Strona 1 z 13 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 313

Temat: Dotacje unijne na działalność.

  1. #1
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Dotacje unijne na działalność.

    Mam pytanie do stylistek prowadzących własną działalność. Czy starałyście się o dotacje, jak długo czekałyście i czy się to opłacało?

  2. #2
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    ja nie bo już mam założoną firmę, ale moja znajoma się starała o dotacje i dostała
    Naprawdę warto Trzeba przedstawić im swój biznes plan. Jak sie nie mylę to czekała ok 1 miesiąca na odpowiedz i dostała 12 czy 15 tyś dotacji.
    SZCZĘŚLIWA

  3. #3
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Dzięki. Czyli nie czeka się tak długo jak niektórzy mówią.

  4. #4
    Rozkręcanko Avatar agusiaani
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    79

    Domyślnie

    ja też się miałam starac ale już zaczęłam sama swoją dzialalnośc moja koleżanka złożyła chyba wniosek ze 3 razy i za trzecim razem przyznali jej kaskę ale tam jest sporo tego do wypełnienia-ale co nas nie zabije to nas wzmocni

  5. #5
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    tak papierów jest dużo, ale warto
    SZCZĘŚLIWA

  6. #6
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    a gdzie trzeba się starać o tę dotacjeJa słyszałam że w urzedzie pracy

  7. #7
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Można z przez urząd pracy lub bezpośrednio z funduszu europejskiego. Większe pieniądze, ale też więcej starań.

  8. #8
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    68

    Domyślnie

    Napieniazki sie czeka w zlezosci od tego kiedy skalda sie papiery. Na pocztaku roku najlepiej - jeste wieksze prawdopodobienstwo otzrymania dotacji

  9. #9

  10. #10
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie znalazłam przykładowy projekt może sie przyda jeszcze komuś bo ja z niego skorzystam

    REALIZACJA PROJEKTU

    Skąd firma czerpała informacje o tym, jak prawidłowo przygotować i zrealizować projekt?
    Internet, urzędy i instytucje publiczne.
    Kto przygotowywał dokumenty aplikacyjne?
    Firma całkowicie samodzielnie
    Dokumentacja aplikacyjna
    Pierwszy wniosek składaliśmy we wrześniu 2005 roku, cała dokumentacja była bardzo obszerna łącznie ok. 120 stron:
    - wniosek ok. 13 stron
    - biznes plan 25 stron
    - oraz 24 załączniki. Wszystko to przygotowane w oryginale i 2 kopiach.
    Na szczęście dla przedsiębiorców procedury zostały uproszczone i już w kolejnym konkursie tj. marzec 2006 na etapie składania wniosku dokumentacja została okrojona. Składaliśmy wniosek, biznes plan i tylko 7 załączników. Pozostałe były donoszone w momencie pozytywnej decyzji, przed podpisaniem umowy dotacji.
    OPIS PROJEKTU
    Celem projektu było rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej w postaci „Salonu odnowy SPA” . Projekt pozwolił na wdrożenie nowoczesnego sposobu funkcjonowania jak i nowego wyposażenia nowopowstałego mikroprzedsiębiorstwa, a w konsekwencji utworzenie salonu spełniającego standardy europejskie.
    Przesłanką do realizacji projektu było: wzrastające zapotrzebowanie na ochronę zdrowia przez społeczeństwo w czasach wzmożonej pracy zarobkowej; akceptacja projektu przez przyszłych klientów, co zwiększy możliwość dalszych inwestycji w urządzenia i produkty terapeutyczne.
    Aby osiągnąć wszystkie zakładane cele realizacja projektu przebiegała według następującego planu:
    1. Analiza potrzeb i nakreślenie koncepcji salonu odnowy SPA:
    a) nakreślenie planu architektonicznego w tym: ilość sal zabiegowych, szatnie, toalety aranżacja wnętrz
    b) stworzenie listy zabiegów i kuracji
    c) wybór urządzeń do salonu uwzględniając funkcjonalność i wymogi techniczne.
    2. Modernizacja pomieszczeń, w których będzie się mieścił salon odnowy SPA, poprzez wykonanie i montaż kabin prysznicowych (wykonanie instalacji, położenie glazury,montaż baterii) - nie stanowi wydatku kwalifikowanego
    3. Zakup urządzeń i wyposażenia do salonu takich jak: Kapsuła SPA- nowa, Sauna sucha fińska - nowa, Sauna na podczerwień infrared – nowa, Sauna mokra parowa – nowa , Urządzenie Briarritz do hydromasażu stóp - nowe, Solarium – używane, Fotel kosmetyczny – nowy, Kombajn kosmetyczny – nowy, Urządzenie do peelingu kawitacyjnego – nowe, Łóżka do masażu – nowe, Wanna do kąpieli – nowa, Leżaki relaksacyjne – nowe, Zestaw do masażu kamieniami – nowy, Sterylizator – nowy, Stolik kosmetyczny – nowy.
    4. Zakup nowego wyposażenia biurowego do salonu: Meble biurowe, Fotel biurowy, Szafki, Komplet wypoczynkowy, Komplet: stół konferencyjny i 8 krzeseł, Zestaw komputerowy- stacja robocza i monitor , Urządzenie wielofunkcyjne (drukarko – faks).
    5. Zakup produktów kosmetycznych, które stanowiły bazę do świadczonych usług – wydatek niekwalifikowany
    6. Budowa strony internetowej do komunikacji z klientem - nie stanowiła wydatku kwalifikowanego.
    Który z etapów realizacji projektu był najtrudniejszy?
    Rozliczenie projektu i wniosek o płatność.
    Na czym polegały trudności w realizacji projektu? Jak firma sobie z nimi poradziła?
    Realizacja projektu przebiegała bez większych zakłóceń, wszelkie wątpliwości związane głównie z procedurą wyboru dostawców (obowiązywała nas Ustawa Prawo Zamówień Publicznych) konsultowaliśmy w GARR S.A.
    Na problemy napotkaliśmy w momencie rozliczania projektu. Po wysłaniu wniosku o wypłatę dotacji wraz z wymaganymi załącznikami, kilkukrotnie byliśmy wzywaniu do uzupełnień o kolejne nowe dokumenty. W rezultacie okres rozliczania dotacji znacznie się wydłużył, co spowodowało przesunięcie zwrotu środków na rachunek.
    REZULTATY PROJEKTU
    1. utworzenie salonu odnowy spełniającego standardy europejskie
    2. świadczenie usług pielęgnacyjnych najwyższej jakości dzięki użyciu innowacyjnych urządzeń do zabiegów
    3. zdobycie zaufania i lojalności klienta dzięki profesjonalnej i dyskretnej obsłudze w starannie zaaranżowanych wnętrzach – zadowolony klient wraca i generuje zyski
    4. realizacja zakładanych planów sprzedażowych
    5. wzrost zatrudnienia o 5 osób, co wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy
    6. utrzymanie rentowności salonu dzięki zatrudnieniu fachowego personelu
    7. dostosowanie działań biznesowych do konkurencji na jednolitym rynku europejskim
    8. podniesie zdolności inwestycyjnych aby stale móc doskonalić jakość usług i spełniać oczekiwania klienta
    9. uatrakcyjnienie miejsca, gdzie zostanie zlokalizowana inwestycja, przyciągnięcie uwagi innych przedsiębiorców
    10. nawiązanie współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami w zakresie dostawy sprzętu i obsługi serwisowej, drukarniami przygotowującymi materiały reklamowe

  11. #11
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie

    tez mam pytanie, mam działalność, ale zamierzam ją zawiesić, a pod koniec roku wznowić. czy wtedy będę mogła starać się o taką dotację? czy lepiej zamknąć działalność i od nowa, albo np spółkę jawną?

  12. #12
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo, to aby dostać dotacje, nie można prowadzić działalności gospodarczej przez co najmniej rok. Dotacji nie można dostać również na spółki, tylko na osobę fizyczną.

  13. #13
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    aby dostać dotacje na działalność nie może parzekroczyc roku .Wtedy kasa przepada jej prowadzenia

  14. #14
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Exclamation Dotacje !!

    z tego co sie zorientowalam na forum nie widze takiego temaciku ... otoz wszystkie ktore dotacje dostaly lub sie o nia staraja ... podawajcie strony przydatne nprzy tworzeniu biznes planu , przy wypelnianiu wnioskow.... i ogolnie swoje doswiadczenia ...


    JA dzisiaj zarejestrowalam sie jako bezrobotna... od razu pobralam wnioski na dotacje... mam tez mozliwosc skorzystania z kursu/szkolenia zanim ta dotacje zostanie mi przyznana....narazie ten wniosek to dla mnie czarna magia... musze odbyc szkolenie pt: " samozatrudnienie krok po kroku " . postaram sie wam opisywac moje male wielkie kroki do otwarcia swojej dzialalnosci...

  15. #15

    Domyślnie Odp: Dotacje !!

    Basiu http://forum.wzorki.info/wlasny-gabi...ialalnosc.html
    to jest o dotacjach unijnych

    ps. przenoszę temat do działu własny gabinet kosmetyczny

  16. #16
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    ivonna...

    moja mam otwierala swoja działalnośc. coprawda to nei salon kosmetyczny ale bar, ale mniejsza o to.

    skladala dotacje w tamtym roku w sierpniu.
    wysylali ja do pracy (bo byla zarejestrowana jako bezrobotna) co w ogole nie powinno miec miejsca!
    Raz przeoczyla termin podpisania jakiegos druczku (chyba grudzien) wiec do lutego albo marca opóźnilo sie dostanie dotacji.

    do tej pory nie dostala zadnyhc pieniedzi z dotacji, bo "nie mają"...

    pisiowa, ale dotacje dostajesz NA OTWARCIE wlasnej dzialanosci chyba, a nie na "udekorowanie" np swojego baru ktory mamy juz od roku (tzn jest zarejestrowany na inna osobe, na mame bedzie dopiero jak dostanie dotacje).

    a jezeli chodzi o ten ROK, to dotacja jest forma pozyczki, jest to pozyczka albo zwrotna, albo bezzwrotna. w zaleznosci od dlugosci dzialania firmy. Jezeli po otrzymaniu dotacji firma utrzyma sie powyzej 1 roku na rynku to ok, jest to pozyczka bezzwrotna, jezeli jednak upadnie przed uplywem roku - trzeba wzrocic pieniądze. przynajmniej tak tlumaczyla to mi i mamie urzedniczka.

  17. #17
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    A dziewczyny to trzeba być bezrobotnym czy mozna pracować a starać się o dotacje na otworzenie interesu?
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  18. #18
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Agusia jesli chcesz dotacje UP musisz byc w nim zarejestrowana ... ja wlasnie teraz rozpoczynam swoje starania o dotacje...

  19. #19
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    1. Żeby dostać dotację z UP, trzeba się zarejestrować jako bezrobotny, dają dotację w wys. ok. 19 tyś - co roku ta kwota się zmienia. Złożyć wniosek, wszystko pomaga wypełnić pani od tych dotacji, zarejestrować firmę (pobrać regon itd.), kiedyś trzeba było mieć też konto, bo pieniążki tylko przelewem dawali. W każdej turze jest ileś pieniędzy w puli i nie wszyscy dostają, ale można próbować znowu. Żeby nie zwracać tych pieniędzy trzeba firmę prowadzić co najmniej rok, kiedyś też były składki zus obniżone o połowę przez pierwsze dwa lata.
    2. Żeby dostać dotację z Funduszu Europejskiego, to trzeba się zwrócić do firm pośredniczących, wypełnić wniosek, biznes plan i inne. Nie trzeba być bezrobotnym, ale jest to skierowane do osób spełniających pewne kryteria, np, kobiety mające trudności z powróceniem na rynek pracy (na wychowawczym itp), pracownicy zagrożeni utratą pracy....Dają ok. 40 tyś, ale każda gmina albo województwo ma inne wymagania i priorytety w przyznawaniu. W łódzkim dają osobom długotrwale bezrobotnym pow. 6 lat i jeszcze jakieś inne wymagania, nie pamiętam dokładnie, bo jak stwierdziłam, że ja się nie łapię, to dałam spokój...

  20. #20
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Teraz jest ok 19 tysiecy ale trzeba w UP spelnic kilka wymogow.... byc zarejestrowanym, wypelnic mase papierow...biznes planu nie wymagali bo mieli tam ankiete ktora dziala tak samo jak biznes plan.. potrzebnych jest 2 poreczycieli ktoryh dochod na reke wynosik min 1700zl(nie wiem czy sie to nie zmienilo teraz na wyzsze)...dotacja jest bezzwrotna jesli firma utrzyma sie min rok..przez ten czas zus tez jest nizszy i wynosi chyba niecale 300zl...

    tyle co wiem jak sie dowiadywalam u nas w UP...

  21. #21

    Domyślnie Odp: Dotacje !!

    Z niecierpliwością czekam na Twój dziennik z pola walki o dotację Basiu Na blogu często piszemy o dotacjach i staramy się poruszać takie tematy, które interesują właśnie osoby starające się o to dofinansowanie, ale myślę, że tak krok po kroku opisane procedury bardzo się przydadzą zwłaszcza tym osobom, które chcą mieć to podane w prosty i zrozumiały sposób

    Wniosek jest długi, zawiera ponad 20 stron, ale większość to są informacje, które normalnie zawarlibyśmy w biznesplanie, taki ogólny szkic planowanej działalności, lokalny rynek, a także analiza SWOT (słabe, mocne strony, szanse i zagrożenia) to klasyczne punkty biznesplanu. Myślę, że bardzo ważne jest, byś wykazała, że Twoje wykształcenie, jak i doświadczenie (lub predyspozycje) szczególnie wykazują, że po prostu poradzisz sobie z prowadzeniem takiego biznesu. Dobrze jest wykazać, że jest to działalność przyszłościowa, która ma szansę na rozwój (zatrudnienie za jakiś czas pracowników, bo w końcu dotacje mają sprzyjać zmniejszaniu bezrobocia). Fajnie, gdy masz jakiś wkład własny, bo wówczas jestes traktowana poważniej, jako osoba na tyle przekonana do swojego planu, że gotowa ryzykować własnymi pieniędzmi. W wielu urzędach jest z resztą wymagane posiadanie jakiegoś wkładu własnego, np. na poziomie 15% sumy otrzymywanej dotacji.
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

  22. #22

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Nie zawsze wymagają poręczycieli. Warto pytać o możliwość zabezpieczenia za pomocą np. weksla (awal). Wielu osobom trudno jest znaleźć aż dwóch żyrantów, szczególnie z konkretnymi dochodami, czasami urząd pracy odstępuje od tego wymogu na rzecz innych sposobów poręczenia.
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

  23. #23
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Dotacje !!

    ja też o tym pisałam na jednych z tematów. bodajże u pisowi. jak chciała otwierac swoją działalność..

  24. #24
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Dotacje !!

    Ja narazie nie mam zamiaru otwierać swojej działalności Dla mnie to czarna magia Alr może po skończeniu szkoły ekonomicznej będe miała o tym jakieś pojęcie bo już skoztowałam troche wiedzy na ten temat ale nie est to nic przyjemnego jak nam puszczają o rozwinięciu przedsiembiorstwa to poprostu aż strach się za to zabrać

  25. #25

    Domyślnie Odp: Dotacje !!

    Myślę, że ten strach jest niepotrzebny - owszem, aby założyć w Polsce DG na pewno trzeba wypełnić stertę papierów, ale z pomocą księgowej spokojnie własny interes prowadzić może osoba bez wykształcenia wyższego. Pomyślcie ile jest osób, które prowadzą różnego typu sklepy - większość ma pewnie wykształcenie średnie, lub zawodowe (mam na myśli szczególnie osoby w wieku średnim i starsze, bo 20 lat temu nie było takiego rozpowszechnienia uczelni prywatnych i co za tym idzie, ilości osób studiujących). I świetnie sobie radzą, orientują się w obowiązkach przedsiębiorcy, a resztę, czyli sprawy papierkowe, PIT-y załatwia księgowa.
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •