Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3910111213
Pokaż wyniki 301 do 313 z 313

Temat: Dotacje unijne na działalność.

  1. #301
    No to..wpadłam Avatar asiad1990
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Piła
    Postów
    215

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Ja w tym roku zrezygnowalam ze starania się z dotacji. Glupie kryteria byly i nikt nie chcial mi poręczyć. U nas podobno ostanie dofinansowania to byly i po nowym roku juz nie będzie

    Wysłane z mojego ALCATEL_ONE_TOUCH_6030X_Orange przy użyciu Tapatalka




    "śmierć urasta do rozmiarów najwyższego dobra, na które jedynie warto czekać gdy już od dawna wszystko inne zawiodło"
    — Fiodor Dostojewski

  2. #302
    Nałogowiec Avatar iosa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Krzeszowice
    Postów
    337

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    No właśnie po nowym roku może być kiepsko. Dotacje na otwarcie działalności były udzielane w ramach POKL na lata 2007 - 2013. Od nowego roku w kolejnej transzy pomocy na lata 2014-2020 nie ma już POKL. Jak byłam na spotkaniu w urzędzie marszałkowskim, to mówili że jeszcze sami nie wiedzą jak to będzie wyglądało do końca ale że najprawdopodobniej będą tylko preferencyjne pożyczki.

  3. #303
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Kryteria do poręczenia są straszne, ale urząd musi wiedzieć, że w najgorszym wypadku, jakoś musi odzyskać od Ciebie tą kase. Ja w 2011r. miałam ok. 2880zł jako kwota, ktora ktoś musi poręczyć. Raczej przeciętny czlowieczek tyle nie zarabia

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  4. #304
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    U mnie wystarczyło 2200 zł, i to był nawet problem...

  5. #305
    No to..wpadłam Avatar asiad1990
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Piła
    Postów
    215

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    U mnie wymagali dwóch lub trzech osób do poręczenia z bardzo dziwnymi kryteriami dot. zarobków. Nie znalazlabym tylu osób. No może jedna ale tata nie chcial się zgodzić bo juz jedne dlugi splacal.

    Wysłane z mojego ALCATEL_ONE_TOUCH_6030X_Orange przy użyciu Tapatalka




    "śmierć urasta do rozmiarów najwyższego dobra, na które jedynie warto czekać gdy już od dawna wszystko inne zawiodło"
    — Fiodor Dostojewski

  6. #306
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    ja potrzebowałam 2 osoby, dostałam dotacje na 40tys, nie pamietam juz ile było trzeba mieć tych zarobków bo to kilka lat temu. ale fakt jest to masakra czasem, graniczy z cudem lub jest wręcz niemozliwe znaleźć takie osoby




  7. #307
    No to..wpadłam Avatar asiad1990
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Piła
    Postów
    215

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    U mnie w UP chcieli osoby z zarobkami powyżej 2.5 tys mniejsze zarobki dot. osób poreczajacych na rencie lub emeryturze. Wysokość dotacji okolo 22 tys. Plus wysylali na szkolenia z prowadzenia dzialalnosci i zdobywania kwalifikacji jeśli jakiś brakowalo.

    Wysłane z mojego ALCATEL_ONE_TOUCH_6030X_Orange przy użyciu Tapatalka




    "śmierć urasta do rozmiarów najwyższego dobra, na które jedynie warto czekać gdy już od dawna wszystko inne zawiodło"
    — Fiodor Dostojewski

  8. #308
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    A ja mam pytanie. Jestem po spotkaniu w biurze rachunkowym, chciałabym zacząć od działalności typowo domowej, by w przyszłości - jeśli firma się rozwinie - otworzyć salon w mojej miejscowości. Miły pan z biura rachunkowego powiadomił mnie, że gdybym chciała starać się w przyszłości o dotację na rozwój działalności, to trzeba o tym myśleć od samego początku, bo wymagania wobec takiej osoby są bardzo wygórowane, żądają np. dokumentacji do 3 lat wstecz za różne rzeczy i tak, gdybym chciała np. dotację na dajmy na to stosowanie w salonie jakichś bardziej ekologicznych rozwiązań (można dostać dofinansowanie np. na zastosowanie odnawialnych źródeł energii, a co i w jaki sposób uda się pod to podciągnąć to już inna sprawa ), to potrzebowałabym dokumenty poświadczające spełnione obowiązki ekologiczne. Pytam więc tego pana, co to takiego, a On mi na to, że każda firma - w zależności od rodzaju prowadzonej działalności - ma obowiązek uiszczać odpowiednie opłaty za korzystanie ze środowiska naturalnego, a oprócz tego nie można wyrzucać np. opakowań z kosmetyków normalnie do śmieci, tylko trzeba odpowiednio utylizować odpady chemiczne No to ja Go pytam co i jak, a On mi mówi, że od tego roku są dwie opcje, albo płacę jakiemuś inspektorowi kilkaset zł miesięcznie za obsługę ekologiczną (że ile?!), albo kilkaset zł za rok w programie internetowym ENVINET, ale to nowe narzędzie, więc nie był mi w stanie powiedzieć, na ile to się sprawdzi. Czy ktoś ubiegał się o dotację unijną, ale właśnie nie na rozpoczęcie działalności, tylko na rozwój? Czy rzeczywiście jest to papierologia i czy wymogi są takie "ostre"? W ogóle On mi mówił, że każdy przedsiębiorca powinien spełniać te obowiązki ekologiczne i jak tego nie robi to można dostać karę wynoszącą wiele tysięcy, a ja myślałam, że człowiek musi walczyć tylko z sanepidem. Czy ktoś z Was spotkał się z tego typu karami? Bo jak tak policzyłam, ile kasy trzeba już na samym początku w to wszystko ładować (ZUS, podatek, biuro rachunkowe, narzędzia pracy, strona internetowa, wizytówki, ulotki), to nie wiem, czy w ogóle zakładanie działalności ma sens Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

  9. #309
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    nie sluchaj pana z biura, bo widać, że małe pojęcie ma kosmetyczne. Zadzwoń do sanepidu a wszystko Ci powiedzą. Odpady fakt musisz utylizować w inny sposob, ale te ktore są toksyczne czyli , ktore naruszają ciąglość tkanki, czyli z krwią itp.

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  10. #310
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Też chcę kupić laptop na firmę, tylko nie bardzo wiem jaki. Zastanawiam się nad tym - https://www.morele.net/wiadomosc/lap...recenzja/4681/ - co sądzicie o tym modelu? Wart jest swojej ceny?

  11. #311
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2017
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Zawsze jak się nie uda mozecie zglosic sie do Urzedu Pracy. Tam jest chyba duzo latwiej dostac dotacje, moze nie tak duze ale do 20 tys, a to na start jest bardzo duzo. Mi sie udalo i teraz prowadze mała cukiernie w moim miescie Dotacje poszly na sprzed od http://savpol.pl/

  12. #312
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Poznań
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Jeśli macie problem z uzyskaniem dotacji to proponuję skorzystać z usług odpowiedniej firmy, która się tym zajmuje. Ja tak od jakiegoś czasu robię i jestem bardzo zadowolona, korzystam z usług firmy Signum Sp. z o.o. Szczerze mówiąc, to nie wiem czy sama bym dała radę z tym wszystkim, a oni bez problemu i za niewielką opłatą. Aktualnie robią dla mnie rozliczenie dotacji unijnych. Myślę, że warto się wspomagać takimi firmami, ponieważ oszczędzamy czas i swoją energię, a poza tym tego typu przedsiębiorstwa mają bardzo dużą skuteczność. Gdyby ktoś szukał, to polecam zerknąć na ich stronę internetową: http://www.signum.org.pl/oferta/zarz...tami-unijnymi/
    Ostatnio edytowane przez Wiolka42 ; 09-07-2018 o 10:58

  13. #313
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    179

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Wydaje mi się, że coraz trudniej o dotacje tego typu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •