Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 5678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 201 do 225 z 313

Temat: Dotacje unijne na działalność.

  1. #201
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Lirene my mielismy szkolonko jak takie cos wypełnic i co uwzględnic tysiąc pytań do kolesia który to spotkanie prowadzil ale akurat takiego pytania nie miałam w pliku rekrutacyjnym

    pinusia napisałam ci na priv ale napisze jeszcze raz tutaj bo obecnie staram sie o dotacje z UE
    ja jestem osoba pracująca na wychowawczym i weim ze moge starac sie o dotacje z UE tyle ze na starcie dostaję mniej punktów za to ze nie jestem bezrobotna (to nie duza ilosc punktów) i u nas składa sie wnioski od dzis przez 14 dni...
    z up z ego co wiem trzeba byc bezrobotnym i to przez dłuzszy okres... ja sie bałam ze moja dziedzina czyli kosmetyka jest bardzo popularna w miescie ze mi na nia nie przyznaja ale u nas jest spore bezrobocie i babeczka w lokalnym punkcie informacji o funduszach europejskich powiedziała ze raczej dostają ci co maja biznes gwarantujący stała prace niz najabrdziej wymyslony innowacyjny pomysł bo takie rzeczy to raczej chwyca w duzych miastach...

  2. #202
    No to..wpadłam Avatar murbania
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    TARNOBRZEG
    Postów
    272

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    czy projekt techniczny i wentylacji (w sensie że poprosze o to inspektora sanitarnego) kosztuje jeśli tak to ile mniej wiecej i czy myślicie że ten koszt mogę wpisać do wniosku o dotacje czy z własnej kieszeni ?

  3. #203
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Nowogród Bobrzański/k. Zielonej Góry
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    a chcialam sie Was zapytac czy pisze te wnioski o dotacje z jakichs gotowych wnioskow__
    a moze macie napisane gdzies na karteczce jakies wytyczne
    wiem ze trzeba opisac swoj pomysl na dzialalnosc,zrobic kosztorys i co dalej

    prosze pomozcie bo chce napisac ale nie mam pojecia jak sie do tego zabrac :/

  4. #204
    No to..wpadłam Avatar murbania
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    TARNOBRZEG
    Postów
    272

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    oj szybko raczej tego nie zrobisz, mam juz malo czasu a ślęcze nad listą zakupów. Każdą pierdołke musze wpisać gdzie i za ile kupie. Dla mnie to głupie bo mam tylko na oku lokal, przecież nie wiedząc czy otrzymam dotacje nie bede przez te kilka miesiecy płaciła po 1000 zł za wynajem, w kazdej chwili ktoś może mi sprzatnąc sprzed nosa a ja mam im wyliczyć ilosc płytek tapet eeech

  5. #205
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    kobitka, wytyczne dostaniesz, jak już będziesz na szkoleniu przed otrzymaniem dotacji. Ja się nadziobałam, żeby mieć wszystko przygotowane przed a oni mi kazali zupełnie inaczej. 90% roboty w kosz.

    murbania, remont to pisz koszt ogólny, bo i tak pójdzie z "wkładu własnego"

    Aha nie dadzą Wam nakupować żeli, akryli pilniczków, wacików i innych co się zużywają "do bólu"
    Ja miałam
    75% dotacji na sprzęt
    5% na obsługę biznesową /pomoc przy papierkach/
    20% na materiały/to co jest najbardziej potrzebne/
    Przy 15 000 jakie wnioskowałam musiałam mieć wkładu własnego na FV na 3 750zł.
    Nie można było kompa ani aparatu foto kupić za dotację...kupiłam sprzęt do opalania natryskowego za 5000, bo nie miałam już jak kosztów podciągnąć.

    A rok trza się utrzymać

    Gdybym miała to robić jeszcze raz, to ŻADNEJ DOTACJI!
    Zawsze można zawiesić działalność i iść do pracy innej, albo na pół etatu, żeby dorobić na opłaty. Przy dotacji absolutnie nie wolno pracować.

    No i musiałam mieć 2 poręczycieli jak w banku z odpowiednim dochodem.

    Ale jakby co to służę swoim wnioskiem, jeszcze mam na twardzielu, bo musiałam ręcznie wszystko wklepać i mejlem wysłać. Jak mój komp go nie uszkodził, bo ledwo zipie...

    Cytat Napisał murbania Zobacz post
    czy projekt techniczny i wentylacji (w sensie że poprosze o to inspektora sanitarnego) kosztuje jeśli tak to ile mniej wiecej i czy myślicie że ten koszt mogę wpisać do wniosku o dotacje czy z własnej kieszeni ?
    U mnie projekt techniczny i wentylacji to
    ksero rzutu pomieszczeń, wpisany ciąg roboczy /szafki, zlewy, minimum 3, poczekalnia, toaleta pomieszczenie gospodarcze/sanitarne / Części nie musiałam mieć, bo były dostępne z ciągu komunikacyjnego.
    A wentylacja to tylko opisane, że zostanie wykonana grawitacyjno/mechaniczna i tyle. Zresztą to to już do sanepidu a nie do UP.
    Ostatnio edytowane przez vica ; 18-01-2012 o 21:49
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  6. #206
    No to..wpadłam Avatar murbania
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    TARNOBRZEG
    Postów
    272

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    kochana dawaj...

    ---------- Dodano o godzinie 21:59 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:50 ----------

    o boże mi sie już odechciało a ile jeszcze przede mną...............:-/ i jeszcze babka coś mnie zwodzi na dokładniejsze oglądanie lokalu na który sie napaliłam, musze im dokładnie napisać co i za ile, dzwoniłam tam do nich sie pytać :-/ a czasu tak mało zostało, wrzodów zółądka na pewno sie dorobie po tym wszystkim. Zeby jeszcze było warto ( że mi dadzą) to by mi chodziaż mniej szkoda było

    ---------- Dodano o godzinie 21:59 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:59 ----------

    o boże mi sie już odechciało a ile jeszcze przede mną...............:-/ i jeszcze babka coś mnie zwodzi na dokładniejsze oglądanie lokalu na który sie napaliłam, musze im dokładnie napisać co i za ile, dzwoniłam tam do nich sie pytać :-/ a czasu tak mało zostało, wrzodów zółądka na pewno sie dorobie po tym wszystkim. Zeby jeszcze było warto ( że mi dadzą) to by mi chodziaż mniej szkoda było

    ---------- Dodano o godzinie 22:01 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:59 ----------

    Vica no tak ale jak swojej kasy nie ma to co, trzeba sępić na Unii

  7. #207
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Cytat Napisał murbania Zobacz post

    Vica no tak ale jak swojej kasy nie ma to co, trzeba sępić na Unii
    Ale i tak musisz mieć wkład własny...najlepiej duuużo w remont wpisać a później kombinować z FV.



    Kto chce wzór Biznes Planu z załącznikiem proszę o kontakt priv. Nie umiem wrzucić tego jako załącznika, bo to plik tekstowy z tabelkami.

    ---------- Dodano o godzinie 23:33 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:30 ----------

    murbania proszę mejla na priv i nie ma sprawy
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  8. #208
    Nałogowiec Avatar MartaOSz
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    424

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dziewczyny mam pytanie....
    wiadomo ze we wnioskuo dotacje z up trzeba wpisac gdzie beda wykonywane uslugi.
    Szukam lokalu i sie zastanawiam......nie mam gwarancji ze dostane ta dotacje wiec co?
    Moge podpisac z nim umowe wstepna na krótki okres.
    Jak to wygladało u was.....Ile płaciłyscie przez okres rozpatrywania wniosku.Normalnie czy jakies kaucje?

    Jest to dla mnie wazne bo w pn ide ogladac lokal.A na zalatwienie wszystkiego mam 3 tyg




    Mam jeszcze pytanie gdzie zakupowalyscie wszystkie potrzebne urzadzenia,wyposażenie?/?
    Ostatnio edytowane przez MartaOSz ; 21-01-2012 o 18:58

  9. #209
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Umowa wstępna z klauzulą rezerwacji niepłatnej na okres 30 dni, później płatne w/g umowy.

    Ja kupowałam część na Allegro, np lampy, wanienkę do pedi, waciki trafiłam w super cenie wzięłam 10 000szt itp.
    Dobrarada ma super pilniki i mnóstwo pojemniczków i innych pierdółek. Polecam

    Krzesła kupiłam w musicpro, trochę drogo, ale uważam, że warto. Stół miałam swój.

    Pomijając pierdółka, to polecam zakupić sobie w duuużej ilości:
    pilniki 200szt i więcej miałam 50 czy 70-stanowczo za mało, jak sanepid po każdym użyciu każe wywalać!
    formy miałam MM 4x500szt i mogłam 1 czy2 więcej.
    żele, czy akryle clear, bo zużywają się najszybciej. Widziałam gdzieś żel IBD za 400zł, ale było go ponad 200g.
    waciki
    cleaner i liquid
    pojemniczki na ozdoby, tego nigdy za wiele

    Żele i akryle mam MM
    Kilka żeli na próbę wzięłam z Activ...wcale nie są takie złe, jak o nich niektórzy piszą. Połowa salonów w okolicach na Active jedzie.
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  10. #210
    Totalna maniaczka Avatar Edyta 1064
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Lich-Germany dawniej Nowa Sól:(
    Postów
    1 154

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Cytat Napisał MartaOSz Zobacz post
    Dziewczyny mam pytanie....
    wiadomo ze we wnioskuo dotacje z up trzeba wpisac gdzie beda wykonywane uslugi.
    Szukam lokalu i sie zastanawiam......nie mam gwarancji ze dostane ta dotacje wiec co?
    Moge podpisac z nim umowe wstepna na krótki okres.
    Jak to wygladało u was.....Ile płaciłyscie przez okres rozpatrywania wniosku.Normalnie czy jakies kaucje?

    Jest to dla mnie wazne bo w pn ide ogladac lokal.A na zalatwienie wszystkiego mam 3 tyg




    Mam jeszcze pytanie gdzie zakupowalyscie wszystkie potrzebne urzadzenia,wyposażenie?/?

    Marta ja podpisałam umowę z właścicielką lokalu że w momencie kiedy ja dostanę dofinansowanie to ona wynajmie mi ten konkretny lokal.UP to wystarczyło,bo chodzi o to że lokal będziesz miała.A zakupy robiłam w większości przez internet,ważne żebyś miała na fakturze że zapłaciłaś gotówką.Tam gdzie wystawiali faktury że przelewem to musiałam prosić żeby napisali mi na zwykłej kartce z pieczątka ze zapłaciłam za tą fakturę taką i taką kwotę.
    Hmmm coś mi się czcionka zmieniła

  11. #211
    Nałogowiec Avatar MartaOSz
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    424

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dziekuje dziewczyny

    A powiedzcie mi jeszcze czy w koszt zakupów wliczalisci koszty przesyłek?

  12. #212
    Totalna maniaczka Avatar Edyta 1064
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Lich-Germany dawniej Nowa Sól:(
    Postów
    1 154

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Tak ,koszty przesyłek się wliczają pod warunkiem oczywiście że są wymienione na fakturze a większość firm koszty dostawy dopisuje do faktury.Najlepiej proś po złożeniu zamówienia meilem żeby wpisali do faktury.Marta najlepiej wszystkiego dowiedz się u siebie w UP.bo wiesz że każdy urząd ma jakieś tam swoje pomysły.Oni odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.Ja to nawet telefonicznie się dopytywałam jak nie byłam czegoś pewna.Ja zresztą tak mam że dużo pytam .Ten facet co tam w tym pokoju siedział to już miał mnie dosyć a ja i tak pytałam

  13. #213
    No to..wpadłam Avatar murbania
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    TARNOBRZEG
    Postów
    272

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    a jak to jest z zaświadczeniami o nieprowadzeniu działalnosci.
    ja nigdy nie prowadziłam a tam jest opcja że albo biore zaświadczenie z Wydzialu Ewidencji Działalności Gospodarczej lub oświadczenie o niedokonaniu wpisu i niefigurowaniu w ewidencjii działalności gospodarczej w ciagu ostatnich 12 miesięcy.

    Nie kapuje tego :/ Mam iśc i wziąść zaświadczenie czy napisać oświadczenie czy wsio ryba to dla nich. O co kaman. Szkoda że dziś niedziela bo bym zadzwoniłą tam, a właśnie układam jutrzejszy plan działania biegania po urzedach

  14. #214
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Cytat Napisał Edyta 1064 Zobacz post
    ...ważne żebyś miała na fakturze że zapłaciłaś gotówką....
    Niekoniecznie. Jak masz przelew w FV, to tylko musisz płacić z konta, na które wpłynęły pieniądze z dotacji i później do FV dołączyć wydruk z tego przelewu. Ja tak miałam prawie wszystkie zakupy.

    Cytat Napisał Edyta 1064 Zobacz post
    Tak ,koszty przesyłek się wliczają
    Już nie, przynajmniej u mnie nie można było tego wliczyć i to było już na początku zaznaczone.
    Cytat Napisał murbania Zobacz post
    a jak to jest z zaświadczeniami o nieprowadzeniu działalnosci.
    Nam dali oświadczenia na ich gotowych drukach i wsio. Powiedzieli, że i tak muszą to sprawdzić.

    Aha, Ci, którzy się załapali na składanie wniosków, to na 100% dotację otrzymują. Nikomu dla jednej czy dwóch osób nie będzie się chciało robić tego całego bajzlu, a UP musi się z tej kasy rozliczyć. Także spokojna głowa.
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  15. #215
    Totalna maniaczka Avatar Edyta 1064
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Lich-Germany dawniej Nowa Sól:(
    Postów
    1 154

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dlatego mówię że najlepiej dowiedzieć się u siebie w UP jak to wszystko ma wyglądać,bo z tego co już mi wiadomo to w różnych miastach różne komisje i różne wymagania niestety.Ja dostałam dofinansowanie 8miesięcy temu i uwzględniali mi wtedy koszty przesyłek.A wydruk z banku za płatność przelewem jako potwierdzenie jak najbardziej może być tak jak pisze Vica

  16. #216
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    No popatrz, w tym samym roku a inne wymagania!

    Pysia poszło
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  17. #217
    No to..wpadłam Avatar murbania
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    TARNOBRZEG
    Postów
    272

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dziewczyny normalnie flaszke wypijemy za tą pomoc w naszych zmaganiach

  18. #218
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    no problemo spotkamy się gdzieś na wysokości połowy Polski, żeby każdej było po drodze
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  19. #219
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Odrzywół
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Ja otwierałam swój salon w czercu 2011 roku, złożyłam wniosek w Urzędzie Pracy bodajże w kwietniu, a w maju dostałam pieniądze jako pierwsza z ok 70 osób także to kiedy się dostanie zależy od nich, moja koleżanka też składała wtedy co ja a dostała dopiero w lipcu. może mój UP akurat tak to rozwiązuje, nie mam pojęcia. Fajna sprawa, nie wszystko kupiłam z tych pieniędzy ale większość także jak macie możliwość to składajcie możecie kierować do mnie pytania, chętnie odpowiem po swoich doświadczeniach jak to jest))

  20. #220
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Jestem właśnie po kontroli z UP i pani /młoda cwaniakująca siksa/ wygadała sie, że to czy dostanie sie kasę na np laptop, aparat foto. drukarkę itp. to są WYŁĄCZNIE ICH MIEJSCOWE PRZEPISY!
    Tak więc przed złożeniem wniosku zapoznajcie się czy dostaniecie kasę na daną rzecz, żebyście nie zostały na lodzie tak jak ja. Ani lapka ani aparatu i żadnego takiego sprzętu nie mogłam wziąć, a na to najbardziej liczyłam. Dowiedziałam sie o tym tydzień przed złożeniem wniosku.
    /Rezygnacja w tym momencie łączyła sie z opłaceniem 3 000zł za koszty "szkolenia"/
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  21. #221

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Hej Vica czy dotarła do Ciebie moja prywatna wiadomość?

  22. #222
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Żukowo
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Dziewczyny mam pytanie i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. A mianowicie chciałabym otworzyć salon kosmetyczny mobilny szukam wszędzie nr pkd i niestety nie mogę znaleźć pomóżcie bardzo proszę.

  23. #223

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Hej majka1011 ,
    również mam taki sam pomysł jak Ty ,ja pytałam w Gminie i Symbol PKD na cos takiego to 96.02.Z
    a moge zapytać z jakiego jesteś województwa?

  24. #224
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Żukowo
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    ojej dzięki podpytam się w mojej gminie jeszcze i dam ci znać co u mnie powiedzą. A jestem z województwa zachodniopomorskiego. Starasz się może o dotacje z up jak tak to możemy podzielić sie doświadczeniami

  25. #225

    Domyślnie Odp: Dotacje unijne na działalność.

    Ten symbol PKD jest wszędzie taki sam Jasne jestem za to może na priv Lub gg?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •