Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 63

Temat: Ozodoby własnej produkcji ^^

  1. #1
    Rozkręcanko Avatar kotek2121
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    85

    Lightbulb Ozodoby własnej produkcji ^^

    Czyli jak samemu zrobić aby się dobrze zaopatrzyć a nie koniecznie kupować Wklejajcie wszystkie pomysły na to jak samemu sobie zrobić ciekawe ozdoby na pazurki bez konieczności kupowania w sklepach

    Oto przepis na popularne skrzydła ważki czyli suszone liście do wtapiań. Poniżej łatwy przepis "zrób to sam" ze stronki bloga jaki kiedyś czytałam.

    Oto przepis:
    -zbieramy kilka liści najlepiej tych co mają rozbudowany i dobrze widoczny układ żyłek (tzn. nie z jakiegoś krzaka )
    - umieszczamy w płytkiej misce i zalewamy ciepłą wodą wymieszaną z proszkiem do prania tak około 0,5 szklanki na 3 szklanki wody (nasz "preparat" musi być dobrze wymieszany zanim zalejemy liście inaczej porobią się buły)
    -moczymy to tak 6-7 dni co dwa dni zmieniając tę mieszankę na świeżą
    -7 dnia całą naszą proszko-wodę wraz z liśćmi delikatnie wlewamy w najlepiej brytwance by listki były na płasko i w nie gotującej się wodzie trzymamy około 1,5 godziny
    -jak miąższ zmięknie delikatnie opłukujemy w wodzie i ściągamy miąższ z siateczki nerwów liścia (możemy użyć szczoteczki do zębów lub czegoś podobnego) - musisz sama ocenić jak delikatnego sprzętu użyć w zależności od liści jakich użyjesz i stopnia ich preparacji
    -zostawiamy do wysuszenia, przykrywając jakimś materiałem i lekko dociążając by się nie marszczyły podczas naszego zabiegu

    I gotowe.

    Jak dojdę jaki barwnik oprócz tego do tkanin barwi liście to napiszę.

    Pozdro

  2. #2
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    tak tez kwiatki da się zrobić. ale z barwnikami bym uważała, bo zdarzyło mi się że się jakby roztopiły w żelu

  3. #3
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    ciekawe, ale sporo przy tym roboty a ja mogę polecić wtapianie serwetek - zgadza się,zwykłych serwetek

    Załącznik 16141

    ten pazurek jest właśnie w taki sposób zrobiony. Świetnie się je wtapia i dobrze się trzymają dając przy tym extra efekt.No i serwetki są w każdym domu Tu wybrałam jednokolorową bo taką akurat miałam.

  4. #4
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    Cytat Napisał Emilia B. Zobacz post
    ciekawe, ale sporo przy tym roboty a ja mogę polecić wtapianie serwetek - zgadza się,zwykłych serwetek

    Załącznik 16141

    ten pazurek jest właśnie w taki sposób zrobiony. Świetnie się je wtapia i dobrze się trzymają dając przy tym extra efekt.No i serwetki są w każdym domu Tu wybrałam jednokolorową bo taką akurat miałam.
    ta serwetka juz była czerwona czy po prosu czerwonym akrylem pojechałaś

    ŁAdny ten pazurrrr


  5. #5
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    Emilia, zgadza sie to też świetny pomysl widziałaś ten temacik? dużo wzorów jest http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-p...decoupage.html

  6. #6
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    asia-ooo nie widziałam tego tematu...serio. A wydawało mi się, że jestem taka kreatywna he he
    szpila- użyłam już kolorowej serwetki, korzystałam jedynie z bezbarwnego akrylu.

  7. #7
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    o to jak cały przejrzysz to zwariujesz od mnogości wzorków

  8. #8
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    jakbym tak wszystko przejrzała od dechy do dechy to by mi się po nocach śniło he he

  9. #9
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    Cytat Napisał Emilia B. Zobacz post
    jakbym tak wszystko przejrzała od dechy do dechy to by mi się po nocach śniło he he
    przejrzyj
    bedziesz miała zajefajne sny


  10. #10
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    ja to juz wogole nie wlaze lepiej tam bo od kilku nocy mi sie snia kwiatki akrylowe malowane

  11. #11
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    ja susze kwiatki ale powiem wam ze rzadko ich uzywam
    przy czarnym bzie najmniej roboty bo on się sam obsupuje... najwięcje przy niezapominajkach bo trzeba kazdy kwiatek odciąc
    no i niektóre kwiaty nie nadaja się do suszenia bo traca kolor
    tak więc
    1. kaczeńce
    2. polny chwast nie pamiętam jak on się nazywa
    3. niezapominajki
    4. chabry
    5. czarny bez

  12. #12
    Wczytuje się Avatar mm831
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Łomianki
    Postów
    18

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    ja kiedyś farbowałam kwiaty żywe
    "można dodać farby plakatowej lub wkładu od flamastra do wody"
    ja kwiat ciągnie wodę to się farbuje
    dopiero ususzyć czyli nawet tak jak koleżanka pisała dziki bez wo wody i czekamy aż kwiaty same opadną

  13. #13
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    jako ogrodnik moge powiedziec ze generalnie mozna suszyc wszytko co sie da
    ale dopazurkow kwiatki male i o plaskich kwiatkach nie gruboszowatych. jutro bede miala czas to napisze wszytko co i jak
    podam nazwy i sposoby
    no to zaczynamy

  14. #14
    Rozkręcanko Avatar kotek2121
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    Bestilka007 mam pytanie bo na pewno się na tym znasz powiedz mi co to są za rodzaje kwiatków jak się nazywają? Wszędzie szukam i nie umiem znaleźć ich nazwy. Te pojedyncze (nie ten koszyczek czerwony) to chyba na drzewie rosną i mają czarne owoce ale nie jestem pewna. Ale te drugie czerwone to nie mam pojęcia pliss pomóż

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    kotek jesli dobrze się przyjrzysz u mnie w chwastach to jest ten chwast którego nazwy nie mogłam znalezć tyle że inaczej ułozony on ma takie długie łodygi na końcu tej łodygi to jest taki jakby puch z tych kwaitków i ja to tne na mniejsze...
    to drugie tak jak mówisz to ma czarne owoce tez miałam to suszone ale jak dla mnie niezbyt dobrze sie prezentował one rosna na krzakach takich roche podobnych do drzew ale im sie płatki szybko sypia i cięzko dorwac ładny pełny kwiat lepiej idzie z bezm czarnym on tez ma pózniej takie czarne owoce bo nie wiem czy czasem nie mylisz kwiatu

    o znalazłam
    podagrycznik chyba
    mówiłam że zwykły chwast
    Ostatnio edytowane przez zyza ; 12-02-2010 o 15:58

  16. #16
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    Cytat Napisał kotek2121 Zobacz post
    Bestilka007 mam pytanie bo na pewno się na tym znasz powiedz mi co to są za rodzaje kwiatków jak się nazywają? Wszędzie szukam i nie umiem znaleźć ich nazwy. Te pojedyncze (nie ten koszyczek czerwony) to chyba na drzewie rosną i mają czarne owoce ale nie jestem pewna. Ale te drugie czerwone to nie mam pojęcia pliss pomóż
    ten bialy to jest to tawuła a ten czerwony to trudno jest mo okreslic po kwiatach moze byc tak jak pisala zyza moze to byc podgranicznik jak i arcydzięgiel, pasternak zwyczajny... w kazdym razie musisz szukac czegos co kiatostan zbudowany z baldachu złożonego.

    ---------- Dodano o godzinie 12:36 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:25 ----------

    A do suszenia nadaja sie takie rosliny jak:
    ciemiernik
    bratek
    narcyz
    hortensja
    jaskry
    haber bławatek
    ostróżka polna
    lawnda
    róże
    przewrotnik ostroklapowy
    gipsowka
    aksamitka
    dalia
    aster
    komosa
    czosnek(jego kwiaty)
    gożdziki
    wrzosiec
    krwWNIK
    zawciąg
    żagwin
    kuklik
    jastrzębiec
    len
    ułudka
    niezapominajka
    płomyk
    przetacznik

    ---------- Dodano o godzinie 12:47 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:36 ----------

    znalazlam na innym forum jak facet storczyka suszy mzoe sie przydac tez tak robilam z bratkami ale mi nie wyszlo tzn w tym piachu ale tto bylo dawno dawno wiec moze sie przyda technika z pachem raczej do wiekszych kwiatow niz do tych na paznokcie
    1. Włożyć do grubej książki i po dłuuuugim czasie wyjąć.
    Szkoda czasu, nikt nawet nie zauważy że to storczyk...

    2. Suszenie w piachu.
    Ta metoda nie jest skomplikowana ale wymaga ostrożności przy wyciąganiu zasypanego kwiatu. Wygląda to mniej więcej tak:
    Zdobywamy piach (np. z piaskownicy), który warto wypłukać i przesiać przez sitko, ale nie koniecznie. Kwiat należy odciąć blisko płatków, byle nie przy łodydze, żeby nic niepotrzebnie nie odstawało. Teraz wsypujemy na dno jakiegoś pojemnika (najlepiej żeby był dosyć szeroki i jednocześnie niski) trochę piachu i kładziemy kwiat. Płatki są wygięte, więc należy podsypać pod nie piach tak, żeby nasz storczyk opierał się dokładnie całą powierzchnią na piachu (to warunek zachowania formy, inaczej piach odkształci go swoim ciężarem) i dopiero wtedy ostrożnie zasypujemy go, aby był całkowicie przykryty. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli jest sezon grzewczy to kładziemy pojemnik na kaloryferze i po 14 dniach kwiatuszek jest suchy (jeśli grzejniki są zimne to można też suszyć za pomocą kuchenki mikrofalowej). Teraz go wyjmujemy- właśnie tu należy najbardziej uważać. Ja kilka razy zniszczyłem swoja pracę na tym etapie aż kiedyś poszedłem do kuchni i wziąłem taką plastikową łopatkę z dziurkami, którą moja babcia zawsze przewraca placki jeśli na dnie wysypane jest wystarczająco piachu a pojemnik jest odpowiednich rozmiarów to bez problemu wsuwamy łopatkę pod przysypany kwiat, powoli podnosimy, przez te genialne otworki przesypuje się niepotrzebny piach, a żeby usunąć go z góry lekko przechylamy i grawitacja znowu zrobi swoje. Jeśli nic się nie połamało to ostrożnie usuwamy resztki piachu pędzelkiem. Najlepiej będzie od razu utrwalić lakierem w aerozolu, nakładając cieniutkie warstwy (przynajmniej jedną). Cieniutkie koniecznie bo jak będzie za dużo lakieru to kwiat przesiąknie a to kiepsko wygląda. A co można z tym zrobić?... Teraz nie będę się rozwodził.

    3. Suszenie w kawałkach, w piachu i w książce...
    Ta metoda ma troszkę charakter chirurgiczny ale spokojnie. Polega to na tym że dzielimy kwiat na dwie części, a po ususzeniu sklejamy. Chyba najlepszym, łatwo dostępnym narzędziem jest nożyk do tapet (albo nawet żyletka, najważniejsze żeby było bardzo ostre). Zabieg nie jest trudny do wykonania, oddzielamy od płatków ten śmieszny "dzyndzelek" (a bardziej profesjonalnie: warżka). Nacinamy warżkę ("warżka" jak to brzmi ) dookoła jej nasady, nie za wysoko, ani też nie za nisko- efekt może być taki, że albo zniszczymy warżkę albo rozlecą się płatki. Dzyndzelek bez żadnych trudności ususzymy w piachu. Płatki, jeśli dobrze poszło i są w całości, wkładamy do grubej książki, którą kładziemy na kaloryfer, jeśli grzeje (14 dni suszenia powinno wystarczyć). Jeśli centralne nie działa to pozostaje mikrofala, ale teraz nie będę tej metody opisywał. Po wyjęciu ususzonych płatków i warżki sięgamy po klej (może być vicol, jakiś do drewna lub inny, który byłby bezbarwny po wyschnięciu). Przyklejamy warżkę tam gdzie była wcześniej i utrwalamy lakierem (oczywiście cienkimi warstwami). Można zrobić ozdobę, w ten sposób, że przyklejamy płatki np. na białą tekturę, pokrywamy klejem do decoupage'u i dopiero przyklejamy warżkę. To daje interesujący efekt.

    Jeżeli chodzi o kolor to storczyk bardzo blaknie po ususzeniu, jednak zauważyłem, że im krócej ono trwa, tym barwa jest wyraźniejsza.
    no to zaczynamy

  17. #17
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    Bestilka ale wiadomości hoho
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  18. #18
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    ten podagrycznik ma takie kwiaty tylko w centrum a na bokach już nie sa takie łatwe dlatego od jednego kwiatu mogą wyjśc różne koszyczki
    i ja w dziwny sposób suszyłam nie chciało mi sie rozkładaa tak jak te czerwone w koszyczek tylko tak jak szło

    ja osobiście suszyłam w bloku w kratke między kartkami

  19. #19
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^



  20. #20
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    a ja zawsze podkradałam anielskie włosy z choinki i je ciełam na malutkie kawałeczki i miałam bezkształtne hologramy, ale z tymi kwiatkami to macie racje dziewczyny...

  21. #21
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    wtopiona gazeta też super wygląda, oto przykład:
    http://images29.fotosik.pl/51/8d9d22b55ca52d48med.jpg
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  22. #22
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    i to może być pomysł na paznokcie eco

  23. #23
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    miałam taki pierwotny pomysł, ale teraz jeszcze kilka mi świta w łebku
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  24. #24
    Rozkręcanko Avatar kotek2121
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    zyza

    "o znalazłam
    podagrycznik chyba
    mówiłam że zwykły chwast[/quote]"

    Wielkie dzięki ale ciemna jestem mam tego w lato całe pole na ogródku hihihihi sianokosy się zapowiadają na lato zdaje się ^^ Wezmę sierpa i będę kosić a potem farbować zobacz e co z tego wyjdzie

    Bardzo także dziękuje Bestilce to dopiero porządny fachowiec ^^

  25. #25
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Ozodoby własnej produkcji ^^

    heheheeh kotek ja tez taka własnie mine zrobiłam jak odkryłam że ten chwast to jest sprzedawany drogo na necie aa ja go w ogródku mam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •