Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 101 do 125 z 313

Temat: Dotacje unijne na działalność.

  1. #101
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    ja bym złożyła wniosek, ale z lokalem ciężko nie ma dobrego miejsca już u mnie...

  2. #102
    Redaktor Avatar katherinne
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Legnica
    Postów
    398

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dokładnie- spora część sukcesu to dobra lokalizacja. Chociaż jeśli chodzi o salony to muszę przyznać, że wcale nie muszą być w centrum miasta. Znajoma prowadzi wielki salon odnowy biologicznej i to wszystko przy wyjeździe z miasta. A podjeżdżają tam wciąż takie auta o których większość z nas może tylko śnić Wystarczy umiejscowienie przy ruchliwych ulicach. I jeśli poruszamy się autem to reklama na tylnej szybie obowiązkowo- od stycznia właśnie mam zamiar takową zrobić, bo kilku znajomym przyniosło to porażające dochody. Oczywiście jeśli poruszamy się często autkiem- w moim wypadku to będzie super sprawa, bo dojeżdżam głownie na wizyty domowe.

    Poza tym mam pewien pomysł na kolejny interes i nie wiem jak się sprawdzi... Może to trochę offtop, ale zaryzykuję. Co myślicie o takiej akcji: "Przygotowania do ślubu- paznokcie, makijaż, fryzura z dojazdem do Twojego domu!". Takie all in one. Nie wiem jak to się sprawdzi na rynku, może któraś z Was coś o tym wie?

  3. #103
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    ciekawy pomysl warto ryzykowac
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  4. #104
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Bardzo fajne Przyjeżdża kobitka z kuferkami robi z Ciebie bóstwo , jeszcze wcześniej przyjeżdża na konsultacje i próby dla mnie pomysł cudny ! ! Ja osobiście skusiłabym się na taką usługę
    Trzeba wierzyć w swe marzenia i cele ... dopiero wtedy się spełnią.
    http://malemetamorfozy.blogspot.com/

  5. #105
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    u mnie wiele osób tak robi, ale musisz wtedy być dobra we wszystkim. pomysł super

  6. #106
    Redaktor Avatar katherinne
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Legnica
    Postów
    398

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    oczywiście i przede wszystkim zanim bym rozszerzyła usługi o fryzjerstwo i wizaż to najpierw trzeba zrobić papiery na to... a to są spore koszta jakby nie patrzeć.

  7. #107
    Nałogowiec Avatar trendy77
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    okolice krakowa
    Postów
    662

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    katherinne-ja tez mysle ze to bardzo fajny pomysł warto zaryzykowac


    ‎"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
    Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie''

  8. #108
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Cytat Napisał katherinne Zobacz post
    Dokładnie- spora część sukcesu to dobra lokalizacja. Chociaż jeśli chodzi o salony to muszę przyznać, że wcale nie muszą być w centrum miasta. Znajoma prowadzi wielki salon odnowy biologicznej i to wszystko przy wyjeździe z miasta. A podjeżdżają tam wciąż takie auta o których większość z nas może tylko śnić Wystarczy umiejscowienie przy ruchliwych ulicach. I jeśli poruszamy się autem to reklama na tylnej szybie obowiązkowo- od stycznia właśnie mam zamiar takową zrobić, bo kilku znajomym przyniosło to porażające dochody. Oczywiście jeśli poruszamy się często autkiem- w moim wypadku to będzie super sprawa, bo dojeżdżam głownie na wizyty domowe.

    Poza tym mam pewien pomysł na kolejny interes i nie wiem jak się sprawdzi... Może to trochę offtop, ale zaryzykuję. Co myślicie o takiej akcji: "Przygotowania do ślubu- paznokcie, makijaż, fryzura z dojazdem do Twojego domu!". Takie all in one. Nie wiem jak to się sprawdzi na rynku, może któraś z Was coś o tym wie?
    Ja też uważam, że to świetny pomysł. Sama chce pójść w tym roku na kurs wizażu i przedłużania rzęs z urzędu pracy. Z tego co się orientowałam, żeby przyznali taki kurs trzeba mieć zaświadczenie od jakiegoś pracodawcy, ze po kursie nas może zatrudnić, (ale nie musi), bądz musimy zadeklarować założenie własnej działalności. I ja się właśnie zastanawiam, czy nie starać sie o kurs, a potem o dofinansowanie na założenie działalności.
    A taki salon mobilny się sprawdza, tym bardziej przed ślubem, Panna młoda ma tyle na głowie gdyby miała jeździć do fryzjera, stylistki paznokci i na makijaż to by cała sobotę tylko na to musiała przeznaczyć, a takto przyjeżdza pani zrobi na miejscu. Super sprawa. Wydaje mi się też że nie tylko panny młode, ale też inne dziewczyny, co idą na wesele, lub na jakiś bal chętnie by skorzystały.

  9. #109
    Rozkręcanko Avatar mikusia08
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Poznan/okolice
    Postów
    73

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    dziewczyny zlozylam wzniosek o 40tys... dluga i meczaca droga trzymac kciuki aby mnie wybrali!

  10. #110
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Ja trzymam kciuki z całych sił Obyś dostała dotacje , koniecznie napisz jak będzie coś wiadomo
    Ja ciągle czekam , u mnie w urzędzie jeszcze nie ma kasy , za to jutro idę na rozmowę w sprawie praktyk zawodowych , na pewno przydadzą mi się przy prowadzeniu działalności i będzie można we wniosku to zaznaczyć że przez miesiąc na takowe uczęszczałam
    Trzeba wierzyć w swe marzenia i cele ... dopiero wtedy się spełnią.
    http://malemetamorfozy.blogspot.com/

  11. #111
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dziewczyny dzisiaj w Dzienniku Gazeta prawna jest płyta pt: Pieniądze na złożenie firmy.
    - jak uzyskać 40 tys. zł z UE
    - jak ubiegać się o dotacje z urzędu pracy
    - jaką wybrać formę opodatkowania
    - jak założyć i zarejestrować firmę

    Polecam

    Może jeszcze nie jest za późno i zdążycie zakupić gazete.
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  12. #112
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    ja kupiłam rano .. a nóż mi sie przyda.. jak bede miała wiecej czasu to poczytam, obejrze plyte z krok po kroku itd..

    ________________________________________


  13. #113
    Nałogowiec Avatar MartaOSz
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    424

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Ja tez zakupilam.......
    A teraz musze sie tylko isc dowiedziec co do terminu skladania wniosków....

  14. #114
    No to..wpadłam Avatar szerek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dziewczyny, a jak to jest z dotacja z UE można ja wykorzystac na co się chce czy tak jak z PUP bez remontu i towaru? Dostała któraś z was taka dotację?

  15. #115
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Ja będę się zaniedługo starać o dotację, bo na wiosne chce otworzyć coś swojego, myslę, że bardziej pewna i łatwiejsza do zdobycia jest dotacja z urzędu miasta, pieniądze wprawdzie mniejsze ale lepsze to niż nic. Szukam tez teraz odpowiedniego lokalu w centrum miasta. Chcę nawiązać współpracę z np salonem fryzjerskim, kosmetycznym a nawet solarium, po prostu jakaś branżą która ma pewną klientelę, wtedy jest łatwiej, bo miejsce jest już popularne i wystarczy zachęcić i zatrzymać przy sobie klientki

  16. #116
    Rozkręcanko Avatar mikusia08
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Poznan/okolice
    Postów
    73

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Pewnie bedzie coraz trudniej dostac pieniazki z ue jak zostalo to tak naglosnione to wszyscy na to "poleca" jak dawniej na pieniazki z urzedu pracy...
    Ja wyslalam wniosek i czekam za odpowiedzia.
    Ktos pytal na co 40 tys mozna uzyć odp na wszysctko i produkty trwale i tez nie...na sprzet kosmetyki remont itp.....
    Dodatkowo do 6 miesiecy otrzymujesz pomoc 1100zł jesli zlozysz dodatkowy wniosek

  17. #117
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Ja byłam ostatnio w Urzędzie Pracy w Sieradzu, dopytać się o dotacje unijne i o kursy. Oczywiście jak na razie nie ma jeszcze pieniędzy i ciężko cokolwiek się dowiedzieć. Pani powiedziała mi, że jeżeli chcę odbyć kurs to muszę mieć zaświadczenie od jakiegoś pracodawcy, że po takim kursie mnie zatrudni. Ja chciałabym o kursie starać się o dotacje i założyć własną działalność i podnająć u kogoś stanowisko i robić paznokcie, przedłużać rzęsy ewentualnie jeszcze robić makijaże. Pani z urzędu ewidentnie mi odradzała pisania we wniosku, że po kursie otworze działalność. Powiedziała, że większe szanse na kurs będę miała jak ktoś po takim kursie mnie zatrudni. Czyli wyszło na to, że albo kurs albo własna działalność. Bez kursu nie założę działalności, ponieważ posiadam za małe umiejętności.
    Podłamałam się tym troszkę. A jeżeli chodzi o kurs to dopiero pieniądze na ten cel będą w najwcześniej marcu... tyle czekania
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  18. #118
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Beznadziejne ... urząd pracy istnieje po to aby zmniejszyć bezrobocie , co zapewnia również własna działalność gospodarcza
    U mnie w UP jest kurs na który wysyła przyszły pracodawca i kurs indywidualny , każdy bezrobotny ma do niego prawo raz w roku nie zależnie czy będzie miał od razu po nim zapewnioną pracę ;/
    U mnie w Łodzi za nim złożyłam wniosek o kurs miałam rozmowę z doradcą zawodowym , której opowiedziałam o wszelkich moich planach na przyszłość , między innymi o tym że dzięki kursowi będę mogła otworzyć działalność gospodarcza. Wprost powiedziała że tak ambitnych ludzi szuka Urząd Pracy i że ona mi napiszę taką opinie że dyrektorka na pewno się zgodzi jeśli będzie kasa(niestety to było pod koniec roku więc już nie było środków) nie wiem co to za urząd u Ciebie Skoro po kursie otworzysz działalność to znaczy że będziesz zarabiała i nie będziesz na bezrobociu !
    Generalnie to jestem w szoku
    Trzeba wierzyć w swe marzenia i cele ... dopiero wtedy się spełnią.
    http://malemetamorfozy.blogspot.com/

  19. #119
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Im chodzi chyba o to, że dadzą mi kurs ja powiem, że założę działalność, a dofinansowanie może nie wypalić, różnie to może być!... Nie przyznają mi dotacji i wtedy kasa za kurs im przepadnie, a tak to musi mnie ktoś zatrudnić i mają problem z głowy, jeden bezrobotny mniej. Babka powiedziała, że mogę pisać we wniosku, że założe działalność, ale większe szanse na kurs mam jak będę miała zagwarantowaną pracę.
    U nas w urzędzie w ogóle mają drastyczne zasady, w innych urzędach wystarczy zaświadczenie, że wybrany pracodawca może ci zagwarantować pracę, ale nie musi. A u nas musi mnie zatrudnić na minimum 6 miesięcy bo inaczej będę musiała oddać kasę. Problem w tym czy ja znajdę takiego pracodawcę, który mnie zatrudni od razu po kursie.
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  20. #120
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    No ale przecież jak działalność Ci nie wypali , to zawsze możesz później poszukać pracy jako stylistka u kogoś w salonie ... tak czy siak bezrobotna nie będziesz. A chyba głównie powinno chodzić o to , żeby zarabiać i być szczęśliwym.
    Ja któregoś razu miałam taką sytuację , że poszłam się odhaczyć i mówię babie żeby dała mi ofertę bez zobowiązań , ponieważ chce się starać o dotację na działalność , a baba do mnie że " na pierwszym miejscu szukamy pracy dla bezrobotnego , jak pracy nie ma to ewentualnie może się Pani starać o dotację" ... co za bezsens To nic że własna firma może zapewnić mi byt na długie lata a praca w markecie na sezon i to za marne grosze niektórzy mają bezmyślne podejście. Później okazało się że wcale tak nie jest i że ta kobita się mądrowała bo myślała że jak jest na stołku , a Ja bezrobociu to mi może po chamsku gadać
    Trzeba wierzyć w swe marzenia i cele ... dopiero wtedy się spełnią.
    http://malemetamorfozy.blogspot.com/

  21. #121
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Właśnie, dużo zależy od osoby, z którą się rozmawia! Ja jeszcze będę tam chodzić i się dopytywać, do marca mam trochę czasu, więc muszę się dowiedzieć jak to dokładnie wygląda.
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  22. #122
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Pewnie że tak. Myślę że tej kobicie chodziło o to że największe szanse masz na kurs jeśli to przyszły pracodawca Cię na niego wylśle , ale na początku roku kiedy jest kasa praktycznie każdy ma szanse na kurs , spróbuj , nikt Ci nie broni i nic nie tracisz powodzenia
    Trzeba wierzyć w swe marzenia i cele ... dopiero wtedy się spełnią.
    http://malemetamorfozy.blogspot.com/

  23. #123
    Rozkręcanko Avatar Golebica
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Cześć dziewczyny

    Chciałabym otworzyć własny salon (na początek tylko bym robiła paznokcie, z czasem też włosy). Nie mam o tym zielnego pojęcia, dlatego tu jestem i w związku z tym mam pare pytań...

    Aktualnie jestem na urlopie wychowawczym do września 2013, a umowę mam do maja 2014. Wiem, że umowa nie będzie przedłużona, gdyż mam dziecko, z którym nie ma kto mi zostać, a nie zarabiam na tyle dużo żeby pozwolić sobie na opiekunkę. Mąż nie jest zarejestrowany, także nici również z przedszkola.

    W ciągu urlopu wychowawczego zamierzam zrobić kursy na żele i akryle, oraz odłożyć pieniążki na otwarcie własnego biznesu. Mieszkam w domu dwupiętrowym na wsi (niedaleko Otwocka) i salon miałby być w jednym z pokoi na parterze. Jeśli chodzi o samo pomieszczenie, to czy są jakieś wymogi co do metrazu Jeden pokój na parterze ma ok 9m2, a drugi około 13m2 (jest mi obojętne w którym miałby być salon). No i jakie są wymogi co do pomieszczenia, tzn pewnie musi być umywalka, obok toaleta (czy bezpośrednio obok?), co jeszcze

    No i najważniejsze... dotacje... Jak to jest dziewczyny... Czy dotacje dostaje się przed otwarciem salonu, na rozruch, remont, sprzęty Czy najpierw muszę wszystko wyremontować, kupić, przedstawić rachunki i dopiero dostaję dotację jako zwrot za wkład?

    Ile mniej więcej trzeba mieć pieniążków, żeby wyremontować od podstaw taki salon i zakupić wszystkie potrzebne sprzęty do pazurków (podstawowe mam, ale np nie mam frezarki, pochłaniacza pyłu, itp)?

    I jak wyglądają koszty "papierkowe", żeby otworzyć salon

    Na pewno będę miała jeszcze mnóstwo pytań, bo nie mam o tym wszystkim pojęcia

    Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie rady i wskazówki

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Golebica ; 10-02-2011 o 13:43

  24. #124
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Jeżeli chodzi o dotacje to dostają ją osoby, które są zarejestrowane w urzędzie pracy czyli bezrobotne. Ty masz umowe, więc z urzędu nie możesz się starać. Można też dostać z urzędu miasta, ale nie wiem czy wtedy też nie trzeba być bezrobotnym, otrzymując pięniądze za urlop wychowawczy raczej nie dostaniesz, tak mi się wydaje. Wiem, też że jest taki program " mama powracająca do pracy, ale nie znam szczegółów. Musiałabyś popytać! Dotację dostaje się przed założeniem działalności: piszesz wniosek, biznes plan kosztorys, ona dają kase i masz 30 dni aby wykazać się fakturami.
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  25. #125
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    z dotacjami z UP w tym roku bedzie ciężko bo najzwyczajniej w swiecie nie maja kasy

    jesli juz myslisz o dotacji to skup się na dotacjach unijnych

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •