Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 93

Temat: Skakanka, hula hop i inne ćwiczenia

  1. #1
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Hea Skakanka, hula hop i inne ćwiczenia

    Pół godziny intensywnych ćwiczeń na skakance to 250 kcal mniej, wzmocnione mięśnie nóg i stawów.

    Dodatkowo można wzmocnić stawy, poprawić krążenie oraz kondycję ruchową.

    Szczególnie istotny jest trening na skakance dla kobiet. Dodaje lekkości, gracji i wdzięku przy poruszaniu oraz ładnie wymodeluje ciało.


    Jak ćwiczyć ze skakanką?

    Ćwiczenia na skakance to intensywny trening mogący obciążać stawy. Ważne jest by wcześniej przygotować ciało do wysiłku. Przed skakaniem musimy pamiętać o rozgrzewce, dzięki której unikniemy kontuzji.

    Skacząc na skakance musimy pamiętać o wyprostowanej sylwetce, wciągniętym brzuchu, cofniętych barkach i łokciach jak najbliżej ciała. Do wprawiania skakanki w ruch używajmy tylko dłoni, a nie barków.

    Na ćwiczenia ze skakanką, ze względu na ich intensywność, najlepszą porą jest popołudnie. Ćwicz przynajmniej 3 razy w tygodniu, albo najlepiej codziennie przynajmniej po pół godziny. Zacznij od serii 10 skoków wolnych na przemian z 10 szybkimi. Wykonaj 3 serie i zmień styl. Możesz skrzyżować ręce i znów powtórzyć serię, albo skakać raz na jednej, raz na drugiej nodze. Po półgodzinnym treningu, stań w rozkroku, skakankę unieś w obu rękach nad głowę i zrób 15 przysiadów. Nie zmieniając pozycji, przechyl się razem z wyciągniętą nad głową skakanką, kilka razy: raz w lewa, raz w prawa stronę uważając, by skakanka była cały czas napięta, a ciało nie odchylało się do przodu. Ćwiczenie to zapewni ci smukłą talię, rozciągnięte mięśnie pleców. Po zakończeniu treningu zrób krótką serię ćwiczeń rozciągających.

    Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest systematyczność.

    skacze ktoś?

  2. #2
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Skakanka

    Oj ja bym chciała i chyba się napaliłam...od dawna zbieram się na ćwiczenia bo sadlo urosło przez zimke ale zabrac się nie mogę jakoś,a ta skakanka nie głupia i nienudna ;d;d;d

  3. #3
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Skakanka

    ja co jakiś czas mam zrywy i skacze nawet nabyłam sobie skakanke, która liczy ilośc skoków

  4. #4
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie Odp: Skakanka

    ja kiedyś bardzo lubiłam skakać na skakance ale oczywiście z wiekiem mi to przeszło może znowu zaczne ?

  5. #5
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Skakanka

    ja tez musze zaczac tylko gdzie ja skakanke kupie ... hyhy

  6. #6
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Skakanka

    w sklepie sportowym, rossmanie, jak jestes niewysoka to i w sklepie z zabawkami dla dzieci

  7. #7
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Hea Ćwiczenia

    dzielimy się swoją wiedzą na temat ćwiczeń

  8. #8
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Skakanka

    a kto zna jakies inne ćwiczenia, które można wykonywać w domu Bez uzycia jakichkolwiek przyrzadow oczywiscie omijamy brzuszki

  9. #9
    Wczytuje się Avatar dorotka_19
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Skakanka

    o ja skacze co prawda jeszcze niedużo i niesystematycznie ale się poprawię

  10. #10

    Domyślnie Odp: Skakanka

    To ja chyba też zacznę skakać bo moja kondycja to masakra jakaś

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar karna26
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    KR/BE
    Postów
    235

    Domyślnie Odp: Skakanka

    ja tez zaczełam skakac,ale jest to strasznie męczace,wogule niemam kondycji
    mam nadzieje ze z czasem bedzie łatwiej

  12. #12
    Wczytuje się Avatar Piontkowa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Neverland :-)
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Skakanka

    Ja też już skaczę jakiś czas:-) staram się ćwiczyć regularnie dla zachowania kondycji. Ćwiczenia na skakance bardzo dobrze wpływają na sprawność i wytrzymałość organizmu, no i przede wszystkim mniej obciążają stawy niż bieganie.
    I’m so happy ’cause today I’ve found my friends ...
    They’re in my head...

  13. #13
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Skakanka

    Ja tez sie zabieram od jakiegos czasu za skakanie ale jakos mi to nie wchodzi Jak na razie moj prawie dwu letni synek ma z nia zabawe chodzi po mieszkaniu i ciagnie ja za soba Chcialam tez kupic sobie hula-hop bo mowia ze to dobre na talie osy-a po zimie to ta talia tak jakby zanikla
    W zeszlym roku cwiczylam ABS 8 minut na nogi pupe klatke piersiowa i brzuch-posciagalam sobie filmiki na youtube i puszczalam na DVD i cwiczylam z nimi-bylo mi razniej no iefekty tez byly ale potem przyszla zima i sie rozleniwilam

  14. #14
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: Skakanka

    Skakałam wczoraj ale chyba przedobrzyłam, bo tak mnie łydki bolą, że chodzić nie moge aaa w poniedziałek mam basen wiec nie wiem jak bede pływała

    Co do hula hop to tez sie kiedyś napaliłam i kupiłam takie zwykłe w sklepie z zabawkami...nawet nasypywałam kukurydzy do środka żeby było cięższe ale i tak dziwnie sie kręciło i przestałam...marzy mi sie takie masujące z kuleczkami ale za drogie...chociaż widzę, ze teraz cos spadły ceny na allegro

  15. #15
    Nałogowiec Avatar Kasiaczek
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Z-ne/Krk
    Postów
    645

    Domyślnie Odp: Skakanka

    ooo mnie tez by sie przydalo troche poskakac bo moja kondycja jest niska hehe a skakanka gdzies lezy w kacie

  16. #16
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Odp: Skakanka

    a ja nie mogęęęęęęęęęęęę, za duże cycole mam i boli podczas skakania hehehehe

  17. #17
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Skakanka

    Moja kumpela ma wlsanie takie dziwne hula hop wazy ponad kilo i jest dosc szerokie i ma takie jakby wypustki moze to wlasnie to do masowania:..? Ale jak nim kreci to ma takie siniory na biodrach brzuchu i w ogole wyglada to masakrycznie...
    Doszla juz do takiej wprawy ze kreci przez godzine bez przerwy!

  18. #18
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: Skakanka

    To pewnie za dużo kręciła i dlatego te siniaki...wiadomo wszystko z umiarem i stopniowo

  19. #19
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar milenka_olsztyn
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3 815

    Domyślnie Odp: Nasza zmora - CELLULIT

    Może nie na temat ale dziewczyny ja kupiłam niedawno hula hop i kręce tym po pół godziny dziennie i normalnie z brzucha i z boków spada a na brzuchu są takie zakwasy jakby nie wiem ile brzuszków się zrobiło


    "Każdy Twój ruch ma coś na kształt serca..."

  20. #20
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Talking Odp: Skakanka, hula hop i inne ćwiczenia

    Oglądałam niedawno filmik:
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    i strasznie napaliłam sie na takie hula hop Mam już z masażem ale wiadomo, że takim nie da się tak kręcić a na allegro koszt takiego kółka to ok 60 zł

    Buszując po necie znalazłam instrukcję jak zrobić takie koło z rurki pcv do nawadniania, która kosztuje kilka złotych. Oto instrukcja:
    JasonUnbound: How to Make a Hula Hoop

    Mój mężczyzna już namówiony teraz tylko kupić potrzebne rzeczy i niebawem zdam Wam relacje

  21. #21
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Skakanka, hula hop i inne ćwiczenia

    co w tym hula hop jest innego, ze sie tak napalilas?

    ja ma takie zwykle za 20zł z tesco.. ale coś sie kurzy hyhy miejsca malo...

  22. #22
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: Skakanka, hula hop i inne ćwiczenia

    Bo mam tylko takie do masażu a nim nie da się kręcić jak pani na filmiku na szyi czy na nodze A masz takie w paski?bo takie właśnie jest za lekkie a to z rurki podobno idealne...

  23. #23
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Skakanka, hula hop i inne ćwiczenia

    o widzisz, w paski właśnie, tylko nie wiem gdzie bym sie miala krecic tak na szyi zeby nic nie rozwalic hyhy

  24. #24
    Nałogowiec Avatar Asik_sk4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Bytom
    Postów
    585

    Hea Aerobiczna "6" WEIDERA!

    Dziewczyny mam pytanko czy któraś z was to trenowala? bo ja robie to od 3 dni i masakrycznie bola mnie dolne czesci zeber a chce troche zrzucic na wadze i poprawic wyglad po urodzeniu dziecka. Co myslicie czy to działa?

  25. #25
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Skakanka, hula hop i inne ćwiczenia

    http://forum.wzorki.info/pielegnacja...ki-brzuch.html
    tu była o tym mowa.

    Jesli zrobisz wszystko tak jak jest podane efekt gwarantowany Tylko trzeba STRASSSSZZNIEEE dużo wytrwałości. Ale powodzenia

    co do hula hoop z tym masażarem.. no to tam kiedys jak Aga wrzucała ze zakupiła to i ja zakupiłam kiedys tam... Na początku kreciłam dosłownie z 2/3 min. bo dłuzej z bólu nie mogłam wytrzymac.. później doszłam do 'wprawy' haha i kreciłam po ok.10min....i uwaga.. po paru dniach tak jak mowiła Ewelina83 miałam takie siniaki w okolicach biodra jakby mnie ktoś mocno lał śmiech śmiechem ale przed wakacjami musiał przesta krecic zeby moc sie na plazy pokazac w kostiumie bez siniaków hahaha... Ale siniaki zeszły, kręciłam i krece od czasu do czasu i jest w porzadku... tylko dla mnie to nudne.. chociaz juz sobie wymysliłam ze włączam radio i np. krece do 3 lub 4 piosenek.. czyli tak licze sobie ok.12 min.

    ________________________________________


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •