Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 41

Temat: Triki w makijażu

  1. #1
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie Triki w makijażu

    Cienie nakładaj palcami
    Zwłaszcza gdy chcesz mieć na powiece kilka ich kolorów. Dzięki temu barwy będą łączyć się ze sobą bez wyraźnych konturów.

    Biała baza ukryje bruzdy
    Te na lini od nosa do ust rzucają się w oczy i trudno je ukryć pod warstwą podkładu i pudru. Ale staną się niewidoczne, gdy przed zrobieniem makijażu rozprowadzisz na nich odrobinę białej bazy.

    Tusz rozprowadzaj zygzakiem
    To doskonały sposób, by uniknąć grudek. Zaczynaj zawsze od górnych rzęs i rób to od nasady po końcówki. Po kilku pociągnięciach na włoskach jednego oka przechodź do drugiego. Przemiennie malowane rzęsy nie rozmażą się.

    Mieszanka podkładu i kremu świetnie tuszuje zmarszczki
    Zwykły podkład często je uwydatnia. Dlatego dojrzałe panie powinny używać podkładów liftingujących. Jeśli nie masz takiego, możesz zwykły fluid wymieszać z kremem ujędrniającym (w proporcji 1:1) i rozprowadzić na twarzy oraz szyi.

    Korektor jest bardziej skuteczny, gdy się go nakłada pędzelkiem
    Tylko wtedy kosmetyk ten dobrze "wtopi" się w skórę, bo nałożona zostanie jego cienka warstwa. Dzięki temu idealnie spełni swoje zadanie, tuszując wszelkie niedoskonałości. Przy apIikatorze nie byłoby to możliwe, gdyż z reguły nakładamy zbyt dużo kosmetyku.

    Podkład nanoś zawsze palcami
    W ten właśnie sposób postępuje większość wizażystów, mimo że istnieją do tego specjalne gąbeczki. Dlaczego tak robią? W kontakcie ze skórą preparat szybko nabiera temperatury ciała; w związku z tym lepiej się wchłania i jest mniej podatny na ścieranie. Poza tym palcami rozprowadzisz go najdokładniej.

    Zielony korektor zatuszuje sińce
    By się ich pozbyć, wystarczy przed nałożeniem podkładu pokryć je cieniutką warstwą zielonej bazy lub korektora w sztyfcie.

    Róż ożywia i rozjaśnia zmęczoną twarz
    Nanieś go szerokim pędzlem wzdłuż kości policzkowych, a cera szybko odzyska młodzieńczy blask. Ważne jest też, by jego odcień dobrać do swojej karnacji.

    Szminkę rozprowadzaj pędzelkiem
    Zajmie ci to więcej czasu, ale makijaż będzie dokładniejszy i trwal- szy. Pomadkę nanoś zawsze od zewnętrznych kącików ust i kieruj się ku ich środkowi. W ten spo- sób unikniesz gromadzenia się nadmiaru szminki w kącikach.

    Lód działa znieczulająco
    Jeśli w ostatniej chwili musisz poprawić linię łuków brwiowych, najpierw przetrzyj je kostką lodu. Przekonasz się, że wyrywanie włosków okaże się znacznie mniej bolesne, a skóra nie będzie po nim mocno zaczerwieniona. Lód bowiem "zamrozi" naskórek i receptory bólu.

    Cienie subtelnie podkreślą brwi
    Szczególnie te w odcieniu brązu (idealne dla brunetek) czy szarości (wprost stworzone dla blondynek). Brwi pomalowane nimi będą wy-glądały dużo naturalniej niż pociągnięte kredką, zwłaszcza czarną, która wyostrza rysy. Cienie najlepiej nanosić cienkim pędzelkiem z krótkim, sztywnym włosem.

    Brwi wygładź spiralką maskary
    Niesforne włoski możesz wymodelować specjalnym żelem lub odżywką do rzęs. Ale jeśli nie masz pod ręką takich kosmetyków, posłuż się czystą spiralką od zużytej już maskary. Nanieś na nią odrobinę żelu do włosów i przeczesz nią delikatnie brwi.

    Kredka przedłuża żywot cieni
    Jeśli zależy ci na tym, by makijaż oczu był wyjątkowo trwały, a cienie nie wałkowały się w załamaniu powieki - najpierw pomaluj powieki miękką kredką. Dopiero potem nałóż cienie. Podwinny być w kolorze podobnym do kredki. Ten sposób ma jeszcze jedną zaletę: spojrzenie zyskuje głębię.

    Kreski optycznie oddalają oczy
    Gdy są one osadzone zbyt blisko siebie, zrezygnuj z klasycznego malowania powiek eyelinerem. Kreseczki tuż przy linii rzęs pociągnij dopiero od połowy powieki (do zewnętrznego kącika), a oczy optycznie oddalą się od siebie.

    Tonik świetnie konserwuje tusz
    Maskara znacznie dłużej zachowa świeżość, gdy jej szczoteczkę od czasu do czasu będziesz przemywać tonikiem. Wtedy tusz nie będzie się na niej gromadził, maskara nie poskleja rzęs ani nie pozostawi brzydkich grudek.

    Konturówka powiększa usta
    Jeśli twoje wargi są małe i wąskie, to zanim sięgniesz po pomadkę, obrysuj je konturówką. Oba te kosmetyki muszą być w tym samym odcieniu, inaczej makijaż nie będzie wyglądał naturalnie. Wybieraj barwy pastelowe lub nasycone, ale raczej niezbyt jaskrawe. Kreskę ciągnij od kącików ust i kieruj się ku ich środkowi. Konturówką możesz też pomalować całe wargi, bo to świetna baza pod pomadkę. Utrwali ją tak, że nie zostawi ona śladów, np. na kieliszku.

    Puder brązujący wyszczupli buzię
    Gdy narzekasz na zbyt pulchną twarz, pomoże ci puder brązujący. Najpierw, tak jak zwykle, rozprowadź podkład, a potem - wzdłuż kości policzkowych aż do skroni - puder brązujący. Zrób to szerokim, miękkim pędzlem. Na pas T, czyli czoło, nos i brodę, możesz nałożyć puder jaśniejszy. Tak umalowana buzia będzie wyglądała subtelniej.

    Tusz lub eyeliner zagęści rzęsy
    Jeśli natura obdarzyła cię rzadkimi rzęsami, wybieraj maskary w odcieniu fioletu lub szarości, najlepiej z lekkim perłowym połyskiem. Opalizujące drobinki sprawią, że rzęsy wydadzą się znacznie gęstsze. Pomiędzy nimi możesz też narysować eyelinerem maleńkie kropeczki, a potem rzęsy pomalować tuszem. Będą wyglądały naprawdę imponująco.

    Na nawilżonej twarzy makijaż trzyma się dłużej
    Zanim więc nałożysz krem i podkład, spryskaj buzię wodą mineralną w sprayu (później osusz chusteczką higieniczną). Ona najszybciej doda skórze wilgoci.

    Cień zastąpi szminkę
    Gdy usta przypudrujesz, a potem pokryjesz różowym cieniem do powiek i nałożysz warstwę transparentnego błyszczyku, makijaż przetrwa wiele godzin i nie będziesz potrzebowała pomadki.


    Źródło : Crossdressing.pl: Triki w makijażu

  2. #2
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    Niestety jest kilka punktów, z którymi się nie zgodzę. Ale to mój punkt widzenia jako wizażystki

  3. #3
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    dzięki cienie nakładam palcem zazwyczaj i tuszuję rzęsy tak jak tutaj jest napisane a usta czasem przetrę pudrem w kamieniu, żeby się dłużej trzymał błyszczyk albo pomadka.
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  4. #4
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    ja też jak chcę dłużej utrzymać pomadkę na ustach to jeszcze używam pudru i to skutkuje

  5. #5
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    ja też z paroma się nie zgodzę... bo na nawilżonej twarzy raczej spływa mi cały makijaż i nie trzyma się dobrze...

  6. #6
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    na mokrej twarzy wszystko splywa i sie nie trzyma ... a na nawilzonej trzyma sie bardzo dobrze ...nie mylmy jednego z drugim . ta wode raczej zastowowalabym na koniec jako mgielke utrwalajaca ... a aby nawilzyc twarz nie wystarczy spryskac woda ... trzeba dbac o buzke codzienna pielegnacja , choc spryskanie woda moze byc skuteczne jesli zrobimy to odpowiednio wczesniej .

  7. #7
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    a co zrobić jak mam takie jkaby delikatne, pudrowe cienie a chcę żeby były bardziej intensywneMacie jakieś sposoby
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  8. #8
    No to..wpadłam Avatar Latika
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Mysłowice/Italia
    Postów
    196

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    u mnie palcami odpada nakładanie cieni bo uzywam ciemnych a pod okiem miałabym ich za dużo...no i ciężko byłoby mi wymodelować oko...

    Co do trików to ja z wypróbowanych mam takie-

    aby zrobić ładną linię przy zew. kącikach oczu można nakleić taśmę po pomalowaniu odkleić i tę część która była zaklejona przyprószyć jakimś jasnym cieniem który uwydatni ten ciemny

    na lato zamrażam kostki lodu z sokiem z cytryny-(masuje twarz przed malowaniem)pory się zamykają i twarz się mniej poci i tapeta nie spływa

    na jakieś dłuższe imprezy itd na koniec makijażu 1x spryskuje twarz lekkim lakierem do włosów


    Wszystko to jest z programów dotyczących malowania a nie jakieś moje wymysły
    "Dłonie są krajobrazem serca"

  9. #9
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    nie maluj pedzelkiem tylko pacykna albo paytczkiem kosmetycznym heh
    i pierw twarz pomaluj kremem pozniej podkladem lacznie z powiekami i przypudruj powieki terz pudrem




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  10. #10
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    A ja teraz się tak do pędzelka przyzwyczaiłam... dzięki za wszystkie rady
    "Milczenie jest krzykiem uradowanych motyli"

  11. #11
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    ale pedzelek maluje delikatniej niz pacynka. pacynka cienie wychodza mocniejsze




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  12. #12
    Nałogowiec Avatar minimouse
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    570

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    a ja mam takie pytanie czy używacie jako cienie masy perłowej ja już od dłuższego czasu ale ciągle zastanawiam się co "dać" jako taki podkład .... stosowałam już podkład na to puder i dopiero masę ... ale ta masa nie trzymała się dobrze .... nawet już powiekę leciutko smarowałam błyszczykiem masa trzymała się świetnie ale po jakimś czasie błyszczyk wchodził w te rowki na powiece (nie wiem jak to opisać) teraz chce kupić bazę myślicie że pomoże .... HELP

  13. #13
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    Cytat Napisał minimouse Zobacz post
    a ja mam takie pytanie czy używacie jako cienie masy perłowej ja już od dłuższego czasu ale ciągle zastanawiam się co "dać" jako taki podkład .... stosowałam już podkład na to puder i dopiero masę ... ale ta masa nie trzymała się dobrze .... nawet już powiekę leciutko smarowałam błyszczykiem masa trzymała się świetnie ale po jakimś czasie błyszczyk wchodził w te rowki na powiece (nie wiem jak to opisać) teraz chce kupić bazę myślicie że pomoże .... HELP
    ja zawsze daję cienie i masę perłową na podkład (bez pudru!), a brokaty szybcioszkiem na (jeszcze mokrą) bazę pod cienie.

  14. #14
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    Ja rowniez sie nie zgodze z kilkoma punktami.
    i to raczej nie triki tylko podstawa na bardzo dobrym kursie wizazu..triki to moga byc raczej dla osob nie zwiazanych z tematem wizazu

  15. #15
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    No a my w większości nie-specjalistki jesteśmy to nam triki wystarczą
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  16. #16
    Rozkręcanko Avatar Annauelle
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    okolice Poznania
    Postów
    69

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    Ja rowniez nie zgodziłabym sie z kilkoma "punktami"
    Ze swojej strony moge dodac:
    -aby zapobiec osypywaniu sie cieni pod oczami nakładam pod oczami gruba warstwe pudru a gdy cienie sie osypią otrzepuje pędzlem nadmiar pudru wraz z osypanymi ceniami.
    -zielony korektor bardziej maskuje popękane naczynka
    -żółty natomiast tuszuje cienie pod oczami i zasinienia
    -podkład łatwiej rozprowadza sie zwilzona gabeczka ruchami kolistymi unikniemy efektu maski
    -cienie beda intensywniejsze gdy nałożymy je na mokro

  17. #17
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    moim zdaniem podlkad lepiej nakladac palcami badz pedzelkiem bo w gabeczke wiekszosc podkladu sie wchlania




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  18. #18
    Rozkręcanko Avatar Annauelle
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    okolice Poznania
    Postów
    69

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    Według mnie wchłania sie ale jego nadmiar....

  19. #19
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    no ale po co masz dawac za duzo podkladu i na tym tracic ? lepiej dac troszke na reke i rozetrzec go na twarzy pedzelkiem badz palcami niz zeby wchlanial sie w gabeczke.. a z reszta kazdy robi jak mu wygodniej Tobie wygodniej z gabeczka mi palcami badz pedzlem kazdy ma inne upodobania




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  20. #20
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    Cytat Napisał naatajla Zobacz post
    moim zdaniem podlkad lepiej nakladac palcami badz pedzelkiem bo w gabeczke wiekszosc podkladu sie wchlania
    Gąbeczkę zawsze należy zwilżyć wodą, wtedy podkład się nie będzie wchłaniał. No chyba że nałożymy go za dużo to wtedy również nie wchłonie się ale za to rozleje po gąbce.

    ja zawsze nakładam korektory pędzelkami syntetycznymi, bazy kolorowe i podkład gąbką, bazę uniwersalną dłonią cienie - zależy od rodzaju i efektu jaki chce uzyskać, ale najczęściej maluję pędzelkami

  21. #21
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    cienie tez nakladam pedzelkami jakos bardziej sie do nich przyzwyczailam




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  22. #22
    Rozkręcanko Avatar Annauelle
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    okolice Poznania
    Postów
    69

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    Wszystko zależy od wprawy i szkoły ja nakładam i gąbką i pędzlem,ale nigdy nie nakładałam klientkom ani podkładu ani cieni palcami...

  23. #23
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    no wlasnie ee komus to ja tez nie nakladam palcami tylko pedzlem ale sobienakladam palcami badz pedzelkiem to zalezy




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  24. #24
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    Ja zgodzę się z Kobietazpazurem krem przed nałożeniem kosmetyków sprawi że makijaż nie będzie trwały. Przynajmniej u mnie , wystarczą 2,3 godziny i wyglądam jakbym wcale nie nakładała podkładu czy pudru
    Ale niektóre triki są na prawdę fajne.

  25. #25
    No to..wpadłam Avatar pazureczek89
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Triki w makijażu

    ja też się nie zgodzę z niektórymi punkcikami

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 16-11-2023, 12:44
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-03-2021, 10:26
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 12:12
  4. KURS MAKIJAŻU - cz1. Narzędzia
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 10:50
  5. KURS MAKIJAŻU - cz3. PUDRY I RÓŻE
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 21:40

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •