Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 313

Temat: Dotacje unijne na działalność.

  1. #26
    Rozkręcanko Avatar izabelats
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    41

    Domyślnie Odp: Jak zdobyc klientki???

    Dziewczyny co do rozpoczęcia działalności mozna tez skorzystać z dopłat z ue. Są takie programy realizowane przy agencjach rozwoju poszczególnych województw. Są np takie skierowane do matek, które powracaja na rynek pracy po urodzeniu dziecka lub wogóle dla kobiet które powracają na rynek pracy. Złożenie takiego wniosku nic nie kosztuje więc uważam, że warto próbować. Może sie uda
    Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej - ...

    ---------- Dodano o godzinie 08:50 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 14:58 ----------

    Apropos tych dotacji z ue, to dzwoniłam do agencji w moim województwie w srode. Babeczka powiedziała mi, że nowa edycja rozpoczyna sie w styczniu 2010 i w tedy też na stronach www pojawia sie wnioski do wypełniania. A na poczatku lutego rozpocznie sie przyjmowanie wniosków. Co bardzo ważne..powiedziała, że przyjmują tylko 180 wniosków wiec naprawde trzeba śledzić ich strony i jak najszybciej składać swoje oferty. Powiedziąła, tez że wszekiich niezbędnych pytań udzielają tylko telefonicznie. No i jeśli jest się w tej grupie preferowanej do otrzymania dotacji ( czyli np matki wracające na rynek pracy ) to z automatu taki złożony wniosek dostaje więcej punktów. To co jest fajne w tym programie, to dodatkowo to, że oprócz środków na otwarcie działalności, co miesiąc dostaje sie też kasę na prowadzanie interesu czyli np. opłaty za wynajem lokalu i związane z tym opłaty. Wiec naprawdę warto spróbować.

  2. #27
    Rozkręcanko Avatar paula211
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Poznań
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    ja chciałam się starać o dotacje z UP ale w UP wymagają umowy przedwstępnej wynajmu lokalu lub przyrzeczenia o tym że po otwarciu działalności będzie się miało lokal ale niestety mam lokal spółdzielczy i tam nie dostanę żadnej z tych rzeczy muszę mieć działalność żeby podpisać umowę ;/ więc jedno drugiemu przeczy ;/

  3. #28
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    208

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Ja dostałam dofinansowanie i czekałam nie długo bo 3 tygodnie ale to było latem 2008. A czekałam tak krótko bo byłam absolwentką. W małaych miejscowościach wiem że daja nawet 40 tys. na rozpoczęcie.

  4. #29
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    olszewko
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Ja będę starała się na dniach o dotację z UE

    ---------- Dodano o godzinie 14:15 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:12 ----------

    ciąg dalszy... na otwarcie salonu do stylizacji paznokci a przy tym sprzedaż kosmetyków potrzebnych do tego itp.mam nadzieję że będzie ok bo właśnie zostałam bez pracy więc stwierdzilam że trzeba wykorzystać kurs który zrobiłam ponad rok temu,ale ze względu na ciążę a później małe dziecko trochę poszedł na bok.

  5. #30
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    a wiecie może co wchodzi w kwotę przeznaczoną na otwarcie działalności? chodzi mi o to,czy tylko sprzęt,czy remont lokalu również?

  6. #31
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    ja dostalam dotacje z UP i nie moglam wyremontowac lokalu za ich pieniadze, moglam kupic sprzet meble towar do 20% przynanej dotacji
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  7. #32
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    208

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    a z tego co wyczytałam z ostatniej ulotki UP to można jakoąś częśc przeznaczyć na remont

  8. #33
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Cytat Napisał eksnail Zobacz post
    Ja dostałam dofinansowanie i czekałam nie długo bo 3 tygodnie ale to było latem 2008. A czekałam tak krótko bo byłam absolwentką. W małaych miejscowościach wiem że daja nawet 40 tys. na rozpoczęcie.
    Ale bylaś zarejestrowana jako bezrobotna? Twoje wykształcenie jest związane z otwartą działalnością? A jeżeli nie jest to czy ma to wpływ na otrzymanie dotacji?


  9. #34
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    natka a za resztę przyznanej dotacji tylko już produkty mogłaś kupić? czy coś jeszcze?

  10. #35
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    kochane na remon mozna jakas czesc przeznbaczyc ale remont typu np pomalowanie scian/odswiezenie.....mozna tez z tych pieniedzy zaplacic TYLKO pierwszy czynsz za wynajem lokalu.....polowe kwoty (nie wiecej) mozna przeznaczyc na produkty a reszte na sprzet i wyposazenie....

    40tys mozna dostac wszedzie nie tylko w malych miejscowosciach maja jedynie wieksze wymogi i trzeba sie bardziej napracowac by je dostac....

    Dudejla wyksztalcenie studia nie maja w[lywu na to czy dostaniesz dotacje czy nie oraz na czas jej oczekiwania bynajmniej u nas nie ma takiego podzialu

  11. #36
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Cytat Napisał dzoana Zobacz post
    natka a za resztę przyznanej dotacji tylko już produkty mogłaś kupić? czy coś jeszcze?

    ja otwieralam hurtownie
    to kupilam produkty za 3200 z dotacji ale w sumie na 7 ze swoimi, krzesla, stolik do poczekalni, laptopa i drukarke bo mam program magazynowy w laptopie, drukarke fiskalna do paragonow

    i mam tez stoisko do paznokci zeby robic zabiegi
    to kupilam sprzet np parafiniarke, miseczke spa do manicure, lampke na biurko, rekawice termiczne, pedzle do zelu, akrylu, zdobnictwa

    nie moglam tych pieniedzy przeznaczyc na remont lokalu, czynsz, pensje dla pracowniko ( ale ich nie mam poki co ;p )
    a jesli chodzi o to ze trzeba miec umowe na lokal przed dostaniem pieniedzy (ktos tam pisal w postach) to ja mialam umowe podpisana na siebie czyli imienna bo nie mogalm miec zalozonej wczesniej dzialanosci gospodarczej
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  12. #37
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    208

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Cytat Napisał dudejla Zobacz post
    Ale bylaś zarejestrowana jako bezrobotna? Twoje wykształcenie jest związane z otwartą działalnością? A jeżeli nie jest to czy ma to wpływ na otrzymanie dotacji?
    Byłam zarejestrowana bo to jest wymóg, moje wykształcenie nie jest związane z paznokciami ale mam kursy - trzeba załączyć np. potwierdzenie skończenia kursów.
    Znajmomi chcieli po skończeniu studiów otworzyć sklep i powiedzieli im że to nie jest związane z ich wykształceniem i nie mają szans na dofinansowanie.

  13. #38
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Cytat Napisał eksnail Zobacz post
    Byłam zarejestrowana bo to jest wymóg, moje wykształcenie nie jest związane z paznokciami ale mam kursy - trzeba załączyć np. potwierdzenie skończenia kursów.
    Znajmomi chcieli po skończeniu studiów otworzyć sklep i powiedzieli im że to nie jest związane z ich wykształceniem i nie mają szans na dofinansowanie.

    no dokladnie ja tez musialam dolaczyc dokumenty potwierdzajace ze mam wyksztalcenie w tym kierunku, czyli jako kosmetyczka, wszytskie dyplomy dalam + te z konkursu z forum ito na moja korzysc bo w opini mialam ze faktycznie sie tym zajmuje i jest to moja pasja
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  14. #39
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    myslicie,ze jak mam srednie wyksztłcenie, małe dziecko, poniżej 25 lat, no i moją wielką pasją są pazurki, to mam szanse na dofinansowanie z unii?
    Bo jak otwierać to z rozmachem

  15. #40
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    u mnie w Zielonej to osoby do 25-lat maja wieksze szanse musisz sie dowiedziec wez wniosek do wypelnienia i go wypelnimy
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  16. #41
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    ooo oferujesz i pomoc? ale ta chyba biznesplan swój jest potrzebny no nie?

    ---------- Dodano o godzinie 09:58 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:54 ----------

    aha i jeszcze jedno pytanie- bo dotacje moge wziąć tylko na siebie tak? na 2 osoby nie (na mnie i męża)?
    A jeśli nie mogę, to mogę go hmm tak jakby zatrudnić?

    Bo też bym chciała razem z hurtownią mieć chyba

  17. #42
    Totalna maniaczka Avatar klanat
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Belfast
    Postów
    955

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dzoana najważniejsze że złożenie i staranie sie o ta dotacje nic nie kosztuje ,wiec spróbowac zawsze mozesz,no i oczywiście że mozesz zatrudnic męza,oczywiscie jakiws drobne koszty zawsze beda ale naprawde warto.Moja kolezanka otworzyła salon fryzjerski jakies dwa miesiace temu i mowila mi ze musisz miec na poczatek swoj wkład jakis tam procent ,ale dokladne informacje podam za tydzien jak to wszystko wygladalo.Sama jestem ciekawa.Mysle tez ze zalezy tez od powiatu czy miasta i w roznych miejscach moze byc inaczej.Pozdrawiam
    Wypysia

  18. #43
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    A ile czasowo trzeba być na bezrobociu? Jeżeli np studiuje się zaocznie albo normalnie, no to wtedy nie można być "bezrobotnym" więc o dotacji nie ma co myslec? Dobrze rozumiem?


  19. #44
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    na bezrobociu trzeba byc 12 miesiecy.....studiujac zaocznie mozesz sie zarejestrowac na bezrobociu.....studiujac dziennie niestety juz nie....jedynie chyba moze jako poszukujaca pracy a nie jako bezrobotna....ale to by tez trzeba dopytac

    Dzoanko niestety nie mozesz zatrudnic meza w swojej dzialanosci a jesli chcesz brac dotacje to on by musial na swoja osobna dzialanosc a \Ty na swoja(moga one byc wtym samym lokalu ale kazdy prowadzi swoj biznes) jezeli chodzi o poreczenie dotacji w postaci 2 poerzcycieli to maz nie moze byc takowym poreczycielem niestety

    a szanse wieksze masz jezeli masz mniej niz 25 lat to fakt....

    na sklep malo kiedy daja.....bo to takie jak to mowia juz bardzo powszechne a oni chca dac na firmy ktore cos wniosa itd...bynajmniej u nas tak babkamowila ze chetniej daja na dzialanosc uslugowa niz na handlowa-typu sklep

  20. #45
    Totalna maniaczka Avatar klanat
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Belfast
    Postów
    955

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Moim zdaniem niekoniecznie musisz sie starac o dotacje z UP,Po prostu zapytaj w urzedzie miasta gdzie jako studentka masz sie starac o dotacje na otwarcie swojej dzialalnosci gospodarczej ,napewno sa inne drogi niz tylko UP.Trzeba chodzic i pytac bo u nas w Polsce nikt tego nie rozgłasza ,ale jestem pewna na 100% ze cos takiego jest .Niestety U nas nawet jak ci sie cos należy to trzeba to pazurami wydrzec!HI HI HI
    Wypysia

  21. #46
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    ja mialam teraz szkolenie z takich dotacji i najprosciej jest dostac z PUP...inne tez sa np 40 tys ale musisz miec idealny biznesplan zeby ta kase dostac no i troche inne warunki spelnic ......

  22. #47
    Totalna maniaczka Avatar klanat
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Belfast
    Postów
    955

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dziewczyny juz troche pozno, ale dopiero obejrzalam reklame w tv i jutro w gazecie DZIENNIK bedzie specjalny dodatek o dotacjach z unii i UP na otworzenie swojej dzialalnosci gospodarczej, Mam nadzieje ze kupicie i ze nie jest za pozno.Pozdrawiam
    Milej lektury,
    Wypysia

  23. #48
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    dopiero teraz zobaczyłam ten post.. czy ktoś może kupił? bo ja już nie mam możliwość n mojej zakichanej wsi

  24. #49
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dzoanko to dzisiaj ma byc w gazecie....nie kupilas moge podejsc i u mnie Ci kupic jesli chcesz

  25. #50
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dziewczyny jeśli szukacie informacji o dotacjach polecam portal o dotacjach http://www.eurodoradca.pl . Są tam terminy konkursów o dofinansowanie ogłaszanych przez instytucje unijne, słowniczek pojęć tłumaczących te wszystkie zawikłane słowa i wyszukiwarka dotacji oraz baza artykułów która może pomóc przy poszukiwaniu dotacji.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •