Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 511121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 351 do 375 z 425

Temat: Choroby paznokci

  1. #351
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    ja kiedys mialam podobny problem ze swoimi pazurkami gdy jeszcze dosc krotko robilam pazurki i zle kleilam tipsa oraz nie uzywalam primera i innych srodkow i co najwazniejsze bardzo zadko wtedy wymienialam pilniki.teraz praktycznie pilniki po kazdym razie nowe i problem minal.

  2. #352
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dziewczyny powiedzcie czym to leczyć? I co to w ogóle?

  3. #353
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    moim zdaniem kurzajka. Ja stosowalam verrumal na takie cos to dziala jak lakier do paznokci - tworzy sie taka blonka i sie ja zrywa rano i wieczorem i na nowo smaruje. Szybko zaczyna schodzic niestety preparat jest na recepte-proponuje pojsc do dermatologa.
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  4. #354
    No to..wpadłam Avatar kalaa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    247

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Wg mnie jest to brodawka wirusowa (kurzajka), możesz spróbować kremów i maści na brodawki albo udać się do lekarza w celu usunięcia. Jeśli jest to rzeczywiście zakażenie brodawczakiem to musisz uważać, bo lubi się rozsiewać i możesz pozarażać innych. Przypomnij sobie czy byłaś może ostatnio na basenie, w saunie, gdzieś w miejscu publicznym gdzie jest duże "natężenie ruchu" a Ty mogłaś się potencjalnie zarazić. Poczytaj sobie o tych brodawkach. Jeśli udasz się do lekarza to daj znać co powie. Trzymaj się

  5. #355
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Miałam kiedyś w dzieciństwie kurzajkę . Ale była całkiem inna odstająca... A to jest na płasko i w dodatku u mojej siedmioletniej córki! Zdziwiłam się , gdy mi to pokazała.

  6. #356
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Kochane czy ktoras z Was spotkala sie lub slyszala o leku ktory stosuja dermatolodzy w profilaktyle, lub leceniu onchyliozy- chodzi mi o konkretna nazwe?!
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  7. #357
    No to..wpadłam Avatar milane
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dziewczynki,ostatnio przyszła do mnie Pani z takim schorzeniam na paznokciu..moze któras miala podobny przypadek?

  8. #358
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Mi to wyglada na uraz mechaniczny..

    Sylla racja sa kurzajki wystajace i takie... ja mialam takie cos 1,5 roku temu wiec jestem wrecz pewna ze to jest to...
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  9. #359
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    mi tez sie tak wydaje, jezeli tak jej odrasta to uszkodzila macierz:/

  10. #360
    No to..wpadłam Avatar milane
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    tak odrasta jej to z tym,że raz jasniej raz ciemniej,myslicie ze to może kiedykolwiek wrócic do stanu pierwotnego?

  11. #361
    Nałogowiec Avatar mania818
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    ok Piły
    Postów
    343

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Sylla moje obie córki miały takie coś , dermatolog powiedział że to brodawka , młodszej córce rozsiała się na cały palec , leczyliśmy ponad miesiąc . tabletki przeciwwirusowe 2 x dziennie plus smarowanie preparatem verrumal .

  12. #362
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Sylla to jest zakażenie brodawczakiem. Na razie wygląda tak, ale jak się rozprzestrzeni to już sama wiesz.
    Milane, mam taką Panią, tyle, że jest to żółte u niej, a nie brązowe, jest to uszkodzenie macierzy, poprzez przytrzaśnięcie, czy uderzenie. Niestety nie jest do wyleczenia. Ale spokojnie na to aplikuję produkty i nic się nie dzieje.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  13. #363
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dzięki babeczki. W takim razie zabieram Majkę do lekarza . Myślicie , że to na basenie mogła "nabyć"?

  14. #364
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    tak, na przyklad na basenie bardzo dobry jest preparat brodacid (w aptece bez recepty).

    Milane, jeżeli macierz jest uszkodzona to nie. ale bywa, ze są bardzo ciężkie przypadki i odrasta baaaardzo wolno, ale jednak. także spokojnie aplikuj masę, daj 2 razy primer. uczul panią, żeby uważała, może stosować profilaktycznie coś przeciwgrzybicznego ponieważ w tego typu pazury zawsze łatwiej wlezie cholerstwo

  15. #365
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    gorzów
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    mola na basenie ale nie koniecznie.fakt xe basen to siedlisko wszystkich baktriii ale rownie dobze mogla sie w szkole teo nabawic lub ktos z rodziny moze miec wirusa.ale jest latwo wyleczalny.to duzy plus.

  16. #366
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Wypatrzyłam u mojej klientki takie coś, tą kropkę . ona wie że to ma, ale zapomniała, bo ciągle miała malowane paznokcie. to nie rośnie razem z paznokciem, ale mówi że się "chyba" zmniejszyło. czy jakby był krwiak to by rósł razem z paznkociem?
    Pani jest już omówiona do lekarza, ale prosiła bym spytała się na forum, bo jest trochę zdenerwowana tą sytuacją.
    Załącznik 74093




  17. #367
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dziewczyny czy to grzybica? Przyszła do mnie z tym Pani, u której takie zmiany wystąpiły pod akrylem który zdjęłam. Pomijając fakt, że poprzednia "stylistka" przepiłowała jej płytkę paznokci...
    Jeśli to nie grzybica to co to może być?

  18. #368
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    to ten zespol zielonego paznokcia. Moze smarowac clotrimazolum. Ogolnie samo schodzi moje dwie klientki z tym przyszly i zeszlo nic groznego (ponoc)
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  19. #369
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Cytat Napisał nanami7 Zobacz post
    to ten zespol zielonego paznokcia. Moze smarowac clotrimazolum. Ogolnie samo schodzi moje dwie klientki z tym przyszly i zeszlo nic groznego (ponoc)
    Czy to ma powiązanie ze złym położeniem akrylu? Od czego to się bierze?

  20. #370

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Ja mam problem z paznokciami u nóg. Myślałam, że to grzybica, ale one nie są żółte tylko białe. Jednak grubieją. W zasadzie to tylko serdeczny i mały. Byłam u dermatologa. Stosowałam różne leki i nic. Nie wiem co z tym zrobić.

  21. #371
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Postów
    111

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    dziewczyny a ja dzisiaj taka sytuacje mialam - bylam u kolezanki zdejmowac jej zele ale na jednym juz go nie miala (spilowala wczesniej sama bo cos tam jej suie stalo) a cale paznokcie miala pomalowane takim szaro - fioletowo-czekoladowym lakierem jak zmylam ten lakier to na tym paznokciu bez zelu miala zielonkawy wolny brzeg i tylko on. Ja dzisiaj robilam jej tylko manicure a jutro mam jej zakladac nowe paznokcie. Skrocilam tego paznokcia i prawie cale zielone spilowalam minimalnie jeszcze zostalo, zeby forme podlozyc i tak sobie mysle czy to jakis grzybek czy poprostu odbarwienie od lakieru. Jak pilowalam tego paznokci to sie tak wlasnie zastanawialam, bo wczesniej wlasnie siedzialam na forum i czytalam wlasnie o chorobach paznokci.
    Zobacze jutro czy zmylo jej sie to minimalne co zostalo ( mysle pod tym katem, ze jesli to od lakieru to podczas mycia sie, zmywania naczyn to powinien dojsc do siebie a ja nie moglam tak daleko zmywaczem przejechac) no i jesli tak to czy zakladac nowe jesli spilowalam to cale zielone - plytka jest ladna i pozostale paznokcie sa ok

  22. #372
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    49

    Question Odp: Choroby paznokci

    Prosze o porade. Pani która regularnie od bardzo dawna robi sobie na paznokciach u dłoni hybrydę.

    Płytka paznokcia bardzo nierówna , pogejrzewałam grzybicę, jednak pewna nie jestem, pani twierdzi że takie nierówne paznokcie ma od kiedy pamięta, palec środkowy prawej dłoni - uszkodzenie mechaniczne kilka lat temu, kawałek palca wraz z paznokciem został odcięty, paznokiec sobie poradził i po pewnm czasie odrósł.

    Problem dotyczy kciuków, prawy wygląda gorzej, powierzchnia bardzo nierówna, onycholiza, i teraz, czy jest to grzybica czy mechaniczne uszkodzenie paznokcia / macierzy? palec u prawej dłoni pod spodem jest zabarwiony na zielono, pani mówi że jest to brud poniewaz miała wtedy jasna hybryde Pamięta że dotykała barwiącego mokrego kartonu i prawdopodobnie to jej zabarwiło ( dłonie były równiez zabarwione tego dnia ) zwłaszcza że widzi że zabarwienie rośnie wraz z paznokciem.zy

    Co sądzicie? Radziłam pani wybrac sie do lekarza, ale ona uważa ze nie jest to konieczne ,ma takie paznokcie bardzo długo nie sadzi zeby to była grzybica.

    zdjecia robione po zdjeciu hybrydy,

    prawy kciuk

    prawa dłoń

    lewy kciuk

  23. #373
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    111

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Ja jednak wybralabym wizyte u dermatologa niech zrobia wymaz.tez mam klentke z poprzecznym bruzdowaniem bo pazurek jest po 'wypadku wyglada podobnie ale nie ma grzybicy bo moja pani byla u lekarza'ale ten kolor jest conajmniej dziwny w tym przypadku.jezeli jest tez onycholiza mozesz bardzo delikatnie przy samym brzegu pazurka wlozyc wykalaczke,brzmi dziwnie ale zobaczysz czy zekome zabrudzenie o ktorym mowi klientka zostanie usuniete przez wykalczke czy nie.mozesz tez zaproponowac lek przeciwgrzybiczy w plynie dostepny bez recepty i czekac na poprawe lub jej brak.

  24. #374
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Wlaśnie tak zrobiłam- poradzilam wizyte u lekarza, panie duzo pracuje, obiecalam ze jak sie umowi na wizyte to zdejme jej hybryde w dzien wizyty. Poniewaz do lekarza sie nie wybrala polecilam kupic preprat na grzybice... fakt ze balam sie pchac cokolwiek pod ten paznokiec.

    najgorsze jest to ze obawiam sie ze to grzybica, uzywam osobnych narzedzi , pilniczkow, wszystko dezynfekuje , myje a sama pracuje w rekawiczkach, jednak zobilam jej hybryde czyli miala kontakt z pedzelkiem . Wiem ze powinnam odmowic dopuki nie ud sie do lekarza, ale .... jest to moja jedyna stala klientka
    jedyne co mnie przekonuje do tego ze nie jest to grzycica to ze pani twierdzi ze ma takie paznokcie od kiedy pamieta , chodzila do innej osoby na hybryde i tamta nic kompletnie nie mowila. a ja tutaj na pierwszej wizycie jej mowie ze mi sie paznokcie nie podobaj i grzybica postraszylam.

  25. #375
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Sylvi. Musisz brać pod uwagę, ze niektóre klientki sa tak zdesperowane jak usłyszą, ze muszą sie chwile obejść bez pazurkow, ze sa w stanie wcisnąć nam każda bajkę. To, ze poprzednia stylistka nie zwracała na to uwagi i nic nie mówiła, to chyba nie nowość. Na mnie tez panie patrzą ze zdziwieniem jak pytam o choroby przewlekłe przed przystąpieniem do pedixa.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. MODELLING GEL 5D - przełom w zdobieniu paznokci
    By Kamis in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 187
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 16:14
  2. Zdobienie paznokci - nic trudnego
    By Kamis in forum Pomoc Pytania Problemy
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 00:15

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •