Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 78910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 251 do 275 z 313

Temat: Dotacje unijne na działalność.

  1. #251
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    madziullka a może i mi mogłabyś pomóc. pracuje na pełen etat na produkcji mam normalnie opłacany zus i resztę a chciałabym dorabiać sobie na pazurkach w związku z tym chciałabym dać ogłoszenia do gazety reklame na aucie itp. ale niechciałabym żeby mi się skarbówka do tyłka dobrała czy mogłabym to zrobić na prawo a nie na lewo dodatkowo pracując nadal tam gdzie pracuje

  2. #252
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Na prawo mozesz tak jak juz Ci pisałam w innym temacie. Za reklame zaplacisz firmie zajmujacej sie tym a sprawy papierkowe i takie prawne najlepiej pojść po urzedach pochodzic i się popytać. A najlepszym wyjsciem, wrecz idealnym byłoby porozmawiać z jakąś znajomą cioci, wujka, babci- księgową. Ona by na chlopski rozum wytłumaczyla. Ja na początku bylam zielona w takich sprawach, ale chodziłam, zalatwiałam wszystko i trzeba bylo się nauczyc

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  3. #253
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dziewczyny jestem zarejestrowana w PUP już ponad dwa lata. Znalazłam pracodawcę, który mnie zatrudni po odbyciu kursów Pedicure i przedłużanie rzęs. Czy któraś z was korzystała z takich szkoleń z PUP? Tzn ja wybieram kurs, oni go finansują, a ktoś mnie za to zatrudnia.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  4. #254
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Urząd Pracy chyba musi zatwierdzić kurs wybrany przez Ciebie, tak mi się wydaje.

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  5. #255
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    35

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    ja też jestem zainteresowana tymi kursami bo też jestem zarejestrowana w pup i też chciałabym skorzystać z jakiegoś kursu

  6. #256
    No to..wpadłam Avatar olao
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GBY
    Postów
    183

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    UP wysle Cie na taki kurs jaki chcesz i gdzie chcesz pod warunkiem ,że dasz im pismo ,że dostaniesz zatrudnienie w danym zakładzie.Jeżeli chciałabyś kurs jakiś tam ,a oni nie widzą szans na zatrudnienie potem to moga nie chciec finansowac.Albo jak jest duzo chetnych to sami taki kurs organizuja.

  7. #257
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    olao znalazłam pracodawcę, który mnie zatrudni i dał mi to już na piśmie. Papiery złożone, jednak urząd uparcie twierdzi, ze nie ma pieniędzy i tak w kółko cały rok. W poniedziałek mam decyzję otrzymać o godz 13.30 trzymajcie kciuki

    EDIT: DOSTAŁAM DOFINANSOWANIE! W PONIEDZIAŁEK WYJEŻDŻAM DO WROCKA :-)
    Dla sprostowana, dostałam dotację na indywidualny kurs podologiczny z klamrami w Clarenie i przedłużanie rzęs 1:1 :-)
    Ostatnio edytowane przez sztynka ; 06-12-2012 o 22:27
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  8. #258
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Idziesz do PUP, bierzesz wniosek na indywidualne szkolenie i z wypelnionym wracasz do PUP i oni to rozpatrują i potem werdykt: zgoda bądź odmowa. Wszystko zalezy czy maja w danej chwili fundusze czy nie aby pokryc koszt Twojego kursu... Na grupowy kurs z PUp nie polecam bo nie jest to do konca profesjonalne podejscie do sprawy. Wiem od dziewczyn po takim kursie. Ogromna niewiedza i tyle po tym szkoleniu...

  9. #259
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Aby dostać dotacje trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny przez określony czas? czy wystarczy jak np. 2tyg przed złożeniem wniosku się zarejestruję?

  10. #260
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    wystarczy nawetjeden dzien ale o do dotacji to po pierwsze UP musi miecw tym okresie jeszcze srodki bo jak nie ma to pozamiatane na dodatek szybciej dostac dotacje na zalozenie wlasnej DG jezezli juz masz kurs ao jaka dotacje Ci chodzi dokladnie na co?powiem Ci na biezaco co chcesz wiedziec bo sama bylam sie dowiadywac wiec jestem dokladnie zorientowana.

  11. #261
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Zależy od Twojego Urzędu Pracy bo wszędzie jest inaczej, musisz pytać.

  12. #262
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Otwieram własny mini gabinet w salonie fryzjerskim i jesli bedzie dobrze sie krecilo przez jakis czas to chcemy go rozkrecic i wtedy dopiero zaloze DG i chcialabym sie starac o dotacje. A na razie bede na zlecenie

  13. #263
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    fajny pomysl i superjest to rozwiazane.w taki sposob latwiej bedzie Ci dostac bo bedziesz miala staz.z Dotacjami jest tak ze dopoki ne masz zalozonej wlasnej DG to nie bedzie problemu z jej dostaniem.ale tak jak powiedziala Ladyss tez zalezy to od wojewodztwa i Twojego Up do ktorego nalezysz.

  14. #264
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    problem się pojawi w momencie starania się o dotacje bo musisz być bezrobotna i nie mozesz byc na umowie = robisz na czarno = jak wpadnie skarbówka/Pip pozamiatane.

  15. #265
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    W moim urzędzie kiedyś trzeba było być co najmniej 6mcy na bezrobociu aby składać dokumenty, nie wiem jak jest teraz ale podejrzewam, że bez zmian. No ale wszędzie inaczej

  16. #266
    Nałogowiec Avatar mania818
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    ok Piły
    Postów
    343

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    u mnie też trzeba być co najmniej 6 mies zarejestrowanym , ja dostałam dofinansowanie na otwarcie działalności , duże znaczenie ma to jak jest napisany wniosek

  17. #267
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Nie orientujecie sie jak jest teraz z tymi dofinansowaniami z urzedu jak i z UE? Czy mozna ubiegac sie o to posiadajac juz firme od 9 miesiecy?

  18. #268
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    W dofinansowaniu z pup nie można mieć firmy przez ostatnie 24m-ce (przynajmniej w moim mieście).
    Ale raczej mając zawieszoną działalność nie dostaniesz dofinansowania

  19. #269
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Agnieszko, te popularne dofinansowania z UP są dla ludzi bezrobotnych na rozpoczęcie działalności. Ale są dofinansowania na otworzenie nowego stanowiska pracy jakbyś kogoś chciała zatrudnić, trzeba tylko pytać co i jak bo nie potrzebowałam i nie wnikałam w szczegóły

  20. #270
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    posiadajac firme od 9 mies.mozesz starac sie o srodki na wyposazenie nowego miejsca pracy mozesz uzyskac okolo 12-14 tysiecy, ale az na rok musisz zatrudnic pracownika,tyle wiem. konkrety to w danym UP bo kazdy ma swoje jakies zalozenia tylko podstawy wszystkie UP maja takie same.

  21. #271
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Te nowe stanowisko pracy musi być dla osoby zarejestrowanej jako bezrobotna w PUP. Tak jak pisze reniusia dostaje się zwrot kosztów za zakup nowego sprzętu niezbędnego do utworzenia nowego stanowiska lub zwrot części składek ZUS za chyba 12 kolejnych miesięcy. Można sobie wybrać opcje.

  22. #272
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Eh no to lipa

  23. #273
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    jest jeszczejedno rozwiazanie ale troche ryzykowne sa w niektorych bankach kredyty na firme powiazane z Unia np.Idea Bank ma taki w swojej ofercie wiec mozesz zasiegnac tam informacji a zapytanie nic nie kosztuje czy nawet umowienie sie z pracownikiem banku na rozmowe.Dodatkowo majac juz wlasna firme mozna tez starac sie o dofinanowanie z UE ktore nie jest zwiazane z UP i tam mozesz miec wlasna firme takie dofinansowanie jest na 40 tys. tylko procedura troche skomplikowana ale tak naprawde warto.trwa to okolo 6 miesiecy ale jest to super sprawa.tam tez mozesz zasiegnac info i Ci wszystko powiedza a tak naprawde nic za info nie placisz.pozdrawiam.

  24. #274
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Wiem ze to jic nie kosztuje dlatego chcialam najpierw zasiegnac informacji tutaj ahy nie chodzic na darmo. A szukam jakiejs pomocy -dofinansowania juz po otwarciu DG (jak zwykle obudze sie z pomyslem po czasie) napewno skorzystam z rad. Dzieki

  25. #275
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    dlatego po otwarciu to jedynie te dwie opcjepowyzej:czyli dofinansowanie z Unii zalatwia sie przez Urzad Marszalkowski w kazdym miescie jest gdzies ich siedziba i tam 40 tys nie zwrotne czyli dotacja lub druga opcja kredyt na firme ale warto najpierw o te pieniadze z Unii powalczyc .moja kolezanka dostala trwalo pol roku i dostaal na 40 tysiecy.pozdr.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •