorobach pazurkow

    Co mówią paznokcie?

  22. #322
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dziękuje Mysiaczeq mi też pomogłaś


    Olejek herbaciany,przycięcie paznokcia i oczywiście czas załatwiły sprawę.

  23. #323
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Witam

    Przegladnalem ten temat, poczytalem o chorbach paznokci, ale przypadek mojej coreczki (6 lat) niepasuje do zadnych opisow i zdjec. Corka urodzila sie juz "wada"tego paznokcia. Byl leczony juz u dermatolog-a. Jak dobrze pamietam leczone bylo łono paznokcia, ale po 1,5 roku nieprzynioslo efektu (przez chwile byla poprawa, wygladalo, ze jest postep, ale potem znow sie pogorszylo i wrocilo do stanu sprzed leczenia)

    Paznokiec nierosnie normalnie, tylko jakby nakladadaly sie warstwy paznokcia na siebie ( robi sie coraz grubszy- warstwy tworza nierowna chropowata powierzchnie i jest zdeformowany lekko co powoduje dalsze deformowanie paznokcia). Dermatolog wspominal cos o genetycznej wadzie paznokcia (moze po przedkach), ale nieznamy nikogo z rodziny z taka wada.

    prosze zerknijcie na zdjecia i cos poradzcie (moze jakiegos polecanego dermatologa od takich przypadkow ?) Mieszkam w krosnie (podkarpacie) moge do 200-300km w jedna strone podjechac do super fachowca.
    Ostatnio edytowane przez Lendio ; 19-05-2013 o 22:14

  24. #324
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Lendio a czy ten pazurek był kiedyś ściągany ? Na prawdę strasznie to wygląda i dziwię się, że nie uzyskałaś pomocy w tym temacie... Ja niestety podologiem nie jestem ani specjalistką od stóp ale widzę, że jest zgrubiały i to mocno i w sumie pierwszy raz coś takiego widzę. Mam nadzieję, że dziewczyny Tobie pomogą.
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  25. #325
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Witam . Potrzebuje pomocy. Powiedzcie mi co to może być ? Paznokieć był od tej strony chorej obcięty ,ze względu iz myślałem ,ze jest to grzybica i jeżeli sciągnę paznokieć to będzie szybciej się goić. Są to takie kreski pod paznokciem ,na paznokciu obok są takie malutkie dwie. Na dużym palcu u drugiej nogi jest to samo ,co mnie bardzo przeraża . Proszę o jakieś informacje .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. MODELLING GEL 5D - przełom w zdobieniu paznokci
    By Kamis in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 187
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 15:14
  2. Zdobienie paznokci - nic trudnego
    By Kamis in forum Pomoc Pytania Problemy
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 23:15

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •