Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 86

Temat: Kasa fiskalna - obowiązek?

  1. #1
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Kasa fiskalna - obowiązek?

    oto dzisiejszy news z rmffm:

    Paragon fiskalny dostaniemy nawet w gabinecie lekarskim

    Zapadł wyrok w sprawie kas fiskalnych. Trybunał Konstytucyjny za niezgodne z prawem uznał przepisy, na mocy których minister finansów uznaniowo określa, kto musi, a kto nie używać kas fiskalnych. To oznacza, że paragon fiskalny otrzymamy teraz wszędzie, nawet w gabinecie lekarskim, a nasza relacja z medykiem będzie traktowana jako czysto handlowa.

    < fot. Archiwum RMF FM
    Kasa fiskalna służy bowiem do rejestracji obrotu i podatku od sprzedaży detalicznej. Doktorzy czy adwokaci będą więc po prostu sprzedawać swoje usługi. Dla klientów zmieni się niewiele, ale przykładowy lekarz czy prawnik będzie teraz musiał codziennie po zakończeniu pracy wykonać na swojej kasie tzw. raport dobowy fiskalny, który na trwałe zapisze w pamięci kasy kwotę całodniowego utargu.

    Ile taka przyjemność będzie kosztować? Zakup kasy fiskalnej to wydatek rzędu od półtora do dwóch tysięcy złotych.



    Paragon fiskalny dostaniemy nawet w gabinecie lekarskim :: Fakty :: RMF FM

    Przykładem tu jest lekarz - osoba wykonująca wolny zawód i rozliczająca się z ryczałtu lub karty (z karty, czyli nie trzeba zbierać paragonów itp)

    czy wobec tego my też będziemy wkrótce musiały obowiązkowo mieć kasy fiskalne?

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar annie82
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świdnica
    Postów
    104

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Ja jestem za. Wszyscy praktycznie muszą mieć kasy fiskalne. a ci co najwięcej zarabiają i kłapią dziobami to nigdy sie nie rozliczali ze swoich dochodów oficjalnie zwłaszcza lekarze,adwokaci,prawnicy itp. W końcu ktoś im sie do dupy dobrał.
    TIPSY ŚWIDNICA

  3. #3

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Z jednej strony może i dobrze ale ci co chcą kombinować i tak będą a to jest kolejna przeszkoda dla tych którzy chcą założyć swój mały biznes.

  4. #4
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    trzeba przewyższyc pewien obrót roczny o ile dobrze pamietam to z 2 lata temu było to około 40tys. euro w skali roku i wtedy kasa jest obowiązkowa także nie ma co sie martwic

  5. #5
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Fusil chodzi o to że teraz ma być zawsze obowiązkowa. Może to i dobrze, ale:

    1) więcej biurokracji
    2) nie rozumiem jaki będzie sposób podatkowy biorąc pod uwagę że rozliczamy się z karty, po prostu tak czy inaczej będzie trzeba przedstawiać wyciągi? i nie ważne jakie one będą i tak będzie stały podatek z karty? pytam, bo nie rozliczałam się nigdy z takiej kasy i nie wiem nic na ten temat.

    ponadto, uważam że dla tych najmniejszych firm to tylko przeszkoda.

    a jak wy myślicie?

  6. #6
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    proponuje się przejść do urzędu skarbowego i się spytać , nie siedzę w tym na tyle więc nie chce nikogo wprowadzić w błąd ale watpliwe jest to , ze nagle każdy ma mieć kase ,bo wtedy bezsensu by była karta, ryczałt no ale jak to bywa w naszym kraju to różnie się może zdarzyć

  7. #7
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    właśnie mam nadzieje że nie zlikwidują karty..

  8. #8

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Jak to jest z tą kasą... Otwierając gabinet kosmetyczny muszę mieć ją od razu czy dopiero po przekroczeniu jakiejś tam kwoty

  9. #9
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    mozesz miec kase ale nie musisz
    zalezy od tego jaki rodzaj prowadzenia dokumentacji rachunkowej wybralas
    do wyboru masz: ksiegi rachunkowe, podatkowa ksiazke przychodow i rozchodow i inne ewidencje
    potem okreslasz sposob rozliczania - Vat, zasady ogolne itd.
    zazwyczaj na Vacie kasa jest wskazana, ale to tez od jakiesjs tam kwoty dochodu
    ja bedac na ksiazce moge miec kase - ale nie musze moim dowodem księgowym - paragonem/rachunkiem - jest dowód wewnętrzny


  10. #10
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    w pierwszm roku działalności wcale nie trzeba posiadac kasy fiskalnej jesli nie przekroczysz 20 tys zł..to samo w drugim roku jesli nie przekroczysz 40tys zl wiec w tym czasie jestes na ewidencji sprzedazy..ja jestem vatowcem i takie zasady Mnie obowiazuja w kazdym badz razie..
    a wydaje mi sie delkatna głupota kupowanie kasy fiuskalnej dla swiezych przdsiebiorców ..strata pieniedzy

  11. #11
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    zauważcie że ten artykuł wrzucałam rok temu, jednak widać środowiska (zapewne głownie lekarsie hyhyhy) wolnych zawodów musiały skutecznie zaprotestować, ponieważ cisza nastała w tej dziedzinie

  12. #12
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Asia no i szczescie a raczej cale szczescie ze zastrajkowali bo se nie wyobrazam wbujac na kase...007 - żelowanie stóp..175 - akryl clear 15 g..453 - kwiatek akrylowy

    ale tak szczerze mowiac to wcale nie jest zle dla tych leniwych bo nie cza np dowodu wewnetrznego wypelniac albo ew. sprzedazy


  13. #13
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    my w salonie także nie posiadamy kasy- jesteśmy na ewidencji

  14. #14
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    A jak wygląda prowadzenie takiej księgi rachunkowej
    To może być zwykły zeszyt w którym na każdej stronie zapisuje godzinę, rodzaj i cenę wykonanego zabiegu danego dnia ? czy to ma być np napisane na komputerze , wdrukowane i ubrane w koszulkę leżeć w segregatorze ?
    Opowie mi któraś jak to ma wyglądać ? i kiedy trzeba to przedstawić i komu ? proszę o pomoc

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    kasiazke kupuje sie w sklepie z drukami albo US

    moja ksiazke porwadzi ksiegowy a ja na codzien mam prowadzic zeszyt i w niego wpisywac date, rodzaj uslugi i cene i tak codziennie bo pozniej wg zeszytku bede rozliczona na ksiazce

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  16. #16
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    kasiazke kupuje sie w sklepie z drukami albo US

    moja ksiazke porwadzi ksiegowy a ja na codzien mam prowadzic zeszyt i w niego wpisywac date, rodzaj uslugi i cene i tak codziennie bo pozniej wg zeszytku bede rozliczona na ksiazce
    a taki zeszycior nazywamy ewidencja sprzedazy dla ulatwienia sobie pracy mozna kupic tez takie cos ale napewno taniej wychodzi zeszycik

  17. #17
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    ale do ewidencji sprzedaży wystarczy wpisywać całodniowy utarg bez określania godziny... (niestety to mój ostatni rok bez kasy... dłużej nie da się wymigiwać)
    proszę mi mówić Evelyn... lub Ewelina jak komu wygodnie
    kiedyś królowa... ale postanowiłam abdykować
    http://www.youtube.com/watch?v=wPzsN0NQSAw
    kocham tą babkę
    http://stylowe-pazurki.blogspot.com/

  18. #18
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Czyli jeśli ktoś jest sumienny to obejdzie się bez księgowej ?

  19. #19
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    zadam pytanie Kamili, bo tak mi wpadlas w oko
    czyli jak zapisujesz sobie gdzieś tam swoje zarobki, to tak wlasciwie mogłabyś połowy nie zapisac i rozliczyć się tylko z połowy żeby więcej na tym zarobić, dobrze rozumiem tą politykę? nie mówie,ze tak robisz,ale taka możliwość jest no nie?

  20. #20
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    pewnie, że jest ale tu można się pogubić, i zależy wszystko od sumienia, dodatkowo, nie wiesz kogo przyjmujesz, i weźmy np. przyjdzie klientka wykonasz jej jakąś usługę, ona sobie zanotuje kiedy i co miała robione i potem wraca na kontrol, sprawdza jej usługi i zapłaty nie ma zaksięgowanej, i co wtedy..., aż boję się myśleć





  21. #21
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Dżoana przychód nie udokumentowany paragonem faktura czy innym dowodem fiskalnym wpisuje w ewidencje sprzedazy jest to tzw przychod nieudokumentowany
    co do ukrywania zarobkow to tak jest jak mowi Paznokietek strach na maxa!
    szkoda nerwow i psucia sobie opinii a tym bardziej od razu podpadać US
    ja wpisuje wsio i chyba mi za malą ksiazke dali bo nawet jak kupie papier toaletowy za 5 zl to wpisuje i jak sprzedam ozdobe za 3 to tysz
    dokumenty do US przechowuje w salonie wiec jak wpadna na kontrol to od razu maja je do wgladu wraz z udokumentowaniem co i kiedy i jak


  22. #22
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    No właśnie miałam taki sam dylemat jak dzoana Ale szkoda nerwów ...

  23. #23
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    A ja nawiążę do do początku rozmowy - wśród urządzen jest już duża konkturencja dlatego łatwo znaleźć kasę , która kosztuje poniżej 1000 złotych. Zważywszy, że dostajemy zwrot większości gotówki zainwestowanej w kasę nie jest to takie staszne, zwłaszcza w porównaniu do strachu przed fiskusem Zresztą przy stosunkowo niskim dochodzie nie opłaca się kombinować dla paru złotych.

    Ponieważ kasy wiążą się z zakupem rolek papieru warto przekalkulować zakup kasy z kopią elektroniczną - różnica w cenie w porównaniu do zwykłej jest rzędu 300 zł ale w trakcie użytkowania zwraca się ta różnica z nawiązką (w końcu kupujesz 2 razy mniej rolek). Im więcej paragonów wydawanych dziennie tym szybciej zniweluje się tą różnicę.

  24. #24
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    PYTANIE NA GORĄCO:

    dziś bylam w UP i zwolniło się miejsce na tygodniowy kurs (czy cos takiego) z założenia własnej działalności gospodarczej, po którym mam zagwarantowane dofinansowanie...
    No i moje pytanie brzmi: czy zdąże wyrobić się ze wszystkim do około połowy grudnia? Bo jakoś wtedy przyznali by mi pieniążki... i sama nie wiem czy jest aż tak dużo załatwiania.. jeszcze nie mam lokalu ani nic... nawet nie wiem za co się wziąć co jest porzebne...
    No i żeli, akryli itp nie mogę kupić za te pieniądze nie? tylko wyposażenie, typu meble, a np. fotel kosmetyczny i frezarkę moge? bo już sama nie wiem...
    po prostu chcę żebyście mi powiedziały czy będe w stanie ze wszystkim się wyrobić w takim czasie...
    Bo wiadomo- lokal, odmalować, wyporządzić za własna kasę.. heh.. co myślicie?


    (ups.. miało być w temacie "jak szukac pracy jako stylistka paznokci?"... plasiam...)

  25. #25
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Wiem że u mnie w mieście (tzn:Łódź) najpierw trzeba wynająć lokal , żeby złożyć wniosek , bardzo mile widziany jest również biznesplan, który pozytywnie wpływa na rozpatrzenie wniosku.
    Wiesz , z tego co wiem to w grudniu w urzędach pieniążków już prawie nie ma i jest dużo niższe prawdopodobieństwo że dostaniesz dotację. Warto poczekać do stycznia , wtedy możesz na samym początku zapisać się na kolejny kurs, z racji tego że bezrobotnemu raz na rok przysługuje taki i zrobić wszystko pomalutku, wszystkiego dokładnie się dowiedzieć , zapiąć wszystko "na ostatni guzik" Kiedy w urzędach na początku roku rzucają kasę , to nie ma takiej siły żebyś nie dostała.
    Na aktywa obrotowe , można przeznaczyć 40% pieniążków czyli ( żele , akryle itp) , 60% przeznaczamy na wyposażenie ( fotele, krzesła , biurko , lampka, wieszak , szafka , frezarka , lampa UV, pędzle)-wszystko to co jest trwałe i czego "nie ubędzie" , odświeżenie lokalu , reklamę itp Musisz dokładnie dowiedzieć się jak jest u Ciebie w mieście ,bo wiem że w każdym są inne wymagania.
    Do wniosku bardzo mile widziane są certyfikaty które otrzymałaś z własnych funduszy jak i te które zdobyłaś przez dofinansowanie z urzędu , wszelkiego rodzaju dyplomy z konkursów ( tych na forum np.) , oraz dyplomy. Jeśli posiadzasz stronę internetową , to można zamieścić jej adres , po czym w biznesplanie napisać że jest Ci potrzebny laptop oraz aparat , do tworzenia strony , oraz albumu ze zdjęciami

    Ja osobiście składam wniosek na początku roku
    Trzymam kciuki za Ciebie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •